Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

Open 10

4 050 m, 94 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
21749Berit BengtssonOK Lindéna08:33:52
24496Geir NilsenEmblem IL08:41:58
21752Elisabeth BengtssonTullinge SK08:44:19
21746Charlott LiljaOK Stigen08:47:32
21776Stefan NynäsOK Botnia08:58:00
25335Elin HållHJS-Vansbro OK08:58:09
21541Christina JosefssonSkogslöparna09:28:18
21818Göran KorénOK Branten09:36:26
20009Karin SvenskStora Tuna OK09:39:59
21813Lars-Åke JonssonJärfälla OK09:44:15
12443Kjell-Åke PramlidOK Klemmingen09:47:14
21809Christer SvenssonUlricehamn09:49:24
21904Maja UgglaIK Hakarpspojkarna09:53:56
21806Mats PerssonFalköpings AIK OK09:55:36
20374Erik KindlundhFK Finn09:59:42
12429Håkan Olsson 10:04:06
21805Anders HermanssonFalköpings AIK OK10:07:12
21891Joakim LarssonHalmstad OK10:07:41
21827Niclas SjögrenOK Stigen10:08:50
15075Mikko LeppävuoriKuopion Suunnistajat10:10:30
21957Sara TOUMAALASK Uusi10:13:56
20227Peter SvanbergStockholm10:22:06
12451David ShearerVästerbergslagens OL10:22:24
22004Rolf HagmanKolbotn & Skimt OL10:36:15
21999Joakim FranssonAnderstorps OK10:46:14
20535Ke Xin CaoSDSZ10:46:36
23023ke xin yuanSDSZ10:46:39
22098Bo BillmanI 15 IF10:47:02
22024Karin KarlssonHalmstad OK10:47:58
20179Torbjörn SalomonsonVänersborgs SK10:48:43
23224Si Wen LiSDSZ10:51:31
23020Zhefeng LiuSDSZ10:51:42
23231zi jian zhangSDSZ10:51:45
12440Lyubov SergeevaNord West10:52:08
12433Mona LomeHamar OK10:52:44
22113Malin ClassonOK Stigen10:52:50
12444Ola SamuelssonOK Vivill10:58:02
23027zipei liSDSZ10:59:56
23199Zean LiSDSZ10:59:58
20871Monica StrandlyckeTräslövsläge11:02:27
20228Johanna JonssonIK Gandvik11:03:50
22131Anders KallinKungsgårdens SK11:04:06
20235Skjalg NysæterSkien OK11:06:43
25513Birger WennblomJönköpings OK11:10:08
20253Jouni SimolaLounais-Hämeen Rasti11:14:54
22290Maria ÅkerlindOK Branten11:20:05
12436Tommy HögIK Gandvik11:21:43
20869Bo KlamfeltTibro OK11:23:02
22182Anneli KjellanderGöteborg-Majorna OK11:25:23
22227Rohnny AnderssonForserums SOK11:29:27
12437Ole Gunnar SølbergIL Leik11:29:33
20169Joachim ArnesenKolbotn & Skimt OL11:34:48
11826Johanna JulkunenLounais-Hämeen Rasti11:34:56
12448Teija LiponkoskiTampereen Pyrintö11:36:34
12446Marcus BranellRyda SK11:36:49
12450Olena StrugalovaVaregg Fleridrett11:40:22
21653Mats GustafssonSkara11:46:07
22378Ralf VidarssonOK Nackhe11:48:25
12432Cecilia KarlssonGöteborgs SK11:48:31
21374Mikael JohanssonOK Skogshjortarna11:49:04
Susanne AndreassonOK Frisene11:51:02
22422Ann-Sofi JohanssonFK Herkules11:52:07
22414Sampsa HakkarainenNystad11:57:07
20360Laila HakkarainenMS Parma11:57:08
20990Frida ÖhlundOK Linné12:00:06
12441Gustav NordforsOK Enen12:03:17
12447Elin PetterssonSurahammars SOK12:03:53
12438Tommy R. WilhelmsenKongsberg OL12:06:28
22464Malin NygrenFK Boken12:10:31
12435Olivia BorgIF Hagen12:11:48
22516Hasse AdolfssonOK Gisle12:19:34
22596Alexandra VejedalIFK Lidingö SOK12:28:59
20317Rune MoianAskir skiklubb12:30:31
22381Marco SieviOLK Wiggertal12:31:12
21092Gyrid LøvliAsker SK12:31:44
22570Maria Gustafssonsävedalens aik12:36:47
12430Mette LyngenFrol IL12:39:15
12449Leif Arne NytrøenTynset IF12:47:07
22622Göran LarssonVänersborgs SK12:50:56
22601Elin StaudteJärla If12:51:38
22400Patrik AnderssonAnderstorps OK12:52:46
22499Robert JanssonAstraZeneca IF Södertälje12:54:55
21810Sven GardellUlricehamns OK12:57:17
20055Stephan HeinerOK Usterbadet13:08:43
22615Rebecca RieschelOK Roxen13:13:52
22643Tobias KällqvistLjungskile FK13:14:43
22618Emilia RiechelOK Roxen13:16:01
12445Odd Egil FrognerOL Tønsberg og Omegn13:20:25
12439Ekaterina ZhelezovaKorshuniata13:24:07
22653Weronica ZederinOK Nackhe13:25:01
12431Rune LyngenFrol IL
12434Anette PalmHJS-Vansbro OK
20026Gunvor HögbergOK Klemmingen
21939Daniel GudmundssonOK Landefhof

Annonser