Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H45 Motion

4 920 m, 64 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
10897Björn FredmanOK Älvsjö-Örby08:53:42
10923Patrik ArvidssonVimmerby OK08:58:37
10889Håkan JönssonOK Pan-Kristianstad09:02:05
10885Anders WahlströmOK Djerf09:07:06
10888Mats KehlmeierOK Pan-Kristianstad09:14:54
10902Lars LjungbergSjövalla FK09:27:42
10898Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby09:28:59
10921Lars WestlinValbo AIF09:43:57
10905Magnus JohanssonSäterbygdens OK09:55:48
10866Anders HarfotHorsens OK09:56:09
10860Adrian HardenFK Boken09:57:52
10903Weine GustafssonSkillingaryds FK10:06:12
10924Lars WassénVänersborgs SK10:12:14
10865Øyvind RanestadHamar OK10:20:34
10922Lars HelmerssonVandrarringen10:22:03
10867Morgan BjelkHästveda OK10:30:18
10876Jonas ÖrnKFUM Örebro OK10:33:10
10863Bård MoumHalden SK10:34:41
10857Lars HagelbergEksjö SOK10:38:42
10877Pål Espen NordhaugKonnerud IL10:41:04
10901Fredrik OskarssonRonneby OK10:45:54
10874Niklas BlixtJärbo OK10:49:03
10925Bernt ForsgrenVästerbergslagens OL10:52:36
10855Håkan AuseliusBredaryds SOK10:52:44
10890Jörgen HjortOK Roxen10:53:14
10893Mikael WardOK Vivill10:57:35
10861Joakim SjöstrandFK Snapphanarna11:01:18
10856Ted-Andre BernhardsenBul-Tromsø IL11:02:11
10920Jesper RundbäckVaggeryds SOK11:05:23
7555Magnus BolanderSnättringe SK11:08:20
10899Remo SchönenbergerOLV Baselland11:12:46
10872Lars-Gunnar BjörklundIFK Mora OK11:15:32
10871Anders NorlinIFK Mora OK11:21:14
10878Peter EdmanKorsnäs IF OK11:21:44
10894Patric TolftebladhOK Älme11:22:08
10873Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna11:23:43
10896John-Arne SandströmOK Älme11:30:44
10868Mats LindgrenIF Hallby SOK11:34:23
10859Magnus HagmanFjärås AIK11:42:33
10882Örjan LarssonLunds OK11:50:40
10875Krister BerglundKarlsbyhedens IK11:52:03
10853Jan Hedström 11:52:16
10879Janne SkarnerLeksands OK12:00:08
Thomas DanielssonBromma-Vällingby SOK12:08:40
10881Kjell KarlssonLinköpings OK12:10:56
10900Magnus GranbergPiteå IF12:11:32
10906Staffan SvenssonTenhults SOK12:13:38
10908Anders BryngelssonTullinge SK12:14:58
10895Lars-Magnus BjörckOK Älme12:20:09
10858Karl-Johan GunnarssonEmmaboda Verda OK12:21:14
10886Carl BjörssonOK Kullingshof12:22:09
10880Ove MöllerLinköpings OK12:22:35
7026Mårten LampinenSelånger SOK12:44:14
10904Niklas GelknerSkåneslättens OL12:44:32
10883Dan LundstedtMullsjö SOK12:46:38
10891Patrik PogemaaOK Skogsstjärnan12:51:16
10892Björn SandénOK Södertörn13:17:33
10870Torbjørn BogenIF Sturla13:20:21
10864Kjetil JacobsenHamar OK13:30:15
10854Vegard KvisleAsker SK
10862Henrik AuneHalden SK
10869Wåge ElmekeIF Hallby SOK
10887Lars EdbergOK Nackhe
10909Lars ArneborgUlricehamns OK

Annonser