Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H18 Elit

7 670 m, 120 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1391Olle JosarpFK Friskus-Varberg09:01
914Jesper SvenskStora Tuna OK09:03
901Rasmus Damgaard NielsenCopenhagenO09:05
915Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna09:07
916Rune ØstergaardCopenhagenO09:09
898Florian AttingerOK Ravinen09:11
1433Kristian Nilsen SandnesEmblem IL09:13
918Knut AasheimOppsal Orientering09:15
903Noah HowlettLOC09:17
1411Jakob FranssonOK Milan09:19
902Jonas GustafssonOK Kåre09:21
906Johan Lindbjerg SkovbækCopenhagenO09:23
909Simon HectorSnättringe SK09:25
910Elias EkvallTrollhättans SOK09:27
897Isac von KrusenstiernaOK Kåre09:29
904Herman Ryen MartinsenFredrikstad SK09:31
913Carl Emil Schøier KovstedCopenhagenO09:33
911Henning SjökvistStora Tuna OK09:35
920Asger Skytte KirkegaardCopenhagenO09:37
1346Fabian SteenOK Enen09:39
896Mathieu PerrinNature Orientation Saint Etienne09:41
895Julius MolsenCopenhagenO09:43
905Andrin BieriOLG Pfaeffikon09:45
919Albin AnderssonOK Ravinen09:47
921Filip JacobssonDegerfors OK09:49
899Anton ForsbergLånghundra IF09:51
820Olle NilssonOK Linné09:53
1333Tom CampbellLustens OK09:55
816Håkon Østraat SævareidHalden SK09:57
807Ivar Jevne ArnesenHamar OK09:59
804Timo SuterEksjö SOK10:01
821Filip KarlssonIF Hagen10:03
825Rickard DjerfTibro OK10:05
805Rafael DobnikEksjö SOK10:07
818Nick GebertOLK Wiggertal10:09
814Gjermund Tørnqvist HaldenNydalens SK10:11
812Paul FlückigerANCO-Neuchâtel10:13
810Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF10:15
806Erlend Nilsen SandnesEmblem IL10:17
1303Johan WehlinSkogspojkarnas OK10:19
832Otto StuhlhoferOK Landehof10:21
803Arvid NordIK Hakarpspojkarna10:23
831Pascal BuchsANCO-Neuchâtel10:25
829Sverre Bang StøengHamar OK10:27
827Trygve Kristoffer LøvliHalden SK10:29
1336Mathias GløersenOL Tønsberg og Omegn10:31
826Audun HeimdalKonnerud IL10:33
813Henrik JohannessonRonneby OK10:35
802Johannes RidefeltOK Linné10:37
1313Alexander WiklundFinspångs SOK10:39
811Alex CarcasInterlopers10:41
819Oskar LindEksjö SOK10:43
823André AnderssonVästerbergslagens OL10:45
822Lucas SundbladEksjö SOK10:47
1369Anders HaflanOL Tønsberg og Omegn10:49
809Peter NordbrødenHalden SK10:51
815Håkon Raadal BjørloHalden SK10:53
830Valtteri HeikkinenVehkalahden Veikot10:55
855Nicolas MüllerOLG Thun10:57
850Akseli RuoholaMS Parma10:59
846Devon BeckmanHawkes Bay Orienteering Club11:01
852Ulrik Astrup ArnesenHeming Orientering11:03
844Veit SlodowskiUSV Jena11:05
853Juha RauhalaEspoon Suunta11:07
1400Erik ZeilonSkåneslättens OL11:09
834Robin SalénBergnäsets AIK11:11
1324Daniel Carlson BjernaldOK Linné11:13
835Torkel ReinhartsenKristiansand OK11:15
839Alvar PalmenEspoon Suunta11:17
838Eevert ToivonenKangasala SK11:19
842Cyril BucherOLV Hindelbank11:21
854Tommy HayesAuckland OC11:25
856Ole KostølKristiansand OK11:27
1374Isak PrellnerSkåneslättens OL11:29
851Lari PernuEspoon Suunta11:31
847Andreas UllerKils OK11:33
858Hallvard Arntzen FossSandefjord OK11:35
849Andrin GründlerVaajakosken Terä11:37
840Aaro JulkunenMS Parma11:39
1380Eivind Øfsthus GravirAsker SK11:41
536Trygve HeggedalKongsberg OL11:42
864Aleksi SorsaEspoon Suunta11:43
845Silvan UllmannOL Biel Seeland11:45
833Aidan RigbyCleveland Orienteering Klub11:47
1405Fredrik JohanssonOK Nackhe11:49
862Eero HeinonenMS Parma11:51
860Csaba GerberBussola OK11:53
863Sergey KrasilnikovNord West11:55
861Albin LillieströmOK Roxen11:57
841Teemu EerolaTampereen Pyrintö11:59
878Simon LarssonOK Hällen12:01
888Petter Vangen LunåsmoTynset IF12:03
880Erik NielsenOrienteering Tarzo a.s.d.12:05
892Benjamin WaltiOLK Argus12:07
867Tim FranssenOLV Luzern12:09
1397Olav RemmenOL Trollelg12:11
874Gustaf SundbüeOK Hällen12:13
1393Hugo DahlbergHaninge SOK12:15
881Noel BoosOLV Luzern12:17
887Christian MøllerAalborg OK12:19
873Håvard EidsmoFreidig12:21
882Ollipekka HeikkiläLynx12:23
883Mattis HallbergIK Uven12:25
877Olle AnderssonTullinge SK12:27
871Laurits Bidstrup MøllerOK Pan Århus12:29
894Kjetil MølnvikFreidig12:31
1306Simon SchusterVallentuna-Össeby OL12:33
893Oliwer LundbergOK Bävern12:35
1378Rasmus LundbergOK Bävern12:37
869Erlend Kvittum NytrøenTynset IF12:39
885Victor ImarkTullinge SK12:41
872Ville JohanssonOK Kolmården12:43
890Johan OlsonIK Uven12:45
866Vegard GulbrandsenAsker SK12:47
1404Sturla FrydenlundIF Sturla12:49
891Simon ImarkTullinge SK12:51
868Eric RosjöJönköpings OK12:53
884Lukas DeiningerIFK Mora OK12:55
876Manuel WalssOLV Luzern12:57
870Emil LjungemyrOK Kolmården12:59

Annonser