Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H20

6 900 m, 59 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2887Demian GanderOLG Pfaeffikon08:32:00
2898Johan LarssonOK Skogshjortarna08:38:00
15008Jefta LangerakJärfälla OK08:44:00
2891Elia BrühwilerOL Regio Wil08:50:00
2890Jan SchliebenerOLV Uslar08:55:00
2896Michael AdamsWest Yorkshire Orienteers09:01:00
2897Martin NilssonSnättringe SK09:07:00
2889Robin LarssonFK Göingarna09:13:00
2893Iurii MalyshevRUS-Veteran09:19:00
2894Coni MeiliOLG Chur09:24:00
2888Emil SjööVästerviks OK09:30:00
2892Bonnet VincentGuyancourt Orientation 7809:36:00
2895Christoffer JohanssonTrollhättans SOK09:42:00
2845Erik ErlandssonOK Vivill09:47:00
2844Aksel MadslienNydalens SK09:51:25
2834Luca NembriniC.O. Aget Lugano09:59:00
2839Viktor DjerfVästerbergslagens OL10:05:00
2840Lino WilhelmOL Regio Olten10:10:00
2835Christian Bagger HagnerSilkeborg OK10:16:00
2836Gottfrid ArksandVallentuna-Össeby OL10:22:00
1219Asker ÖhlenschlägerCopenhagenO10:28:00
2838Álvaro Prieto del CampoMalarruta10:34:00
2837William HultqvistVallentuna-Össeby OL10:39:00
2841Johan LiljebjörnNybro OK10:45:00
2846Oskar JohanssonVästvärmlands OK10:51:00
2843Mathias Myrefelt NorlingerJärla Orientering10:57:00
2851Kalle JohanssonOK Hammaren11:05:00
2853Lukas HoferOLG Thun11:09:00
2849Valentin LevesyOrientalp11:13:00
2847Lars TreekremHeming Orientering11:17:00
2857Håvard MyhreKongsberg OL11:21:00
2865Tobias BladhLunds OK11:25:00
2850Anton DanielsAttunda OK11:29:00
2859Ilya KudryavcevNord West11:33:00
2856David GrossmannOLG Thun11:37:00
2862Andreas MayerASVÖ Österrike11:45:00
2858Rasmus SteenOK Enen11:51:01
2860Henrik UpsalKristiansand OK11:57:00
2854Robert GrahamOttawa OC12:01:00
2863Samuel JohanssonOK Hammaren12:05:00
2864Jakob LiljaOK Enen12:09:00
2855Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK12:13:00
2867Johan NilssonHultsfreds OK12:16:00
2872Alessandro De NoniOrienteering Tarzo a.s.d.12:24:00
2879Daniel BengtssonTullinge SK12:28:00
2877Simon Thrane HansenOK Pan Århus12:31:00
2866Gard-Martin Udnesseter JohnsonNTNUI12:35:00
2881Lasse-Pekka LahtiKangasala SK12:39:00
2882Jakob JunkersIF Marin Väst12:43:00
2880John GabrielssonSävedalens AIK12:46:00
2875Fredrik RegbornHagaby GOIF12:50:00
2871Oscar SturkWaxholms OK12:58:00
2878Holger PetersenOK Gorm13:01:00
2868Oskar EklundMålilla OK13:05:00
2884Michael RoomanTrol Belgium13:09:00
2870Oskar VigrenSävedalens AIK13:16:00
2869Joel PetterssonTullinge SK13:20:00
2885Arvid HammarFK Herkules13:24:00
2874Kalle KarlssonGOIF Tjalve13:28:00

Annonser