Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H50 Motion

4 960 m, 48 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
11013Mats WallinTäby OK08:46:43
11023Tony GullqvistVästvärmlands OK08:58:53
10996Lars MandahlOK Linné09:06:11
11000Börje ÖbergOK Skogshjortarna09:16:09
10991Mikael BomanLustens OK09:21:17
11009Ansgar SimonssonSundbybergs IK09:33:15
11011Anders S NybergSäterbygdens OK09:38:24
11016Daniel LundströmUmedalens IF09:48:09
11015Arto AlnehällTäby OK09:53:54
11024Ove PetterssonÄlvdalens IF OK09:58:04
11012Thomas HenryssonTibro OK10:03:50
10986Are NjåsteinIL Tyrving10:13:03
11007Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK10:14:36
10980Niclas RisbergGarphyttans IF10:21:06
10977Peter SvahnEksjö SOK10:22:35
11003Kaspar ZoellyOLG Stäfa10:23:04
10987Leif MörkforsJärfälla OK10:23:13
11006Roland NilssonSkåneslättens OL10:30:38
11025Erik PetersonÄlvdalens IF OK10:32:56
7815Ingemar HedinEksjö SOK10:43:21
10985Sören SvenssonIFK Brattfors10:51:28
10983Peter SwalanderIF Hallby SOK11:13:08
10984Vesa VilppulaIFK Brattfors11:14:56
10979Göran JuhlinGagnefs OK11:15:14
10982Arild KirkebøenHalden SK11:15:25
11020Peter DombyOK Stigen11:36:25
10992Jan Petter OpedalMelhus IL11:43:00
10988Bjørn Sverre GulheimKolbotn & Skimt OL11:48:49
10993Magnus FredrikssonNyköpings OK11:50:52
11008Anders HanssonStorviks IF11:51:33
11004Markus LeimgruberOLK Fricktal11:56:56
10990Torbjørn BarikmoKongsberg OL11:57:42
11010Bengt MellinSundbybergs IK11:57:51
10981Mats KarlssonGOIF Tjalve11:59:30
11002Kjell SvenssonOK Älme12:02:25
10998Erik HanssonOK Roxen12:08:57
11022Ante ErikssonVallentuna-Össeby OL12:10:38
10995Esko LeinonenOK Kolmården12:15:54
11014Bernt-Olof GustafssonTäby OK12:17:20
10999Dan JosefssonOK Roxen12:17:24
11001Johan RosénOK Södertörn12:29:43
10994Jörgen LarssonOK Dacke12:30:51
11005Göran RylanderSkåneslättens OL12:32:53
10997Sven-Arne BengtssonOK Nackhe12:39:47
10976Micael ElmbladBredaryds SOK13:11:02
10989Bjorn NordvikKolbotn & Skimt OL13:20:50
10975Luismar de Avanço
10978Johan HjertströmFK Friskus-Varberg

Annonser