Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

Halden SK

56 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
3176Nora TorgersenD164 780 m08:32
3177Idun Kristine Felde OlaussenD164 780 m08:34
6716Hanne Lerche RaadalD454 780 m08:34
3537Hanna Lye MoumD154 620 m08:41
8517Jan GranstedtH555 500 m08:43
7187Irene Felde OlaussenD45 Kort3 560 m08:43:01
3345Alexander Skaug YtterbølH165 620 m08:44
4830Sigurd Saxe SandvikH123 300 m08:45
7797Jim OlaussenH506 220 m08:51
10551Lene SandvikD40 Motion5 560 m08:51:22
3697Niels Christian HellerudH155 440 m08:52
4094Ole Øivind NorstedH144 170 m08:52
6912Claus NorstedH456 600 m08:52
6117Øyvind StoksethH407 780 m08:53
3353Erlend BrendstuenH165 620 m08:54
5555Liam WingstedtH102 500 m08:55
3191Karoline AuneD164 780 m09:00
10863Bård MoumH45 Motion4 740 m09:03:33
8763Pål HellerudH55 Kort4 420 m09:08:11
605Gina GranstedtD18 Elit6 260 m09:09
3556Lisa JenssenD154 620 m09:13
6934Kjetil  BjørloH456 600 m09:14
809Peter NordbrødenH18 Elit8 160 m09:17
4430Tore Herman KirkebøenH133 930 m09:17
7824Svend Arne YtterbølH506 220 m09:19
10285Tor WøienH802 480 m09:20
2547Emil WingstedtH21 Kort7 640 m09:23:04
4113Jonatan AuneH144 170 m09:24
10982Arild KirkebøenH50 Motion4 490 m09:26:25
815Håkon Raadal BjørloH18 Elit8 160 m09:29
3381August Asheim  BirkelandH165 620 m09:29
816Håkon Østraat SævareidH18 Elit8 160 m09:31
415Anders Felde OlaussenH20 Elit10 300 m09:32
3568Hedda Raadal BjørloD154 620 m09:33
6148Tore SandvikH407 780 m09:37
827Trygve Kristoffer LøvliH18 Elit8 160 m09:53
10937Monica NordbrødenD50 Motion3 720 m10:04:44
8762Jørn NordbrødenH55 Kort4 420 m10:17:06
11707Minna WingstedtU22 610 m11:09:53
11397Ville WingstedtInskolning1 820 m11:10:20
10422Sander Finsrud KirkebøenH21 Motion6 850 m11:14:22
5849Heidi StoksethD35 Kort4 450 m11:17:05
21038Josefin EylertsenU22 610 m11:24:48
21308Marianne DæhliOpen 84 630 m11:41:22
56Marcus MillegårdH21 Elit13 720 m11:50
11396Aksel Johan SandvikU22 610 m11:56:34
21036Jacob EylertsenU22 610 m11:56:35
11706Sverre Karenus SandvikU22 610 m11:56:37
2407Malena Asheim BirkelandD21 Kort4 990 m12:04:04
169Elena RoosD21 Elit10 120 m12:17
2406Ane Sofie BjørgulD21 Kort4 990 m13:02:05
5850Anja WingstedtD35 Kort4 450 m
7391Gudmund JenssenH45 Kort5 070 m
10552Randi Brevig AuneD40 Motion5 560 m
10862Henrik AuneH45 Motion4 740 m
15073Nina Asheim BirkelandOpen 97 600 m

Annonser