Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

Open 4

4 930 m, 128 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
11994Mingyu Ruichina deer orienteering club08:30:31
11995Baichuan Huangchina deer orienteering club08:30:37
12018Jeanette JarlemarkIFK Lidingö SOK08:32:28
12047Roberth SvenssonVimmerby OK08:34:11
11996Ulrich Frank RüdelDJK Adler 07 Bottrop08:35:00
12038Stellan HjelmérSjövalla FK08:42:46
12039Mikael FyhrSOK Aneby08:55:33
21779Eva RöderVärnamo09:08:15
21737Eva OlssonFrosta OK09:09:15
20625Anna-Maria HellströmForsa OK09:10:59
21196Helene SwartzIFK Lidingö SOK09:14:00
11991Maria GustavssonAlstermo IF09:16:20
12045Joel HagrotTäby OK09:20:50
11990Stefan Green 09:24:46
11998Åsa PerssonEksjö SOK09:35:21
21714Anki NiskaLeksands OK09:37:43
12006Qi Le LiHunan University Orienteering Club09:44:31
12012Yu ZhouHunan University Orienteering Club09:44:34
12011Kaihan LiuHunan University Orienteering Club09:44:35
12015Geng HongHunan University Orienteering Club09:44:37
12008Di GuoHunan University Orienteering Club09:44:40
12013Ruocheng WangHunan University Orienteering Club09:44:42
12016Siyuan LiHunan University Orienteering Club09:44:58
21893Jonas HellentinLerum09:44:58
12017Mo YangHunan University Orienteering Club09:45:03
12010Jichuan LiHunan University Orienteering Club09:45:06
12036Malin SandbergOK Älvsjö-Örby09:45:43
21318Liselott JönssonStigmännen Karlshamns OK09:47:18
15031Jens FastBoxholm-Mjölby OL09:57:59
12000Peter AllwoodFK Vittus09:58:36
12001Ronny RundbladFrämmestads IK10:02:56
21953Anna SvenningssonMalmö OK10:06:17
12049Hanne Marie AnderssonVästerbergslagens OL10:06:18
21887Emma BjörklundOK Kåre10:09:58
20180Marita SalomonssonVänersborgs SK10:11:12
12005Malin PerssonHelsingborgs SOK10:16:05
22023Conrad Nyboe LauritsenSKyarp10:20:23
22046Henrik LarssonSundbyberg10:21:39
20545Rui Chichina10:24:24
21973yihang maSDSZ10:24:43
20526Le MiSDSZ10:24:44
20523Chengceng GuoSDSZ10:24:45
22063Ulrika TyrénJönköping10:25:48
22065Moa TyrénKoskullskulle10:26:32
20355Nathan RubainSkogsluffarnas OK10:27:51
12034Sanna ZetterbergOK Skärmen10:35:34
12031Annie BjörkqvistOK Landehof10:37:38
23514Anton BjörkqvistKullavik10:37:59
24093Axel BjörkqvistKullavik10:37:59
21946Andreas LidénDalsjöfors GoIF10:38:26
12030Alice BjörkqvistOK Landehof10:38:58
11993Timotej JuraskoATU Kosice10:39:17
22074Gustav JohanssonAlvesta 10:39:49
22076Ulrica SigvardsonGnosjö FK10:41:24
22127Lillemor AnderssonOK Tranan10:43:10
22132Sandra TorstenssonAplared10:43:12
20051David SällbergOK Pan Kristianstad10:49:53
12046Gullvi WidénUddevalla OK10:51:07
21501Claudia JudOL Amriswil10:54:02
20050Sandra NilssonFK Åsen10:55:03
21925Sandra SkymgårdVästerås10:59:04
21922Jonas ÖkvistABB IF Västerås10:59:05
11992Helena StrandArboga OK10:59:29
11997Hans-Magnus GalborgenEds SK11:01:56
22239Emmelie JohanssonBurseryds IF11:03:29
12002Katarina MelinGarphyttans IF11:03:33
12027Hanna BlomgrenOK Hierne11:04:11
12003Linda JoelssonGustavsbergs OK11:08:52
22280Jonas WallermanSOK Träff11:11:25
12028Katarina JanssonOK Klemmingen11:17:22
22366Hugo AlmquistIK Hakarpspojkarna11:21:14
12004Sigurd Hagring HaugHadeland OL11:23:28
12035Jenny MagnvallOK Södertörn11:23:52
20268Noah RiederOL.biel.seeland11:23:56
22852Ladina BoldiniOL Biel Seeland11:24:36
12043Karin AlmTjällmo-Godegårds OK11:24:57
12020Kristin SølbergIL Leik11:25:16
22368Robert ForsSjömarken11:25:19
20171Kristoffer GulheimKolbotn & Skimt OL11:28:36
12026Linda HedströmOK Bävern11:29:16
21718Julia GebhardOL.biel.seeland11:29:37
24215Jörgen GerhardssonOK Bävern11:29:48
24210Petra GerhardssonOK Bävern11:29:51
12042Patrik AlmTjällmo-Godegårds OK11:33:06
22347Annica HökergårdSKövde11:34:52
20261Flavia Antonietti BoldiniOL Biel Seeland11:34:57
22853Maura BoldiniOL Biel Seeland11:34:57
22058Linda FalkmyrLessebo OK11:44:08
22472Hanna DickèrBorås11:44:13
22458Mats HugossonÖjersjö11:49:15
12009Hui Qiang LuHunan University Orienteering Club11:49:24
12014Wanhui TangHunan University Orienteering Club11:49:26
22424Elin WahlgrenSjövalla FK11:50:23
12037Lukas MeierOLG Pfaeffikon11:52:33
21736Lena ErikssonSkattkärrs SOK11:55:41
22508Roland AnderssonIK Ymer11:56:57
22454Peder jensenOK-7711:57:34
21740Jenny OhlssonStockholm11:57:47
12040Irene Klas-GundelSpiridon-Hochwald11:57:48
22466Tomas ÅkerströmHerkules11:59:58
12041Andrea SprengerSV IHW Alex 78 Berlin e.V.12:04:13
20642Johannes AronssonOK Tyr12:05:07
21876Maria HörnquistAnderstorps OK12:13:27
12044Marte Kvittum TangenTynset IF12:21:40
22552Linda Holmgren RylanderSpårvägens OK12:22:10
12019Krång Dan ErikssonIFK Mora OK12:22:32
22551Marina HalvardssonNAVåsen FK12:24:00
22547Magnus JohnssonNAVåsen FK12:25:40
22540Wilhelm AlnessLånghundra IF12:26:28
12021Fredrik DahlinKovlands IF12:27:11
21561Sif ThiemeDANMARK12:29:22
24327Per BrandströmOK Skogsstjärnan12:34:17
20629Andreas DahlinKovlands IF12:34:26
22616Per NyströmVarberg12:36:21
24087Åsa DamneBromma-Vällingby SOK12:37:45
20309Michaela DekkerHalmstad OK12:47:45
22590Torbjörn EllessonRingRunners12:49:26
12024Anna GuttkeNyköpings OK12:51:18
12023Cecilia VahlbergLinköpings OK13:19:07
11129Ronny LobeniusHammarkinds OK
11999Karin GabrielssonFalköpings AIK OK
12007Young LiuHunan University Orienteering Club
12022MARTIN LANGMOENKungälvs OK
12025Johannes FreundtOK Bävern
12029Kerstin SundbergOK Kåre
12050Anna GerbornVästvärmlands OK
15030Lin Kuan-YuAcademy 2015
24094Anton BjörkqvistKullavik

Annonser