Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H55

5 450 m, 142 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8637Hans TarandiIFK Lidingö SOK08:31:00
8646Lars Roger LundanesEmblem IL08:33:00
8645Juerg BosshardOLG Pfaeffikon08:36:00
8644Lars SjökvistStora Tuna OK08:38:00
8649Martin GranlyLillomarka OL08:40:00
8664Leonid MarchenkoVladivostok08:43:00
8640JanOla OlssonOK Kompassen08:45:00
8658Stig NilssonOskarströms OK08:50:00
8647Thor Inge TollehaugEiker OL08:52:00
8642Jens LeibigerPost SV Dresden08:55:00
8643Kyösti KukonlehtoValkeakosken Haka08:57:00
8635Yngvar ChristiansenBækkelagets SK09:00:00
8648René GodefroyOPA Montigny09:02:00
8656Tapani MattusIFK Lidingö SOK09:05:00
8661Owe TörnrothHjobygdens OK09:07:00
8662Aleksandr BorachenkoRUS-Veteran09:09:00
8638Erik SøgaardAarhus 1900 orientering09:12:00
8653Mats BrorssonTockarps IK09:14:00
8639Roy GjerdingOK Moss09:17:00
8657Markus GloorOLV Zug 201509:19:00
8655Pär WestbladOK Ravinen09:22:00
8636Axel WasseniusUddevalla OK09:24:00
8659Anders GedinSäterbygdens OK09:26:00
8651Christer ErikssonÅmåls OK09:29:00
8652Bart Van de MoortelOMEGA09:31:00
8641Lars MattssonOK Kåre09:34:00
8650Henrik BodingIFK Lidingö SOK09:36:00
8660Oleksandr LetychevskyiO-klub09:41:00
8663Kjell-Erik SahlinOK Vildhussen09:43:00
8522Roger GustafssonIdefjordens SK09:45:00
8528Antonio MatiasCLAC09:49:00
8515Nils-Olof LarssonVänersborgs SK09:51:00
8526Alexey ZuevNavicom_Garmin09:52:00
8531Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK09:54:00
8523Jan NordinSundsvalls OK09:56:00
8514Tom SvobodnyMIami Valley Orienteering Club09:58:00
8542Pekka VornanenSJJ09:59:00
8540Anton KhlebnikovANCO-Neuchâtel10:01:00
8516Mats WalheimRobertsfors IK10:03:00
8513Roberto Di BaccoASD Agorosso S. Alessandro10:05:00
8511Andreas HjertsonOK Linné10:06:00
8510Bertil AxbomOK Landehof10:08:00
8552Tomas AnderssonOK Tor10:10:00
8551Svante AndrénTibro OK10:12:00
8549Gerrit van de RietOlifant10:15:00
8539Lars RunessonOK Vivill10:17:00
8521Arne SääfGudhems IF10:19:00
8519Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF10:20:00
8538Juhani JetsonenSJJ10:22:00
8529Göran OlesundOK Landehof10:24:00
8534Tryggve OttossonVästerbergslagens OL10:25:00
8547Carl-Erik BerglövFagersta OK10:27:00
8546Olof FraenellSundsvalls OK10:31:00
8517Jan GranstedtHalden SK10:32:00
8525Mikael JohanssonOK Gisle10:34:00
8541Lars-Erik FiskumIL Tyrving10:36:00
8543Jan Petter LandeRMOC Rocky Mtn10:38:00
8512Josef MilotaMLOK Marianske lazne10:39:00
8532Torben SeirHSOK.dk10:41:00
8537Søren BertelsenOK-Htf10:43:00
8527Almir de OliveiraCORM - RIOMAFRENSE10:45:00
8536Sören JonssonNydalens SK10:46:00
8535Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF10:48:00
8530Lars-Olof JanssonOK Linné10:50:00
8520Benjamin ViebkeMalmö OK10:52:00
8544Mogens HagnerSilkeborg OK10:55:00
8550Torbjörn AlmgrenGöteborgs SK10:57:00
8548Lennart StenssonHelsingborgs SOK10:59:00
8571Richard HolmgrenBergnäsets AIK11:00:00
8592Peissard BernardOLC SKOG Fribourg11:04:00
8583Bengt KlassonUlricehamns OK11:06:00
8559Vital PeetersK.O.L. Belgium11:09:00
8590Francois MartinezBROS11:11:00
8589Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK11:13:00
8575Øivind MyhreKongsberg OL11:15:00
8585Erik SparrevikLerums SOK11:16:00
8576Audun StrandlieGjø-Vard OL11:18:00
8578Håkan CarnlandFrösö IF11:20:00
8555Mark CollinsDFOK11:22:00
8594Gila PolteraQuack OK11:24:00
8566Marc Van De MaeleK.O.L. Belgium11:25:00
8561Örjan WängdahlOK Gipen11:27:00
8568Martin CrosbyAuckland OC11:31:00
8591Håkan SvedhemUlricehamns OK11:33:00
8580Aigar PindmaaOK Võru11:34:00
8581Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK11:36:00
8586Peter SchmuttererUSV TU Dresden11:38:00
8553Alastair MackenzieCleveland Orienteering Klub11:40:00
8563Sulejman SuskicPSOK DMB Beograd11:41:00
8558Torbjörn HalvarssonFjärås AIK11:43:00
8847Ping Sing NgAcademy 201511:45:00
8565Christer SkoogKils OK11:47:00
8579Kyrre ThalbergLunds OK11:49:00
8570Anders SpånérGöteborg-Majorna OK11:50:00
8569Santiago del Moral DuráUNIVERSIDAD DE ALICANTE11:52:00
8584Aigars UdrisB&B11:54:00
8560Christer MannfolkUlricehamns OK11:56:00
8587Peter GierlachWOLF Haltern11:58:00
8564Ulf PalmérUlricehamns OK11:59:00
8574Bo BörjessonStorviks IF12:01:00
8567Henry BarskÖvertorneå IF12:03:00
8588Jan HanssonStenungsunds OK12:05:00
8556Göran TjärnbergKovlands IF12:06:00
8573Joachim StrobelUSV TU Dresden12:08:00
8557Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK12:10:00
8582Cejka KatiOLC SKOG Fribourg12:12:00
8761Lasse PedersenGöteborg-Majorna OK12:14:00
8604Tommy JohnssonOK Nackhe12:15:00
8605Anders ElfvingBottnaryds IF12:17:00
8600Magnus JosefssonSävedalens AIK12:19:00
8633Jan-Olof BjörklundBjursås OK12:21:00
8628Jan LundgrenLinköpings OK12:23:00
8621Krister GumaeliusWaxholms OK12:27:00
8607Dick NymanUddevalla IS12:29:00
8595Anders JakobssonOK Södertörn12:30:00
8623Jan GustafssonHagaby GOIF12:32:00
8632Werner KöhlerTullinge SK12:34:00
8617Ove PetersenOK SYD12:40:00
8634Heinz RüeggOLG Welsikon12:42:00
8599Arne NilssonNyköpings OK12:43:01
8626Roar NydalAsker SK12:44:00
8603Sixten WestlundOK Tyr12:45:00
8614Bruno ScherrHSV Villach12:47:00
8601Ola LundhIF Hagen12:49:00
8616Mats LindqvistSävedalens AIK12:51:00
8629Göran IvaresOK Södertörn12:57:00
8627Helge EriksenByåsen IL12:59:00
8602Sten SegerslättSkåneslättens OL13:00:00
8622Warren KeyMelbourne Forest racers13:02:00
8620Per-Erik BjörklundBjursås OK13:04:00
8608Mats HallNyköpings OK13:06:00
8609Yeung Kwok KeungHKOXCC13:08:00
8619Mikhail GorchakovSmolensk13:10:00
8613Anthony GarrParawanga ACT13:12:00
8630Mats LundmanOK Roslagen13:14:00
8611Harald ØstbyeElverum OK13:15:00
8624Jaime DemarchiCOC CLUBE DE ORIENTAÇÃO DE CURITIBA BRASIL13:19:00
8597Rais BayburinUfa-United13:21:00
8618Johnny JunegardTullinge SK13:23:00
8612Peter JoelssonÅlems OK13:25:00
8631Robert DrągowskiOK!Sport13:27:00
8606Per BacklundOK Södertörn13:29:00

Annonser