Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

D21

6 890 m, 157 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2156Bjørg GranlyNTNUI08:31:00
2165Emma BromarkLånghundra IF08:33:00
2157Maren HerrgesellOK Oachkatzlschwoaf08:36:00
2149Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK08:38:00
2168Frida StrömgårdUddevalla OK08:43:00
2169Linn BylarsForsa OK08:46:00
2148Frida ForsbergOK Ravinen08:48:00
2160Malin WelénKöping-Kolsva OK08:53:00
2146Lisa GabrielssonFalköpings AIK OK08:56:00
15003Lina LångStora Tuna OK08:58:00
2158Fontaine HéliseTous Azimuts Douai09:01:00
2151Karin ValdemarssonKöping-Kolsva OK09:03:00
2174Anicó KulowBerliner Turnerschaft09:06:00
2154Nina Jeanette TollehaugEiker OL09:08:00
2170Maria SchmiterlöwHjobygdens OK09:11:00
15002Julia OlssonUddevalla OK09:13:00
2162Elin TörnrothHjobygdens OK09:16:00
2417Johanna SanderiIFK Lidingö SOK09:18:00
2150Lisa WesterbergOK Milan09:21:00
2145Barbara SchönenbergerOL Regio Wil09:23:00
2166Frida DanielssonVästerås SOK09:26:00
2172Johanna LarssonKöping-Kolsva OK09:28:00
2159Livia SchifferleBjörnbär OK09:31:00
2164Anna BirkestålKöping-Kolsva OK09:33:00
2155Viktoria HelmerssonOK Ravinen09:36:00
2173Therese PerssonSnättringe SK09:38:00
2167Minna SaarinenKoovee09:41:00
15079Johanna ErlandssonStora Tuna OK09:43:00
2016Kerria ChallandesANCO-Neuchâtel09:47:00
2038Lovisa Onsbring GustafsonÄrla IF09:49:00
2015Anna WehlinSkogspojkarnas OK09:51:00
2042Jenny GullqvistVästvärmlands OK09:54:00
2022Elin SvenssonIK Hakarpspojkarna09:56:00
2002Hanna ErikssonOK Denseln10:00:00
2010Dora SzerencsiJärla Orientering10:01:00
2021Agnes AdolfssonEksjö SOK10:03:00
2025Jenny BjörkOK Denseln10:05:00
2026Marielle NilssonAndrarums IF10:07:00
2039Sofia GumaeliusTibro OK10:09:00
2013Elin ErikssonVästvärmlands OK10:10:00
2032Anna NystedtSundsvalls OK10:12:00
2033Linn AxelssonÄrla IF10:14:00
2007Maria ErikssonVästvärmlands OK10:18:00
15081Sofia SalomonssonLinköpings OK10:19:00
2027Lisa KaleredOK Denseln10:23:00
2036Ida WillénÖstersunds OK10:25:00
Heike TorgglerSportclub Meran10:26:00
2024Emilia HenryssonTibro OK10:28:00
2028Malin JacobsonOK Tor10:30:00
2019Maria BrodinFossum IF10:32:00
2020Hannah CulbergUS Orienteering10:34:00
2006Frida AnderssonOK Orion10:35:00
2009Anna OlssonTibro OK10:39:00
2004Julia LundquistNybro OK10:41:00
2041Sara LundstenSundsvalls OK10:43:00
2029Karolina NygrenSkogspojkarnas OK10:44:00
2023Sara JonssonOK Orion10:46:00
2018Alexandra KhlebnikovaANCO-Neuchâtel10:48:00
2011Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF10:50:00
2037Katja LüscherOL Regio Olten10:51:00
2017Kate MorrisonOK Linné10:53:00
1002Anaïs CattinANCO-Neuchâtel10:55:00
2005Andrea WickbomVittjärvs IK10:56:00
2003Malin AndrénTibro OK10:57:00
2080Frida VoldenKongsberg OL11:02:00
2046Bodil HalvarssonGöteborg-Majorna OK11:05:00
2055Josefine SöderlundLeksands OK11:06:02
2031Linnea NordOK Klemmingen11:07:00
2074Ida DalhammerOK Roxen11:08:00
2086Eliana KöpfliIFK Ilfis OK11:10:00
2076Hanna BaushevichBSU OK11:10:57
2077Renee BeveridgeNorth West Orienteering Club11:12:00
2043Rachel CollinsDFOK11:13:00
2047Hanna ModinLunds OK11:15:00
2063Marie RönnestrandFrösö IF11:17:00
2078Eva ÖhlundUlricehamns OK11:18:00
2049Marthe GløersenOL Tønsberg og Omegn11:20:00
2070Viviane MumprechtIFK Ilfis OK11:22:00
2044Ylva SunessonOK Alehof11:25:00
15091Amanda HanssonBredaryds SOK11:26:00
2082Yuqing ZhengOAC11:26:33
2068Tatyana BevzaNord West11:28:00
2067Carolin SvenssonHaninge SOK11:31:00
2079Sofia HägglundOK Hammaren11:33:00
2053Olga BaranovaDVOA11:35:00
2061Lovisa FalkHagaby GOIF11:38:00
2045Mary FlemingAustralia11:39:00
2057Elin DölerudGöteborg-Majorna OK11:41:00
2058Lone MalmgrenGjø-Vard OL11:43:00
2083Maria BoisLeksands OK11:44:00
2075Anna GierlachWOLF Haltern11:46:00
2052Natalia PereverzinaHertfordshire Orienteering Club HH11:48:00
2064Lotta FalkGöteborg-Majorna OK11:49:00
2062Lina SamorLerums SOK11:51:00
2085Maria JohanssonTorsås OK11:52:00
2088Lovisa MannfolkUlricehamns OK11:54:00
Linda LindkvistLeksands OK11:56:00
2081Sara SchmidtTrollhättans SOK11:59:00
2060Sofie PetterssonUlricehamns OK12:02:00
2072Susanna ForsellMotala AIF OL12:04:00
2056Leena KuusipohjaKristiansand OK12:06:00
2048Madeleine DahlinKovlands IF12:07:00
2050Sofie SvenssonBjörkfors GOIF12:10:00
2084Marion RisseCA Rosé12:12:00
2066Evelina ChristofferssonOK Renen12:14:00
2107Sara IvarssonOK Kullingshof12:15:00
2071Elin BlickOK Alehof12:15:35
2115Filippa SpånérSävedalens AIK12:17:00
2034Siri JeppssonSödertälje-Nykvarn OF12:18:00
2092Eva GustafssonHagaby GOIF12:19:00
2096Jenny LönnkvistTullinge SK12:21:00
2135Elina JohnssonCentrum OK12:22:00
2108Therese LarssonOK Kroppefjäll12:23:00
2128Linnea BörjarsCentrum OK12:25:00
2114Cristina HedlundVandrarringen12:26:00
2137Lisa PalmSävedalens AIK12:27:00
2142Linnéa JohnssonOK Nackhe12:31:00
2136Kira ArkhipovaNovosibirsk12:33:00
2119Erika LindqvistSävedalens AIK12:34:00
2134Lisa SamorTjällmo-Godegårds OK12:35:00
2122Sofie GustavssonOK Tyr12:37:00
2120Albina PatrakovaNovosibirsk12:38:00
2113Angelica EngströmSkåneslättens OL12:39:00
2144Dorthe Kühl PetersenOK SYD12:41:00
2127Gry GranstedtNTNUI12:42:00
2143Amanda ClaessonSävedalens AIK12:43:00
2105Solveig LøkenNTNUI12:45:00
1019Kajsa HammarströmLinköpings OK12:47:00
2112Britt Ingunn NydalNTNUI12:49:00
2130Samantha SaegerOK Linné12:50:00
2139Malin LeanderssonOK Tyr12:51:00
2116Sofia LönnkvistTullinge SK12:53:00
2140Ronja ArvidssonSkåneslättens OL12:54:00
2110My WestlundOK Tyr12:57:00
2121Ellen LarssonIF Hagen12:58:00
2125Sara BengtssonSävedalens AIK12:59:00
2118Amanda MartinssonFalkenbergs OK13:01:00
2089Jaana PulkkinenYlistaron Kilpa-Veljet13:02:00
2091Iris LuiHKOXCC13:05:00
2094Lydia MartinssonOK Tyr13:06:00
2095Moa KjellstrandCentrum OK13:07:00
2099Nicole HitzOLK Argus13:09:00
2104Karin E GustafssonHagaby GOIF13:10:00
2141Vivian LeeHKOXCC13:11:00
2131Jenny ErikssonOK Kåre13:14:00
2093Madeleine AttforsSävedalens AIK13:15:00
2098Karin FägerlindCentrum OK13:17:00
2133Lucie KomarkovaHjärnarps GH OL13:18:00
2129Kristin KällströmerNyköpings OK13:19:00
2123Live Bredholt JørgensenNTNUI13:21:00
2111Sonja MuellerOLG Basel13:22:00
15001Pernilla OlssonSkåneslättens OL13:23:00
2102Anna HåkanssonLinköpings OK13:25:00
1022Kristin SkaarRyda SK13:26:00
2126Lisa PetterssonOK Dacke13:27:00
2097Elin HamreforsSävedalens AIK13:28:00
2103Emma LundmanOK Roslagen13:29:00

Annonser