Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

Halden SK

54 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
4830Sigurd Saxe SandvikH123 140 m09:50
10285Tor WøienH803 010 m09:53
3353Erlend BrendstuenH165 630 m09:54
6117Øyvind StoksethH407 490 m09:54
6934Kjetil  BjørloH457 060 m09:54
10551Lene SandvikD40 Motion5 840 m09:54:21
3568Hedda Raadal BjørloD154 460 m09:56
816Håkon Østraat SævareidH18 Elit7 670 m09:57
6912Claus NorstedH457 060 m10:00
7824Svend Arne YtterbølH506 060 m10:00
11707Minna WingstedtU22 480 m10:05:10
4094Ole Øivind NorstedH144 010 m10:09
5555Liam WingstedtH102 400 m10:10
3345Alexander Skaug YtterbølH165 630 m10:11
6716Hanne Lerche RaadalD454 500 m10:13
3537Hanna Lye MoumD154 460 m10:18
7797Jim OlaussenH506 060 m10:20
415Anders Felde OlaussenH20 Elit10 130 m10:26
6148Tore SandvikH407 490 m10:28
827Trygve Kristoffer LøvliH18 Elit7 670 m10:29
8517Jan GranstedtH555 450 m10:32
10863Bård MoumH45 Motion4 920 m10:34:41
3556Lisa JenssenD154 460 m10:35
3191Karoline AuneD164 520 m10:40
8763Pål HellerudH55 Kort4 460 m10:42:05
7391Gudmund JenssenH45 Kort4 970 m10:43:03
605Gina GranstedtD18 Elit6 040 m10:47
4113Jonatan AuneH144 010 m10:47
3176Nora TorgersenD164 520 m10:49
3381August Asheim  BirkelandH165 630 m10:50
809Peter NordbrødenH18 Elit7 670 m10:51
3177Idun Kristine Felde OlaussenD164 520 m10:51
3697Niels Christian HellerudH155 400 m10:52
815Håkon Raadal BjørloH18 Elit7 670 m10:53
4430Tore Herman KirkebøenH134 060 m10:53
11397Ville WingstedtInskolning1 540 m10:54:15
2547Emil WingstedtH21 Kort7 490 m11:10:01
10982Arild KirkebøenH50 Motion4 960 m11:15:25
7187Irene Felde OlaussenD45 Kort3 480 m11:16:02
2406Ane Sofie BjørgulD21 Kort4 970 m11:21:03
142Elena RoosD21 Elit9 830 m11:23
11396Aksel Johan SandvikU22 480 m11:43:50
11706Sverre Karenus SandvikU22 480 m11:43:54
5849Heidi StoksethD35 Kort4 450 m11:53:02
10937Monica NordbrødenD50 Motion3 460 m11:56:37
8762Jørn NordbrødenH55 Kort4 460 m12:00:05
75Marcus MillegårdH21 Elit14 050 m12:28
10422Sander Finsrud KirkebøenH21 Motion6 980 m12:54:04
2407Malena Asheim BirkelandD21 Kort4 970 m12:57:02
21308Marianne DæhliOpen 84 510 m13:04:49
5850Anja WingstedtD35 Kort4 450 m
10552Randi Brevig AuneD40 Motion5 840 m
10862Henrik AuneH45 Motion4 920 m
15073Nina Asheim BirkelandOpen 97 280 m

Annonser