Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H11

3 010 m, 142 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5265Erik NilssonOK Pan-Kristianstad08:30:00
5281Ebbe HolmqvistSjövalla FK08:32:00
5272Isak BengtssonOK Lindéna08:34:00
5263Lucas AlzénGustavsbergs OK08:36:00
5275Mattias HedinSöders-Tyresö08:38:00
5267Anton MörkforsJärfälla OK08:42:00
5252Moltas ÖstergrenAlvesta SOK08:44:00
5264Victor FredmanOK Älvsjö-Örby08:46:00
5271Jonatan GreenAlmby IK08:48:00
5276Ludvig KarlssonTrollhättans SOK08:50:00
5254Leo AlvolinOK Kåre08:52:00
5268Kenichiro TerashimaES kanto C08:54:00
5282Anton SjödinGustavsbergs OK08:56:00
5258Karl KylbornAlmby IK08:58:00
5253Anton ForsHJS-Vansbro OK09:00:00
5259Loah GerenmarkFalköpings AIK OK09:02:00
5260Liam KarlssonAlvesta SOK09:06:00
5257Alfred BjørnerødOK Moss09:08:00
5256Sam CrawshawWest Yorkshire Orienteers09:10:00
5261Albin SjöblomOK Kåre09:12:00
5270Hugo CedervallÖrkelljunga FK09:14:00
5266Felix HerlandIndre Østfold OK09:16:00
5283Felix HolmstenFrämmestads IK09:18:00
5255Rasmus LindblomGustavsbergs OK09:20:00
5249Jakob IngelströmOK Gynge09:22:00
5269Jincheng Lichina deer orienteering club09:24:00
5251Erik ByströmOK Nolaskogsarna09:26:00
5273Eric JohanssonOK Kåre09:28:00
5280Jakob CarlssonStora Tuna OK09:30:00
5250Carl LjungbergDegerfors OK09:32:00
5279Tidemann LierIndre Østfold OK09:34:00
5247Bruno GöranssonAlmby IK09:36:00
5246Sigurd SwahnOK Älvsjö-Örby09:38:00
5278Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad09:40:00
5147Euan TrynerSYO09:42:00
5277Sondre Ladim EngebretsenOK Moss09:44:00
5145Viktor BoströmOK Linné09:45:00
5154Viktor LundqvistNybro OK09:47:00
5150Markus LjungqvistKexholms SK09:49:00
5144Silvan ZoellyOLG Stäfa09:53:00
5128Alexander AhlsénSödertälje-Nykvarn OF09:54:00
5138Joel RingströmOK Landehof09:56:00
5164Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna09:58:00
5158Andreas HandinOK Löftan10:00:00
5146Oskar ErikssonRonneby OK10:01:00
5140Gustaf HofstedtVallentuna-Össeby OL10:03:00
5141Karl GranforsOK Landehof10:05:00
5137Hugo PerssonOK Denseln10:07:00
5149Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb10:09:00
5165Emil LarssonOK Tisaren10:12:00
5166Alexander GustafssonOK Njudung10:14:00
5130Eirik Vie StrislandFossum IF10:18:00
5131Tobias JohanssonOK Löftan10:19:00
5167Erik ÅkermanÄlvdalens IF OK10:21:00
5148Sindre Vie StrislandFossum IF10:23:00
5129Gustaf ThybergVästvärmlands OK10:25:00
5155Axel GidlundOK Linné10:26:00
5143Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb10:28:00
5169Victor HanssonOK Löftan10:30:00
5161Elmer WaldfeltFinspångs SOK10:30:23
5142Maxime BéguinANCO-Neuchâtel10:32:00
5136Noel HelmerssonOK Tisaren10:34:00
5134Ludwig AnderssonAndrarums IF10:35:00
5159Albin SamuelssonOK Vivill10:37:00
5153Linus VernströmRonneby OK10:41:00
5162Isaak GustafssonVästerbergslagens OL10:43:00
5133Linus SjödénÄlvdalens IF OK10:46:00
5168Mathias NordlinderOK Linné10:48:00
5135Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna10:50:00
5156Elias JavehedVallentuna-Össeby OL10:53:00
5157Børge Nilsen BergFossum IF10:55:00
5152Damian SommerOLG Suhr10:57:00
5160Melker ÅkessonOK Landehof10:59:00
5181Annar Erlien SolerødGjø-Vard OL11:00:00
5176Theo YlipääBergnäsets AIK11:02:00
5191Erik BernerssonOK Enen11:04:00
5206Simon BjörckTormestorps IF11:06:00
5195Elias DanielssonOK Hammaren11:08:00
5185Filip LundbergOK Renen11:10:00
5173Isak DalinLeksands OK11:12:00
5198Elis IversAttunda OK11:14:00
5186Hugo ÖrnKFUM Örebro OK11:18:00
5178Loke HolmgrenOK Hammaren11:20:00
5174Alfred JohanssonOK Alehof11:22:00
5187Mattias JosefssonOK Roxen11:24:00
5189Øyvind LamarkGanddal IL11:25:00
5207Emanuel ZitkaUlricehamns OK11:29:00
5194Eirik FrostAlta OL11:31:00
5171Samuel KleinBjörkfors GOIF11:33:00
5208Isak AnderssonLunds OK11:35:00
5177Rickard BerndtssonFrölunda OL11:37:00
5183Fabian SundOK Hammaren11:39:00
5201Simon LydinOK Kontinent11:41:00
5190Oskar IngvarssonOK Renen11:43:00
5180Marcus SteneboAttunda OK11:45:00
5175Joel HolmbergUlricehamns OK11:47:00
5170Eric BäckArboga OK11:49:00
5179Justus ArenanderSkarpnäcks OL11:50:00
5203Casper NormanLeksands OK11:52:00
5197Yaroslav ShvedovOrienta SKI-O11:56:00
5204Max PetterssonOK Renen11:58:00
5196Albin HugossonLunds OK12:00:00
5184Marek ŠtrbaSlovan Karlovy Vary12:02:00
5193Albin KjellbergBjörkfors GOIF12:04:00
5202Alexander ForsbergGöteborg-Majorna OK12:06:00
5199Lars LienGjø-Vard OL12:08:00
5200Lucas BoströmOK Alehof12:10:00
5188Alfred HallqvistUlricehamns OK12:14:00
5214Simon AlbinssonOK Tyr12:16:00
5230Jonathan RundqvistOK Nackhe12:18:00
5234Anton SöderberghIFK Göteborg12:20:00
5222Oscar EkenborgNyköpings OK12:22:00
5215Axel EkbergSkattkärrs SOK12:24:00
5212Gabriel ClaessonJönköpings OK12:28:00
5209Elis Forsberg RundströmIFK Enskede12:30:00
5217Axel GrimbeckSävedalens AIK12:32:00
5233Joel GolsäterKorsnäs IF OK12:34:00
5232Adam JohanssonSkåneslättens OL12:36:00
5238Johan BjörckOK Älme12:38:00
5245Aapo LiponkoskiTampereen Pyrintö12:40:00
5219Arvid SkeppSävedalens AIK12:42:00
5244Erik RexfeltFalkenbergs OK12:46:00
5242Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg12:48:00
5228Rasmus CarlénBromma-Vällingby SOK12:50:00
5221Victor ValjusHagaby GOIF12:52:00
5216Erik ElfÖlmstads IS12:54:00
5229Felix ArkängTullinge SK12:56:00
5241Johan LindénSelånger SOK12:58:00
5236Axel TenghagenHärlövs IF13:00:00
5210Aapo MustajokiTampereen Pyrintö13:02:00
5218Lowe HammarFK Herkules13:04:00
5225Albin JägstedtHalmstad OK13:06:00
5243Aron RudbergOK Bävern13:08:00
5240Simon BååthSävedalens AIK13:10:00
5239Elias WesterberghRasbo IK13:12:00
5227Eivind Bogen ArenthIF Sturla13:14:00
5231Gunnar FovaeusSävedalens AIK13:16:00
5224William RönnborgIK Uven13:18:00
5235Viktor JemthIF Thor13:20:00
5226Viktor ZillingOK Södertörn13:24:00
5220Lukas NorlanderOK Nackhe13:26:00
5213Johan FochsenWaxholms OK13:28:00

Annonser