Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H40 Kort

6 000 m, 234 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
6554Fredrik EvertssonLessebo OK08:32:03
6609Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstad08:38:03
6605Mathias WesterlundOK Nolaskogsarna08:39:03
6465Daniele BernasconiASCO Lugano08:41:03
Yuri OmelchenkoOK Orion08:43:01
6586Tobias LindgrenOK Kåre08:49:04
6614Mathias FredrixonOK Skogshjortarna08:52:04
6524Magnus SödervallIK Gandvik08:54:02
6672Anders BjörkTrollhättans SOK08:56:02
6531Rune BlågestadIndre Østfold OK08:58:02
6505Jørgen FjæreHedrum OL08:59:03
6488Daniel NiklassonFalköpings AIK OK09:00:01
6639Dmitry KochnovRUS-Veteran09:01:03
6487Håkan SonessonFalköpings AIK OK09:05:01
6591Andreas OlssonOK Linné09:06:02
6492Niklas DahlströmFK Herkules09:10:04
6673Erik BacklundTrollhättans SOK09:11:02
6678Ulf StenbackaVaasan Suunnistajat ry09:12:04
6633Kuno RoobaRakvere OK09:13:03
6712Daniel BjörnbergVästerås SOK09:14:02
6512Per WikströmHästveda OK09:15:03
6608Henrik ModigOK Pan-Kristianstad09:16:03
6671Per-Fredrik AnderssonTrollhättans SOK09:17:05
6532Dag Arne LierIndre Østfold OK09:23:03
6499Fredrik AlzénGustavsbergs OK09:26:01
6619Michael ThygesenOK Snab09:27:03
6610Jan TäppinenOK Raseborg09:28:05
6711Anders SahlénVästerås SOK09:29:03
6705Miguel Sáez PlazaVeleta09:30:03
6602Anders ErikssonOK Milan09:31:03
6576Anders PelanderOK Djerf09:32:03
6625Jerker AnderssonOK Tyr09:33:04
6652Mats HainkeSnättringe SK09:34:03
6511Stefan RosénHästveda OK09:35:03
6595Fredrik OlinderssonOK Löftan09:37:03
6533Asle Sagli GudimIndre Østfold OK09:38:02
6666Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb09:41:03
6464Michael NilssonAndrarums IF09:43:05
6549Kalle DalinLeksands OK09:44:03
6599Peter KnudsenOK Melfar09:46:03
6577Bo KronOK Flundrehof09:48:04
6144Pete TrynerSYO09:49:03
6713Joakim StenvallÖstersunds OK09:52:02
6537Lars-Olof MagnellKatrineholms OK09:53:05
6670Olof MartanderTrollhättans SOK09:54:06
6663Martin MoldinSödertälje-Nykvarn OF09:55:03
6626Fredrik EkströmOK Älgen09:56:05
6683Per GöthssonTäby OK09:57:04
6462Andreas PeterssonAlstermo IF09:58:04
6596Johan HanssonOK Löftan10:01:03
6507Wai Kit ChoiHong Kong Orienteering Development Force10:02:04
6641Roger TynellRånäs OK10:02:11
6561Niklas KarlssonLustens OK10:03:02
6588Kristofer DrejmoOK Landehof10:05:03
6629Oskar KlockarOLG Cordoba10:06:05
6506Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL10:07:04
6551Daniel KaipeLeksands OK10:08:04
6648Magnus HolmströmSkogsluffarnas OK10:09:03
6509Håkan ErikssonHästveda OK10:10:02
6587Tobias RingströmOK Landehof10:11:03
6510Tomas RosénHästveda OK10:12:02
6707Magnus BerglundVittjärvs IK10:13:04
6691Andre JægtvikKonnerud IL10:14:03
6555Anders FranzénLidköpings VSK10:15:03
6603Anders LöwgrenOK Milan10:16:04
6504Atle BorgersenHedrum OL10:19:04
6535Martin StenbackJärfälla OK10:20:04
6594Per AnderssonOK Linné10:21:05
6513Pär SvenssonI 15 IF10:22:02
6132Johan GranforsIF Rigor10:23:06
6593Peter GustafssonOK Linné10:24:03
6463Cédric SennANCO-Neuchâtel10:25:02
6622Dan LarssonOK Tisaren10:26:02
6560Lars-Ola WesterlundLustens OK10:27:03
6500Per WikerGustavsbergs OK10:28:03
6466Jan Anders IstadAsker SK10:29:05
6589Johan LidénOK Landehof10:30:03
6703Magnus GadeforsVäsby OK10:31:05
6656Roger PalmgrenSundsvalls OK10:32:04
6476Cesar De ContiCOGA - Clube de Orientação Gralha Azul10:33:03
6521Johan SällforsIFK Lidingö SOK10:34:05
6638Magnus GraadRonneby OK10:35:05
6657Magnus JonssonSundsvalls OK10:36:03
6684Johan AxelssonOK Älme10:37:03
6667Örjan EmanuelssonTolered-Utby Ol-klubb10:38:03
6597Magnus HanssonOK Löftan10:39:04
6475Gilmar StefflerCOGA - Clube de Orientação Gralha Azul10:40:04
6563Craig ChapmanMar Orienteering Club10:41:04
6530Claes-Tommy HerlandIndre Østfold OK10:42:03
6632Adam Baker-HaleRAFO10:43:03
6585Patrik JohnssonOK Kåre10:44:03
6479Urban LjungbergDegerfors OK10:45:03
6534Stefan AnderssonIstrums SK10:46:03
6527Mats BergenfurIK Vikings OK10:47:05
6631Philip Johnston-DavisRAFO10:48:05
6547Mats HermanssonKungälvs OK10:49:05
6477Rogerio Antonio PereiraCOGA - Clube de Orientação Gralha Azul10:50:05
6643Magnus StenbackSkarpnäcks OL10:51:05
6489Jesper WaldfeltFinspångs SOK10:52:04
6674Mats GustafssonTrosabygdens OK10:53:04
6627Mikael LindOK Älgen10:54:05
6636Peter SunnegårdhRonneby OK10:55:05
6665Alexander WickmanTibro OK10:56:05
6565Mikhail MalyshevNord West10:57:04
6526Tomas CahierIK Uven10:58:03
6606Johan SwartzOK Orion10:59:05
6562Angel Díaz CaroMalarruta11:00:05
6621Peter SjödinOK Tisaren11:01:04
6514Stefan GraadIF Rigor11:02:03
6584Daniel SundOK Hammaren11:04:05
6552Pontus FunkeLeksands OK11:05:13
6541Jakob BergKFUM Örebro OK11:06:03
6523Magnus DahlinIK Gandvik11:08:05
6635Mattias LindmarkRobertsfors IK11:09:04
6468Björn YlipääBergnäsets AIK11:10:03
6538Daniel GustafssonKFUM Örebro OK11:11:02
6568Gard LindsethNydalens SK11:12:03
6497Even ErlienGjø-Vard OL11:13:03
6501Ola JodalGöteborg-Majorna OK11:14:02
6676David HedbergTumba-Mälarhöjden OK11:15:04
6637Ingemar ErikssonRonneby OK11:16:03
6578Mattias StockhedenOK Gränsen11:17:07
6486Magnus WallinFalkenbergs OK11:18:04
6567Inge Andreas LindsethNydalens SK11:21:04
6525Magnus SundmarkIK Gandvik11:22:03
6518Patric De BoussardIFK Enskede11:23:04
6612Jonas OlssonOK Roxen11:24:04
6564Carl GranströmNAIS Orienteringsklubb11:27:04
6516Fredrik LindellIF Thor11:30:02
6989Martin PerssonKFUM Örebro OK11:31:04
6598Thomas SørensenOK Melfar11:32:04
6572Tommy IversenOdense OK11:34:05
6580Mathias DanielssonOK Hammaren11:35:04
6570Mattias EklundOckelbo OK11:36:06
6482Johnny RosenkjaerFaaborg OK11:37:03
6685Kristoffer RosenkjaerFaaborg OK11:39:03
6655Anders KolmskogSundbybergs IK11:40:05
6483Bent MikkelsenFaaborg OK11:41:03
6566Mikael GummessonNybro OK11:42:03
6677Robert WidmarkUmeå OK11:43:03
6628Jon LindskogOK Älme11:44:04
6649Oskar ForsbergSkogslöparna11:45:05
6472Olle NyströmBrattås CK11:46:03
6528Erik PaulsrudIL Koll11:47:02
6662Berth KarlssonSävedalens AIK11:48:04
6581Jonas IvarssonOK Hammaren11:49:03
6546Jan GranängKungälvs OK11:50:03
6669Magnus OlssonTorsås OK11:51:05
6573Lars KullmanOK Alehof11:52:04
6710Jakob WedmanVästerbergslagens OL11:53:03
6579Daniel JohanssonOK Hammaren11:54:05
6668Jari WilliamssonTolered-Utby Ol-klubb11:55:04
6517Mikael ChristensenIFK Enskede11:56:04
6582Stellan TäckOK Hammaren11:57:03
6557Christian ErikssonLinköpings OK11:58:04
6704Eric JaremalmVallentuna-Össeby OL11:59:04
6539Fredrik MalmKFUM Örebro OK12:00:04
6583Henrik BjörkOK Hammaren12:01:03
6642Peter Sinding PoulsenSilkeborg OK12:02:03
6496Torbjørn KravdalGjø-Vard OL12:03:03
6645Johan TirénSkogsluffarnas OK12:04:03
6559Marcus HenningssonLunds OK12:05:03
6653Ales BernatikSokol Frydek-Mistek12:06:03
6660Stefan BjurstedtSurahammars SOK12:07:05
6548Pasi NivaLaitasaaren Veto12:08:02
6485Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK12:09:08
6623Magnus ÖhlingOK Tor12:10:03
6592Erik SparrmanOK Linné12:11:02
6469Mattias NilssonBjörkfors GOIF12:12:03
6495Christer ÖbergGamleby OK12:13:03
6480Wyatt RileyDVOA12:14:04
6647Douglas LundinSkogsluffarnas OK12:15:03
6706Mattias LundgrenVittjärvs IK12:16:04
6708Johan ÅhlundVänersborgs SK12:17:02
6522Peter HermanssonIFK Mora OK12:18:04
6545Jesper NordinKorsnäs IF OK12:19:05
6590Henrik RoosOK Linné12:20:02
6490Magnus EliassonFK Friskus-Varberg12:21:03
6520Martin LarssonIFK Göteborg12:22:03
6694Mattias HovmöllerSöders-Tyresö12:23:06
6540Henrik NordKFUM Örebro OK12:24:05
6575Magnus LarssonOK Dacke12:25:05
6569Mikael GuttkeNyköpings OK12:26:03
6550Magnus GörasLeksands OK12:27:03
6556Tomas KarlssonLindebygdens OK12:28:03
6498Espen TorsethGjø-Vard OL12:29:05
6484Niklas OlssonFagersta OK12:30:03
6542Henrik GustafssonKFUM Örebro OK12:31:04
6650Ola MarkholmSkåneslättens OL12:32:03
6543Sven OlssonKorsnäs IF OK12:33:04
6709Jonas GustafssonVänersborgs SK12:34:03
6702Tomas AlbinssonOK Österåker12:35:02
6471Odd WallanderBrattås CK12:36:02
6651Magnus ThuressonSkåneslättens OL12:37:05
6644Jonas BergenfurSkattkärrs SOK12:38:03
6478Emmanuel ErblandCOL Etrechy12:39:04
6574Jonny LindénOK Bävern12:40:04
6661Lars-Erik HaslerSurahammars SOK12:41:05
6508Johan AnderssonHultsfreds OK12:42:03
6618Calle AnderssonOK Skogsstjärnan12:43:03
6544Krister GolsäterKorsnäs IF OK12:44:03
6491Henrik BechtelFK Friskus-Varberg12:45:05
6658Magnus ThornellSurahammars SOK12:46:04
6515Stig InstanesIF Sturla12:47:03
6664Sami LiponkoskiTampereen Pyrintö12:48:04
6617David OlssonOK Skogsstjärnan12:49:03
6624Mattias PerssonOK Tyr12:50:02
6502Mikael AnderssonHagaby GOIF12:51:02
6659Anders GalinSurahammars SOK12:52:05
6615Tomas AnderssonOK Skogsstjärnan12:53:03
6613Erik AamotOK Skogshjortarna12:54:03
6474Ola CarlénBromma-Vällingby SOK12:55:05
6571Per-Anders OlssonOckelbo OK12:56:03
6616Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan12:57:03
6646Kalle LindqvistSkogsluffarnas OK12:58:03
6470Johan EdströmBottnaryds IF13:03:02
6640Magnus KarlssonRyda SK13:06:02
6558Magnus VahlbergLinköpings OK13:07:03
6494Richard OlovssonGamleby OK13:12:03
6519Stefan KinellIFK Göteborg13:14:04
6634Johan WesterberghRasbo IK13:16:02
6503Michael WennblomHagaby GOIF13:24:59
6611Nick BarrableOK Ravinen13:31:50
6473Magnus ArvidssonBrattås CK
6493Jörgen LindFrämmestads IK
6529Brage KeiseråsIL Leik
6536Mårten WaldenfjordJärfälla OK
6601Pierre AnderssonOK Milan
6604Anders LarssonOK Milan
6620Urban LindgrenOK Storsjön
6630Markus MoerthOLT Transdanubien
6675Jacob BolinTullinge SK
6686Stefan ErikssonSurahammars SOK
6697Petter HalvorsenNydalens SK

Annonser