Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H15

5 400 m, 156 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3856Algot NajvikOK Pan-Kristianstad08:32:00
3851Mattia GründlerOLG Pfaeffikon08:36:00
3865Alexander Repstad StoremyrIL Hauken08:38:00
3832Anton HanssonOK Djerf08:40:00
3833Eric BerlinTrollhättans SOK08:42:00
3855Martin DanielssonOK Kåre08:44:00
3857Oscar KarlssonTrollhättans SOK08:46:00
3862Jakob Schøier KovstedCopenhagenO08:48:00
3849Leevi VäisänenHelsingin Suunnistajat08:50:00
3852Johan HjelmérSjövalla FK08:54:00
3834Filip BengtssonOK Lindéna08:56:00
3844Zac HuddBOK09:00:00
3845Sixten TörnqvistVästerås SOK09:04:00
3831Eric NystrandOK Klyftamo09:06:00
3841Filip JohanssonTrollhättans SOK09:08:00
3853Oscar NilssonAlvesta SOK09:10:00
3843Noel WaldenfjordJärfälla OK09:12:00
3848Lukas KvistHässleby SOK09:14:00
3842Ivar Lidström LauriSnättringe SK09:18:00
3858Nils OttossonGävle OK09:20:00
3838Zeb PalmHJS-Vansbro OK09:22:00
3850Anders BjörklundTrollhättans SOK09:24:00
3861Frank SandgrenOK Klyftamo09:26:00
3830Lasse Falck WeberCopenhagenO09:28:00
3863Jimmy JohanssonForsa OK09:30:00
3840Oscar ModigOK Pan-Kristianstad09:34:00
3854Fredrik HamreforsVästerås SOK09:36:00
3847Simen Gran BlystadLøten o-lag09:38:00
3835Viktor KarlssonIK Trenne Ullared09:40:00
3864Oscar StenbackaVaasan Suunnistajat ry09:42:00
3839Sebastian SennOLG Pfaeffikon09:44:00
3700Thorsten SvenssonFinspångs SOK09:46:00
3694Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna09:48:00
3687Andreas Bagger HagnerSilkeborg OK09:50:00
3713Anton MolsenSøllerød OK09:54:00
3704Aslak HeimdalKonnerud IL09:56:00
3718Erik ErikssonOK Älgen09:58:00
3716Håvard Vaeng BernhardsenBul-Tromsø IL10:01:00
3721Simon HardenFK Boken10:03:00
3710Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb10:05:00
3714Johan B NordahlDomnarvets GOIF10:07:00
3706Edvin JohnssonSvaide Roma SOK10:09:00
3696Tristan GlauserANCO-Neuchâtel10:11:00
3705Lukas KatvalaOK Älgen10:13:00
3711Oskar CarlssonKvillebyns SK10:18:00
3698Benjamin PauliIstrums SK10:20:00
3691Daniel GlimténOK Löftan10:22:00
3707Julien SchluchterANCO-Neuchâtel10:24:00
3689Pontus BierfeldtÄrla IF10:26:00
3712Andreas Bock BjørnsenOK Pan Århus10:28:00
3699Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF10:33:00
3688Oskar ArnevikRingerike OL10:35:00
3690Olle SvangrenGotlands Bro OK10:37:00
3701Fricis SpektorsIK Auseklis10:39:00
3703Thomas LaraiaUS Orienteering10:41:00
3715Oskar SvahnEksjö SOK10:43:00
3709Kristian KammerudRingerike OL10:50:00
3697Niels Christian HellerudHalden SK10:52:00
3719Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF10:54:00
3717Anton GlivesonRonneby OK10:56:00
3693Teodor DanielssonIstrums SK10:58:00
3740Rasmus TäckOK Hammaren11:02:00
3752Kristoffer TengrothSundbybergs IK11:03:00
3749Loke ÖstangårdGamleby OK11:05:00
3757Axel BlomFrölunda OL11:06:00
3702David SvobodaFWOC11:06:32
3748Leo HolperASVÖ Österrike11:08:00
3767Fredrik SveenVang OL11:09:00
3728Yau Man ChuHKOC11:11:00
3758Lukas OlmKils OK11:13:00
3741Gabriel LarssonGammelstads IF11:14:00
3724Viktor BergLeksands OK11:17:00
3727Adam BremerBoxholm-Mjölby OL11:19:00
3768Nikolay KudryavcevNord West11:20:00
3733Axel ToressonLunds OK11:23:00
3769Peter PorubskýSK Triturus Nitra11:25:00
3751Sølve DrageKongsberg OL11:26:00
3766Martin LammFrölunda OL11:28:00
3726Gustav MollOK Sorø11:29:00
3731Daniel HellbergLunds OK11:31:00
3743Måns HolmgrenOK Hammaren11:32:00
3742Gabriel SturessonLerums SOK11:35:00
3744Gustav OlssonTorsås OK11:37:00
3747Eskil FröislandVang OL11:39:00
3765Emil AuseliusBredaryds SOK11:40:00
3750Jake ChapmanMar Orienteering Club11:42:00
3745Daniil MelnickyNord West11:45:00
3770Elias ÖhmanGjø-Vard OL11:46:00
3762Victor WahlströmLunds OK11:48:00
3739Arvid ÖnstenIK Vista11:49:00
3734Sølve WathneSandnes IL (Rogaland)11:54:00
3763Samuel NorénOK Enen11:54:31
3732Jonathan UllerKils OK11:55:00
3761Hampus BrunanderAttunda OK11:57:00
3759Njaal Ellegaard MelbyVang OL11:58:00
3725Petter Astrup ArnesenHeming Orientering12:01:00
3756Erik LundStenungsunds OK12:03:00
3735Oliver ValleriusGamleby OK12:05:00
3755Marcus Salomon-SörensenAttunda OK12:06:00
3730Joseph WrightMar Orienteering Club12:08:00
3736Dmitry TsegevNord West12:11:00
3723Ole Johan BråtenVang OL12:12:00
3754Felix FalkGöteborg-Majorna OK12:14:00
3828Victor HanssonJönköpings OK12:15:00
3787Mikkel Holm NielsenOK Pan Århus12:18:00
3809Tim JohanssonFK Friskus-Varberg12:19:00
3772Filip MöllerOK Södertörn12:20:00
3810Anders RuhnOK Roslagen12:22:00
3821Gabriel BladOK Kullingshof12:23:00
3795Robert ColeVäsby OK12:24:00
3812Jacob EnbergHalmstad OK12:25:00
3776Viktor WallinKorsnäs IF OK12:28:00
3781Josef WennblomHagaby GOIF12:29:00
3816Ruben BryngelssonTullinge SK12:31:00
3777Erik HannrupIF Thor12:32:00
3771Jakob IngströmBottnaryds IF12:33:00
3775Filip AnderssonHultsfreds OK12:35:00
3814Isac EricssonVäxjö OK12:36:00
3805Corsin BoosOLV Luzern12:38:00
3773Alexander AugustssonOK Bävern12:40:00
3782Axel OlssonOK Skogsstjärnan12:41:00
3785Mats EidsmoFreidig12:42:00
3824Per Clemet WisløffAsker SK12:44:00
3779Simon ErikssonEmmaboda Verda OK12:45:00
3811Victor BylundIF Thor12:46:00
3823Martin SkärlénHaninge SOK12:47:00
3808Aston KeyMelbourne Forest racers12:49:00
3783Nils HammarFK Herkules12:50:00
3815Sander ArntzenAsker SK12:51:00
3774Felix SvenssonRasbo IK12:53:00
3791Viktor AlfredssonOK Tyr12:54:00
3778Alex TikhomirovOMEGA RUS12:55:00
3822Kristian Fredrik LynumFreidig12:57:00
3827Mattias IvaresOK Södertörn12:58:00
3813William LundstedtMullsjö SOK12:59:00
3817Johannes ÖgrenKorsnäs IF OK13:00:00
3807Oskar NymanOK Tyr13:02:00
3789Sören Eg StaugaardKolding OK13:03:00
3826William NilssonNyköpings OK13:04:00
3794Hugo BäsénIF Thor13:06:00
3796Arvid ErikssonHagaby GOIF13:08:00
3825Marcus CarlssonIF Hagen13:09:00
3800Daniel BrandströmOK Skogsstjärnan13:11:00
3819Johan GrahnIK Uven13:12:00
3801Felix PerssonHaninge SOK13:13:00
3799Marko Birk NielsenAalborg OK13:15:00
3804Daniel BogrenIF Hagen13:16:00
3802Isak ErikssonNyköpings OK13:17:00
3917Alf Briskerud HasselvoldGrue IL13:19:00
3788Eric ValjusHagaby GOIF13:20:00
3798Albin NorénPiteå IF13:22:00
3786Even LindaasElverum OK13:24:00
3784Filip RosjöJönköpings OK13:25:00
3792Gustav RuneforsVäxjö OK13:26:00
3803Vegard LøvliAsker SK13:28:00
3793Jonathan JylltorpLinköpings OK13:29:00

Annonser