Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H65

4 560 m, 147 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9501Claudio CaluoriOLG Chur08:30
9492Leif SandgrenFrosta OK08:32
9484Kjell SandströmBodens BK08:33
9465Dag Rønning JensenOL Trollo08:35
9487Håkan OlssonHjobygdens OK08:36
9469Jörg SchifferleBjörnbär OK08:38
9500Ueli BinggeliOL Norska08:39
9476Ingemar GardSöders-Tyresö08:42
9508Claes NidebornStora Tuna OK08:43
9514Hans Roar BakkenEiker OL08:45
9480Per Oskar LarsenIndre Østfold OK08:46
9485Sören SvenssonSjövalla FK08:48
9511Kjell ErikssonOK Djerf08:49
9498Matts EngvallBodens BK08:51
9507Mykola BozhkoO-klub08:52
9467Börje ÅkessonFrosta OK08:54
9512Antony RadfordBendigo Orienteers Incorporated08:57
9494Andy HemstedHOC08:58
9495Johnny KarlssonUddevalla OK09:00
9502Bill SchölinTockarps IK09:01
9468Sven-Inge NylundJärfälla OK09:04
9506Leif KarlssonFrosta OK09:06
9473Øyvin SimonsenIL Imås09:07
9464Åke AndreassonGustavsbergs OK09:08
9482Lars PerssonOK Kompassen09:10
9483Stefan ErlandssonGarda OK09:11
9513Lennart BohmanFK Vittus09:13
9491Lars LångVimmerby OK09:14
9496Leif IngemarssonFK Vittus09:16
9505Boris HolmbergIF Åland09:17
9493Bo WinanderJärfälla OK09:19
9489Per IvarssonTrollhättans SOK09:20
9510Ove ThorssonIK Trenne Ullared09:22
9486Martin NaufHedrum OL09:23
9471Karl-Göran WahlströmAlmby IK09:25
9475Sven-Erik PerssonFrosta OK09:26
9504Tommy HeldFK Åsen09:28
9509Magnus SäverosNilivaara IS09:29
9499Nils-Erik BondessonFrosta OK09:31
9490Henry LåglandVaasan Suunnistajat ry09:32
9479Willie OlssonRävetofta OK09:35
9470Jiri UrvalekPorsgrunn OL09:36
9477Heikki KyyrönenKouvolan Suunnistajat09:38
9466Lars GrankvistTäby OK09:39
9497Carl MallingRanders OK09:42
9478Luc TalloenOMEGA09:44
9345Kjell JeppsonIF Rigor09:45
9347Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK09:47
9360Roy DawsonGafanhori09:51
9362Bengt StenerhagVästerbergslagens OL09:53
9371Bernt ÅkerlundFältjägarnas IF09:55
9372Torben IsenHerning O-Klub09:56
9353Lars-Åke WallOK Tisaren09:58
9352Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK10:00
9378Kjell DolvaSkien OK10:04
9382Bertil FritzellIF Rigor10:06
9369Neil CroasdellCalder Valley Orienteers10:07
9351Jaromir BurianekSparta Prague10:09
9357Per EngqvistRonneby OK10:11
9379Torbjörn KarldénKvillebyns SK10:13
9380Max MoosbergerOL Regio Olten10:15
9364Björn AbelssonSundsvalls OK10:17
9344Åke GustavssonOK Älgen10:18
9363Adrian UppillOnkaparinga Hills Orienteering Club10:22
9373Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK10:24
9359Jørgen Münster-SwendsenSøllerød OK10:27
9346Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb10:29
9356Kurt MoosbergerOL Regio Olten10:31
9350Bertil SenestadFinspångs SOK10:35
9349Kent R NilssonAndrarums IF10:37
9355Lars WisellFagersta OK10:38
9365Hans SvensonSOK Viljan10:40
9381Per-Erik WåhlbergOK Linné10:42
9343Christer SamuelssonOK Löftan10:44
9375Ingemar ZiljatOK Djerf10:48
9377Börje  LjungbergUmeå OK10:49
9367Franz WyssOL Regio Olten10:51
9368Håkan NilssonMalmö OK10:53
9370Roland NilssonSOK Viljan10:55
9383Ove VesterbergLycksele IF10:57
9354Bernd WollenbergBerliner TSC10:59
9393Leif CarlssonSkarpnäcks OL11:01
9401Christer SandhOK Roxen11:03
9409Petr KaslovBuilder11:05
9416Hugh MooreOK Enen11:07
9412Anders ClaessonIFK Mora OK11:09
9403Robert SvartholmGammelstads IF11:11
9389Mats KarlssonStenungsunds OK11:16
9394Peter ShepherdGaringal Orienteers11:20
9399Steve BrockbankDFOK11:22
9407Tor TrøanHadeland OL11:24
9396Nicolas BaumannY2Y11:26
9418Sten OlssonOK Alehof11:28
9386Håkan WinnbergIK Trenne Ullared11:33
9385Tommy WåhlinOK Enen11:35
9388Eric WainwrightRed Roos11:37
9395Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK11:39
9391Elling AakreAndebu IL11:41
9402Göran LarssonSala OK11:43
9384Benny IvarssonFjärås AIK11:46
9390Johnny GustafssonGamleby OK11:48
9411Jan ÅsbergHäverödals SK11:50
9413Hanspeter OswaldOLK Piz Hasi11:52
9408Lars-Olov CarlheimSkarpnäcks OL11:54
9392Res LuderOLV Hindelbank11:56
9417Weine FredrikssonKFUM Örebro OK12:01
9405Keith JayGaringal Orienteers12:03
9400Leif NordinAttunda OK12:05
9398Karsten RichardtKøge OK12:07
9410Jean-Claude GuyotANCO12:09
9415Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK12:11
9459Yngve PerssonTierps SOK12:15
9456Tommy LundqvistBjursås OK12:17
9445Ingemar JohanssonVäxjö OK12:20
9436Kanji ShikanoNTA O tour12:22
9452Gunnar EhnTullinge SK12:25
9426Ilmars LimbensOK Sigulda12:27
9457Jeffrey SaegerUSA Orienteering12:29
9435Ove JohanssonOK Kolmården12:32
9425Björn JägerströmIK Uven12:34
9441Jonas LarssonOK Kullingshof12:35
9453Tommy OlssonOK Dacke12:39
9429Ulf MogensenAalborg OK12:40
9461Jaroslav FararSK LOB Nova Paka12:42
9451Ulf KjellinOK Hedströmmen12:44
9446Leif WallenbroVäsby OK12:45
9437Yury NurgalievUfa-United12:47
9438Ingemar LarssonTullinge SK12:49
9450Anders KjellLinköpings OK12:50
9454Lars GranefeltOK Tyr12:52
9443Kenth SundgrenSkåneslättens OL12:54
9460Poul BobachAalborg OK12:57
9422Bengt StåhlHjärnarps GH OL13:00
9455Gert OlssonSkåneslättens OL13:02
9440Chris RostronMDOC13:04
9433Per-Åke CarlenstamVäsby OK13:05
9449Per-Erik JanssonIF Thor13:07
9421Björn EdénWaxholms OK13:09
9428Hans Chr. StribOK Gorm13:10
9427Sven-Olof LarssonVäxjö AIS13:15
9439Göran AnderssonEnebybergs IF13:17
9444Ulf BackVandrarringen13:19
9458Jochen WinklerKaulsdorfer OLV (Berlin)13:20
9448Karel NovakSK LOB Nova Paka13:22
9432Øyvind HoveidAsker SK13:24
9419Christian ElvhageIF Thor13:25
9431Yuri PerelyaevOMEGA RUS13:29

Annonser