Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H20 Elit

10 130 m, 119 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
497Aske JepsenCopenhagenO09:00:00
1192Daniel DuhlboIFK Mora OK09:02:00
507Arttu SyrjäläinenHelsingin Suunnistajat09:04:00
500Henrik EijsinkÅs-NMBU Orientering09:06:00
492Fredrik WigertzLånghundra IF09:08:00
501Emil GranqvistOK Ravinen09:10:00
487Mikkel Kaae-NielsenCopenhagenO09:12:00
484David HectorSnättringe SK09:14:00
499Matthias GroellOK Hammaren09:16:00
1202Martin NorrbomSala OK09:18:00
1226Martin HerbertTäby OK09:20:00
512Apostol AtanasovStora Tuna OK09:22:00
491Malthe GaarsdalCopenhagenO09:24:00
496Riccardo RancanOLG Pfaeffikon09:26:00
1224August MikaelssonVästerås SOK09:28:00
517Patrick ZbindenLeksands OK09:30:00
489Martin HunhammarOK Ravinen09:32:00
504Remo RuchOK Kåre09:34:00
1230Niklas MetzgerOLK Fricktal09:36:00
514Oskar SandbergSäterbygdens OK09:38:00
488Sixten WalheimOK Rodhen09:40:00
506Bertram Kopp StannumCopenhagenO09:42:00
503Felix HartliebLeibnitzer AC09:44:00
509Henrik HåkanssonOK Kolmården09:46:00
518Emil ØbroOK Orion09:48:00
498Samuel HedlundLånghundra IF09:50:00
510Mathias PeterOK Hammaren09:52:00
513Carl NäslundVästerås SOK09:54:00
1204Alexander BergstromOttawa OC09:56:00
486William PommerStora Tuna OK09:58:00
494Björn CederbergOK Pan-Kristianstad10:00:00
490Jens RönnolsTäby OK10:02:00
1183Arvid HenrikssonJärla Orientering10:04:00
508Magnus MaagCopenhagenO10:06:00
502Isak LangerakJärfälla OK10:08:00
425Elias GemperliThurgorienta10:10:00
1191Jan BrunnerSödertälje-Nykvarn OF10:12:00
418Arnaud PerrinOK Denseln10:14:00
401Mark OttoBerliner TSC10:16:00
420Anton HanssonIK Hakarpspojkarna10:18:00
407Fredrik PerssonDomnarvets GOIF10:20:00
1182Are Smeland NygårdseterVegårshei IL10:22:00
406Erik AnderssonOK Orion10:24:00
415Anders Felde OlaussenHalden SK10:26:00
1225Erik HållströmGävle OK10:28:00
411Erik BerzellJärla Orientering10:30:00
414Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna10:32:00
422Henry McNultyOK Linné10:34:00
428Philip PerssonOK Orion10:36:00
419Filip WadstenOK Landehof10:38:00
1213Lukas MeierOLC Kapreolo10:40:00
417Sebastian FleissBerliner TSC10:42:00
1215Emil AnderssonTullinge SK10:44:00
424Archibald SoguelANCO-Neuchâtel10:46:00
1194Johannes EklöfIF Hallby SOK10:48:00
416Sven HellmüllerFossum IF10:50:00
423Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna10:52:00
1201Johan BöniGöteborg-Majorna OK10:54:00
403Gustav HindérOK Tisaren10:56:00
410Martin DjerfIK Hakarpspojkarna10:58:00
402Valentin KoziavinNiNo- Oteam11:00:00
404Per LindmanFinspångs SOK11:02:00
409Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF11:04:00
426Algirdas BartkeviciusOK Denseln11:06:00
466Anton GumaeliusWaxholms OK11:08:00
1193Vetle ChristiansenRaumar Orientering11:10:00
1197Filip IvarssonOK Hammaren11:12:00
449Kevin StåhlOK Hammaren11:14:00
443Morten JørgensenKristiansand OK11:16:00
448Emil TellsénOK Roxen11:18:00
439Matt GoodallNorth West Orienteering Club11:20:00
1181Philipp KhlebnikovANCO-Neuchâtel11:24:00
430Aaro RuoholaMS Parma11:26:00
434Daniel RoosAttunda OK11:28:00
438Gaute FriestadKristiansand OK11:32:00
437Shamus MorrisonWellington OC11:34:00
442Karl EngesAttunda OK11:36:00
431Konstantin SerebryanitskiiRehns BK11:38:00
432Patrick KrähenbühlOLV Langenthal11:40:00
446Sigur HeggedalKongsberg OL11:42:00
435Ashley NankervisAustralia11:44:00
433Quentin MertenatCA Rosé11:46:00
429Dag BlandkjennKristiansand OK11:48:00
441Aidan DawsonAustralia11:50:00
440Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OK11:52:00
445Johan SöderlundLeksands OK11:54:00
454Oskar LeinonenOK Kolmården11:56:00
1218Erland KvisleAsker SK11:58:00
457Oskar LindqvistSävedalens AIK12:00:00
478Nils GumaeliusWaxholms OK12:02:00
468Henrik EklundVäxjö OK12:04:00
453Aleksi NiemiTampereen Pyrintö12:06:00
447Matt DoyleAustralia12:06:59
465Heino OllinSävedalens AIK12:08:00
483Vegard Jarvis WestergårdVaregg Fleridrett12:10:00
452Timon SchweizerOLV Baselland12:12:00
467Trevor BrayYukon OA12:14:00
461Andreas SølbergIFK Göteborg12:16:00
1217Jooseppi KalliokoskiIkaalisten Nouseva-Voima12:18:00
477Quentin RauturierOK Hällen12:20:00
1200Simon MarteliusAttunda OK12:22:00
482Thomas CurigerOLC Kapreolo12:24:00
473Martin SklenarSKOB Bruntal12:26:00
470RIO NicolasOrientExpress 4212:28:00
459Jonas Madslien BakkenNTNUI12:30:00
472Arvid VågIFK Göteborg12:32:00
458Øyvind WiggenByåsen IL12:34:00
476Sebastian BaumannOLC Kapreolo12:36:00
463Gabriel MathysOLG Bern12:38:00
462Jesper AlfredssonOK Tyr12:40:00
456Thomas KnudsenOK Pan Århus12:42:00
1180Fredrik LevinSvaide Roma SOK12:44:00
479Topi RaitanenHelsingin Suunnistajat12:46:00
475Noah ZbindenOLV Baselland12:48:00
480Niklas SundqvistTullinge SK12:50:00
474Emil ÅbergKorsnäs IF OK12:52:00
469Magne JutulstadNTNUI12:54:00
1220William NilssonOK Södertörn12:56:00
455Rein MårdalenFreidig12:58:00

Annonser