Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

D21 Elit

9 830 m, 76 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
101 Amanda Holmgren Vittjärvs IK 10:01
102 Cecilie Klysner CopenhagenO 10:03
103 Bettina Aebi OK Linné 10:05
104 Jannina Gustafsson SK Uusi 10:07
105 Alicia Cobo Caballero Istrums SK 10:09
106 Maiki Jäädmaa OK Võru 10:11
107 Sofia Grawé Ärla IF 10:13
108 Josefine Tuoremaa Vittjärvs IK 10:15
109 Rachel Engeler OL Amriswil 10:17
110 Maria Björklund Leksands OK 10:19
111 Radka Sklenarova Ulricehamns OK 10:21
112 Julia Davidsson OK Klemmingen 10:23
113 Martina Ruch OK Kåre 10:25
114 Linnea Sundström OK Renen 10:27
115 Monika Topinkova Kristiansand OK 10:29
116 Annika Carlberg Sundsvalls OK 10:31
117 Milla Mattila Helsingin Suunnistajat 10:33
118 Anina Brunner Bussola OK 10:35
119 Salome Schweizer OLV Baselland 10:37
120 Fabienne Wenger Göteborg-Majorna OK 10:39
121 Alice Hugosson IFK Lidingö SOK 10:41
122 Alona Sukharevska KSO Kompas 10:43
123 Elsa Ekelin KFUM Örebro OK 10:45
124 Emma Kantarp Ärla IF 10:47
125 Frida Brogren Sävedalens AIK 10:49
126 Imogene Scott Auckland OC 10:51
127 Stina Persson Umeå OK 10:53
128 Evelina Wickbom Vittjärvs IK 10:55
129 Elin Vinblad Hagaby GOIF 10:57
130 Elna Forsberg IK Hakarpspojkarna 10:59
131 Magdalena Olsson IFK Mora OK 11:01
132 Signe Klinting Järla Orientering 11:03
133 Jannie Hagård OK Pan-Kristianstad 11:05
134 Frida Sandberg Säterbygdens OK 11:07
135 Moa Enmark Göteborg-Majorna OK 11:09
136 Kristin Hylander Nyköpings OK 11:11
137 Frida Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 11:13
138 Rebecka Heinrup Tullinge SK 11:15
139 Ida Lindkvist NTNUI 11:17
140 Linnéa Holmqvist Hagaby GOIF 11:19
141 Maja Pettersson OK Dacke 11:21
142 Elena Roos Halden SK 11:23
143 Marie Pettersson OK Djerf 11:25
144 Hanna Raitanen Rajamäen Rykmentti 11:27
145 Johanna Bergman Sundsvalls OK 11:29
146 Josefine Klintberg Eksjö SOK 11:31
147 Anna Nilsson Simkovics Ulricehamns OK 11:33
148 Marion Aebi OK Tisaren 11:35
149 Martina Seiterle Tullinge SK 11:37
150 Johanna Lönnkvist Tullinge SK 11:39
151 Lisa Holer Eksjö SOK 11:41
152 Emma Bergman Göteborg-Majorna OK 11:43
153 Lone Brochmann Bækkelagets SK 11:45
154 Viktoria Ernstsson Göteborg-Majorna OK 11:47
155 Tiia Miettinen MS Parma 11:49
156 Lovisa Persson OK Tisaren 11:51
157 Siri Ulvestad Nydalens SK 11:53
158 Kajsa Risby OK Kåre 11:55
159 Moa Leijon Lind Södertälje-Nykvarn OF 11:57
160 Amilia Björklund Sävedalens AIK 11:59
161 Anna Persson FK Göingarna 12:01
162 Linn Hokholt NTNUI 12:03
163 Ingjerd Myhre Järla Orientering 12:05
164 Josefine Engström Alfta-Ösa OK 12:07
165 Marte Narum Nydalens SK 12:09
166 Sara Eskilsson Alfta-Ösa OK 12:11
167 Anna Bachman IFK Lidingö SOK 12:13
168 Alva Olsson Linköpings OK 12:15
169 Anna Wallin Göteborg-Majorna OK 12:17
170 Lisa Risby OK Kåre 12:19
171 Kamilla Olaussen Fredrikstad SK 12:21
172 Anna Forsberg Göteborg-Majorna OK 12:23
173 Anne M Hausken Nordberg Nydalens SK 12:25
174 Helena Karlsson IFK Lidingö SOK 12:27
175 Annika Billstam OK Linné 12:29
176 Simone Niggli OK Tisaren 12:31

H21 Elit

14 050 m, 80 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1 Oskar Sjöberg OK Linné 10:00
2 Ross Morrison Rajamäen Rykmentti 10:02
3 Jesper Lysell Rehns BK 10:04
4 Anton Tynong Ärla IF 10:06
5 Fredrik Ingelsson Rehns BK 10:08
6 Oskar Daniels Attunda OK 10:10
7 Samuel Keller Nyköpings OK 10:12
8 Pål Skogtjärn Södertälje-Nykvarn OF 10:14
9 Xander Berger OK Pan-Kristianstad 10:16
10 Jacob Lindstam OK Ravinen 10:18
11 Henrik Jonsson OK Rodhen 10:20
12 Santeri Sainio Kangasala SK 10:22
13 Johan Törnroth Hjobygdens OK 10:24
14 Oskar Andrén OK Tisaren 10:26
15 Oscar Vångell Ärla IF 10:28
16 Ueli Werren OLG Bern 10:30
17 Simen Aamodt NTNUI 10:32
18 Christoph Meier Järla Orientering 10:34
19 Fredrik Mattsson OK Kåre 10:36
20 Rasmus Rørholt Theisen NTNUI 10:38
21 Jakob Andersson OK Linné 10:40
22 Assar Hellström OK Ravinen 10:42
23 Joakim Karlsson IK Hakarpspojkarna 10:44
24 Anders Hedberg Göteborg-Majorna OK 10:46
25 Fredrik Edén IFK Göteborg 10:48
26 Erik Öhlund Göteborg-Majorna OK 10:50
27 Love Sintring Hagaby GOIF 10:52
28 Erik Martinsson Linköpings OK 10:54
29 Andreas Rüedlinger Leksands OK 10:56
30 Nils Spetz Ulricehamns OK 10:58
31 Pontus Petersson OK Orion 11:00
32 Jonas Egger IK Hakarpspojkarna 11:02
33 Gene Beveridge North West Orienteering Club 11:04
34 Alain Denzler Järla Orientering 11:06
35 Hans Petter Mathisen NTNUI 11:08
36 Shestakov Pavel Koovee 11:10
37 Simon Smedberg IFK Göteborg 11:12
38 Robbin Kantarp Ärla IF 11:14
39 Loic Capbern OK Hällen 11:16
40 Eric Börjeskog Södertälje-Nykvarn OF 11:18
41 Andreas Jansson IK Hakarpspojkarna 11:20
42 Ludwig Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 11:22
43 Morten Jarvis Westergård Järla Orientering 11:24
44 Erik Boman Gävle OK 11:26
45 Davis Dislers IK Hakarpspojkarna 11:28
46 Andreas Johansson Göteborg-Majorna OK 11:30
47 Christian Tingström Göteborg-Majorna OK 11:32
48 Olli Ojanaho Ounasvaaran Hiihtoseura 11:34
50 Jens Wängdahl Nyköpings OK 11:38
51 Jon Aukrust Osmoen NTNUI 11:40
52 Dmitrii Poliakov Rehns BK 11:42
53 Rudolfs Zernis Ärla IF 11:44
54 Joakim Hederskog IK Hakarpspojkarna 11:46
55 Daniel Attås OK Tisaren 11:48
56 Erik Nilsson Simkovics Ulricehamns OK 11:50
57 Johan Runesson Göteborg-Majorna OK 11:52
58 Erik Pettersson OK Denseln 11:54
59 Jakob Lööf Malungs OK Skogsmårdarna 11:56
49 Niklas Aldén OK Linné 11:57
60 Ivar Lundanes Södertälje-Nykvarn OF 11:58
61 Baptiste Rollier Kristiansand OK 12:00
62 Kaspar Hägler Järla Orientering 12:02
63 Jakob Enmark Södertälje-Nykvarn OF 12:04
64 Anton Sjökvist Stora Tuna OK 12:06
65 Raffael Huber Göteborg-Majorna OK 12:08
66 Anton Östlin Malungs OK Skogsmårdarna 12:10
67 Emil Svensk Stora Tuna OK 12:12
68 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 12:14
69 Rassmus Andersson OK Linné 12:16
70 Denys Shcherbakov OK Pan-Kristianstad 12:18
71 Anders Tiltnes IL Tyrving 12:20
72 David Andersson Malungs OK Skogsmårdarna 12:22
73 Peter Öberg OK Hällen 12:24
74 Florian Howald Tampereen Pyrintö 12:26
75 Marcus Millegård Halden SK 12:28
76 Filip Dahlgren IFK Lidingö SOK 12:30
77 Albin Ridefelt OK Linné 12:32
78 Eskil Kinneberg IFK Göteborg 12:34
79 Olle Boström Järla Orientering 12:36
80 William Lind Malungs OK Skogsmårdarna 12:38

D20 Elit

6 760 m, 102 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
311 Ellen Forsgren Forsa OK 09:02
294 Malin Widén Uddevalla OK 09:04
306 Vanessa Fricker Stora Tuna OK 09:06
300 Mathilda Karlsson OK Rodhen 09:08
310 Sara Hagström Falköpings AIK OK 09:12
293 Carina Polzer OK Oachkatzlschwoaf 09:14
312 Hanna Korhonen OK Ravinen 09:20
296 Amanda Blennow Falköpings AIK OK 09:24
308 Andrine Benjaminsen Lillomarka OL 09:28
317 Amelie Ekström OK Kåre 09:30
298 Lucille Girard COTS 09:32
316 Pihla Otsamo Helsingin Suunnistajat 09:34
290 Pim Hedberg OK Skogsfalken 09:36
307 Anika Gassner OK Oachkatzlschwoaf 09:38
309 Nelly Carlsson OK Pan-Kristianstad 09:44
315 Martina Walch OK Oachkatzlschwoaf 09:46
299 Josefine Kristiansson Trollhättans SOK 09:48
320 Ingvild Wang Lillomarka OL 09:50
283 Amalie Tripax CopenhagenO 09:54
302 Emma Bjessmo IFK Lidingö SOK 09:56
313 Linnea Malmberg Stora Tuna OK 09:58
286 Sandrine Müller Lillomarka OL 10:00
319 Maja L. Brinch CopenhagenO 10:02
305 Aina Edgren Trollhättans SOK 10:04
288 Moa Gustafsson Uddevalla OK 10:08
284 Elin Lindberg OK Djerf 10:10
262 Josefine Höög Hagaby GOIF 10:12
301 Helloworld Helloworld sunny 10:14
206 Amanda Falck Weber Eksjö SOK 10:16
211 Andrea Svensson OK Tisaren 10:18
207 Anna Kindlundh Södertälje-Nykvarn OF 10:20
209 Johanna Sjölund Sundsvalls OK 10:22
204 Hedwig Haas Sundsvalls OK 10:26
208 Sigrid Alexandersen Fossum IF 10:28
205 Emma Sundvall Järla Orientering 10:30
203 Moa Svensson IK Hakarpspojkarna 10:34
213 Sanna Skoog Södertälje-Nykvarn OF 10:36
217 Hanna Östenberg Eksjö SOK 10:38
216 Synnøve Bråten Vegårshei IL 10:40
214 Tilda Johansson OK Orion 10:44
210 Ingeborg Ellegaard Melby Nydalens SK 10:46
202 Jeanette Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 10:48
238 Maja Enges Leksands OK 10:50
226 Kristin Olovsson Rehns BK 10:52
232 Sara Wadman IFK Mora OK 10:54
231 Clara Mannfolk Ulricehamns OK 10:56
227 Brechbuehl Andrea OLG Stäfa 11:00
218 Sigrid Holmgren OK Renen 11:02
228 Fanny Asketun OK Roxen 11:04
234 Kerstin Ullmann OL Biel Seeland 11:06
225 Stina Nilsson Umeå OK 11:08
223 Anna Dowling Wellington Ranges 11:10
241 Isabel Salén IFK Mora OK 11:12
240 Bethany Hanson Hertfordshire Orienteering Club HH 11:14
243 Lisa Elmblad Bredaryds SOK 11:16
242 Linnéa Hahne Insjöns IF OK 11:18
219 Ladina Rutz OLG Stäfa 11:22
221 Karoline Sønsterudbråten Raumar Orientering 11:24
224 Hanna Eriksson IFK Mora OK 11:26
235 Ellinor Eriksson KFUM Örebro OK 11:28
236 Barbara Köhle OLG Stäfa 11:30
229 Ida Sundström OK Renen 11:32
239 Nicola Blatchford Australia 11:34
230 Lilja Österman Turun Suunnistajat 11:36
220 Ellen Sarenmark Leksands OK 11:38
222 Linnéa Andersson Bredaryds SOK 11:40
276 Silje Arntzen Asker SK 11:42
269 Lisa Malmström GOIF Tjalve 11:44
272 Märta Berggren OK Kolmården 11:46
256 Sophie Nilsson Hjärnarps GH OL 11:48
265 Jessica Nilsson OK Tyr 11:50
264 Amanda Johansson OK Dacke 11:52
273 Johanna Viilo Tampereen Pyrintö 11:54
253 Rebecka Hylander Nyköpings OK 11:56
275 Matilda Martinsson Falkenbergs OK 11:58
244 Eirin Svanøe-Hafstad Frol IL 12:00
247 Hanna Müller Leksands OK 12:02
280 Miri Thrane Ødum OK Pan Århus 12:04
274 Klara Pålsson Sävedalens AIK 12:06
249 Aleksandra Hornik OK Kolmården 12:08
282 Louise Lundgren Växjö OK 12:10
263 Paula Gross Helsingin Suunnistajat 12:12
260 Evine Westli Andersen Løten o-lag 12:14
250 Marte Hoff Hagen Byåsen IL 12:18
271 Frida Sæther Freidig 12:20
261 Ingrid Gulbrandsen Asker SK 12:24
268 Jutta Jussila Tampereen Pyrintö 12:26
281 Moa Pettersson OK Dacke 12:28
259 Magdalena Vande Voorde Tullinge SK 12:30
258 Caroline Lindelöw Härlövs IF 12:32
279 Johanna Öberg Ryda SK 12:34
277 Niina Hulkkonen SK Uusi 12:36
255 Hanna Gustavsson OK Tyr 12:38
257 Karen Oline Kolstad Freidig 12:42
252 Filippa Johansson Jönköpings OK 12:44
267 Pia Blake Yukon OA 12:46
245 Caroline Gjøtterup OK Pan Århus 12:48
251 Kaja Bråten Løvald Asker SK 12:50
278 Sara Tynong Tullinge SK 12:52
254 Maria Dragowska OK!Sport 12:54
248 Natsuki Yamagishi NTA O tour 12:56
270 Erica Pettersson IFK Göteborg 12:58

H20 Elit

10 130 m, 119 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
497 Aske Jepsen CopenhagenO 09:00:00
1192 Daniel Duhlbo IFK Mora OK 09:02:00
507 Arttu Syrjäläinen Helsingin Suunnistajat 09:04:00
500 Henrik Eijsink Ås-NMBU Orientering 09:06:00
492 Fredrik Wigertz Långhundra IF 09:08:00
501 Emil Granqvist OK Ravinen 09:10:00
487 Mikkel Kaae-Nielsen CopenhagenO 09:12:00
484 David Hector Snättringe SK 09:14:00
499 Matthias Groell OK Hammaren 09:16:00
1202 Martin Norrbom Sala OK 09:18:00
1226 Martin Herbert Täby OK 09:20:00
512 Apostol Atanasov Stora Tuna OK 09:22:00
491 Malthe Gaarsdal CopenhagenO 09:24:00
496 Riccardo Rancan OLG Pfaeffikon 09:26:00
1224 August Mikaelsson Västerås SOK 09:28:00
517 Patrick Zbinden Leksands OK 09:30:00
489 Martin Hunhammar OK Ravinen 09:32:00
504 Remo Ruch OK Kåre 09:34:00
1230 Niklas Metzger OLK Fricktal 09:36:00
514 Oskar Sandberg Säterbygdens OK 09:38:00
488 Sixten Walheim OK Rodhen 09:40:00
506 Bertram Kopp Stannum CopenhagenO 09:42:00
503 Felix Hartlieb Leibnitzer AC 09:44:00
509 Henrik Håkansson OK Kolmården 09:46:00
518 Emil Øbro OK Orion 09:48:00
498 Samuel Hedlund Långhundra IF 09:50:00
510 Mathias Peter OK Hammaren 09:52:00
513 Carl Näslund Västerås SOK 09:54:00
1204 Alexander Bergstrom Ottawa OC 09:56:00
486 William Pommer Stora Tuna OK 09:58:00
494 Björn Cederberg OK Pan-Kristianstad 10:00:00
490 Jens Rönnols Täby OK 10:02:00
1183 Arvid Henriksson Järla Orientering 10:04:00
508 Magnus Maag CopenhagenO 10:06:00
502 Isak Langerak Järfälla OK 10:08:00
425 Elias Gemperli Thurgorienta 10:10:00
1191 Jan Brunner Södertälje-Nykvarn OF 10:12:00
418 Arnaud Perrin OK Denseln 10:14:00
401 Mark Otto Berliner TSC 10:16:00
420 Anton Hansson IK Hakarpspojkarna 10:18:00
407 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 10:20:00
1182 Are Smeland Nygårdseter Vegårshei IL 10:22:00
406 Erik Andersson OK Orion 10:24:00
415 Anders Felde Olaussen Halden SK 10:26:00
1225 Erik Hållström Gävle OK 10:28:00
411 Erik Berzell Järla Orientering 10:30:00
414 Albin Axelsson IK Hakarpspojkarna 10:32:00
422 Henry McNulty OK Linné 10:34:00
428 Philip Persson OK Orion 10:36:00
419 Filip Wadsten OK Landehof 10:38:00
1213 Lukas Meier OLC Kapreolo 10:40:00
417 Sebastian Fleiss Berliner TSC 10:42:00
1215 Emil Andersson Tullinge SK 10:44:00
424 Archibald Soguel ANCO-Neuchâtel 10:46:00
1194 Johannes Eklöf IF Hallby SOK 10:48:00
416 Sven Hellmüller Fossum IF 10:50:00
423 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 10:52:00
1201 Johan Böni Göteborg-Majorna OK 10:54:00
403 Gustav Hindér OK Tisaren 10:56:00
410 Martin Djerf IK Hakarpspojkarna 10:58:00
402 Valentin Koziavin NiNo- Oteam 11:00:00
404 Per Lindman Finspångs SOK 11:02:00
409 Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF 11:04:00
426 Algirdas Bartkevicius OK Denseln 11:06:00
466 Anton Gumaelius Waxholms OK 11:08:00
1193 Vetle Christiansen Raumar Orientering 11:10:00
1197 Filip Ivarsson OK Hammaren 11:12:00
449 Kevin Ståhl OK Hammaren 11:14:00
443 Morten Jørgensen Kristiansand OK 11:16:00
448 Emil Tellsén OK Roxen 11:18:00
439 Matt Goodall North West Orienteering Club 11:20:00
1181 Philipp Khlebnikov ANCO-Neuchâtel 11:24:00
430 Aaro Ruohola MS Parma 11:26:00
434 Daniel Roos Attunda OK 11:28:00
438 Gaute Friestad Kristiansand OK 11:32:00
437 Shamus Morrison Wellington OC 11:34:00
442 Karl Enges Attunda OK 11:36:00
431 Konstantin Serebryanitskii Rehns BK 11:38:00
432 Patrick Krähenbühl OLV Langenthal 11:40:00
446 Sigur Heggedal Kongsberg OL 11:42:00
435 Ashley Nankervis Australia 11:44:00
433 Quentin Mertenat CA Rosé 11:46:00
429 Dag Blandkjenn Kristiansand OK 11:48:00
441 Aidan Dawson Australia 11:50:00
440 Johannes Kuhlin Göteborg-Majorna OK 11:52:00
445 Johan Söderlund Leksands OK 11:54:00
454 Oskar Leinonen OK Kolmården 11:56:00
1218 Erland Kvisle Asker SK 11:58:00
457 Oskar Lindqvist Sävedalens AIK 12:00:00
478 Nils Gumaelius Waxholms OK 12:02:00
468 Henrik Eklund Växjö OK 12:04:00
453 Aleksi Niemi Tampereen Pyrintö 12:06:00
447 Matt Doyle Australia 12:06:59
465 Heino Ollin Sävedalens AIK 12:08:00
483 Vegard Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 12:10:00
452 Timon Schweizer OLV Baselland 12:12:00
467 Trevor Bray Yukon OA 12:14:00
461 Andreas Sølberg IFK Göteborg 12:16:00
1217 Jooseppi Kalliokoski Ikaalisten Nouseva-Voima 12:18:00
477 Quentin Rauturier OK Hällen 12:20:00
1200 Simon Martelius Attunda OK 12:22:00
482 Thomas Curiger OLC Kapreolo 12:24:00
473 Martin Sklenar SKOB Bruntal 12:26:00
470 RIO Nicolas OrientExpress 42 12:28:00
459 Jonas Madslien Bakken NTNUI 12:30:00
472 Arvid Våg IFK Göteborg 12:32:00
458 Øyvind Wiggen Byåsen IL 12:34:00
476 Sebastian Baumann OLC Kapreolo 12:36:00
463 Gabriel Mathys OLG Bern 12:38:00
462 Jesper Alfredsson OK Tyr 12:40:00
456 Thomas Knudsen OK Pan Århus 12:42:00
1180 Fredrik Levin Svaide Roma SOK 12:44:00
479 Topi Raitanen Helsingin Suunnistajat 12:46:00
475 Noah Zbinden OLV Baselland 12:48:00
480 Niklas Sundqvist Tullinge SK 12:50:00
474 Emil Åberg Korsnäs IF OK 12:52:00
469 Magne Jutulstad NTNUI 12:54:00
1220 William Nilsson OK Södertörn 12:56:00
455 Rein Mårdalen Freidig 12:58:00

D18 Elit

6 040 m, 119 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
721 Tone Albrektsson OK Ravinen 09:01:00
712 Vilma Blennow Falköpings AIK OK 09:03:00
707 Agnes Westerberg Trollhättans SOK 09:05:00
1300 Saga Sander OK Milan 09:07:00
706 Annina Rancan OLG Pfaeffikon 09:09:00
703 Astrid Maag CopenhagenO 09:13:00
719 Emma Hagrot Täby OK 09:15:00
713 Kajsa Mattsson OK Kåre 09:17:00
704 Emma Helmersson Västerås SOK 09:19:00
1251 Moa Kuhlin Göteborg-Majorna OK 09:21:00
711 Hanna Hänström Täby OK 09:23:00
718 Johanna Hagström Falköpings AIK OK 09:25:00
716 Agnes Jonsson CopenhagenO 09:27:00
15088 Ingrid Lundanes Emblem IL 09:29:00
705 Rebecca Waldenfjord Järfälla OK 09:31:00
717 Emma Bengtsson Årsunda IF 09:33:00
715 Cecilie Andersen BOK 09:35:00
709 Sandra Näslund Västerås SOK 09:37:00
714 Elvira Björklund Trollhättans SOK 09:39:00
1245 Johanna Henriksson Ärla IF 09:41:00
633 Emma Sherwood FWOC 09:43:00
626 Anna Karlström OK Linné 09:45:00
630 Annie Önsten IK Hakarpspojkarna 09:47:00
607 Astrid Fiskum IL Tyrving 09:49:00
618 Sonia Flückiger OLG Huttwil 09:51:00
610 Hanna Åberg OK Landehof 09:53:00
616 Maëlle Beauvir Club Rennais de Course dorientation 09:55:00
1262 Agnes Spånér Göteborg-Majorna OK 09:57:00
614 Linnéa Golsäter Eksjö SOK 09:59:00
632 Hanna Hugosson Sundsvalls OK 10:01:00
629 Andrea Schuler OLG Goldau 10:03:00
627 Line Cederberg Vänersborgs SK 10:05:00
622 Elin Granstedt IK Hakarpspojkarna 10:07:00
635 Carolina Olsson Älvdalens IF OK 10:09:00
621 Klara Yngvesson Umeå OK 10:11:00
611 Sarah Persson OK Denseln 10:13:00
612 Valérie Aebischer OLC Omström-Sense 10:15:00
631 Sanna Fast Eksjö SOK 10:17:00
636 Anniken Helland-Hansen IL Tyrving 10:19:00
617 Gabriella Gustafsson IK Hakarpspojkarna 10:21:00
1253 Astrid Simonsson Sundbybergs IK 10:23:00
608 Tova Olsson IK Hakarpspojkarna 10:25:00
603 Elin Johansson Finspångs SOK 10:27:00
1239 Alice Axelsson IK Hakarpspojkarna 10:29:00
606 Simone Fankhauser OLG Goldau 10:31:00
602 Marie Olaussen Fredrikstad SK 10:33:00
620 Gabriella S Bergander Eksjö SOK 10:35:00
625 Stina Nordin Sundsvalls OK 10:37:00
624 Oda Sikkeland IL Tyrving 10:39:00
604 Matilda Eriksson Västerbergslagens OL 10:41:00
601 Amanda Rangert IK Hakarpspojkarna 10:43:00
613 Tanja Häfeli OLG Huttwil 10:45:00
605 Gina Granstedt Halden SK 10:47:00
628 Anna Dahlgren-Rosén Järla Orientering 10:49:00
619 Deborah Stadler OLG Galgenen 10:51:00
656 Erika Duhlbo IFK Mora OK 10:53:00
640 Emilia Ståhlberg Espoon Suunta 10:55:00
655 Emma Pettersson OK Roxen 10:57:00
642 Elsa Andersson Bredaryds SOK 10:59:00
1279 Caroline Løchting Thunberg OK Roslagen 11:01:00
661 Tonje Aasheim Nymark Askøy O-Lag 11:03:00
668 Zlata Malysheva Nord West 11:05:00
654 Heidi Plit Espoon Suunta 11:07:00
645 Johanna Börjesson Eriksson Storviks IF 11:09:00
659 Vilma Annala Kangasala SK 11:11:00
662 Alice Rigby Cleveland Orienteering Klub 11:13:00
663 Lova Eveborn OK Roxen 11:15:00
1290 Ellen Broman OK Roslagen 11:17:00
670 Moa Hansson Bredaryds SOK 11:19:00
658 Elvira Sellgren Göteborg-Majorna OK 11:21:00
641 Ksenia Penzina Nord West 11:23:00
647 Emma Djerf Lerums SOK 11:25:00
638 Silja Braendle OLG Stäfa 11:27:00
666 Inna Antikainen MS Parma 11:29:00
1287 Moa Hedegård OK Kolmården 11:31:00
650 Tove Rönnbäck Visborgs OK 11:33:00
648 Amelia Skalberg Bredaryds SOK 11:35:00
644 Sophia Björnlinger IK Hakarpspojkarna 11:39:00
639 Ella Wallinder Göteborg-Majorna OK 11:41:00
657 Anni Valtonen MS Parma 11:43:00
646 Mirjam Dalén Sala OK 11:45:00
1238 Elin Lundqvist Nybro OK 11:49:00
637 Erica Edman Leksands OK 11:51:00
669 Noora Koskinen Hiisirasti 11:53:00
667 Siri Moholth Kongsberg OL 11:53:56
652 Kajsa Jungbjer Göteborg-Majorna OK 11:55:00
653 Jennie Börjesson Eriksson Storviks IF 11:57:00
664 Klara Djerf Lerums SOK 11:59:00
1261 Maria Eriksson Eds SK 12:03:00
687 Fanny Güdel coolfr 12:05:00
683 Tilla Farnes Hennum Asker SK 12:07:00
676 Malin Sandstad Freidig 12:09:00
686 Ingeborg Eide Byåsen IL 12:11:00
675 Alexandra Enlund IF Femman 12:13:00
680 Jonna Jungåker Korsnäs IF OK 12:15:00
1295 Agnes Lundqvist Järfälla OK 12:17:00
693 Ingrid Løvås Varegg Fleridrett 12:19:00
690 Amanda Berggren Tullinge SK 12:21:00
689 Fanni Jauhojärvi Markussen Asker SK 12:23:00
691 Lovisa Martinsson OK Tyr 12:25:00
685 Isabel Bryant Cambridge Sports Union 12:26:00
665 Märta Skog Tullinge SK 12:27:00
674 Nora Synnøve Woxholth Asker SK 12:28:00
682 Sara Niva Laitasaaren Veto 12:29:00
673 Ida-Marie Cederberg Pargas IF 12:31:00
684 Line Sølberg OL Trollelg 12:33:00
679 Marcia Mürner OLG St.Gallen/Appenzell 12:35:00
2921 Jonna Halonen Fjärås AIK 12:37:00
678 Elin Ransjö Zander OK Tyr 12:39:00
677 Emma Arnesen Byåsen IL 12:41:00
696 Margrethe Wisløff Asker SK 12:43:00
694 Elin Pettersson IFK Göteborg 12:45:00
700 Kajsa Johansson Jönköpings OK 12:47:00
672 Märta Ransjö Zander OK Tyr 12:49:00
699 Romina Schweizer OLV Baselland 12:51:00
1284 Julia Eriksson OK Kolmården 12:53:00
697 Frida Junegard Tullinge SK 12:55:00
698 Line Laurantsen Varegg Fleridrett 12:57:00
692 Ronja Björklund Bjursås OK 12:59:00

H18 Elit

7 670 m, 120 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1391 Olle Josarp FK Friskus-Varberg 09:01
914 Jesper Svensk Stora Tuna OK 09:03
901 Rasmus Damgaard Nielsen CopenhagenO 09:05
915 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 09:07
916 Rune Østergaard CopenhagenO 09:09
898 Florian Attinger OK Ravinen 09:11
1433 Kristian Nilsen Sandnes Emblem IL 09:13
918 Knut Aasheim Oppsal Orientering 09:15
903 Noah Howlett LOC 09:17
1411 Jakob Fransson OK Milan 09:19
902 Jonas Gustafsson OK Kåre 09:21
906 Johan Lindbjerg Skovbæk CopenhagenO 09:23
909 Simon Hector Snättringe SK 09:25
910 Elias Ekvall Trollhättans SOK 09:27
897 Isac von Krusenstierna OK Kåre 09:29
904 Herman Ryen Martinsen Fredrikstad SK 09:31
913 Carl Emil Schøier Kovsted CopenhagenO 09:33
911 Henning Sjökvist Stora Tuna OK 09:35
920 Asger Skytte Kirkegaard CopenhagenO 09:37
1346 Fabian Steen OK Enen 09:39
896 Mathieu Perrin Nature Orientation Saint Etienne 09:41
895 Julius Molsen CopenhagenO 09:43
905 Andrin Bieri OLG Pfaeffikon 09:45
919 Albin Andersson OK Ravinen 09:47
921 Filip Jacobsson Degerfors OK 09:49
899 Anton Forsberg Långhundra IF 09:51
820 Olle Nilsson OK Linné 09:53
1333 Tom Campbell Lustens OK 09:55
816 Håkon Østraat Sævareid Halden SK 09:57
807 Ivar Jevne Arnesen Hamar OK 09:59
804 Timo Suter Eksjö SOK 10:01
821 Filip Karlsson IF Hagen 10:03
825 Rickard Djerf Tibro OK 10:05
805 Rafael Dobnik Eksjö SOK 10:07
818 Nick Gebert OLK Wiggertal 10:09
814 Gjermund Tørnqvist Halden Nydalens SK 10:11
812 Paul Flückiger ANCO-Neuchâtel 10:13
810 Jesper Sjöblom Södertälje-Nykvarn OF 10:15
806 Erlend Nilsen Sandnes Emblem IL 10:17
1303 Johan Wehlin Skogspojkarnas OK 10:19
832 Otto Stuhlhofer OK Landehof 10:21
803 Arvid Nord IK Hakarpspojkarna 10:23
831 Pascal Buchs ANCO-Neuchâtel 10:25
829 Sverre Bang Støeng Hamar OK 10:27
827 Trygve Kristoffer Løvli Halden SK 10:29
1336 Mathias Gløersen OL Tønsberg og Omegn 10:31
826 Audun Heimdal Konnerud IL 10:33
813 Henrik Johannesson Ronneby OK 10:35
802 Johannes Ridefelt OK Linné 10:37
1313 Alexander Wiklund Finspångs SOK 10:39
811 Alex Carcas Interlopers 10:41
819 Oskar Lind Eksjö SOK 10:43
823 André Andersson Västerbergslagens OL 10:45
822 Lucas Sundblad Eksjö SOK 10:47
1369 Anders Haflan OL Tønsberg og Omegn 10:49
809 Peter Nordbrøden Halden SK 10:51
815 Håkon Raadal Bjørlo Halden SK 10:53
830 Valtteri Heikkinen Vehkalahden Veikot 10:55
855 Nicolas Müller OLG Thun 10:57
850 Akseli Ruohola MS Parma 10:59
846 Devon Beckman Hawkes Bay Orienteering Club 11:01
852 Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering 11:03
844 Veit Slodowski USV Jena 11:05
853 Juha Rauhala Espoon Suunta 11:07
1400 Erik Zeilon Skåneslättens OL 11:09
834 Robin Salén Bergnäsets AIK 11:11
1324 Daniel Carlson Bjernald OK Linné 11:13
835 Torkel Reinhartsen Kristiansand OK 11:15
839 Alvar Palmen Espoon Suunta 11:17
838 Eevert Toivonen Kangasala SK 11:19
842 Cyril Bucher OLV Hindelbank 11:21
854 Tommy Hayes Auckland OC 11:25
856 Ole Kostøl Kristiansand OK 11:27
1374 Isak Prellner Skåneslättens OL 11:29
851 Lari Pernu Espoon Suunta 11:31
847 Andreas Uller Kils OK 11:33
858 Hallvard Arntzen Foss Sandefjord OK 11:35
849 Andrin Gründler Vaajakosken Terä 11:37
840 Aaro Julkunen MS Parma 11:39
1380 Eivind Øfsthus Gravir Asker SK 11:41
536 Trygve Heggedal Kongsberg OL 11:42
864 Aleksi Sorsa Espoon Suunta 11:43
845 Silvan Ullmann OL Biel Seeland 11:45
833 Aidan Rigby Cleveland Orienteering Klub 11:47
1405 Fredrik Johansson OK Nackhe 11:49
862 Eero Heinonen MS Parma 11:51
860 Csaba Gerber Bussola OK 11:53
863 Sergey Krasilnikov Nord West 11:55
861 Albin Lillieström OK Roxen 11:57
841 Teemu Eerola Tampereen Pyrintö 11:59
878 Simon Larsson OK Hällen 12:01
888 Petter Vangen Lunåsmo Tynset IF 12:03
880 Erik Nielsen Orienteering Tarzo a.s.d. 12:05
892 Benjamin Walti OLK Argus 12:07
867 Tim Franssen OLV Luzern 12:09
1397 Olav Remmen OL Trollelg 12:11
874 Gustaf Sundbüe OK Hällen 12:13
1393 Hugo Dahlberg Haninge SOK 12:15
881 Noel Boos OLV Luzern 12:17
887 Christian Møller Aalborg OK 12:19
873 Håvard Eidsmo Freidig 12:21
882 Ollipekka Heikkilä Lynx 12:23
883 Mattis Hallberg IK Uven 12:25
877 Olle Andersson Tullinge SK 12:27
871 Laurits Bidstrup Møller OK Pan Århus 12:29
894 Kjetil Mølnvik Freidig 12:31
1306 Simon Schuster Vallentuna-Össeby OL 12:33
893 Oliwer Lundberg OK Bävern 12:35
1378 Rasmus Lundberg OK Bävern 12:37
869 Erlend Kvittum Nytrøen Tynset IF 12:39
885 Victor Imark Tullinge SK 12:41
872 Ville Johansson OK Kolmården 12:43
890 Johan Olson IK Uven 12:45
866 Vegard Gulbrandsen Asker SK 12:47
1404 Sturla Frydenlund IF Sturla 12:49
891 Simon Imark Tullinge SK 12:51
868 Eric Rosjö Jönköpings OK 12:53
884 Lukas Deininger IFK Mora OK 12:55
876 Manuel Walss OLV Luzern 12:57
870 Emil Ljungemyr OK Kolmården 12:59

D21 Elit 2

8 500 m, 10 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1032 Maria Nordström Gävle OK 08:35
1028 Nicoline Friberg Klysner CopenhagenO 08:56
1029 Emilia Hyvärinen Lahden Suunnistajat-37 09:07
1030 Elina Lammi Helsingin Suunnistajat 09:39
1003 Sirkku Minkkinen Rajamäen Rykmentti 09:49
1008 Tori Owen FWOC 10:14
15090 Anja Arbter Eksjö SOK 10:30
1021 Frida Gustafsson IFK Göteborg 12:18
1020 Marte Fallbakken Berge NTNUI 12:41
1024 Anna Gustafsson IFK Göteborg 13:18

H21 Elit 2

12 290 m, 104 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1164 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 08:31:00
1166 Simon Rüegg OLG St.Gallen/Appenzell 08:34:00
15092 Niklas Olofsson OK Pan-Kristianstad 08:36:00
1152 Joakim Axelsson Trollhättans SOK 08:39:00
1147 Daniel Henggeler Björnbär OK 08:42:00
1159 Jakob Pauser OK Hammaren 08:44:00
1167 Dieter Wolf ULUS REISEWELT 08:50:00
1156 Karl-Johan Westberg IFK Mora OK 08:52:00
1155 Magnus Björk OK Rodhen 08:55:00
1151 Luca Zingg OL Amriswil 08:58:00
1160 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 09:00:00
1154 Håkan Pettersson OK Djerf 09:03:00
15089 Martin Hammarberg Malungs OK Skogsmårdarna 09:05:00
1169 Gustav Nordström Gävle OK 09:06:00
1153 Sven Klein OLG Pfaeffikon 09:08:00
1163 Kristian Kannus Kangasala SK 09:14:00
1170 Yves Aschwanden Stora Tuna OK 09:16:00
1157 Per Eklöf OK Milan 09:19:00
1146 Yaşar İsmet Demiröz NEO DSK 09:22:00
1161 Baptiste Girard OK Ravinen 09:24:00
1149 Hans Persson Gävle OK 09:27:00
1148 Toby Scott OLV Steinberg 09:30:00
1168 Martin Jansson OK Rodhen 09:38:00
1145 Clement Demeuse Academy 2015 09:40:00
1165 Anders Österlund Västerås SOK 09:43:00
1059 Damian Konotopetz FWOC 09:46:00
1067 Raúl Ferra KFUM Örebro OK 09:48:00
1057 Markus Hederskog IK Hakarpspojkarna 09:50:00
1036 Alexander Schwab OL Regio Olten 09:52:00
1038 Jim Øystein Nybråten IL Tyrving 09:57:00
1042 Andreas Bergander Eksjö SOK 09:59:00
1041 Josep Morla C.d.p.o 10:01:00
1061 Ismael Röthlisberger OLG Suhr 10:05:00
2215 Marvin Goericke Berliner TSC 10:07:00
1066 Björn Hellrup Helsingborgs SOK 10:08:00
1055 Kristian Vad Horsens OK 10:10:00
1043 Ludvig Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 10:12:00
1049 TingWei Ke Taiwan Junior Orienteering Club 10:16:00
1035 Francois Joly OK Linné 10:19:00
15087 Olle Kalered OK Denseln 10:21:00
1063 Simon Lundin Finspångs SOK 10:23:00
1048 Andreas Nilsson Markaryds FK 10:25:00
1037 Mikael Pihel OK Tisaren 10:28:00
1052 Jonas Falck Weber Eksjö SOK 10:32:00
1046 Tristan Bloemen CO Liège 10:34:00
1056 Yen Lung Chen Taiwan Junior Orienteering Club 10:36:00
1058 Rasmus Skovhede Hviid Søllerød OK 10:43:00
1062 Simon Eklöv OK Linné 10:50:00
1054 Joël Borner OK Ravinen 10:52:00
1050 Mattias Eriksson OK Denseln 10:54:00
1069 Térence Risse Nydalens SK 11:01:00
1073 Matthias Reiner OK Hammaren 11:03:00
1074 Lars Bukkehave OK Sorø 11:07:00
1098 Pascal Haas OLG Schaffhausen 11:10:00
1092 Matthias Poell ASVÖ Österrike 11:14:00
1087 Linus Rapp IFK Mora OK 11:16:00
15085 Mikael Eliasson Göteborg-Majorna OK 11:20:00
1071 Will Critchley Vaajakosken Terä 11:22:00
1079 Duncan Morrison Hawkes Bay Orienteering Club 11:24:00
1086 Anders Johansson Rehns BK 11:26:00
1068 Joakim Eliasson Göteborg-Majorna OK 11:28:00
1088 Henrik Sulz ASVÖ Österrike 11:32:00
1099 Jonas Gründler Vaajakosken Terä 11:36:00
1089 Robbie Anderson Orienteering Canada 11:38:00
1075 Dominik Haas OLG Schaffhausen 11:44:00
1072 Andrey Lamov IFK Mora OK 11:48:00
1097 Magnus Johansson Kristiansand OK 11:50:00
1090 Gunnar Holmgren Bergnäsets AIK 11:54:00
1081 Fabian Ringli OLG Schaffhausen 11:56:00
1084 Teemu Karjalainen Vaajakosken Terä 11:58:00
1082 Johannes Zechner ASVÖ Österrike 12:00:00
1078 Yannis Güdel CA Rosé 12:04:00
1064 Michael Siemmeister Eksjö SOK 12:06:00
1133 Mikael Andersson Linköpings OK 12:08:00
1110 Henrik Rindom OK Pan Århus 12:10:00
1121 Fabian Wennerberg Varegg Fleridrett 12:14:00
1123 Marcus Berggren Nyköpings OK 12:20:00
1122 Gerald Yip HKOXCC 12:22:00
1115 Tomas Holmberg OK Södertörn 12:26:00
1114 Øyvind Macody Lund Varegg Fleridrett 12:30:00
1142 Robert Johansson Täby OK 12:32:00
1107 Carl Eilert Macody Lund Varegg Fleridrett 12:34:00
1126 Lars Jakobsson Centrum OK 12:36:00
1137 Simon Wenger OLG Bern 12:38:00
1128 Jesper Sjögren OK Kullingshof 12:40:00
1095 Jeff Teutsch Orienteering Canada 12:40:34
1118 Daniel Netz IFK Göteborg 12:42:00
1135 Petter Marki Erichsen Varegg Fleridrett 12:44:00
1113 Sam Choi Lam HKOXCC 12:46:00
1120 Rikard Pentonen IFK Göteborg 12:52:00
1136 Tobias Svarer OK Esbjerg 12:54:00
1103 Alan Cherry Varegg Fleridrett 13:00:00
1105 Mattias Karlsson Växjö OK 13:04:00
1140 Joel Nilsson IFK Göteborg 13:06:00
1130 Daniel Nilsson Nyköpings OK 13:08:00
1132 John Persson IFK Göteborg 13:10:00
1117 Lauri Nenonen Kalevan Rasti 13:12:00
1125 Jostein Kvakland Varegg Fleridrett 13:14:00
1141 Maxime Rauturier OK Hällen 13:16:00
1131 Siu Tung Hui HKOXCC 13:18:00
1139 Niklaus Rey Nyköpings OK 13:22:00
1127 Halvor Eid Nielsen NTNUI 13:26:00
1119 Johan Wikström OK Tyr 13:28:00
1138 Rico Hübscher OLK Argus 13:30:00

D20 Elit 2

5 950 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1175 Miti LE CAm Club Rennais de Course dorientation 10:22

H20 Elit 2

8 920 m, 20 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1229 Tom Drygalski Academy 2015 08:50
515 Brage Hellen TIF Viking 08:54
1231 Albin Bergkvist OK Kåre 08:59
1228 Viktor Gammeljord OK Snab 09:24
1184 Einar Lofthus Hamar OK 10:13
1185 Ola Keiserås IL Leik 10:19
1187 Anton Nilsson Umeå OK 10:31
1190 Lars Beglinger OLG Murten 10:56
1198 Carl Rämmal Lunds OK 11:24
1205 Florian Pasda USV Jena 11:45
1196 Sarawut Atsattru CA Rosé 11:50
1195 Jonas Carlsson Sundbybergs IK 12:06
1211 Anton Blomdahl Tullinge SK 12:26
1221 Oscar Renberg Sävedalens AIK 12:30
1222 Johan Eklund Växjö OK 12:34
1212 Markus Nordmark Nässjö OK 12:52
1210 David Svensson Skåneslättens OL 12:56
1208 Johan Ivarsson OK Kullingshof 13:01
1207 Måns Hellgren OK Södertörn 13:23
1214 Andreas Zeijlon OK Hällen 13:27

D18 Elit 2

5 510 m, 41 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1296 Mathilda Högberg Söders-Tyresö 08:33:00
1236 Klara Mandahl OK Linné 09:00:00
1298 Hanna Röstin Söders-Tyresö 09:21:00
1292 Ebba Jansson Söders-Tyresö 09:34:00
1291 Linnea Gustafsson OK Gynge 09:41:00
1247 Julia Frejd OK Ravinen 09:56:00
1235 Olivia Nyman Vänersborgs SK 10:04:00
1244 Wilma Jansson Vänersborgs SK 10:13:00
1237 Ebba Envall IK Hakarpspojkarna 10:22:00
1248 Ellen Myrskog IK Kronan 10:26:00
1232 Marit Melby Jacobsen Lardal OL 10:40:00
1242 Ida Torbiörnsson Järla Orientering 10:48:00
1240 Kristin Helland-Hansen IL Tyrving 10:53:00
1256 Mimmi Dahlberg Bredaryds SOK 11:01:00
1265 Cecilia Rämmal Lunds OK 11:05:00
1260 Hanne-Line Ekström MS Parma 11:08:00
1267 Josefine Andersson OK Renen 11:12:00
1249 Lina Pålsson Kungälvs OK 11:16:00
40012 Zoe Dowling Wellington Ranges 11:23:00
1266 Anniina Aaltonen MS Parma 11:33:00
1258 Anna Korgavina Nord West 11:41:00
1259 Signe Rosendahl OK Renen 11:48:00
1250 Freja Vredin IFK Umeå 11:51:00
1268 Agnes Berglund Ulricehamns OK 11:55:00
1254 Karin Hagwall Lunds OK 12:02:00
1269 Klara Elmblad Bredaryds SOK 12:06:00
1263 Csenge Gerber Bussola OK 12:09:00
1288 Malin Nyman OK Tyr 12:19:32
1274 Elin Posch Jönköpings OK 12:23:00
1276 Emma Kindbom IF Hagen 12:31:00
1271 Erica Eriksson Hjärnarps GH OL 12:34:00
1273 Emilia Östlund OK Kolmården 12:38:00
1283 Emma Bergman OK Tyr 12:45:00
1278 Hanna Tynong Tullinge SK 12:48:00
1282 Alice Frost OK Roslagen 12:52:00
1277 Matilda Arborelius Hjärnarps GH OL 12:59:00
1286 Madelene Axelsson Härlövs IF 13:03:00
1275 Frida Krohn Östersunds OK 13:06:00
1281 Ebba Leickt Tullinge SK 13:13:00
1270 Fanny Andersson Göteborg-Majorna OK 13:17:00
1289 Stina Eriksson Jönköpings OK 13:28:00

H18 Elit 2

7 030 m, 101 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1422 Nils Alexandersson Stora Tuna OK 08:31:00
1416 Erik Olsson Gävle OK 08:33:00
1421 Fritjof Axelsson FK Göingarna 08:36:00
1413 Ludvig Andreas Rødnes Oppsal Orientering 08:38:00
1434 Jens Christian Gammeljord OK Snab 08:41:00
1425 Sixten Hillerhag IFK Lidingö SOK 08:43:00
1436 Mattias Perneby IFK Lidingö SOK 08:46:00
1435 Nils Grip Kalmar OK 08:48:00
1420 Jørgen Vister Indre Østfold OK 08:51:00
1414 Martin Mörsell OK Kåre 08:53:00
1429 Erik Nallgård Västerås SOK 08:58:00
1431 Are Wigaard Oppsal Orientering 09:01:00
1418 Viktor Wohlgemuth OK Ravinen 09:06:00
1430 Bobby Brahm Långhundra IF 09:11:00
1432 Jesper Vikman OK Nolaskogsarna 09:13:00
1410 Jonas Eriksson Stora Tuna OK 09:18:00
1426 Åsmund Aamodt Resell Nydalens SK 09:21:00
1428 Jonas Hammarskiöld OK Skogsfalken 09:23:00
1409 Martin Persson Årsunda IF 09:26:00
1437 Eric Danielsson OK Kåre 09:28:00
1427 Mårten Olsson Gävle OK 09:36:00
1408 Henrik Hamrefors Västerås SOK 09:38:00
1417 Sondre Damm TIF Viking 09:41:00
1334 Robin Beglinger OLG Murten 09:46:00
1319 Oscar Sundlöf Sundsvalls OK 09:48:00
1331 Oscar Wiberg Järla Orientering 09:50:00
1309 Jonas Toftered IF Rigor 09:59:00
1320 Jonas Unsgård IL Leik 10:02:00
1305 Tuve Möller OK Linné 10:04:00
1329 Stéphane Wathelet CO Liège 10:08:00
1323 Viktor Wassén Vänersborgs SK 10:15:00
1310 Alexander Hörnquist Örnsköldsviks OK 10:20:00
1322 Even Lindstad Børresen Hamar OK 10:24:00
1330 Rasmus Wickbom Vittjärvs IK 10:27:00
1317 Daniel Andersson OK Löftan 10:29:00
1318 Nils Wärnsberg Eksjö SOK 10:31:00
1321 Pontus Erlandsson SOK Viljan 10:33:00
1328 Edvin Andersson OK Norrvirdarna 10:36:00
1316 Ola Andersson Stigmännen Karlshamns OK 10:38:00
1304 Dusan Slama ATU Kosice 10:42:00
1327 Martin Särnbrink OK Tisaren 10:45:00
1314 Ludvig Sandahl Järla Orientering 10:47:00
1312 Eric Löfqvist OK Njudung 10:49:00
1307 Philip Edvardsson Eksjö SOK 10:52:00
1332 Isac Johansson Sol Tranås 10:56:00
1325 David Levin Svaide Roma SOK 10:58:00
1343 Pontus Lindblom OK Roxen 11:06:00
1337 Lars Olovsson Rehns BK 11:08:00
1348 Johan Persson OK Österåker 11:10:00
1370 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 11:12:00
1345 Christopher Wilestedt Attunda OK 11:13:17
1360 Joris Hochstetter USV Jena 11:14:00
1342 Eero Jalli MS Parma 11:16:00
1358 Christian Redtzer Attunda OK 11:18:00
1350 Andreas Persson OK Hammaren 11:20:00
1366 Paul Pasda USV Jena 11:22:00
1371 Olle Hansson OK Roxen 11:24:00
1338 Martin Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 11:26:00
1315 Johan Ryding Södertälje-Nykvarn OF 11:28:00
1362 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 11:30:00
1367 Daniil Kashin Nord West 11:34:00
1341 Viktor Skoog Kils OK 11:36:00
1372 Erik Hansson Härnösands OK 11:38:00
1335 Ole Wanvik Haugen Stjørdals-Blink Orientering 11:40:00
1361 Adam Lilja OK Enen 11:42:00
1344 Fredrik Moe Sandefjord OK 11:44:00
1347 Lukas Eveborn OK Roxen 11:48:00
1352 Jesper Lindahl OK Trian 11:50:00
1368 Joakim Ståhl Järbo OK 11:52:00
1349 David Risberg Kils OK 11:54:00
1351 Nils Henriksson Bergnäsets AIK 11:56:00
1355 Johan Lamm Frölunda OL 11:58:00
1353 Tim Olsson Brattås CK 12:00:00
1308 Erik Tuuri Bergnäsets AIK 12:02:00
1356 Albin Larsson Katrineholms OK 12:04:00
1339 Oskar Öqvist Bergnäsets AIK 12:06:00
1363 Joona Parjanen MS Parma 12:10:00
1359 Adam Tellsén OK Roxen 12:12:00
1373 Axel Jutterström IFK Mora OK 12:14:00
1364 Elmeri Toivanen Kouvolan Suunnistajat 12:16:00
1382 Waldemar Andersson OK Roslagen 12:22:00
1399 Tobia Berger OLV Baselland 12:24:00
1379 Pierre Martinez OK Södertörn 12:26:00
1387 Arvid Linder OK Hällen 12:30:00
1377 Joakim Skärlén Haninge SOK 12:36:00
1398 John Gunnarsson Surahammars SOK 12:40:00
1392 Albin Claesson Sävedalens AIK 12:42:00
1389 Olle Skog Tullinge SK 12:44:00
1385 Arvid Claesson Jönköpings OK 12:46:00
1407 Linus Backlund OK Södertörn 12:49:00
1384 Hallvard Seim Grøvlen OL Trollelg 12:51:00
1390 Egil Morast Haninge SOK 12:55:00
1383 Marcus Beckius OK Tyr 13:00:00
1376 Viktor Janrik Bromma-Vällingby SOK 13:04:00
1386 Lukas Lundgren Växjö OK 13:06:00
1403 Jakob Höst Hjärnarps GH OL 13:11:00
1402 Brage Jørum Byåsen IL 13:13:00
1396 Adam Segerslätt Skåneslättens OL 13:15:00
1381 Gustav Ögren Korsnäs IF OK 13:17:00
1394 Simon Runefors Växjö OK 13:20:00
1406 Johan Gustafsson OK Tyr 13:22:00

D21

6 890 m, 157 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
2156 Bjørg Granly NTNUI 08:31:00
2165 Emma Bromark Långhundra IF 08:33:00
2157 Maren Herrgesell OK Oachkatzlschwoaf 08:36:00
2149 Sofie Landqvist Köping-Kolsva OK 08:38:00
2168 Frida Strömgård Uddevalla OK 08:43:00
2169 Linn Bylars Forsa OK 08:46:00
2148 Frida Forsberg OK Ravinen 08:48:00
2160 Malin Welén Köping-Kolsva OK 08:53:00
2146 Lisa Gabrielsson Falköpings AIK OK 08:56:00
15003 Lina Lång Stora Tuna OK 08:58:00
2158 Fontaine Hélise Tous Azimuts Douai 09:01:00
2151 Karin Valdemarsson Köping-Kolsva OK 09:03:00
2174 Anicó Kulow Berliner Turnerschaft 09:06:00
2154 Nina Jeanette Tollehaug Eiker OL 09:08:00
2170 Maria Schmiterlöw Hjobygdens OK 09:11:00
15002 Julia Olsson Uddevalla OK 09:13:00
2162 Elin Törnroth Hjobygdens OK 09:16:00
2417 Johanna Sanderi IFK Lidingö SOK 09:18:00
2150 Lisa Westerberg OK Milan 09:21:00
2145 Barbara Schönenberger OL Regio Wil 09:23:00
2166 Frida Danielsson Västerås SOK 09:26:00
2172 Johanna Larsson Köping-Kolsva OK 09:28:00
2159 Livia Schifferle Björnbär OK 09:31:00
2164 Anna Birkestål Köping-Kolsva OK 09:33:00
2155 Viktoria Helmersson OK Ravinen 09:36:00
2173 Therese Persson Snättringe SK 09:38:00
2167 Minna Saarinen Koovee 09:41:00
15079 Johanna Erlandsson Stora Tuna OK 09:43:00
2016 Kerria Challandes ANCO-Neuchâtel 09:47:00
2038 Lovisa Onsbring Gustafson Ärla IF 09:49:00
2015 Anna Wehlin Skogspojkarnas OK 09:51:00
2042 Jenny Gullqvist Västvärmlands OK 09:54:00
2022 Elin Svensson IK Hakarpspojkarna 09:56:00
2002 Hanna Eriksson OK Denseln 10:00:00
2010 Dora Szerencsi Järla Orientering 10:01:00
2021 Agnes Adolfsson Eksjö SOK 10:03:00
2025 Jenny Björk OK Denseln 10:05:00
2026 Marielle Nilsson Andrarums IF 10:07:00
2039 Sofia Gumaelius Tibro OK 10:09:00
2013 Elin Eriksson Västvärmlands OK 10:10:00
2032 Anna Nystedt Sundsvalls OK 10:12:00
2033 Linn Axelsson Ärla IF 10:14:00
2007 Maria Eriksson Västvärmlands OK 10:18:00
15081 Sofia Salomonsson Linköpings OK 10:19:00
2027 Lisa Kalered OK Denseln 10:23:00
2036 Ida Willén Östersunds OK 10:25:00
Heike Torggler Sportclub Meran 10:26:00
2024 Emilia Henrysson Tibro OK 10:28:00
2028 Malin Jacobson OK Tor 10:30:00
2019 Maria Brodin Fossum IF 10:32:00
2020 Hannah Culberg US Orienteering 10:34:00
2006 Frida Andersson OK Orion 10:35:00
2009 Anna Olsson Tibro OK 10:39:00
2004 Julia Lundquist Nybro OK 10:41:00
2041 Sara Lundsten Sundsvalls OK 10:43:00
2029 Karolina Nygren Skogspojkarnas OK 10:44:00
2023 Sara Jonsson OK Orion 10:46:00
2018 Alexandra Khlebnikova ANCO-Neuchâtel 10:48:00
2011 Sandra Karlsson Bierfeldt Ärla IF 10:50:00
2037 Katja Lüscher OL Regio Olten 10:51:00
2017 Kate Morrison OK Linné 10:53:00
1002 Anaïs Cattin ANCO-Neuchâtel 10:55:00
2005 Andrea Wickbom Vittjärvs IK 10:56:00
2003 Malin Andrén Tibro OK 10:57:00
2080 Frida Volden Kongsberg OL 11:02:00
2046 Bodil Halvarsson Göteborg-Majorna OK 11:05:00
2055 Josefine Söderlund Leksands OK 11:06:02
2031 Linnea Nord OK Klemmingen 11:07:00
2074 Ida Dalhammer OK Roxen 11:08:00
2086 Eliana Köpfli IFK Ilfis OK 11:10:00
2076 Hanna Baushevich BSU OK 11:10:57
2077 Renee Beveridge North West Orienteering Club 11:12:00
2043 Rachel Collins DFOK 11:13:00
2047 Hanna Modin Lunds OK 11:15:00
2063 Marie Rönnestrand Frösö IF 11:17:00
2078 Eva Öhlund Ulricehamns OK 11:18:00
2049 Marthe Gløersen OL Tønsberg og Omegn 11:20:00
2070 Viviane Mumprecht IFK Ilfis OK 11:22:00
2044 Ylva Sunesson OK Alehof 11:25:00
15091 Amanda Hansson Bredaryds SOK 11:26:00
2082 Yuqing Zheng OAC 11:26:33
2068 Tatyana Bevza Nord West 11:28:00
2067 Carolin Svensson Haninge SOK 11:31:00
2079 Sofia Hägglund OK Hammaren 11:33:00
2053 Olga Baranova DVOA 11:35:00
2061 Lovisa Falk Hagaby GOIF 11:38:00
2045 Mary Fleming Australia 11:39:00
2057 Elin Dölerud Göteborg-Majorna OK 11:41:00
2058 Lone Malmgren Gjø-Vard OL 11:43:00
2083 Maria Bois Leksands OK 11:44:00
2075 Anna Gierlach WOLF Haltern 11:46:00
2052 Natalia Pereverzina Hertfordshire Orienteering Club HH 11:48:00
2064 Lotta Falk Göteborg-Majorna OK 11:49:00
2062 Lina Samor Lerums SOK 11:51:00
2085 Maria Johansson Torsås OK 11:52:00
2088 Lovisa Mannfolk Ulricehamns OK 11:54:00
Linda Lindkvist Leksands OK 11:56:00
2081 Sara Schmidt Trollhättans SOK 11:59:00
2060 Sofie Pettersson Ulricehamns OK 12:02:00
2072 Susanna Forsell Motala AIF OL 12:04:00
2056 Leena Kuusipohja Kristiansand OK 12:06:00
2048 Madeleine Dahlin Kovlands IF 12:07:00
2050 Sofie Svensson Björkfors GOIF 12:10:00
2084 Marion Risse CA Rosé 12:12:00
2066 Evelina Christoffersson OK Renen 12:14:00
2107 Sara Ivarsson OK Kullingshof 12:15:00
2071 Elin Blick OK Alehof 12:15:35
2115 Filippa Spånér Sävedalens AIK 12:17:00
2034 Siri Jeppsson Södertälje-Nykvarn OF 12:18:00
2092 Eva Gustafsson Hagaby GOIF 12:19:00
2096 Jenny Lönnkvist Tullinge SK 12:21:00
2135 Elina Johnsson Centrum OK 12:22:00
2108 Therese Larsson OK Kroppefjäll 12:23:00
2128 Linnea Börjars Centrum OK 12:25:00
2114 Cristina Hedlund Vandrarringen 12:26:00
2137 Lisa Palm Sävedalens AIK 12:27:00
2142 Linnéa Johnsson OK Nackhe 12:31:00
2136 Kira Arkhipova Novosibirsk 12:33:00
2119 Erika Lindqvist Sävedalens AIK 12:34:00
2134 Lisa Samor Tjällmo-Godegårds OK 12:35:00
2122 Sofie Gustavsson OK Tyr 12:37:00
2120 Albina Patrakova Novosibirsk 12:38:00
2113 Angelica Engström Skåneslättens OL 12:39:00
2144 Dorthe Kühl Petersen OK SYD 12:41:00
2127 Gry Granstedt NTNUI 12:42:00
2143 Amanda Claesson Sävedalens AIK 12:43:00
2105 Solveig Løken NTNUI 12:45:00
1019 Kajsa Hammarström Linköpings OK 12:47:00
2112 Britt Ingunn Nydal NTNUI 12:49:00
2130 Samantha Saeger OK Linné 12:50:00
2139 Malin Leandersson OK Tyr 12:51:00
2116 Sofia Lönnkvist Tullinge SK 12:53:00
2140 Ronja Arvidsson Skåneslättens OL 12:54:00
2110 My Westlund OK Tyr 12:57:00
2121 Ellen Larsson IF Hagen 12:58:00
2125 Sara Bengtsson Sävedalens AIK 12:59:00
2118 Amanda Martinsson Falkenbergs OK 13:01:00
2089 Jaana Pulkkinen Ylistaron Kilpa-Veljet 13:02:00
2091 Iris Lui HKOXCC 13:05:00
2094 Lydia Martinsson OK Tyr 13:06:00
2095 Moa Kjellstrand Centrum OK 13:07:00
2099 Nicole Hitz OLK Argus 13:09:00
2104 Karin E Gustafsson Hagaby GOIF 13:10:00
2141 Vivian Lee HKOXCC 13:11:00
2131 Jenny Eriksson OK Kåre 13:14:00
2093 Madeleine Attfors Sävedalens AIK 13:15:00
2098 Karin Fägerlind Centrum OK 13:17:00
2133 Lucie Komarkova Hjärnarps GH OL 13:18:00
2129 Kristin Källströmer Nyköpings OK 13:19:00
2123 Live Bredholt Jørgensen NTNUI 13:21:00
2111 Sonja Mueller OLG Basel 13:22:00
15001 Pernilla Olsson Skåneslättens OL 13:23:00
2102 Anna Håkansson Linköpings OK 13:25:00
1022 Kristin Skaar Ryda SK 13:26:00
2126 Lisa Pettersson OK Dacke 13:27:00
2097 Elin Hamrefors Sävedalens AIK 13:28:00
2103 Emma Lundman OK Roslagen 13:29:00

H21

9 440 m, 193 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
2381 Anton Oddmo OK Pan-Kristianstad 08:31:00
2355 Tegaday Cordobes Suarez ALCON 08:33:00
2358 Gustav Hagström Falköpings AIK OK 08:35:00
2377 Anton Sundgren Långhundra IF 08:39:00
2368 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 08:41:00
2378 Martin Lövald Hellberg Täby OK 08:43:00
2350 Elias Ögren Stora Tuna OK 08:45:00
2366 Laurenz Elstner OK Oachkatzlschwoaf 08:47:00
2382 Simon Andersson Forsa OK 08:49:00
2383 Christoffer Schönning Järfälla OK 08:51:00
2380 Magnus Halvorsen NTNUI 08:53:00
2353 Oscar Törnroth Hjobygdens OK 08:56:00
2379 Gustav Eriksson Stora Tuna OK 08:58:00
2375 Remo Thoma OLG Pfaeffikon 09:00:00
2370 Andreas Magnusson OK Måsen 09:02:00
2352 Janne Heikkinen Helsingin Suunnistajat 09:04:00
2359 Marcus Ramström OK Kåre 09:08:00
2362 Jonas Lundgren Stora Tuna OK 09:10:00
2369 Lukas Scharnagl OK Oachkatzlschwoaf 09:12:00
2365 Aron Davidsson Uddevalla OK 09:14:00
2372 Mikael Andersson Stora Tuna OK 09:18:00
2360 Andreas Karlsson Mariestads FK 09:21:00
2349 Andreas Schönning Järfälla OK 09:23:00
2351 Fabian Klein OLG Pfaeffikon 09:25:00
2373 Vladimir Popov Vladivostok 09:27:00
2356 Joost Talloen OMEGA 09:29:00
2371 Gian-Reto Schaad OLV Zug 2015 09:31:00
2361 Gustav Lindeborg Täby OK 09:33:00
2364 Mattias Mårts Stora Tuna OK 09:35:00
2363 Erin Schirm Bay Area Orienteering Club 09:37:00
2376 Victor Flingmark OK Kåre 09:39:00
2367 Arvid Strandberg Skogslöparna 09:41:00
2210 Gabriel Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 09:45:00
2226 Erik Toomingas Sundsvalls OK 09:46:00
2177 Jan Shanel K.O.B. Choce 09:49:00
2230 Johan Aronsson OK Tisaren 09:50:00
2220 Sam Eriksson Andrarums IF 09:53:00
2175 Simon Bohman Rånäs OK 09:54:00
2225 Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna 09:55:00
2219 Wouter Foppen Minor 09:57:00
15004 Erik Liljequist Södertälje-Nykvarn OF 09:58:00
2212 Victor Axbom OK Landehof 09:59:00
2202 Martin Sand OK Tisaren 10:02:00
2227 Michal Patek K.O.B. Choce 10:03:00
2190 Jonas Gustafsson Andrarums IF 10:05:00
2200 Daniel Örn IK Hakarpspojkarna 10:06:00
2216 Kaarel Kure OK Kobras 10:08:00
2222 Måns Faxén Växjö OK 10:10:00
2205 Christian Karldén Kvillebyns SK 10:11:00
2214 Tobias Eliasson Sundsvalls OK 10:12:00
2186 Fredrik Andersson IF Rigor 10:14:00
2204 Anders Fogelberg Västvärmlands OK 10:15:00
2185 Anders Vedin Sundsvalls OK 10:16:00
2188 Niklas Gustafsson OK Tisaren 10:17:00
2199 Adrian Bergström Älvsby IF OK 10:19:00
2178 Jesper Johansson Ärla IF 10:20:00
2206 Hugo Babel ANCO-Neuchâtel 10:21:00
2221 Martin Strömgren OK Linné 10:23:00
2201 Olle Winroth OK Löftan 10:24:00
2195 Sven-Anders Melin Södertälje-Nykvarn OF 10:25:00
2218 Johnny Hålsjö Vänersborgs SK 10:27:00
2223 Emil Nilsson Umeå OK 10:28:00
2173 Joel Mösch OLG Suhr 10:29:00
2193 Peter Kjellberg Istrums SK 10:30:00
2183 Marcus Svensson FK Boken 10:32:00
2198 Niklas Thörn OK Vilse 87 10:33:00
2180 Joakim Antonsson OK Löftan 10:34:00
2211 Mattias Andersson OK Tisaren 10:36:00
2224 Emil Kalered OK Denseln 10:37:00
2217 Alexandre Lebet ANCO-Neuchâtel 10:38:00
2194 Gabriel Mösch OLG Suhr 10:41:00
2176 Mattias Nilsson Vänersborgs SK 10:42:00
2192 Ondrej Pesek K.O.B. Choce 10:43:00
2184 Carl-Johan Högberg OK Linné 10:45:00
2197 Karsten Blume Berliner TSC 10:46:00
2179 Jérôme Favre ANCO-Neuchâtel 10:47:00
2203 Patrik Johansson Kexholms SK 10:50:00
2207 Erik Råberg OK Landehof 10:51:00
2189 David Runemalm Nybro OK 10:52:00
2174 Jonatan Aronsson OK Tisaren 10:54:00
2323 Niklas Olsson Skåneslättens OL 10:55:00
2208 Anton Thorstensson IK Hakarpspojkarna 10:56:00
2191 Johan Antonsson OK Löftan 10:58:00
2229 Oscar Gustafsson Idefjordens SK 10:59:00
2286 Fredrik Svedhem Ulricehamns OK 11:00:00
1096 Rickard Ingesson Lunds OK 11:01:00
2280 Marcus Hansson Södertälje-Nykvarn OF 11:03:00
2282 Emil Rankka OK Roxen 11:04:00
2266 Oskar Lyding Hylte OK 11:05:00
2241 Christian Renevey CA Rosé 11:06:00
2240 Charlie Stolt Rehns BK 11:08:00
2245 Rasmus Lüscher Göteborg-Majorna OK 11:09:00
2285 Petter Lind Skogsluffarnas OK 11:11:00
2258 Jan Pavelka O-mikron 11:14:00
2247 Sindre Sandven Fossum IF 11:14:33
2235 Björn Arnesson Ulricehamns OK 11:15:00
2259 Javier Ruiz de la Herrán Pidal COMA Club de Orientación de Málaga 11:16:00
2236 Brechbuehl Nico OLG Stäfa 11:18:00
1077 Andreas Calleberg Rehns BK 11:19:00
2242 Niklas Barsk Övertorneå IF 11:21:00
2279 David Mellin Sundbybergs IK 11:23:00
2255 Kristian Juda Husgard OK Roskilde 11:25:00
2278 Stephane Renevey CA Rosé 11:26:00
2289 Johan Aspegren OK Kontinent 11:28:00
2248 Anders Carnland Frösö IF 11:29:00
2274 Johann Kervarec OL Biel Seeland 11:30:00
2276 Oscar Vagman OK Klemmingen 11:31:00
6165 Fredrik Sturesson OK Alehof 11:33:00
2243 Torbjörn Almegius Stenungsunds OK 11:34:00
2267 Patrik Brorsson Frösö IF 11:35:00
2244 Jesper Nilsson Ulricehamns OK 11:36:00
2262 Mathias Drage Kongsberg OL 11:38:00
2238 Per Aspegren OK Kontinent 11:39:00
2288 Kim Baunehøj Pedersen OK Roskilde 11:40:00
2265 Oskar Höglund Motala AIF OL 11:40:31
2281 Florian Chatagny CA Rosé 11:41:00
2284 Gustav Åhrén Motala AIF OL 11:41:59
2271 Markus Lundholm OK Renen 11:43:00
2252 Jiri Zelinka O-mikron 11:45:00
2260 Niklas Österlund Ulricehamns OK 11:46:00
2263 Robert Larsson Gamleby OK 11:48:00
2254 Joar Svartholm Bergnäsets AIK 11:49:00
2237 Simen Wästlund Notodden OL 11:50:00
2251 Sebastian Pugh Essex Stragglers OS 11:53:00
2277 Daniel Forsell Motala AIF OL 11:54:00
2264 Dmytro Kosytsin SC Sirius 11:55:00
2257 Flavio Poltera Quack OK 11:56:00
2249 Florian Bochud CA Rosé 11:58:00
2287 Erik Jansson KFUM Örebro OK 11:59:00
2275 Erik Lindgren KFUM Örebro OK 12:00:00
2253 Aliaksei Shvants BSU OK 12:01:00
2261 Michael Andersen OK Roskilde 12:03:00
2256 Godefroy Schrago CA Rosé 12:04:00
2239 Mats  Karlström Frösö IF 12:05:00
2231 Love Lindström Attunda OK 12:06:00
2290 Vit Suchomel O-mikron 12:08:00
2270 Albin Thunberg OK Alehof 12:09:00
2272 Oskar Eklöf Rehns BK 12:10:00
2232 Michael Kreiberg OK Roskilde 12:11:00
2268 Fredrik Johansson Bredaryds SOK 12:13:00
2269 Yuta Tanikawa OLC Looper 12:14:00
2335 Stefan Wernig HSV Villach 12:15:00
2304 Robert Pettersson IF Thor 12:16:00
2306 Lukas Olsson Väsby OK 12:18:00
2320 Dominik Moesch OLG Basel 12:19:00
2327 Markus Johansson IFK Göteborg 12:20:00
2319 Adrian Opheim NTNUI 12:22:00
2336 Otto Lundman OK Roslagen 12:23:00
2342 Jaakko Liukkala Hauhon Sisu 12:24:00
2527 Kristoffer Edshage Centrum OK 12:27:00
2296 Gustav Henrik Fiskum NTNUI 12:28:00
2297 Lars Berge Owren Freidig 12:29:00
2292 Aleksey Arkhipov Novosibirsk 12:31:00
2344 Harald Kalager NTNUI 12:33:00
2343 Sondre Sande Gullord NTNUI 12:33:59
2305 Bruno Godefroy Linköpings OK 12:35:00
2318 Daniel Gustafsson FK Friskus-Varberg 12:36:00
2311 Aleksei Roztoptannyi Ufa-United 12:37:00
2347 Daniel Halvardsson Nässjö OK 12:38:00
2302 Vegard Blomseth Johnsen NTNUI 12:40:00
2213 Gunnar Fiskum NTNUI 12:41:00
2331 Matthias Bryner OLK Argus 12:42:00
2294 Jacob Berg Lofthus NTNUI 12:44:00
2315 Adam Georgsson OK Nackhe 12:45:00
2321 Roman Rybachenko Novosibirsk 12:46:00
2283 Rasmus Schurmann Hylte OK 12:46:01
2300 Erik Edén Waxholms OK 12:47:00
2299 Daniel Johansson Falkenbergs OK 12:49:00
2312 Lars Henrik Verde Thon IF Sturla 12:53:00
2310 Peter Eriksson Linköpings OK 12:54:00
2308 Ola Jansson Rasbo IK 12:55:00
2345 Nils Tärk Halmstad OK 12:57:00
2291 Eskil Schøning OK Pan Århus 12:58:00
2314 Ilya Belianka Sävedalens AIK 12:59:00
2324 Simen Eid Nielsen NTNUI 13:00:00
2334 Morten Severin Saue NTNUI 13:03:00
2322 Peter Sundelin IF Femman 13:06:00
2333 Oliver Lienhard OLK Argus 13:07:00
2295 Jerk Rönnols Centrum OK 13:08:00
2338 Jesper Nelsén Falkenbergs OK 13:11:00
2316 Einar Hjortås NTNUI 13:12:00
2332 Aleksandr Kuryshev Ufa-United 13:13:00
2339 Nils Jansson Rasbo IK 13:15:00
2303 Fredrik Noborn IFK Göteborg 13:16:00
2348 Mattis Holt Freidig 13:17:00
2298 Johan Persson Hagaby GOIF 13:19:00
2346 Jonas Palm Sävedalens AIK 13:21:00
2337 Laurin Imholz OLV Luzern 13:22:00
2328 Måns Bränneby OK Kolmården 13:24:00
2301 Fredrik Setterqvist OK Södertörn 13:25:00
2329 Sondre Kongsgård NTNUI 13:26:00
2325 Thomas Pettersson IF Thor 13:28:00
2313 Jonatan Andersson Falkenbergs OK 13:29:00

D21 Kort

4 970 m, 134 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
2446 Carolina Råberg OK Landehof 08:31:04
2433 Kristina Karlsson Långhundra IF 08:37:02
2455 Linda Eriksson OK Skärmen 08:59:03
2489 Linnea Larsson Uddevalla OK 09:06:03
2452 Annie Forsberg OK Ravinen 09:07:03
2401 Malin Fallgren Gudhems IF 09:09:07
2394 Inger Anita Tollehaug Eiker OL 09:10:02
2508 Agathe Torz Valmo 09:22:03
2409 Anu Pietilänaho Hiidenkiertäjät 09:24:03
2153 Tonje Hermansen Indre Østfold OK 09:34:03
2416 Viktoria Olsson IF Hansa-Hoburg 09:41:03
2418 Susan Bøbel IL Imås 09:46:03
2491 Anna Rubbó Umedalens IF 09:48:04
2460 Nathalie Jung OL Amriswil 09:49:03
2405 Jenny Vinblad Hagaby GOIF 09:50:07
2456 Hanna Andrén OK Tisaren 09:56:02
2438 Anna-Karin Nilsson Malungs OK Skogsmårdarna 09:57:02
2395 Cecilia Bergander Eksjö SOK 09:58:04
2510 Camilla Matanovic Västerviks OK 09:59:03
2449 Susanne Eriksson OK Milan 10:00:03
2389 Malin Persson Bottnaryds IF 10:01:03
2412 Katharina Novak HSV Grossmittel 10:02:03
2509 My Ottosson Västerbergslagens OL 10:03:02
2396 Cecilia Widén FK Boken 10:05:03
2465 Stine Austad Raumar Orientering 10:12:03
2392 Nina Nembrini C.O. Aget Lugano 10:13:03
2474 Krisztina Liskany STE Hungary 10:15:02
2506 Ana Marusceac Academy 2015 10:16:03
2514 Tove Fransson Ärla IF 10:19:03
2385 Elin Woxlin Alfta-Ösa OK 10:26:03
2399 Louise Johansson FK Vittus 10:27:03
2492 Sofia Nilsson Umeå OK 10:29:04
2481 Camilla Engstrand Sävedalens AIK 10:30:03
2437 Hanna Kryh Malmö OK 10:35:03
2483 Annika Neuwirth Tirol 10:36:10
2472 Emma Brenander SOK Viljan 10:37:03
2404 Sara Holmdell Göteborg-Majorna OK 10:38:03
2008 Matilda Jonsson Linköpings OK 10:39:03
2413 Sofia Killander Hästveda OK 10:40:03
2430 Anna Sjöström Lunds OK 10:45:03
2388 Anna Wallerman IFK Göteborg 10:46:03
2436 Evelina Ekelund Malmö OK 10:48:03
2512 Analyn Baumann Y2Y 10:49:03
2391 Johanna Willstrand Burseryds IF 10:50:03
2493 Sara Helander Domnarvets GOIF 10:51:02
2435 Wiviann Ottosson Malmö OK 10:52:03
2403 Stina Andreasson Gustavsbergs OK 10:53:04
2511 Stina Anderjon Växjö OK 10:54:03
2431 Frida Eriksson Lustens OK 10:55:03
2447 Sara Johansson OK Linné 10:56:03
2429 Karin Öhman Linköpings OK 10:57:03
2502 Marie Arnesson Galler OK Löftan 10:58:04
2432 Elin Karlsson Lycksele IF 10:59:03
2444 Tove Paavo OK Klemmingen 11:00:03
2458 Agnes Nylin OK Tisaren 11:01:03
2504 Malin Sundqvist Tullinge SK 11:02:06
2402 Elin Leijgård Gudhems IF 11:03:03
2427 Nataliia Kuriatnyk KSO Kompas 11:04:03
2464 Nicole Häfliger OLG Suhr 11:05:03
2030 Maja Andersson OK Orion 11:06:03
2426 Viktoriia Bogdanova KSO Kompas 11:07:03
2468 Ulrika Aspnäs Sidensjö IK 11:08:03
2442 Hanna Adolfsson OK Bävern 11:09:03
2398 Susanne Johansson FK Vittus 11:10:03
2488 Channa Lönne Tullinge SK 11:11:02
10402 Erika Andersson Ulricehamns OK 11:12:02
2411 Linda Jinnemo Hjärnarps GH OL 11:14:03
2485 Malin Dahlström Tullinge SK 11:17:03
2476 Jenny Ekström Stenungsunds OK 11:18:03
2482 Isabel Hechl Tirol 11:19:02
2397 Åsa Järvholm FK Vittus 11:20:03
2406 Ane Sofie Bjørgul Halden SK 11:21:03
2501 Astrid Ank Jørgensen Horsens OK 11:22:02
2471 Annie Lennartsson Skåneslättens OL 11:23:02
2410 Marie Jinnemo Hjärnarps GH OL 11:24:03
2451 Camilla Louise Bevensee OK Pan Århus 11:25:03
2457 Josefin Aronsson OK Tisaren 11:26:03
2475 Diana Liskany STE Hungary 11:27:02
2090 Helle Bobach Aalborg OK 11:28:03
2400 Stina Backlund Gudhems IF 11:29:03
2480 Christina Alneberg Strängnäs-Malmby OL 11:35:03
2059 Fabienne Haas OLG Schaffhausen 11:36:03
2477 Hanna Karlsson Stenungsunds OK 11:37:03
2069 Ingvild Bonden Kjørsvik Kongsberg OL 11:38:04
2422 Christine J.  Helgerud Kongsberg OL 11:39:03
2387 Barbara Hauser ASVÖ Österrike 11:40:03
2463 Corina Ringli OLG Schaffhausen 11:41:03
2496 Caroline Lövhammer IFK Göteborg 11:42:03
2441 Karin Kaill OK Alferna 11:43:06
2487 Erika Berggren Tullinge SK 11:44:02
2421 Anna Lundkvist Kils OK 11:45:03
2415 Christine Rolander IF Hallby SOK 11:51:03
2490 Monica Olsson Uddevalla OK 11:52:03
2439 Saana Taimisto MS Parma 11:56:03
2425 Marie Tjärnberg Kovlands IF 11:58:03
304 Margit Sandem Fjellengen Indre Østfold OK 11:59:03
2106 Charlotte Gustafsson Sävedalens AIK 12:01:03
2454 Sara Rensgard OK Renen 12:04:03
2419 Elisabet Halvarsson KFUM Örebro OK 12:05:03
2414 Monica Casalini Idrott Klubb Prato 12:08:03
2479 Nathalie Andersson Strängnäs-Malmby OL 12:09:03
2467 Lisa Andersson Ryda SK 12:10:03
2459 Anna Runesson OK Vivill 12:11:02
2390 Jennie Johansson Bredaryds SOK 12:13:03
2445 Emilie Larsson OK Kroppefjäll 12:19:03
2428 Marie Spångmyr Leksands OK 12:21:03
2499 Solveig Blandkjenn NTNUI 12:22:02
2486 Karin Lundberg Tullinge SK 12:23:04
2507 Josefin Hanning OK Löftan 12:24:03
2393 Henny Samuelsson Centrum OK 12:25:03
2462 Jacqueline Curiger OLC Kapreolo 12:28:03
2434 Lisa Mood Länna IF 12:30:03
2515 Sara Brantheim Östersunds OK 12:31:03
2448 Marie Ohlin OK Linné 12:32:03
2132 Josephine Regnell Växjö OK 12:33:03
2516 Stina Brantheim Östersunds OK 12:37:07
2101 Johanna Ivares OK Södertörn 12:41:03
2450 Beatrice Huhta OK Måsen 12:43:03
2466 Kristin Vollen Sataøen Rond OL 12:56:03
2407 Malena Asheim Birkeland Halden SK 12:57:02
40059 Mai Watson NTNUI 13:21:04
2453 Sarah-Jane Barrable OK Ravinen 13:32:03
2386 Ariane Wilhem ANCO-Neuchâtel
2408 Embla Morast Haninge SOK
2423 Synne Baklid Konnerud IL
2424 Guro Elisabeth Kolstad Konnerud IL
2440 Fredrikke Nohr Moth NTNUI
2469 Fanny Deckner Skarpnäcks OL
2470 Linda Nilsson Skåneslättens OL
2473 Sofia Brenander SOK Viljan
2484 Elena Dokhturova Tomsk
10403 Frida Andersson Ulricehamns OK
12160 Silvia Casanova OLG Regensburg
15005 Elsa Vilhelmsson Falköpings AIK OK

H21 Kort

7 490 m, 227 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
2528 Yi Sun china deer orienteering club 08:30:04
2729 Henrik Brus Sävedalens AIK 08:31:02
2636 Mattias Johansson OK Pan-Kristianstad 08:32:02
2563 Cristian Wester IF Hagen 08:40:05
2549 Stian Lysnes Hedrum OL 08:41:02
2639 Olle Forsberg OK Ravinen 08:59:02
2519 Vili Valjakka Anttolan Urheilijat 09:02:02
2520 Anders Hansen-Haug Askersunds OK 09:04:01
2609 Jesse Ihalainen Navi 09:07:30
2641 Emil Jansson OK Rodhen 09:10:02
2610 Anton Sihvonen Navi 09:12:02
2749 Jonathan Rosendahl Ärla IF 09:16:02
2665 Kristian Svensson Rävetofta OK 09:17:02
2730 Elias Haglund OK Djerf 09:21:02
2539 Andreas Leijgård Gudhems IF 09:23:02
2550 Juho Pietilänaho Hiidenkiertäjät 09:24:03
2562 Jan Forsberg Högåkers OK 09:25:02
2551 Kalle Liukkonen Hiidenkiertäjät 09:28:01
15082 Johan Lindberg IFK Mora OK 09:31:01
2592 Juho Westerlund Koovee 09:32:01
2584 Rasmus Alen Kangasala SK 09:34:02
2561 Isak Forsberg Högåkers OK 09:35:01
2575 Joel Andersson IK Gandvik 09:36:01
2586 Mikko Hölli Kangasala SK 09:37:01
2557 Anton Persson Hässleholms OK 09:39:01
2556 Erik Nordqvist Hässleholms OK 09:42:02
2583 Samu Lehtola Kangasala SK 09:43:02
2541 Per-Åke Bligård Göteborg-Majorna OK 09:44:01
2663 Taneli Pantsar Pellon Ponsi 09:46:01
2611 Henrik Hellgren Norbergs OK 09:47:02
2679 Claes Lundström Skellefteå OK 09:48:02
2706 Asgeir Riseth Tullinge SK 09:49:02
2555 Yeung Chi Lee HKOXCC 09:50:02
2668 Gunnar Johansson Skarpnäcks OL 09:51:01
2709 Joakim Lönnkvist Tullinge SK 09:53:03
2747 Robin Erneby Västerås SOK 09:54:01
2637 Robert von Frenckell OK Raseborg 09:55:02
2630 Tarmo Haidak OK Kobras 09:56:03
2620 Robin Örn OK Bävern 09:57:02
2554 Wei Yeung Sunny Tam HKOXCC 09:58:02
2702 Väinö Lintula Tampereen Pyrintö 09:59:01
2669 Joel Ahlquist Skarpnäcks OL 10:00:02
2593 Johan Celander Köping-Kolsva OK 10:01:01
2591 Henri Annila Koovee 10:02:02
2579 Axel Mattsson Järla Orientering 10:03:01
2685 Martin Lindström SOK Viljan 10:04:01
2718 Karl Bengtsson Umeå OK 10:05:01
2560 Daniel Nilsson Hästveda OK 10:06:02
2596 Jonas Vikström Köping-Kolsva OK 10:07:02
2680 Marcus Granlund Skellefteå OK 10:08:02
2715 Anders Olsson Uddevalla OK 10:09:01
2330 Henrik Laas IFK Göteborg 10:11:07
2739 Suleyman Aliyev Academy 2015 10:13:01
2656 Simon Isler OL Amriswil 10:14:02
2594 Cristian Larsson Köping-Kolsva OK 10:15:02
2597 Thomas Ek Köping-Kolsva OK 10:16:01
2614 Anders Nordberg Nydalens SK 10:17:01
2725 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 10:18:01
2580 Peder Kock Järla Orientering 10:19:02
2529 Benjamin Eriksson Dalsjöfors GoIF 10:20:02
2326 Hugo Mattsson Skåneslättens OL 10:21:01
2699 Mikael Wilhelmsson Söders-Tyresö 10:23:04
2577 Anton Hemlin IK Uven 10:24:01
2677 Johan Tallhage Skarpnäcks OL 10:28:02
2667 Peter Nilsson Simlångsdalens IF 10:30:01
2531 Simon Nilsson Eksjö SOK 10:31:01
2712 Ingemar Åkerman Tullinge SK 10:33:00
2538 Niklas Fallgren Gudhems IF 10:34:02
2607 Fredrik Öberg Malmö OK 10:35:02
2606 Martin Lönn Länna IF 10:37:01
2674 Bengt Langels Skarpnäcks OL 10:38:02
2643 David Fors OK Skogsstjärnan 10:39:01
2704 Bernhard Kogler Tirol 10:40:01
2530 Johan Lövgren Degerfors OK 10:41:01
2689 Andreas Nordfors Stora Tuna OK 10:42:02
2595 Niclas Larsson Köping-Kolsva OK 10:43:01
2603 Stefan Nilsson Lunds OK 10:44:02
2518 Jonas Søby Pedersen Aarhus 1900 orientering 10:45:01
2559 Mattias Killander Hästveda OK 10:46:01
2652 Henrik Almkvist OK Älvsjö-Örby 10:47:02
2604 Jonas Enarsson Lunds OK 10:48:02
2666 Johan GF Davidsson Simlångsdalens IF 10:49:02
2703 Anton Pettersson Tibro OK 10:50:01
2588 Ville Glad Kemiön Kiilat 10:51:02
2558 Simon Engel Hässleholms OK 10:52:01
2600 Mattias Jonsson Linköpings OK 10:53:01
2608 Karl Utterback Malmö OK 10:54:01
2682 Jan Stridh Skogsluffarnas OK 10:55:02
2694 Claes Davidsson Svenljunga OK 10:56:03
2745 Johan Salomonsson Vänersborgs SK 10:57:02
2688 Ales Kotatko Sokol Frydek-Mistek 10:58:02
2624 Ola Johansson OK Gisle 10:59:02
2589 Raphaël Stefanini Kemiön Kiilat 11:00:01
2532 Adam Fredén Falköpings AIK OK 11:01:02
2686 Vaclav Sebera Sokol Frydek-Mistek 11:02:02
2629 David Jonsson OK Klyftamo 11:03:02
2657 Nicolas Langenegger OL Biel Seeland 11:04:02
2671 Robert Irestig Skarpnäcks OL 11:05:10
2250 Håkan Palm OK Klemmingen 11:06:02
2537 Per Sandahl Gamleby OK 11:07:02
2687 Martin Satanek Sokol Frydek-Mistek 11:08:02
2524 Fredrik Eriksson Bredaryds SOK 11:09:02
2547 Emil Wingstedt Halden SK 11:10:01
15006 Måns Sandgren OK Orion 11:11:01
2548 Sverre Berg Lutnæs Hamar OK 11:12:02
2717 Christian Erickson Ulricehamns OK 11:13:01
2573 Mikael Andersson IK Gandvik 11:14:01
2672 Markus Berglund Skarpnäcks OL 11:15:02
1124 David Sundström Söderhamns OK 11:16:02
2691 Oscar Andersson OK Tisaren 11:17:01
2728 Jeppe Ruud OK Pan Århus 11:18:01
2635 Niklas Hjort Ingwersen OK Pan Århus 11:19:02
2650 Lars-Ola Bligård OK Vilse 87 11:20:02
2713 Esa Viitanen Turun Suunnistajat 11:21:03
2634 Filip Söderlund OK Milan 11:22:01
2546 Samuel Andersson Hagaby GOIF 11:23:01
2605 Joakim Wigertz Långhundra IF 11:24:03
2723 Anders Konring Olesen FIF Hillerød 11:25:02
2599 Rudi Olsen Lillomarka OL 11:26:01
2574 Mattias Andersson IK Gandvik 11:27:02
2568 Joel Sanderi IFK Lidingö SOK 11:28:01
2536 Niklas Helmertz Frölunda OL 11:29:01
2587 Klas Bringert Katrineholms OK 11:30:01
2684 Daniel Nilsson Skåneslättens OL 11:31:01
2692 Simon Mellin Sundbybergs IK 11:32:03
2543 Ola Martner Göteborg-Majorna OK 11:33:01
2693 Tomas Johnsson Sundsvalls OK 11:34:02
1106 Kalle Bergman OK Ravinen 11:35:01
2578 Rasmus Mattsson IK Uven 11:36:03
2576 Johan Höök IK Jarl Rättvik 11:37:01
2585 Tuomo Istolahti Kangasala SK 11:38:02
2544 Simon Sanderi Hagaby GOIF 11:39:01
2640 Lars Hansson OK Rodhen 11:40:02
2701 Jonas Borg Södertälje-Nykvarn OF 11:41:02
2644 Per Röst OK Storsjön 11:42:02
2721 Per Hult Bredaryds SOK 11:43:02
2623 Mattias Olofsson OK Enen 11:44:01
2673 Göran Eklund Skarpnäcks OL 11:45:03
2625 Ola Willstrand OK Gisle 11:46:02
2675 Jörgen Stegard Skarpnäcks OL 11:48:02
2714 Daniel Olsson Uddevalla OK 11:49:02
2653 Tobias Andersson OK Österåker 11:50:01
2748 Jaakko Istolahti Ylistaron Kilpa-Veljet 11:51:02
2654 William Erlandsson OK Österåker 11:52:01
2341 Robert Sandberg OK Roslagen 11:53:01
2564 Simon Rolander IF Hallby SOK 11:54:02
2616 Tomas Reibring Nyköpings OK 11:55:02
2716 Mattias Prick Uddevalla OK 11:56:01
2534 Mattias Wester FK Vittus 11:57:02
2567 Stefan Roos IFK Göteborg 11:58:02
2631 Samuel Yngve OK Kontinent 11:59:02
2627 Fredrik Karlsson OK Hällen 12:00:02
2633 Isak Eklöv OK Linné 12:01:01
2735 Fredrik Wessmark OK Flundrehof 12:02:02
2661 Edoardo Tona Orienteering Tarzo a.s.d. 12:03:02
2569 Anders Henriksson IFK Mora OK 12:04:00
2617 Didrik Hall Nyköpings OK 12:05:01
2602 Jens Uddén Ljungskile FK 12:06:01
2521 Jakob Redtzer Attunda OK 12:07:02
2570 Johan Gunnars IFK Mora OK 12:08:00
2522 Emil Bruhn Boxholm-Mjölby OL 12:09:04
2724 Ola Brönnheden Nyköpings OK 12:10:01
2696 Patrik Nordgren Sävedalens AIK 12:11:01
2525 Henrik Andersson Bredaryds SOK 12:12:02
1129 Erik Engstrand IFK Göteborg 12:13:02
2659 Johannes Iten OLC Winterthur 12:14:03
2618 Henning Hall Nyköpings OK 12:15:01
1034 Mats Nordbrøden Järla Orientering 12:16:01
2655 Mårten Holmström OK Österåker 12:17:01
2581 Oscar Björck Järla Orientering 12:18:01
2632 Pontus Johansson OK Kullingshof 12:19:01
2590 Marcus Andersson KFUM Örebro OK 12:20:01
2647 Emil Wikström OK Tyr 12:21:02
2698 Jonas Fagerholm Söderhamns OK 12:22:02
2621 Mikael Hall OK Bävern 12:23:02
2678 Erik Berglund Skarpnäcks OL 12:24:02
2642 Christian Løchting Thunberg OK Roslagen 12:25:02
2662 Maurizio Mel Orienteering Tarzo a.s.d. 12:26:02
2660 Loris DErrico Orienteering Tarzo a.s.d. 12:27:02
2705 Patrik Brorsson Tockarps IK 12:28:02
2658 Sigurd Ravnan OL Toten-Troll 12:29:01
2612 Brynjar Larssen Bakken NTNUI 12:30:01
2526 Martin Karlsson Centrum OK 12:31:02
2746 Joakim Olsson Väsby OK 12:32:02
2613 Sindre Engzelius Gylver NTNUI 12:33:02
2523 Henric Johnsson Bredaryds SOK 12:34:02
2708 Christoffer Eskilsson Tullinge SK 12:35:02
2542 Jonas Ekström Göteborg-Majorna OK 12:36:01
2645 Martin Svärd OK Tylöskog 12:37:01
2565 Anders Jonsson IF Marin Väst 12:38:02
2695 Marcus Kempe Sävedalens AIK 12:39:01
2533 Markus Svensson Filipstads OK 12:40:02
2710 Johan Kärrström Tullinge SK 12:41:02
2601 Tobias Beckius Linköpings OK 12:42:01
1108 Bradley Lund TuksOrienteering 12:43:02
2707 Markus Fredlund Tullinge SK 12:44:02
2719 Ethan Childs USA Orienteering 12:45:01
2566 Klas Petersson IF Marin Väst 12:46:02
2711 Magnus Glännefors Tullinge SK 12:47:01
2622 Emil Folino OK Denseln 12:48:02
2731 Jesper Lund Tullinge SK 12:49:02
2598 Jörn Sundby Larvik OK 12:57:02
15007 Thor Nørskov IFK Göteborg 13:00:05
2638 Erik Karlsson OK Ravinen 13:11:01
2517 Andreas Popp Aalborg OK 13:12:06
2648 Jens Öström OK Tyr 13:17:01
2628 Anders Granberg OK Klemmingen 13:23:01
2683 Magnus Falkenström Skogsluffarnas OK 13:29:03
2552 Forty-thousand Cheung HKOC 13:33:02
2553 OnLap Chan HKOC 13:34:03
2307 Simon Börjeson Ryda SK
2540 Simon Sjöhed Gävle OK
2545 Jonathan Andersson Hagaby GOIF
2571 Niklas Olsson IFK Mora OK
2572 Daniel Andersson IK Gandvik
2582 Santtu Sainio Kangasala SK
2615 Daniel Wejås Nyköpings OK
2626 Fredrik Ahnlén OK Hammaren
2646 Christian Hedqwist OK Tyr
2649 Anton Udd OK Tyr
2651 Leo Karlsson Forsberg OK Vilse 87
2664 Rasmus Rostö Rånäs OK
2681 Tobias Rydlinge Skellefteå OK
2690 Pär Engstrand Stora Tuna OK
2697 Svante Persson Söderhamns OK
2700 Oliver Petersen Söders-Tyresö
15086 Emil Andersson Ärla IF

D20

5 520 m, 88 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
2828 Siri Dobler OLG Pfaeffikon 08:31:00
2833 Fredrika von Essen OK Linné 08:35:00
Nadja Rutz OLG Pfaeffikon 08:37:00
2832 Sofie Banke Svendborg OK 08:39:00
2824 Jenny Edgren Trollhättans SOK 08:43:00
2826 Hanna Gustafsson OK Kåre 08:46:00
2830 Lovisa Johansson Västerviks OK 08:50:00
2829 Lena Stromberger OK Oachkatzlschwoaf 08:54:00
2820 Teresa Stafström Västerås SOK 09:01:00
2825 Evalin Brautigam Western Connecticut OC 09:05:00
2822 Isabel Schaffer OK Oachkatzlschwoaf 09:09:00
2821 Anne Edsen Aarhus 1900 orientering 09:13:00
295 Hanna Berglund OK Kåre 09:16:00
2831 Sara Hamrefors Västerås SOK 09:20:00
2788 Judith Pirklbauer Naturfreunde Linz 09:24:00
2818 Marine Bonora ALCO St Priest 09:28:00
2817 Sonja Palm HJS-Vansbro OK 09:31:00
2816 Oda Frøshaug Indre Østfold OK 09:35:00
2815 Sara Magnusson OK Måsen 09:39:00
297 Hanna Barkegren Stora Tuna OK 09:40:00
2819 Carolina Larsson Åmåls OK 09:43:00
15152 Julia Adolfsson OK Kåre 09:45:00
2760 Cecilia Boman Lustens OK 09:47:00
1174 Emelie Andersson Vänersborgs SK 09:52:00
2757 Melanie Sergiev GMOC, Vermont 09:54:00
2763 Malin Reichenberg Idefjordens SK 09:56:00
2754 Fanny Rostö Rånäs OK 10:01:00
2758 Yu Xiaofan Learnjoy 10:06:00
2761 Virág Weiler Budapest 10:10:00
2762 Ulrika Toftered IF Rigor 10:15:00
2827 Niamh Corbett CorkO 10:20:00
2765 Karen Bjergaard Nydalens SK 10:24:00
2752 Stina Widmark OK Storsjön 10:29:00
2755 Ebba Andrén Tibro OK 10:34:00
2756 Beata Larsson Rånäs OK 10:38:00
12496 Elin Peterson Älvdalens IF OK 10:43:00
289 Melina Toven Stora Tuna OK 10:48:00
1172 Lisa Wassén Vänersborgs SK 10:54:00
2753 Nina Hallor OK Tisaren 10:57:00
2770 Sofia Helmertz Frölunda OL 11:01:00
2783 Nora Ramstein Australia 11:05:00
2750 Kathrine Amby OK Pan Århus 11:07:02
2766 Johanna Palm Nilsson Rehns BK 11:09:00
2767 Felicia Spångberg Lunds OK 11:13:00
2781 Ylva Paavo OK Klemmingen 11:16:00
2759 Clíona McCullough Dublin University Orienteers 11:20:00
2779 Julia Gierlach WOLF Haltern 11:24:00
2768 Klara Holmgård Kils OK 11:28:00
2771 Johanna Lindgren IF Hallby SOK 11:31:00
2775 Sophie Miocevich Cleveland Orienteering Klub 11:35:00
2778 Elena Gurskaia Nord West 11:39:00
2782 Minda Langmoen Kungälvs OK 11:43:00
2772 Rosie Dalheim Australia 11:46:00
2769 Irina Stroganova Nord West 11:50:00
2814 Aoife McCavana GEN 11:54:00
2776 Miranda Leaf DFOK 11:58:00
2784 Åsa Ramberg Hallstahammars OK 12:01:00
2785 Cherie Sjöblom Frölunda OL 12:05:00
2773 Roisin Long AJAX 12:09:00
2774 Maria Lund Stenungsunds OK 12:13:00
2786 Maria Kontoniemi Tampereen Pyrintö 12:16:00
2793 Mirabella Tolonen Rajamäen Rykmentti 12:19:00
2797 Selma Øfsthus Gravir Asker SK 12:21:00
2808 Lina Fredriksson Korsnäs IF OK 12:24:00
2798 Martina Sallstedt OK Södertörn 12:27:00
2800 Laura Bøgh Faaborg OK 12:29:00
318 Patricia Edgarsson OK Skogsfalken 12:32:00
2791 Sandra Bestel COL Etrechy 12:35:00
2789 Linnea Wejås Nyköpings OK 12:37:00
2795 Ellen Johnsson OK Nackhe 12:40:00
2792 Stina Nero Mullsjö SOK 12:43:00
2790 Sofia Sjögren OK Kullingshof 12:45:00
2809 Claudia Rooman Trol Belgium 12:48:00
2813 Anna Matyba OK!Sport 12:51:00
2804 Boel Sundberg OK Södertörn 12:53:00
2796 Kajsa Stina Sandstad Frol IL 12:56:00
2812 Tiina Anttila Suomusjärven Sisu 12:59:00
2803 Sigrid Merete Moen Pedersli OL Trollelg 13:01:00
2810 Stina Larsson IF Hagen 13:04:00
2802 Tanja Moser Tampereen Pyrintö 13:07:00
2794 Alice Törnlund OK Södertörn 13:09:00
2805 Ragnhild Løvli Asker SK 13:12:00
2811 Kristiane Ottesen Varegg Fleridrett 13:15:00
2806 Linn Eriksson Ryda SK 13:17:00
2801 Sara Josarp FK Friskus-Varberg 13:20:00
2799 Julie Roulleaux COL Etrechy 13:23:00
2787 Ebba Westerberg OK Kolmården 13:25:00
2807 Gina Mølnvik Freidig 13:28:00

H20

6 900 m, 59 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
2887 Demian Gander OLG Pfaeffikon 08:32:00
2898 Johan Larsson OK Skogshjortarna 08:38:00
15008 Jefta Langerak Järfälla OK 08:44:00
2891 Elia Brühwiler OL Regio Wil 08:50:00
2890 Jan Schliebener OLV Uslar 08:55:00
2896 Michael Adams West Yorkshire Orienteers 09:01:00
2897 Martin Nilsson Snättringe SK 09:07:00
2889 Robin Larsson FK Göingarna 09:13:00
2893 Iurii Malyshev RUS-Veteran 09:19:00
2894 Coni Meili OLG Chur 09:24:00
2888 Emil Sjöö Västerviks OK 09:30:00
2892 Bonnet Vincent Guyancourt Orientation 78 09:36:00
2895 Christoffer Johansson Trollhättans SOK 09:42:00
2845 Erik Erlandsson OK Vivill 09:47:00
2844 Aksel Madslien Nydalens SK 09:51:25
2834 Luca Nembrini C.O. Aget Lugano 09:59:00
2839 Viktor Djerf Västerbergslagens OL 10:05:00
2840 Lino Wilhelm OL Regio Olten 10:10:00
2835 Christian Bagger Hagner Silkeborg OK 10:16:00
2836 Gottfrid Arksand Vallentuna-Össeby OL 10:22:00
1219 Asker Öhlenschläger CopenhagenO 10:28:00
2838 Álvaro Prieto del Campo Malarruta 10:34:00
2837 William Hultqvist Vallentuna-Össeby OL 10:39:00
2841 Johan Liljebjörn Nybro OK 10:45:00
2846 Oskar Johansson Västvärmlands OK 10:51:00
2843 Mathias Myrefelt Norlinger Järla Orientering 10:57:00
2851 Kalle Johansson OK Hammaren 11:05:00
2853 Lukas Hofer OLG Thun 11:09:00
2849 Valentin Levesy Orientalp 11:13:00
2847 Lars Treekrem Heming Orientering 11:17:00
2857 Håvard Myhre Kongsberg OL 11:21:00
2865 Tobias Bladh Lunds OK 11:25:00
2850 Anton Daniels Attunda OK 11:29:00
2859 Ilya Kudryavcev Nord West 11:33:00
2856 David Grossmann OLG Thun 11:37:00
2862 Andreas Mayer ASVÖ Österrike 11:45:00
2858 Rasmus Steen OK Enen 11:51:01
2860 Henrik Upsal Kristiansand OK 11:57:00
2854 Robert Graham Ottawa OC 12:01:00
2863 Samuel Johansson OK Hammaren 12:05:00
2864 Jakob Lilja OK Enen 12:09:00
2855 Aron Laurell Håkansson Kungälvs OK 12:13:00
2867 Johan Nilsson Hultsfreds OK 12:16:00
2872 Alessandro De Noni Orienteering Tarzo a.s.d. 12:24:00
2879 Daniel Bengtsson Tullinge SK 12:28:00
2877 Simon Thrane Hansen OK Pan Århus 12:31:00
2866 Gard-Martin Udnesseter Johnson NTNUI 12:35:00
2881 Lasse-Pekka Lahti Kangasala SK 12:39:00
2882 Jakob Junkers IF Marin Väst 12:43:00
2880 John Gabrielsson Sävedalens AIK 12:46:00
2875 Fredrik Regborn Hagaby GOIF 12:50:00
2871 Oscar Sturk Waxholms OK 12:58:00
2878 Holger Petersen OK Gorm 13:01:00
2868 Oskar Eklund Målilla OK 13:05:00
2884 Michael Rooman Trol Belgium 13:09:00
2870 Oskar Vigren Sävedalens AIK 13:16:00
2869 Joel Pettersson Tullinge SK 13:20:00
2885 Arvid Hammar FK Herkules 13:24:00
2874 Kalle Karlsson GOIF Tjalve 13:28:00

D18

4 880 m, 61 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
2959 Olivia Nilsson OK Pan-Kristianstad 08:32:00
2957 Maren Roll Paulsen Fredrikstad SK 08:45:00
2954 Hanna E. Andersen Eiker OL 08:49:00
2955 Evelina Peterson Falköpings AIK OK 08:54:00
2960 Julia Hed OK Skogsfalken 08:58:00
2963 Johanna Trummer OK Oachkatzlschwoaf 09:03:00
2962 Sigrid Marie Ståhl Vik Fredrikstad SK 09:07:00
2965 Louise Adams West Yorkshire Orienteers 09:11:00
2968 Malin Jansson Hjobygdens OK 09:16:00
2958 Annalena Schmid OLG Wislig 09:20:00
2953 Marlene Berger OK Oachkatzlschwoaf 09:29:00
2969 Hanna Torjusen Fredrikstad SK 09:33:00
2956 Matilda Forsberg OK Ravinen 09:38:00
2961 Josefin Erlandsson OK Milan 09:42:00
2902 Sophie Wälti ANCO-Neuchâtel 09:47:00
2899 Lisa Johansson OK Tisaren 09:52:00
2906 María Prieto del Campo Malarruta 09:56:00
2967 Mathilda Linde IF Åland 09:59:00
2908 Stine Njåstein IL Tyrving 10:01:00
2913 Arianna Arpagaus C.O. Aget Lugano 10:10:00
2911 Moa Granstedt IK Hakarpspojkarna 10:15:00
2910 Malin Thorneman Helsingborgs SOK 10:20:00
2904 Florence Buchs ANCO-Neuchâtel 10:24:00
12587 Frida Peterson Älvdalens IF OK 10:29:00
2901 Ingvild Kongslien Skogspojkarnas OK 10:34:00
2909 Cecilia Djerf Västerbergslagens OL 10:38:00
2914 Marie Herrnhold Berliner TSC 10:43:00
2907 Rebecka Salenbäck Kristinehamns OK 10:52:00
2933 Julia Blom Frölunda OL 11:01:00
2924 Klara Wassenius Uddevalla OK 11:09:00
2922 Ella Mahlamäki Espoon Suunta 11:13:00
2920 Clara Cox Lerums SOK 11:17:00
2918 Linnea Larsson Ulricehamns OK 11:21:00
2919 Beatrice Law HKOC 11:25:00
2964 Johanna Lundkvist OK Vargen 11:29:00
2932 Signe Steindahl Stenungsunds OK 11:33:00
2927 Jenny Bredfelt Lunds OK 11:37:00
2903 Maiken Sandberg Nydalens SK 11:41:00
2925 Law Hoi Yi HKOC 11:49:00
2928 Elsi Pöllänen Espoon Suunta 11:53:00
2929 Camilla Fingerroos Paimion Rasti 11:57:00
2930 Martine Topstad OL Tønsberg og Omegn 12:01:00
2926 Josefin Karlsson Attunda OK 12:02:33
2917 Cecilia Spångberg Lunds OK 12:05:00
2931 Amanda Halvarsson Leksands OK 12:09:00
2916 Sara Almehed Frölunda OL 12:13:00
2936 Elin Karlsson GOIF Tjalve 12:16:00
2943 Ingvild Ytterhus Utengen Byåsen IL 12:20:00
2952 Emma Waddington DontGetLost Adventure Running 12:24:00
2951 Fride Sørensen IF Sturla 12:32:00
2950 Benedetta Vanzella Orienteering Tarzo a.s.d. 12:36:00
2946 Mara Brügger OLG St.Gallen/Appenzell 12:44:00
2949 Sarah Kathrine Nissen Pedersen Faaborg OK 12:48:00
2945 Emilie Liabakk Eriksen Byåsen IL 12:52:00
2941 Alva Rasmussen Nyköpings OK 12:56:00
2934 Malin Fritzell Mullsjö SOK 13:00:00
2942 Chantelle Hesselberg OK Hällen 13:08:00
2940 Maria Gustafsson Hagaby GOIF 13:12:00
2948 Tora Westerberg OK Kolmården 13:16:00
2939 Linnea Borg Linköpings OK 13:20:00
2938 Erika Ahlqvist OK Tyr 13:28:00

H18

5 960 m, 112 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
3087 Erik Svensson OK Klyftamo 08:31:00
3084 Jarle Lysnes Hedrum OL 08:33:00
3092 Sune Öhlenschläger Örkelljunga FK 08:35:00
3086 Simon Godefroy OPA Montigny 08:38:00
3079 Florian Kurz OK Oachkatzlschwoaf 08:40:00
3080 Linus Hämmerli OL Regio Wil 08:42:00
3071 Peter Hansen CopenhagenO 08:45:00
3073 Håkon Blågestad Indre Østfold OK 08:47:00
3075 Johan Edenhamn Länna IF 08:49:00
3089 Anton Strandberg Skogslöparna 08:54:00
3077 Robin Svennberg Degerfors OK 08:56:00
3062 Michael Imhof OL Regio Wil 08:59:00
3082 Seth Wiman Täby OK 09:01:00
1424 Erik Berglund OK Kåre 09:03:00
3065 Simon Österlund Västerås SOK 09:04:00
3083 Rasmus Rasmussen OK Snab 09:06:00
3064 Ludwig Bergfalk Järfälla OK 09:08:00
3078 Mikkel Ebbensgaard CopenhagenO 09:11:00
3067 Tobias von Kronhelm OK Måsen 09:13:00
3070 Erik Österberg Skogslöparna 09:15:00
3091 Braun Emanuel OK Oachkatzlschwoaf 09:18:00
3072 Michael Bättig OLG Wislig 09:20:00
3081 Oscar Lang Västerviks OK 09:22:00
3093 Nicklas DeWitt Länna IF 09:25:00
3076 Emanuel Näslund Skogslöparna 09:27:00
3088 Andreas Duc Jørgensen CopenhagenO 09:29:00
3069 Wout Keuppens OMEGA 09:32:00
3066 Adam Johansson Trollhättans SOK 09:34:00
3063 Lars Widmer OLG Pfaeffikon 09:36:00
3085 Dan Österlund Västerås SOK 09:39:00
3068 Niklas Brantner OK Oachkatzlschwoaf 09:43:00
2984 Vilmos Weiler Budapest 09:46:00
2981 Paul Scholtz Berliner TSC 09:49:00
2983 Petter Markhus Verdal OK 09:51:00
2996 Vojta Bartos SK Praga 09:54:00
2979 Simon Eriksson Umeå OK 09:59:00
2987 Markus Pettersson Vänersborgs SK 10:02:00
2986 Joakim Handin OK Löftan 10:07:00
2976 Olof Lundgren Umeå OK 10:10:00
2988 Håvard Bakke Ringerike OL 10:13:00
2975 Håvard Landro Svingheim Konnerud IL 10:15:00
2972 Guillaume Wyrsch ANCO-Neuchâtel 10:18:00
2997 Arvid Jernstig Vänersborgs SK 10:21:00
2989 Dominik Jandl Naturfreunde Wien 10:23:00
2993 Erik Liljebjörn Nybro OK 10:26:00
2978 David Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 10:29:00
2971 Sander Arnevik Ringerike OL 10:31:00
2990 Mario Sommer OLG Cordoba 10:34:00
2980 Axel Rydgård Eksjö SOK 10:39:00
2977 Julius Kindlundh FK Finn 10:42:00
2994 Rikard Kammerud Ringerike OL 10:47:00
2970 Vegard Vaeng Bernhardsen Bul-Tromsø IL 10:50:00
2992 Noa Pruth IK Hakarpspojkarna 10:53:00
2974 Carl Börnstedt Tolered-Utby Ol-klubb 10:55:00
2991 Alexander Graad Ronneby OK 10:58:00
3024 Sindre Wold Sundbybergs IK 11:02:00
3022 Alexander Garin Strängnäs-Malmby OL 11:06:00
3031 Hugo Thunberg OK Alehof 11:08:00
3025 Philippe Grossmann OLG Thun 11:10:00
3032 Martin Lund Stenungsunds OK 11:11:00
3027 Linus Olsson OK Gipen 11:13:00
3009 Simon Bernersson OK Enen 11:15:00
3006 Oscar Molin Boxholm-Mjölby OL 11:17:00
3017 Rasmus Möller Arboga OK 11:19:00
3005 Andreas Zechner ASVÖ Österrike 11:21:00
3036 Fredrik Norlin IFK Mora OK 11:22:00
3000 Filip Hahne Insjöns IF OK 11:24:00
3023 Jakob Bremer Boxholm-Mjölby OL 11:28:00
3001 Vidar Funkquist IF Hansa-Hoburg 11:30:00
3002 Jonas Brütsch OLG Schaffhausen 11:32:00
3015 Christoph Weber OLG Hondrich 11:33:00
3019 Martin Raffler Tirol 11:35:00
3013 Jonathan Björk Leksands OK 11:37:00
3007 William Ekberg Kongsberg OL 11:38:31
3004 Jonas Dresel SC Klecken 11:39:00
3029 Florian Walthert OLG Thun 11:41:00
2999 Anton Berneving OK Gipen 11:42:00
2998 Tommi Kukkula Rastikarhut 11:44:00
3008 Viktor Ivarsson OK Hammaren 11:46:00
3033 Filip Brunander Attunda OK 11:52:00
3011 Vitaliy Fedorov Nord West 11:53:00
3037 Immanuel Stensöta Frölunda OL 11:55:00
3012 Paavo Simola Lounais-Hämeen Rasti 11:57:00
3038 James Crosby Auckland OC 11:59:00
3026 Jonas Iversen Odense OK 12:01:00
3018 Jørgen Teigen Søgård Kongsberg OL 12:03:00
3035 Lukas Bernatik Sokol Frydek-Mistek 12:04:00
3021 Antun Tisljar OK Orion, Zagreb 12:06:00
3034 Joar Lönngren Boxholm-Mjölby OL 12:08:00
3028 Dmitry Rudenko Nord West 12:10:00
3016 Sigurd Bonden Kjørsvik Kongsberg OL 12:12:31
3014 Martin Krenn ASVÖ Österrike 12:14:00
3055 Albin Lager Nässjö OK 12:16:00
3052 Emil Johansson OK Bävern 12:23:00
3047 Per Karlsson OK Tylöskog 12:26:00
3040 Dídac San José Romeu Club Orientació Catalunya 12:29:00
3048 Euan Tebbutt Twycross OC 12:32:00
3041 Oliver Malmkvist Jönköpings OK 12:36:00
3049 Quim Llobet Club Orientació Catalunya 12:39:00
3042 Martin Skyggesson OK Nackhe 12:42:00
3053 Are Mårdalen Freidig 12:49:00
3050 Jesper Lindström IF Hagen 12:52:00
3044 Bjørnar Løvli Asker SK 12:55:00
3060 Loann Peurey COL Etrechy 12:59:00
3056 Anders Lunding Henriksen Svendborg OK 13:02:00
3051 Arnau Requena Fernandez Club Orientació Catalunya 13:05:00
3045 Thibault Erbland COL Etrechy 13:08:00
3061 Sebastian Rüegg OLG St.Gallen/Appenzell 13:12:00
3039 Preben Antonsen Byåsen IL 13:15:00
3059 Jan Erik Naess DontGetLost Adventure Running 13:18:00
3058 August Bengtsson OK Nackhe 13:21:00
3057 Enric Prats Bacardit Club Orientació Catalunya 13:28:00

D17-20 Kort

4 400 m, 44 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
3134 Elin Johansson Forsa OK 08:31:00
285 Hanna Sahlin OK Kåre 08:35:00
3130 Linnéa Granlund Täby OK 08:38:00
3124 Magdalena Hedberg Söders-Tyresö 08:42:00
3129 Joelle Girardin OLV Zug 2015 08:46:00
3137 Felicia Karlsson IK Trenne Ullared 08:49:00
3141 Ebba Bengtsson OK Lindéna 08:53:00
3138 Linnea Hedin Söders-Tyresö 08:56:00
3140 Florence Girardin OLV Zug 2015 09:00:00
3139 Johanna Cavallin Valbo AIF 09:03:00
3135 Moa Henningsson IK Trenne Ullared 09:07:00
3143 Emilia Danielsson Köping-Kolsva OK 09:11:00
3136 Kajsa Eriksson Bodafors OK 09:14:00
3125 Kristina Præstgaard Mariager Fjord OK 09:18:00
3133 Filippa Grelz Söders-Tyresö 09:21:00
3123 Jennie Rosén Hästveda OK 09:28:00
3142 Ronja Bergman Snättringe SK 09:32:00
3128 Marie Lind Främmestads IK 09:36:00
3131 Linnea Nyberg Säterbygdens OK 09:39:00
3126 Clara Henningsson IK Trenne Ullared 09:43:00
3097 Nelly Lidman Tibro OK 09:49:00
1293 Tilda Andersson OK Ravinen 09:57:00
3099 Alva Bergquist Södertälje-Nykvarn OF 10:05:00
3102 Linnea Petrisi Västerbergslagens OL 10:14:00
3100 Amalie Fjæastad Amundsen Konnerud IL 10:22:00
3096 Hilma Markinhuhta Göteborgs SK 10:30:00
3094 Isis Jernstig Vänersborgs SK 10:47:00
3095 Siri Grandal IL Tyrving 10:55:00
3107 Christina Broinger ASVÖ Österrike 11:03:00
3108 Emma Auselius Bredaryds SOK 11:11:00
3109 Ida Svenningsson Lunds OK 11:18:00
3112 Regula Keller Tirol 11:33:00
3103 Emma Johansson OK Hammaren 11:56:00
3110 Magdalena Engl ASVÖ Österrike 12:03:00
3105 Idun Bækken Os IL orientering 12:03:57
3104 Anna Leitner Tirol 12:11:00
3122 Ella Johansson IF Hagen 12:26:00
3114 Emma Renberg Sävedalens AIK 12:33:00
3120 Anna Lampinen Selånger SOK 12:41:00
3115 Alina Sprenger SV IHW Alex 78 Berlin e.V. 12:48:00
3121 Cecilie Udholm Aalborg OK 12:56:00
3119 Elvira Olsson OK Kroppefjäll 13:03:00
3118 Ellen Persson Söderhamns OK 13:18:00
3117 Matilda Renlund OK Södertörn 13:26:00

H17-20 Kort

5 650 m, 31 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
3171 Jesper Haglund OK Djerf 08:39:00
3172 Hjalmar Ljungberg Sjövalla FK 08:58:00
3174 Jonatan Riberth IK Trenne Ullared 09:16:00
3173 Felipe Siqueira Pereira COGA - Clube de Orientação Gralha Azul 09:35:00
3154 Johan Winther Västerbergslagens OL 09:47:00
3149 Hjalmar Eldh Lidköpings VSK 09:53:00
3153 Antonin Stampbach ANCO-Neuchâtel 09:58:00
1189 Johan Nordin Sundsvalls OK 10:03:00
3152 Jonathan Ahlsén Södertälje-Nykvarn OF 10:09:00
3157 Jesper Hedar OK Tor 10:14:00
3155 Zhang Yu Honkong 10:19:00
3146 Romain Wälti ANCO-Neuchâtel 10:30:00
3145 Douglas Brennan OLG Murten 10:35:00
3144 Anton Boberg IF Rigor 10:41:00
3151 Marcus Selin Örnsköldsviks OK 10:46:00
3147 Chen Jianhao Honkong 10:51:00
3148 Oskar Andersson OK Linné 10:57:00
2848 Jesper Melin Garphyttans IF 11:00:00
3162 Erik Blick OK Alehof 11:04:00
3161 Erland Simonsson Sundbybergs IK 11:12:00
3158 Leevi Halén Espoon Suunta 11:29:00
3160 Marius Myhre Sælevik Haugesund IL Orientering 11:37:00
3164 Philip Molin Boxholm-Mjölby OL 11:45:00
3163 Erik Widmark IF Hagen 11:54:00
3166 Vetle Andre Reinhartsen Kristiansand OK 12:02:00
413 Michael Laraia US Orienteering 12:07:01
3165 Jakob Mellin Sundbybergs IK 12:10:00
3169 Andreas Näslund OK Roslagen 12:24:00
3170 Markus Hellgren OK Södertörn 12:43:00
3167 Carl Agrell Sävedalens AIK 13:01:00
3168 Alexander Nilsson OK Södertörn 13:20:00

D16

4 520 m, 145 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
3290 Amalie Severinsen CopenhagenO 08:30:00
3304 Julia Doubson Bay Area Orienteering Club 08:34:00
3333 Kaisa Rooba Rakvere OK 08:35:00
3300 Lise Bonora ALCO St Priest 08:37:00
3294 Elinor Delin OK Pan-Kristianstad 08:39:00
3321 Emma Hållström Gävle OK 08:40:00
3315 Emma Viberg Skogslöparna 08:42:00
3332 Elin Jarlemark IFK Lidingö SOK 08:44:00
3331 Moa Erlandsson Vimmerby OK 08:45:00
3296 Mia Bekhus Fredrikstad SK 08:47:00
3324 Vilma Karlsson Snättringe SK 08:49:00
3314 Hanna Kjellin Forsa OK 08:50:00
3311 Moa Westblad OK Ravinen 08:52:00
3307 Vilma Von Krusenstierna OK Kåre 08:55:00
3318 Marie Erskov Krogh CopenhagenO 08:57:00
3303 Alva Limbäck Västerås SOK 08:59:00
3325 Ida Øbro CopenhagenO 09:00:00
3313 Klara Andersson OK Pan-Kristianstad 09:02:00
3302 Thea P Dyrkorn Eiker OL 09:04:00
3299 Tereza Miklusova TJ Rapid Bratislava 09:05:00
3316 Elvira Danielsson Köping-Kolsva OK 09:07:00
3306 Victoria Eriksson OK Nolaskogsarna 09:09:00
3319 Amanda Backlund Trollhättans SOK 09:10:00
3317 Klara Ingelström OK Gynge 09:12:00
3293 Katherine Petersen Bay Area Orienteering Club 09:14:00
3310 Kristina Tedhamre Snättringe SK 09:15:00
3289 Sofia Eriksson Stora Tuna OK 09:17:00
3328 Amanda Karlsson OK Ravinen 09:19:00
3292 Sofie Andersen BOK 09:20:00
3309 Agnes Kracht CopenhagenO 09:22:00
3291 Emelie Jonasson Forsa OK 09:24:00
3326 Amanda Carlsson IK Trenne Ullared 09:25:00
3323 Elin Nallgård Västerås SOK 09:27:00
3312 Sarah Petersen Bay Area Orienteering Club 09:29:00
3297 Karolina Bjärnlid IFK Lidingö SOK 09:30:00
3330 Ida Kristiansson Trollhättans SOK 09:32:00
3320 Johanne Bratland Tjernshaugen OK Moss 09:34:00
3308 Anna Herbert Täby OK 09:37:00
3295 Elin Wihlborg OK Gynge 09:39:00
3298 Astrid Kirkegaard CopenhagenO 09:40:00
3301 Emma Stenbacka Vaasan Suunnistajat ry 09:42:00
3327 Ane P Dyrkorn Eiker OL 09:44:00
3213 Sofia Westin Vittjärvs IK 09:45:00
3201 Hanna Johansson Södertälje-Nykvarn OF 09:47:00
3203 Thea Sildnes Baklid Konnerud IL 09:49:00
3183 Anine Lome Hamar OK 09:51:00
3206 Riina Jordi OLG Hondrich 09:53:00
3207 Ellen Andersson Stigmännen Karlshamns OK 09:55:00
3215 Emelie Lorén OK Landehof 09:56:00
3184 Sina Wilhelm OL Regio Olten 09:58:00
3211 Michelle Flückiger OLG Huttwil 10:00:00
3210 Evelina Eriksson IK Hakarpspojkarna 10:02:00
3199 Felizia Zienkiewicz IF Rigor 10:04:00
3194 Alice Hultin OK Löftan 10:06:00
3193 Sandra Boström OK Linné 10:07:00
3175 Anna Hallmén OK Tisaren 10:09:00
3205 Rikke Blakkestad Ingesen Sarpsborg OL 10:11:00
3200 Rebecca Fahlgren Vittjärvs IK 10:15:00
3212 Solveig Hernandez Vråle Konnerud IL 10:17:00
3180 Jenny Wegebro Umeå OK 10:18:00
3178 Olivia Lönkvist OK Vivill 10:20:00
3209 Lea Stäuble OLG Galgenen 10:22:00
3214 Frida Andersson Tolered-Utby Ol-klubb 10:24:00
3202 Hanna Leppävuori Kuopion Suunnistajat 10:26:00
3190 Rachel May Sage Orienteering and Rogaining Club 10:27:00
3197 Fanny Sundblad Eksjö SOK 10:29:00
3186 Sofia Österman Vänersborgs SK 10:31:00
3181 Maria Jansson OK Linné 10:33:00
3187 Alice Finndahl IK Hakarpspojkarna 10:35:00
3208 Julianne Barben ANCO-Neuchâtel 10:37:00
3188 Emelie Karlsson OK Landehof 10:38:00
3191 Karoline Aune Halden SK 10:40:00
3198 Ellen Rosenkvist Helsingborgs SOK 10:42:00
3179 Hanna E Tuoremaa Vittjärvs IK 10:44:00
3204 Dominika Kalenska ATU Kosice 10:46:00
3196 Emma Karlsson OK Landehof 10:48:00
3176 Nora Torgersen Halden SK 10:49:00
3177 Idun Kristine Felde Olaussen Halden SK 10:51:00
3189 Maria Vasilenok Orion 10:53:00
3182 Emelie Svensson IF Rigor 10:55:00
3195 Carolina Jonsell Vallentuna-Össeby OL 10:57:00
3251 Elsa Holmgård Kils OK 11:02:00
3216 Anna Simola Lounais-Hämeen Rasti 11:04:00
3242 Emilia Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 11:06:00
3247 Emma Blixt OK Hammaren 11:08:00
3226 Danielle Goodall North West Orienteering Club 11:10:00
3231 Alice Södervall IK Gandvik 11:11:00
3221 Moa Kjellberg Björkfors GOIF 11:13:00
3235 Daria Panchenko Nord West 11:15:00
3222 Elise Josefsson Anderstorps OK 11:17:00
3240 Olga Vasilyeva Nord West 11:19:00
3223 Ellen Skoog OK Hammaren 11:21:00
3234 Signe Bredholt Jørgensen Sandefjord OK 11:24:00
3246 Eliska Sieglova SK Praga 11:26:00
3244 Ane Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering 11:28:00
3224 Ella Kaukonen Espoon Suunta 11:30:00
3253 Isabella Lago Göteborg-Majorna OK 11:32:00
3254 Ellinor Östervall Tumba-Mälarhöjden OK 11:33:00
3219 Victoria Asketun OK Roxen 11:35:00
3228 Maja Gunnarsson Lerums SOK 11:41:00
3239 Agnes Scheikl ASVÖ Österrike 11:42:00
3236 Tove Flodman OK Hammaren 11:44:00
3238 Sofie Josefsson Anderstorps OK 11:46:00
3256 Ylva Tidevall Skogsluffarnas OK 11:50:00
3255 Josefin Bovellan NAIS Orienteringsklubb 11:52:00
3245 Jenny Jakobsson Gamleby OK 11:53:00
3232 Sara Eriksson IFK Mora OK 11:54:02
3248 Ella Arentz Hagen Sandefjord OK 11:55:00
3217 Emelie Feurstein Tormestorps IF 11:57:00
3225 Olga Ludanova Nord West 12:01:00
3233 Ida Palmberg OK Hammaren 12:03:00
3218 Maria Prestbøen Sandefjord OK 12:04:00
3229 Emma Persson Tumba-Mälarhöjden OK 12:06:00
3243 Julia Knutsson Boxholm-Mjölby OL 12:08:00
3252 Elin Hermansson Kungälvs OK 12:10:00
3249 Tova Hermodsson Lunds OK 12:12:00
3230 Anna Crosby Auckland OC 12:14:00
3260 Jael Wälti OL Biel Seeland 12:18:00
3267 Vera Melkild Freidig 12:23:00
3271 Linnéa Carlsson OK Hällen 12:25:00
3270 Anna Nordholm Sävedalens AIK 12:27:00
3273 Tuuli Heikkilä Lynx 12:30:00
3264 Johanna Rundqvist OK Nackhe 12:34:00
3265 Sofia Borg Linköpings OK 12:37:00
3272 Ragnhild Eide Byåsen IL 12:39:00
3269 Maja Wallenius OK Skogsstjärnan 12:41:00
3287 Lova Klasér Korsnäs IF OK 12:44:00
3283 Tine Dalgaard Kolding OK 12:46:00
3268 Linnea Nilsson Nyköpings OK 12:51:00
3263 Synne Strand Asker SK 12:53:00
3288 Hanna Mårtensson OK Skogsstjärnan 12:56:00
3277 Ellen Frost OK Roslagen 12:58:00
3259 Jenny Perers Korsnäs IF OK 13:03:00
3261 Linda Gustafsson OK Tyr 13:05:00
3284 Lisa Berggren OK Kolmården 13:07:00
3280 Ronja Jungåker Korsnäs IF OK 13:08:01
3286 Sarah Magnusson Linköpings OK 13:10:00
3276 Siri Nyfeler OLG Thun 13:12:00
3278 Hannele Möller Linköpings OK 13:14:00
3274 Trine Eg Staugaard Kolding OK 13:17:00
3285 Loviisa Kalliokoski Perhon Kiri 13:19:00
3258 Nora Stålberg OK Hällen 13:21:00
3281 Lisa Jonsson-Nordin Skåneslättens OL 13:24:00
3262 Natalie Larsson Ryda SK 13:26:00
3275 Sofia Dahl Härlövs IF 13:28:00

H16

5 630 m, 179 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
3503 Emil Olander Lorenz CopenhagenO 08:30:00
3523 Albin Alsiö Falköpings AIK OK 08:32:00
3506 Simon Dahlberg OK Nolaskogsarna 08:34:00
3491 Oskar Persson Årsunda IF 08:36:00
3526 Johan Herbert Täby OK 08:38:00
3495 Oskar Edvardsson Järfälla OK 08:42:00
3499 Isak Hertin Västerviks OK 08:44:00
3530 Tobias Karlsson Snättringe SK 08:45:00
3500 Vidar Persson Täby OK 08:47:00
3502 Petter Boding IFK Lidingö SOK 08:49:00
3524 Callum Hunter Scottish Junior Squad 08:51:00
3527 Haakon Johannesen Indre Østfold OK 08:53:00
3525 Sindre Holt Hedrum OL 08:55:00
3520 Simon Törnqvist OK Ravinen 08:59:00
3493 Viktor Barkegren Stora Tuna OK 09:00:00
3528 Hannes Svahn OK Ravinen 09:02:00
3518 Benjamin Langerak Järfälla OK 09:04:00
3513 Tom Lines Scottish Junior Squad 09:06:00
3510 Kasper Fosser Heming Orientering 09:08:00
3505 Felix Lindell Öhman OK Måsen 09:10:00
3497 Emil Alpberg Almby IK 09:14:00
3512 Axel Lindeberg Västerviks OK 09:15:00
3492 Yuri Dobler OLG Pfaeffikon 09:17:00
3494 Anders Huus Pedersen CopenhagenO 09:19:00
3508 Knut Kyrkjebø TIF Viking 09:21:00
3511 Hugo Thorell OK Ravinen 09:23:00
3521 Alasdair Pedley West Yorkshire Orienteers 09:25:00
3507 Eskil Tryggö Trollhättans SOK 09:27:00
3519 Anton Olivestam Vimmerby OK 09:29:00
3496 Axel Granqvist OK Ravinen 09:30:00
3509 Edvin Ljungberg Sjövalla FK 09:32:00
3517 Edvin Nordström Täby OK 09:34:00
3515 Casper Thygesen OK Snab 09:36:00
3504 Florian Wepfer OLG Pfaeffikon 09:38:00
3529 Gustav Lidmar Snättringe SK 09:40:00
3516 Emil Arvidsson Säterbygdens OK 09:42:00
3514 Hannes Bergenfur IK Vikings OK 09:44:00
3387 Gustav Frænell Sundsvalls OK 09:45:00
3341 Olle Grywenz OK Linné 09:46:00
3372 Elias Jonsson Nydalens SK 09:48:00
3367 Jan Erne OLG Cordoba 09:49:00
3375 Carl Ekbring Kexholms SK 09:50:00
3356