Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H75

3 420 m, 110 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
10259Göran EnkvistSkellefteå OK08:33
10233Bo SkoogValbo AIF08:35
10239Åke GatelidOK Skogshjortarna08:37
10243Bo SvenssonTockarps IK08:40
10252Birger LundbergArvidsjaurs OK08:42
10248Åke BerglundHögåkers OK08:44
10253Folke ErikssonI 19 IF08:47
10229Stig DanielssonOK Raseborg08:49
10258Lars-Inge EklundVimmerby OK08:51
10237Karl EkströmOK Alferna08:53
10244Nore WestinI 19 IF08:56
10249Lennart ErikssonOK Stigen08:58
10247Ulf BolinderVästerås SOK09:00
10236Tadaaki UnnoTeam Chako09:02
10250Gunnar WaernTrollhättans SOK09:05
10235Ove JohanssonOK Järnbärarna09:07
10257Kenneth LindborgOK Pan-Kristianstad09:12
10260Oleg ZhukovRUS-Veteran09:14
10241Alfred SteinerULUS REISEWELT09:16
10242Sivert AxelssonKalmar OK09:18
10231Henken ErikssonI 19 IF09:21
10238Bo Göran ÅhrmanGävle OK09:23
10261Sven NilssonOK Älvsjö-Örby09:25
10256Sven-Olov LarssonBodafors OK09:27
10234Ragnar ErikssonOK Hedströmmen09:30
10251Lars JohanssonOK Skogshjortarna09:32
10255Bernt PeterssonAlvesta SOK09:34
10245Gösta LingeFK Vittus09:37
10246Iurii GrishanovRUS-Veteran09:39
10230Bjarne ErlandssonHammarby IF OF09:43
10147Kuno EkdahlOK P409:48
10151Nils-Eric TofteredIF Rigor09:50
10146Kåre ØstgårdOL Vallset/Stange09:53
10161Ingemar TuressonMalmö OK09:55
10167Göran ThourVärend GN OL09:57
10155Yotaro OgasawaraTokyo orienteering club10:00
10153Evgeny TarantsevOK Yeisk10:02
10165Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL10:04
10144Arne GustafssonMalmö OK10:07
10136Hans FalkOK Norrvirdarna10:09
10162Bernt JohanssonOK Gisle10:11
10164Flemming JørgensenFSK Orientering10:14
10150Bror NylundOslättforspojkarnas IK10:18
10138Karl-Inge KarlssonIstrums SK10:21
10159John FallbakkenOL Vallset/Stange10:23
10143Walter AckermannOL Amriswil10:26
10141JB LarssonOK Löftan10:28
10139Harry LundgrenYtterhogdals IK10:30
10163Patrick PayBridgnorth O.C10:37
10142Sigvard RudolfssonOK Gisle10:40
10156Melvin KristiansenIF Rigor10:42
10145Weine CarlssonIK Hakarpspojkarna10:44
10149Rolf HallbergFK Finn10:47
10158Håkan BrostMalmö OK10:49
10160Sune HagströmIstrums SK10:51
10152Roland KarlssonRonneby OK10:54
10154Rodney FreeburnNOR10:56
10173Folke LindgrenVisborgs OK11:01
10184John BerglundAlfta-Ösa OK11:05
10177Anders PerssonOK Hammaren11:08
10194Atsuyuki FukaiWanderers11:10
10186Lars JellvertFellingsbro GOIF11:12
10199Huggler KlausOLG Stäfa11:15
10170Tore SöderstenIFK Mora OK11:17
10185Rune KarlssonSundbybergs IK11:19
10197Lars SöderstenIFK Mora OK11:22
10172Uno PetterssonLeksands OK11:24
10175Harald AndresenRaumar Orientering11:26
10169Göran OlofssonFjärås AIK11:29
10187Anders AhlqvistIBM-Klubben11:31
10198Torbjörn HaginIK Gandvik11:33
10171Gunnar LindströmOK Renen11:38
10192Stig LindskogVisborgs OK11:43
10195Stig KarlssonTorsås OK11:45
10191Per-Hugo LundgrenLerums SOK11:48
10180Ivan ErnvidUlricehamns OK11:50
10174Lars-Göran BjörnlingerIK Vista11:52
10189Karl Gunnar BacklundOckelbo OK11:55
10182Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK11:57
10178Magne HagströmFrölunda OL11:59
10179Sedney HugossonLunds OK12:02
10168Roger MaherSouthdowns Orienteers12:04
10176Enar PerssonOckelbo OK12:09
10188Kjell MjöbergHallstahammars OK12:11
10183Gunnar BramstenSundbybergs IK12:13
10220Régis AntoineMMOC12:16
10215Inge NilssonOK Älme12:18
10204Erland LingJönköpings OK12:21
10217Göran HektorLinköpings OK12:24
10213Masaya KasedaNTA O tour12:26
10221Roland AkselssonLunds OK12:31
10202Lars KjellmanVandrarringen12:34
10205Ernie BroströmHalmstad OK12:36
10214Karl-Axel StjernströmOK Hedströmmen12:39
10210Kent FredrikssonOK Skogsvargarna12:44
10222Harry AnderssonOK Kullingshof12:47
10209Gerfried HochNaturfreunde Stmk12:49
10225Per LarssonJönköpings OK12:52
10200Lennart KarlssonOK Grip12:55
10206Torsten ClaessonOK Älme12:57
10224Thorsten JohanssonLångvikens OK13:02
10228Gunnar PerssonSvanesunds GIF13:05
10211Hans ÖstlundOK Kroppefjäll13:08
10203Eberhard LemnitzerKaulsdorfer OLV (Berlin)13:10
10218Jan KjellströmSvanesunds GIF13:13
10226Gunnar GrönkvistBottnaryds IF13:15
10227Torbjörn ErikssonHagaby GOIF13:18
10212Ingemar AlfredssonIK Uven13:20
10219Ulf EskilssonOK Södertörn13:23
10208Rune AhlanderJönköpings OK13:26

Annonser