Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H50

6 060 m, 249 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7995Anders EdsenAarhus 1900 orientering08:30:00
8035Thomas JanssonLänna IF08:31:00
8004Piero SannicoloTäby OK08:33:00
8021Markus GründlerOLG Pfaeffikon08:34:00
8006Anders EnmarkGävle OK08:35:00
7996Stefan HornebrantTrollhättans SOK08:36:00
8011Tatsuya MiyakawaTokorozawaOLC08:37:00
8030Per WadmanVästerås SOK08:38:00
8050Rune Siewartz NielsenIndre Østfold OK08:39:00
7998Stefan EdvardssonOK Torfinn08:40:00
7994Rolf E JohanssonVästerviks OK08:41:00
7989Mats ToftnerOK Kompassen08:42:00
8014Hans LindgrenOK Skogshjortarna08:43:00
8020Roger LysnesHedrum OL08:44:00
7992Johan ÖstbergStora Tuna OK08:45:00
8029Mike PedleyWest Yorkshire Orienteers08:46:00
8017Kazuki TerashimaES kanto C08:47:00
7985Bernard GloorOLG Pfaeffikon08:49:00
8058Per WolgastSnättringe SK08:50:00
8042Björn AlpbergAlmby IK08:51:00
8005Andrei IvanovKuzmolovo 110%08:52:00
8001Kennet NilssonOK Älvsjö-Örby08:53:00
8055Hallvard KorenOK Moss08:54:00
8010Mikael DavidssonVästerås SOK08:55:00
8015Jörgen HectorSnättringe SK08:56:00
7991Conny ForsbergLånghundra IF08:57:00
8000Charlie AdamsWest Yorkshire Orienteers08:58:00
8024Jari PöyhönenIFK Lidingö SOK09:00:00
7988Axel TheisenMellembygd OL09:01:00
8052Vladimir LyukMoscow-O-Club09:02:00
8051Phil MullinsSjövalla FK09:04:00
8019Bo LauriSnättringe SK09:05:00
8025Göran LundqvistJärfälla OK09:06:00
8022Urs RubitschonOLV Zug 201509:07:00
8057Tim Falck WeberCopenhagenO09:08:00
7984Magnus LimbäckVästerås SOK09:09:00
8054Peter KleinOLG Pfaeffikon09:10:00
8049Magnus RajanIFK Lidingö SOK09:11:00
7999Karl-Erik EngblomValbo AIF09:12:00
8041Laurent BonoraALCO St Priest09:13:00
7990Carl PerssonTäby OK09:14:00
8037Roland MeisterOLG Dachsen09:15:00
8018Peo SvenskStora Tuna OK09:16:00
8028Andres LaasOK Skogshjortarna09:17:00
8053Thomas JohanssonÖrkelljunga FK09:18:00
8059Paul TaylorWest Yorkshire Orienteers09:19:00
8040Peter AlbrektssonOK Ravinen09:21:00
8044Per OlaussenFredrikstad SK09:22:00
7987Tore BjørnerødOK Moss09:23:00
8003Björn SvenssonOK Djerf09:24:00
8048Allan HougaardAarhus 1900 orientering09:25:00
8007Walter KellerOK Djerf09:26:00
7986Joseph BrautigamWestern Connecticut OC09:27:00
8047Peter NordströmTäby OK09:28:00
8027Lasse JanssonGävle OK09:29:00
8002Leif Kåre BessebergEiker OL09:30:00
8034Jonas HagströmFalköpings AIK OK09:31:00
8009Vadim PorhunMoscow-O-Club09:32:00
8031Michael HertinVästerviks OK09:33:00
8039Per SundströmVästerås SOK09:34:00
8038Karri LindellOK Måsen09:35:00
8008Ulf NilssonJärfälla OK09:36:00
8045Rasmus ØdumCopenhagenO09:37:00
8046Per EdenhamnLänna IF09:38:00
8012Christian SaxtoftBOK09:40:00
7983Dag TryggöTrollhättans SOK09:41:00
8033Otto von FrenckellOK Raseborg09:42:00
7993Anders MattssonOK Älvsjö-Örby09:43:00
8043Marco RancanOLG Pfaeffikon09:44:00
8026Steve DempseyWest Yorkshire Orienteers09:45:00
7997Gunnar ForsgrenForsa OK09:46:00
7799Björn EngströmLustens OK09:47:00
7784Urban LundbergOK Älgen09:48:00
7789Masahide FukudaKawagoeOLC09:50:00
7827Sergey FedorovNavicom_Garmin09:51:00
7787Magnus KarlssonOK Landehof09:52:00
7812Hans PerssonAndrarums IF09:53:00
7798Jo WiklundNydalens SK09:54:00
7804Pontus JonssonOK Orion09:55:00
7825Christer BroströmOK Denseln09:56:00
7835Christian BeglingerOLG Murten09:57:00
7809Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF09:58:00
7824Svend Arne YtterbølHalden SK10:00:00
7822Andreas WyssOL Regio Olten10:01:00
7813Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF10:02:00
7807Niels la Cour BentzonSøllerød OK10:03:00
7818Kent TuoremaaVittjärvs IK10:04:00
7796Zsolt WeilerBudapest10:05:00
7786Arno WilhelmOL Regio Olten10:06:00
7844Svein UnsgårdIL Leik10:07:00
7788Per JohanssonOK Löftan10:08:00
7845Johan MöllerOK Linné10:09:00
7830Peter WestinVittjärvs IK10:10:00
7802Kasperi LaunisASS Raisu Lumous10:12:00
7839Fritz StreuliOL Amriswil10:13:00
7793Anders LevinSvaide Roma SOK10:14:00
7847Mikael YngvessonRobertsfors IK10:15:00
7800Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb10:16:00
7805Jonas GidingVallentuna-Össeby OL10:17:00
7810Jan Tore HenriksenNydalens SK10:19:00
7797Jim OlaussenHalden SK10:20:00
7840Göran StuhlhoferOK Landehof10:21:00
7817Elis BengtssonOK Norrvirdarna10:22:00
7954Göran MånssonOK Dacke10:23:00
7823Henrik MathiesenHerlufsholm OK10:24:00
7803Bengt HallJärla Orientering10:25:00
7801Peter BonekNaturfreunde Wien10:26:00
7819Thomas BäckströmIF Rigor10:27:00
7832Mons Kr. LøvfaldNydalens SK10:28:00
7833Joachim FribergIstrums SK10:29:00
12617Nils AronssonOK Tisaren10:30:00
7849Terje MelsomFossum IF10:31:00
7811Jon HollingdaleMoravian10:32:00
7816Luc CloostermansCO Liège10:33:00
7831Kaj MaagSøllerød OK10:34:00
7778Vladimir VasilenokOrion10:35:00
7848Frans WickbomI 19 IF10:36:00
7794Mats LjungqvistKexholms SK10:37:00
7777Stefan OlofssonOK Gisle10:39:00
7838Håkan PerssonLaxå OK10:40:00
7842Per CarlbergVallentuna-Össeby OL10:41:00
7821Ade ChapmanRAFO10:45:00
7776Lars JohanssonJärla Orientering10:46:00
7790Børge PedersenNydalens SK10:47:00
7836Jan GradinAndrarums IF10:48:00
7843Alain WatheletCO Liège10:49:00
7792Tomas NilssonHässleholms OK10:50:00
7826Roger HugossonSundsvalls OK10:51:00
7820Gert JonssonIK Hakarpspojkarna10:53:00
7829Torbjörn JohanssonOK Södertörn10:53:15
7806Bengt HesslekransOK Njudung10:54:00
7846Lars Bech JensenFSK Orientering10:55:00
7834Bjørn Henning GrandalIL Tyrving10:57:00
7791Christopher PooleRAFO10:58:00
7780Peter LindebringOK Denseln10:59:00
7782Kurt MüllerOL Amriswil11:00:00
7854Stefan TellsénOK Roxen11:01:00
7907Örjan SahlOK Klemmingen11:02:00
7890Sören BremerBoxholm-Mjölby OL11:03:00
7859Ulrik OlssonBrattås CK11:04:00
7900Rolf WettsteinOL Zimmerberg11:06:00
7884Gert PetterssonLunds OK11:07:00
7853Clemens PasdaUSV Jena11:09:00
7896Hans OlsénSundbybergs IK11:10:00
7877Håkan RedtzerAttunda OK11:12:00
7899Torbjörn SöderlundLeksands OK11:13:00
7876Bengt ZetterbergOK Skärmen11:15:00
7875Anders HeydenLunds OK11:16:00
7909Richard BlomFrölunda OL11:17:00
7903Mikael WirénAttunda OK11:18:00
7872Mikael IngelssonOckelbo OK11:19:00
7894Eero KujansuuMS Parma11:22:00
7864Anders DalhammerOK Roxen11:23:00
7904Kalle PerssonOK Österåker11:24:00
7880Michael BjörnlingerIK Vista11:26:00
7883Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubb11:29:00
7866Mats CarlssonSundbybergs IK11:32:00
7887Mikael HanssonBredaryds SOK11:33:00
7852Per SanderGöteborg-Majorna OK11:34:00
7857Bucher TheophilOLV Hindelbank11:35:00
7882Patrick DjerfLerums SOK11:36:00
7888Joakim IngelssonOK Hammaren11:39:00
7869Øyvind DrageKongsberg OL11:40:00
7855Anders MansénSkarpnäcks OL11:41:00
7874Håkan WåhlanderFrölunda OL11:42:00
7850José Àngel Ramos RománADOL (Asociación Deportiva de Orientación Lince)11:44:00
7867Morten AamodtSandnes IL (Rogaland)11:46:00
7889Ulf AlmehedFrölunda OL11:48:00
7861Håkan SvenssonBredaryds SOK11:50:00
7901Gottfried ScheiklASVÖ Österrike11:51:00
7851Gisle WathneSandnes IL (Rogaland)11:53:00
7878Andreas GroteOLC SKOG Fribourg11:55:00
7895John RobertsonHutt Valley11:56:00
7891Gregory BalterDVOA11:57:00
7911Peter ErikssonKFUM Örebro OK11:59:00
7863Magnus AxelssonSträngnäs-Malmby OL12:01:00
7862Svein-Erik SøgårdKongsberg OL12:01:32
7881Ronny NordgrenSundbybergs IK12:02:00
7860Lars JohanssonKarlsbyhedens IK12:03:00
7908Rene HaasOLG Schaffhausen12:04:00
7910Martin ThunbergOK Alehof12:05:00
7906Jan-Erik AnderssonSträngnäs-Malmby OL12:06:03
7873Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL12:08:00
7897Jan AsketunOK Roxen12:09:00
7871Ahti AasaÖvertorneå IF12:10:00
7898Jan ChristofferssonOK Renen12:11:00
7886Jörgen DalénSala OK12:13:00
7870Mats NylundBredaryds SOK12:14:00
7966Viktor TimakovSPARTA Rostov-on-Don12:15:00
7952Lars ErikssonHjärnarps GH OL12:16:00
7950Finn HenriksenSvendborg OK12:17:00
7928Göran LängheimTullinge SK12:19:00
7972Reijo MäkiläKankaanpään Suunnistajat12:20:00
7924Björn CarlssonOK Hällen12:21:00
7935Markus SchweizerOLV Baselland12:22:00
7981Krister RosjöJönköpings OK12:23:00
7937Lars HolmbergIF Hagen12:25:00
7916Erik SimesOK Tyr12:26:00
7951André WältiOL Biel Seeland12:27:00
7940Bjørn ChristoffersenSvendborg OK12:28:00
7947Pedro LundqvistLinköpings OK12:29:00
7946Stefan PålssonSkåneslättens OL12:30:00
7943Hans SundqvistTullinge SK12:31:00
7931Staffan ZillingOK Södertörn12:32:00
7955Sven LundgrenVäxjö OK12:33:00
7978Erik BlakeYukon OA12:35:00
7953Alain RoulleauxCOL Etrechy12:36:00
7967Göran HellgrenOK Södertörn12:38:00
7923Per Eg PedersenKolding OK12:40:00
7941Gustaf TorenstamEmmaboda Verda OK12:41:00
7975Magnus HerberthsonLinköpings OK12:42:00
7979Magnus PorleVäxjö OK12:44:00
7915Kwok Kuen LawHKOXCC12:45:00
7961Andrej MitenkovAzimut, SPB12:46:00
7973Eric WatheletDauphine Orientation12:47:00
7976Plinio NascimentoCOC CLUBE DE ORIENTAÇÃO DE CURITIBA BRASIL12:48:00
7918Nils EklöwOK Södertörn12:49:00
7922Anders BrinkmanVandrarringen12:50:00
7920Lars SvenssonOK Nackhe12:51:00
7930Magnus OlssonHjärnarps GH OL12:52:00
7934Jörgen AxelssonTullinge SK12:53:00
7942Peter BerggrenOK Kolmården12:54:00
7949Reto ZbindenOLV Baselland12:56:00
7914Hermann WengerOLG Bern12:57:00
7925Nilson GongraCOC CLUBE DE ORIENTAÇÃO DE CURITIBA BRASIL12:58:00
7965Rikard BorgLinköpings OK12:59:00
7960Tomas HultqvistTullinge SK13:02:00
7970Pavel VydraSK LOB Nova Paka13:03:00
7929Vladimir ShanginSmolensk13:04:00
7913Odd WallumSävedalens AIK13:05:00
7980Elmar ToschTUS Lübbecke13:07:00
7919Patrik FranssonEmmaboda Verda OK13:08:00
7956Roine PetterssonIFK Göteborg13:10:00
7932Göran ModinBromma-Vällingby SOK13:11:00
7974Sten LeanderssonOK Tyr13:12:00
7945Peter EkdahlEmmaboda Verda OK13:13:00
7921Peter RutzHälge OK13:14:00
7927Pär ClaessonSävedalens AIK13:16:00
7933Arto KalliokoskiPerhon Kiri13:17:00
7912Jes Aage HenningKolding OK13:18:00
7944Gerhard KellnerHSV OL Wiener Neustadt13:19:00
7936Lars SvantessonHjärnarps GH OL13:21:00
7957Pär NymanOK Tyr13:22:00
7959Torben UtzonOK Pan Århus13:23:00
7969Patrick DusigneDusigne-OFamily13:24:00
7968Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL13:26:00
7962Pascal BergerOLV Baselland13:27:00
7971Rikard ImarkTullinge SK13:28:00
7963Konstantin PigarevAzimut, SPB13:29:00

Annonser