Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H70

3 930 m, 126 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9896Mauno HanhelaHaukiputaan Heitto08:31
9912Henrik HvoslefIK Stern08:33
9888Alf OlssonForserums SOK08:35
9903Owe EdströmKovlands IF08:37
9882Göran RundgrenLessebo OK08:39
9913Håkan RystedtStora Tuna OK08:41
9898Göran BengtssonTockarps IK08:43
9910W. George Klawun-KendraySachsen-Marathon e.V., Dresden08:45
9899Kalle JohanssonOK Skogshjortarna08:47
9886Sverre P. PaulsenOK Skeidi08:49
9905Svenerik JohanssonGarda OK08:51
9901Rune RådeströmSnättringe SK08:53
9895Kenneth IvehagFrämmestads IK08:56
9976Rich GaylordChicago Area Orienteering Club08:58
9887Jaromir PospisilSKP Zdar nad Sazavou09:00
9904Kennet LöfqvistVästerås SOK09:02
9915Kurt FredrixonOK Skogshjortarna09:04
9883Erling LauvrakIL Imås09:06
9914Håkan MossbergOK Järnbärarna09:08
9894Alf LindbergKöping-Kolsva OK09:10
9892Per FosserIndre Østfold OK09:12
9908Stig LarssonRävetofta OK09:14
9891Åke BjörklundVästerviks OK09:16
9902Bo EklundVimmerby OK09:18
9916Morgan LjungVaggeryds SOK09:21
9897Torbjörn TirénHellas Orientering09:23
9909Matti KattilakoskiKaustisen Pohjan-Veikot09:25
9893Arne LarsenVästerviks OK09:27
9890Lennart SvenssonRävetofta OK09:31
9906Stellan AhnströmForserums SOK09:33
9885Rune SandbergUddevalla OK09:35
9907Per-Olof FernbergIS Skanne09:37
9881Kjell MörtbergBodens BK09:39
9900Sture BjörkOK Kåre09:41
9778Brian EllisGVOC09:46
9808Lars FinbomOK Landehof09:48
9797Stefan G LarssonOK Njudung09:50
9796Gösta LindqvistOK Löftan09:53
9802Björn LinnersjöOK Orion09:55
9777Erling LarssonHässleholms OK09:57
9807Hans PerssonOK Älgen10:02
9793Leif LindströmNybro OK10:04
9787Frank MensinkMinor10:07
9781Göran SvenssonFK Finn10:09
9782Runo JohanssonKristinehamns OK10:11
9791Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OF10:14
9784Bo JonssonBoliden SK10:16
9788Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb10:18
9806Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK10:21
9780Inge PerssonFK Boken10:23
9794Jan FogelbergVästvärmlands OK10:26
9795Arne GrøndahlSøllerød OK10:28
9799Åke OlssonHässleholms OK10:30
9785Gunnar VallinOK Landehof10:33
9792Henrik BergmanOK Linné10:37
9783Per Frank HenriksenOK-Htf10:40
9798Steffen HäggströmIF Rigor10:42
9801Lars WahlströmIstrums SK10:44
9805Lars-Erik LarssonOK Amne10:49
9786Timo RapakkoSuomusjärven Sisu10:51
9803Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF10:54
9790Ross BrighouseCounties Manukau10:56
9779Anders BuhréNybro OK10:58
9809Göran AlmgrenGamleby OK11:00
9813Klas LangelsSkarpnäcks OL11:02
9814Sören AnderssonIK Dran11:04
9839John ÖstlundSundbybergs IK11:06
9820Nobuyoshi KojimaWanderers11:10
9817Roar ForbordMalvik IL11:12
9822Benkt AnderssonLunds OK11:14
9830Hans CarlheimTurebergs IF11:16
9815Tom LindbergLunds OK11:18
9810Alve VandinTumba-Mälarhöjden OK11:20
9836Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK11:22
9825Ove JohanssonIK Örnen11:26
9840Hans-Åke ChristianssonGamleby OK11:28
9846Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben11:30
9832Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK11:32
9831Sven ThelanderssonLunds OK11:36
9826Hans KleistOK Roxen11:38
9812Ole  SvendsenOK Roskilde11:40
9844Roland BomanUlricehamns OK11:42
9833Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK11:44
9834Göran LefflerLerums SOK11:46
9841Göran SchylanderFrösö IF11:48
9835Göran LillieströmSOK Aneby11:50
9837Jan HanssonLunds OK11:52
9828Lars TuvessonUlricehamns OK11:54
9842Paul ZiermannHSV Pinkafeld11:56
9818Helmut ConradUSV TU Dresden12:00
9824Kurt SandströmSkutskärs OK12:02
9829Kjell HolmströmBjörkfors GOIF12:04
9819Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK12:06
9821Åke LewanderSkarpnäcks OL12:08
9845Christer LjungqvistLunds OK12:10
9811Börje RåbergOK Tyr12:12
9816Ingar HåkonsenKongsberg OL12:14
9875Kurt AnderssonEnebybergs IF12:18
9862Ingmar ErikssonFalkenbergs OK12:20
9858Lars HenrikssonOK Älme12:22
9860Gunnar LöfkvistBjursås OK12:24
9868Bengt AlkdalIF Marin Väst12:29
9863Rudolf GundelSpiridon-Hochwald12:31
9857Hans LarsenFaaborg OK12:33
9880Knud Erik ThomsenSvendborg OK12:35
9870Nils KarlssonVäxjö AIS12:40
9872Ingemar JohnssonOK Södertörn12:42
9865Kjell-Åke RyenKroppa IF12:44
9855Bert ThorssonRyda SK12:46
9861Sven Erik SjöholmMullsjö SOK12:49
9873Jan Olov JonssonTierps SOK12:51
9866Ove SplittorffSvendborg OK12:53
9859Anders SellgrenSigtuna OK12:55
9879Gert LindeusAlmby IK12:58
9876Gösta MalmerIF Marin Väst13:00
9864Bert LuvöFK Herkules13:02
9854Staffan ElmhagenSöders-Tyresö13:04
9850Per-Åke AnderssonIS Kullen13:09
9877Markus HaslerOLG Säuliamt13:11
9848Nils SjödinGOIF Tjalve13:15
9851Sven RuterOK Älme13:17
9849Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK13:20
9869Lars FranssonBottnaryds IF13:22
9878Aksel SkovlystFaaborg OK13:24
9871Per IvermarkSäffle OK13:26
9853Per GranevikJönköpings OK13:28

Annonser