Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H13

4 060 m, 154 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4556Tiger LandénGustavsbergs OK08:30
4541Alfred ÖstergrenAlvesta SOK08:32
4578Andreas BorängSnättringe SK08:35
4558Emil AhlströmVästerås SOK08:36
4576Måns HenningssonIK Trenne Ullared08:38
4579Lenni VäisänenHelsingin Suunnistajat08:39
4559Ragnar RoobaRakvere OK08:41
4575Adam KristiansenOK Moss08:42
4532Ben DempseyWest Yorkshire Orienteers08:44
4568Eric JohanssonAlvesta SOK08:45
4542Tobias SjöstedtOK Måsen08:47
4553Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad08:48
4567Erik Lidström Lauri Snättringe SK08:50
4546Andreas OttossonÖrkelljunga FK08:51
4572Teodor ÄlvegranVästerås SOK08:54
4566Albin ForsbergLånghundra IF08:56
4544Elon AlbrektssonOK Ravinen08:57
4543Maxim OmelchenkoFK Vittus08:59
4540Isak SöderstenJärfälla OK09:00
4548Jacob WolgastSnättringe SK09:02
4574Jonas CarlssonStora Tuna OK09:03
4552Mikkel KølbækAarhus 1900 orientering09:05
4535Linus BacklundTrollhättans SOK09:06
4545William WasseniusUddevalla OK09:08
4577Sebastian BjörkBodafors OK09:09
4550Adam ThorpeEPOC09:11
4563Christopher Ladim EngebretsenOK Moss09:12
4564Johan LundbäckJärfälla OK09:15
4555Albin HainkeSnättringe SK09:17
4533Rasmus PetterssonOK Djerf09:18
4565Hampus StockhedenOK Gränsen09:20
4560Ulrik HellenTIF Viking09:21
4570Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK09:23
4538Alfred LiljeströmGävle OK09:24
4534Anton BörjessonOK Måsen09:27
4571Wilmer HolmqvistSjövalla FK09:29
4562Gustaf HägglundOK Nolaskogsarna09:30
4554Hugo MandingerTrollhättans SOK09:32
4530Teodor LundborgHjobygdens OK09:33
4531John WolgastSnättringe SK09:35
4551Lukas WernerIFK Lidingö SOK09:36
4549Lukas MagnerfeltFalköpings AIK OK09:38
4569Arvid KronmarFK Vittus09:39
4537Kalle SjöströmVästerås SOK09:41
4539Melker NordgrenOK Kåre09:42
4441Kornelius Kriszat-LøvfaldNydalens SK09:45
4438Hannes LindahlSundsvalls OK09:47
4423Jesper JohanssonOK Löftan09:51
4425Karl GrywenzOK Linné09:53
4429Valter PetterssonOK Tisaren09:55
4444Jari SuterOLG Cordoba09:57
4412Nils KörleOK Landehof09:59
4409Lukas AndrénTibro OK10:00
4422Isak OlssonStigsökarna10:02
4417Henrik PetrisiVästerbergslagens OL10:04
4408Oskar SundblomRånäs OK10:06
4434Felix DrejmoOK Landehof10:10
4433Oskar MårtenssonSundsvalls OK10:12
4416Mathias OhlssonÄrla IF10:14
4442Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb10:15
4428Adrian ZoellyOLG Stäfa10:17
4427Erlend BørliFossum IF10:19
4424Erik ThoressonAndrarums IF10:21
4405Lasse Fenger VadHorsens OK10:25
4432Henry SvensVästerbergslagens OL10:27
4407Dominique SchmidOLG Galgenen10:30
4410Pontus GustafssonOK Linné10:34
4419Philip ForngrenVallentuna-Össeby OL10:36
4440David BorgSödertälje-Nykvarn OF10:38
4439Arvid BlomsterRonneby OK10:40
4406Niklas BraatzTreptower SV Berlin10:42
4420Karl PetersénOK Njudung10:44
4413Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK10:45
4436Jacob ÖstermanVänersborgs SK10:47
4418Albin LiljaRonneby OK10:51
4430Tore Herman KirkebøenHalden SK10:53
4443Emil BoströmOK Linné10:55
4435Oskar JonssonDomnarvets GOIF10:57
4414Brian AhlmAndrarums IF10:59
4471Leo EnerothLunds OK11:00
4473Noak ÖhmanGjø-Vard OL11:02
4493Filip BäckArboga OK11:05
4456David MårtenssonGarphyttans IF11:06
4458Martin SimsaVSSK MFF Praha (MFP)11:08
4466Felix BäckstädeVisborgs OK11:09
4470David JosefssonOK Roxen11:11
4445Linus TäckOK Hammaren11:13
4461Axel ElmbladBredaryds SOK11:14
4481Sune Raknes SogstadGjø-Vard OL11:16
4454Johan VinbladLunds OK11:17
4485Fredrik JunevikLeksands OK11:19
4482Gustav WirénAttunda OK11:20
4453Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö11:23
4449Erik WikströmNAIS Orienteringsklubb11:25
4476Linus BoströmOK Alehof11:26
4480Jakob GunnarssonLerums SOK11:28
4492Gard FrostAlta OL11:29
4491Fabian ValleriusGamleby OK11:31
4488Hampus GörlOK Enen11:32
4457Arvid AronssonOK Kroppefjäll11:34
4452Gustav GöranssonArboga OK11:35
4468Tor RönnestrandFrösö IF11:37
4490Malte EvebornOK Roxen11:39
4472Ole Kristian TaksdalGanddal IL11:40
4455Anton PerssonOK Hammaren11:43
4446Tõnis JäädmaaOK Võru11:45
4462Ludvig ClassonNAIS Orienteringsklubb11:46
4483Zebastian ArfwedsonFrölunda OL11:48
4475Anton GunnarssonBredaryds SOK11:49
4467Eskil FrischknechtAlta OL11:51
4459Vetle DrageKongsberg OL11:54
4486Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK11:55
4489Edvin NilssonKungälvs OK11:57
4469Jakob FredbyOK Renen11:58
4450Sergey RudenkoNord West12:00
4463Emil AxelssonLerums SOK12:01
4451Seth BorglundHärnösands OK12:03
4484Aron ÖstangårdGamleby OK12:05
4465Wille LaitamäkiHiidenkiertäjät12:06
4460Dmitry StepanovNord West12:08
4478Carl ÅsLunds OK12:09
4479Tobias SnellOK Renen12:11
4448Linus MalmKFUM Örebro OK12:14
4523Oliver ErikssonEmmaboda Verda OK12:16
4501Rasmus KarlssonSävedalens AIK12:18
4499Hannes RosendahlIF Marin Väst12:20
4506Johan EkbergSkattkärrs SOK12:24
4502Benjamin ClaessonJönköpings OK12:26
4516Jensen KeyMelbourne Forest racers12:28
4512Laban BryngelssonTullinge SK12:30
4509Pontus ThuressonSkåneslättens OL12:32
4503Sven LindmarkIFK Kiruna12:34
4513Nils GrimbeckSävedalens AIK12:38
4527Akseli KonttilaKoovee12:41
4514Ludvig SigrandOK Södertörn12:43
4508Nils Forsberg RundströmIFK Enskede12:45
4520Einar EideByåsen IL12:47
4515Erik ÅkessonVäxjö OK12:49
4521Emil RavakkoSävedalens AIK12:53
4507Olle AnderssonTidaholm SOK Sisu12:55
4529Jonas MusslinderNyköpings OK12:57
4496Olli MustajokiTampereen Pyrintö12:59
4495David JohanssonFK Friskus-Varberg13:01
4528Mikkel HoltFreidig13:03
4500Karl LundinKatrineholms OK13:06
4519Alfred LängheimTullinge SK13:10
4525Jakob WilhelmssonOK Dacke13:12
4522Viggo JohanssonSkåneslättens OL13:14
4524Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK13:16
4494Melvin NilssonHärlövs IF13:18
4497Isak AnängenNyköpings OK13:20
4505Melker LundinKatrineholms OK13:24
4510Albin PerssonHalmstad OK13:26
4518Mattias LauriFK Herkules13:28

Annonser