Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

Open 9

7 280 m, 116 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
22889Niklas KronkvistÖrkelljunga FK08:35:33
20149Erik EkvallTrollhättans SOK08:41:55
21751Tomas KarlssonOK Skogshjortarna08:42:27
20003Filip SödervallIK Gandvik08:45:03
20722Jimmy LanevikOK Kullingshof08:48:31
21775Darren SummersonOK Norrvirdarna08:51:58
21769Lovisa HanssonHestra IF08:58:32
21801EmELIE CedervärnUlricehamns OK09:12:38
12424Morten NissenSøllerød OK09:16:18
20719Anders HellgrenFrölunda OL09:20:02
12426Peter ØstergaardSøllerød OK09:21:37
21777Måns TistadLidingö SK09:22:29
12405Päivi MalmiHelsingin Suunnistajat09:28:27
20450Ulf JohanssonOK Gisle09:33:53
21710Reima PuspanenSalolisten Reipas09:34:46
12399Germund BrånsgårdFMTM09:38:31
21811Johan SamuelssonIK Trenne Ullared09:41:32
12391Daniel Sjöden 09:42:35
21822Kalle IngvarssonOK Vilse 8709:47:11
12400Jonas PålssonFMTM09:50:59
20365Staffan EdströmOK Gisle09:52:59
21812Anders ThulinKungälvs OK09:55:24
23036Olle WindeliusFrosta OK09:57:31
12418Magnus WihlborgOK Gynge09:58:46
12347Joacim DahlbergFMTM10:02:44
12401Patrik GrankvistFMTM10:10:47
12417Mats BernerssonOK Enen10:11:29
20881Cyril SoucatToutes Orientations Meaux10:11:32
12413Mikhail MartemyanovLytkarino10:14:55
21862Niclas HörnquistAnderstorps OK10:20:55
12411Tomas VångellLinköpings OK10:22:07
22002Martin EickhoffSävedalens AIK10:26:41
12412Pia VångellLinköpings OK10:28:11
21956XUE jun zhaoZhong guan cun high school10:32:46
15072Ma WeiweiLearnjoy10:34:37
22029Lasse WilliamssonGöteborg10:35:28
2196Samuel ÖrnMarkaryds FK10:36:55
22052Christian OldgårdFK Vittus10:37:52
21954Lars NordvallDomnarvets GOIF10:39:00
21969Inge GötessonOK Dacke10:45:58
21941Gustav BäcklundRonneby OK10:49:18
22057Fredrik SundströmHestra IF10:50:35
22101Roger GrundströmOK Gisle10:51:35
21239Raphael ZwikerOLG Galgenen10:51:47
12406Siu Chung ChanHKOC10:54:00
2535André BjärbyFrosta OK10:57:59
21265Leif GustafssonSäterbygdens OK10:59:03
15122Karl-Mikael SvenssonLidköpings VSK11:01:50
20213Moltas ViebkeMalmö OK11:05:22
20644Martin StegmarkHalmstad Garnisons IF11:05:32
21725Oscar Stensson-BohmanVäxjö OK11:05:42
22078Peter ThelinBredaryds SOK11:06:03
20239Gisle NysæterSkien OK11:08:07
20799Ida-Maria SvenssonSävedalens AIK11:09:04
12409Wai Nang ChungHKOC11:10:42
12392Martin LindforsBjörkfors GOIF11:11:02
12410Roman ZhelezovKorshuniata11:13:26
12404Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK11:13:47
21171Hans MelinGöteborg-Majorna OK11:16:17
12428Jarkko HeikkinenVehkalahden Veikot11:17:18
12395Johan BerglundEksjö SOK11:17:31
23061Jan BergmanOK Kåre11:17:35
22231Marie AnderssonJönköpings OK11:18:24
12422Per WesterlundSkogsluffarnas OK11:19:48
22202Ulf SundinGöteborg-Majorna OK11:20:20
12408Hing Shing ChuHKOC11:22:09
22200Gert NorsLinnared11:26:04
22177Per KjellanderGöteborg-Majorna OK11:26:58
20821Johan RosénGöteborg-Majorna OK11:28:42
20207Gustav JohanssonUlricehamns OK11:31:58
20506Nicklas EnlundGamleby OK11:33:52
22254Jens ArvidssonIF Rigor11:34:33
22269Göran AndreassonOK Kroppefjäll11:37:47
22000Martin AnderssonFK Finn11:38:36
22256Fredrik PlumppuBredareds IF11:39:57
22242Charlotte lindkvistLeksands OK11:40:11
22301Stefan JohanssonKungälvs OK11:40:23
22212Jens KastenssonCS Pertuis11:42:23
12414Robert HellgrenNorbergs OK11:43:18
22420Björn LindkvistGrycksbo11:44:24
22425Per-Olof AnderssonOK Tyringe11:47:23
22494Helena AnderssonFK Friskus-Varberg11:52:40
12402Philip HjellströmGränna-Bygdens OK11:54:10
15077Matilda AnderssonOK Kåre11:54:17
21530Stina PerssonEmmaboda Verda OK11:55:07
21474Per-Arne WahlgrenSjövalla FK11:55:26
20683Anders FrickTrollhättans SK11:59:51
21302Martin SchagerlindTrollhättans SOK12:00:33
21368Björn CarlstedtHjärnarps GH OL12:02:57
22476Pär JohannessonFrölunda OL12:07:38
20113Jesper LiderudLidköpings VSK12:09:40
20217Ludwig JohanssonUlricehamns OK12:11:59
21525Niclas LindblomStigmännen Karlshamns OK12:12:17
12397Maria JunkellFK Herkules12:14:48
20330Kjell AnderssonPiteå IF12:19:03
12420Bernhard VenhauerOLC Union VIKTRING12:27:06
22514Karin LindbergVandrarringen12:27:42
12393Helge TillingsøeCopenhagenO12:30:24
21558Leif PedersenDANMARK12:33:05
22898Dmitriy MihalkinSävedalens AIK12:34:27
22567Mark Ubbinksävedalens aik12:36:43
12398Mats GustafssonFMTM12:39:01
15074Klas JohanssonOK Kolmården12:41:53
21484Simon LennermoNässjö OK12:46:09
22612Håkan FredmanHestra IF12:50:02
12425Anders JonssonSøllerød OK13:01:23
22467Johan Strömösävedalen13:06:29
12421David SpetzSCANIA SÖDERTÄLJE13:08:15
12407Kin Ip WongHKOC13:09:44
20148Örjan BeckiusOK Tyr13:20:09
12416Sylvia LauOBAA13:23:58
12427Michael LöhningUSV TU Dresden13:28:22
12394Torgeir E. AndersenEiker OL
12415Boo JonssonNybro OK
12419Erik LönnfeldtOK77
15073Nina Asheim BirkelandHalden SK

Annonser