Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

D21 Elit

2 610 m, 76 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
101 Frida Brogren Sävedalens AIK 17:15
102 Jannina Gustafsson SK Uusi 17:16
103 Amanda Holmgren Vittjärvs IK 17:17
104 Cecilie Klysner CopenhagenO 17:18
105 Bettina Aebi OK Linné 17:19
106 Alicia Cobo Caballero Istrums SK 17:20
107 Maiki Jäädmaa OK Võru 17:21
108 Sofia Grawé Ärla IF 17:22
109 Josefine Tuoremaa Vittjärvs IK 17:23
110 Maria Björklund Leksands OK 17:24
111 Radka Sklenarova Ulricehamns OK 17:25
112 Rachel Engeler OL Amriswil 17:26
113 Fabienne Wenger Göteborg-Majorna OK 17:27
114 Annika Carlberg Sundsvalls OK 17:28
115 Alona Sukharevska KSO Kompas 17:29
116 Julia Davidsson OK Klemmingen 17:30
117 Milla Mattila Helsingin Suunnistajat 17:31
118 Anina Brunner Bussola OK 17:32
119 Linnea Sundström OK Renen 17:33
120 Salome Schweizer OLV Baselland 17:34
121 Emma Kantarp Ärla IF 17:35
122 Jannie Hagård OK Pan-Kristianstad 17:36
123 Imogene Scott Auckland OC 17:37
124 Monika Topinkova Kristiansand OK 17:38
125 Stina Persson Umeå OK 17:39
126 Elsa Ekelin KFUM Örebro OK 17:40
127 Martina Ruch OK Kåre 17:41
128 Alice Hugosson IFK Lidingö SOK 17:42
129 Maja Pettersson OK Dacke 17:43
130 Elin Vinblad Hagaby GOIF 17:44
131 Elna Forsberg IK Hakarpspojkarna 17:45
132 Moa Enmark Göteborg-Majorna OK 17:46
133 Signe Klinting Järla Orientering 17:47
134 Evelina Wickbom Vittjärvs IK 17:48
135 Hanna Raitanen Rajamäen Rykmentti 17:49
136 Magdalena Olsson IFK Mora OK 17:50
137 Emma Bergman Göteborg-Majorna OK 17:51
138 Rebecka Heinrup Tullinge SK 17:52
139 Linnéa Holmqvist Hagaby GOIF 17:53
140 Johanna Lönnkvist Tullinge SK 17:54
141 Frida Sandberg Säterbygdens OK 17:55
142 Ida Lindkvist NTNUI 17:56
143 Marion Aebi OK Tisaren 17:57
144 Kristin Hylander Nyköpings OK 17:58
145 Anna Nilsson Simkovics Ulricehamns OK 17:59
146 Josefine Klintberg Eksjö SOK 18:00
147 Frida Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 18:01
148 Marie Pettersson OK Djerf 18:02
149 Martina Seiterle Thurgorienta 18:03
150 Elena Roos Halden SK 18:04
151 Lisa Holer Eksjö SOK 18:05
152 Johanna Bergman Sundsvalls OK 18:06
153 Viktoria Ernstsson Göteborg-Majorna OK 18:07
154 Tiia Miettinen MS Parma 18:08
155 Lone Brochmann Bækkelagets SK 18:09
156 Moa Leijon Lind Södertälje-Nykvarn OF 18:10
157 Amilia Björklund Sävedalens AIK 18:11
158 Linn Hokholt NTNUI 18:12
159 Lovisa Persson OK Tisaren 18:13
160 Siri Ulvestad Nydalens SK 18:14
161 Anna Persson FK Göingarna 18:15
162 Kajsa Risby OK Kåre 18:16
163 Josefine Engström Alfta-Ösa OK 18:17
164 Ingjerd Myhre Järla Orientering 18:18
165 Lisa Risby OK Kåre 18:19
166 Kamilla Olaussen Fredrikstad SK 18:20
167 Sara Eskilsson Alfta-Ösa OK 18:21
168 Marte Narum Nydalens SK 18:22
169 Anna Wallin Göteborg-Majorna OK 18:23
170 Anna Bachman IFK Lidingö SOK 18:24
171 Helena Karlsson IFK Lidingö SOK 18:25
172 Alva Olsson Linköpings OK 18:26
173 Anna Forsberg Göteborg-Majorna OK 18:27
174 Anne M Hausken Nordberg Nydalens SK 18:28
175 Annika Billstam OK Linné 18:29
176 Simone Niggli OK Tisaren 18:30

H21 Elit

2 970 m, 80 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1 Oskar Sjöberg OK Linné 17:00
2 Anton Tynong Ärla IF 17:01
3 Ross Morrison Rajamäen Rykmentti 17:02
4 Jesper Lysell Rehns BK 17:03
5 Anton Östlin Malungs OK Skogsmårdarna 17:04
6 Samuel Keller Nyköpings OK 17:05
7 Oskar Andrén OK Tisaren 17:06
8 Jacob Lindstam OK Ravinen 17:07
9 Oscar Vångell Ärla IF 17:08
10 Oskar Daniels Attunda OK 17:09
11 Joakim Karlsson IK Hakarpspojkarna 17:10
12 Xander Berger OK Pan-Kristianstad 17:11
13 Pål Skogtjärn Södertälje-Nykvarn OF 17:12
14 Anders Hedberg Göteborg-Majorna OK 17:13
15 Simen Aamodt NTNUI 17:14
16 Henrik Jonsson OK Rodhen 17:15
17 Santeri Sainio Kangasala SK 17:16
18 Rasmus Rørholt Theisen NTNUI 17:17
19 Johan Törnroth Hjobygdens OK 17:18
20 Fredrik Ingelsson Rehns BK 17:19
21 Fredrik Mattsson OK Kåre 17:20
22 Erik Boman Gävle OK 17:21
23 Jakob Andersson OK Linné 17:22
24 Christoph Meier Järla Orientering 17:23
25 Assar Hellström OK Ravinen 17:24
26 Ueli Werren OLG Bern 17:25
27 Shestakov Pavel Koovee 17:26
28 Fredrik Edén IFK Göteborg 17:27
29 Simon Smedberg IFK Göteborg 17:28
30 Erik Öhlund Göteborg-Majorna OK 17:29
31 Robbin Kantarp Ärla IF 17:30
32 Jonas Egger IK Hakarpspojkarna 17:31
33 Pontus Petersson OK Orion 17:32
34 Gene Beveridge North West Orienteering Club 17:33
35 Love Sintring Hagaby GOIF 17:34
36 Erik Martinsson Linköpings OK 17:35
37 Andreas Rüedlinger Leksands OK 17:36
38 Loic Capbern OK Hällen 17:37
39 Nils Spetz Ulricehamns OK 17:38
40 Alain Denzler Järla Orientering 17:39
41 Morten Jarvis Westergård Järla Orientering 17:40
42 Hans Petter Mathisen NTNUI 17:41
43 Ludwig Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 17:42
44 Andreas Johansson Göteborg-Majorna OK 17:43
45 Eric Börjeskog Södertälje-Nykvarn OF 17:44
46 Christian Tingström Göteborg-Majorna OK 17:45
47 Erik Pettersson OK Denseln 17:46
48 Andreas Jansson IK Hakarpspojkarna 17:47
49 Jon Aukrust Osmoen NTNUI 17:48
50 Davis Dislers IK Hakarpspojkarna 17:49
51 Jens Wängdahl Nyköpings OK 17:50
52 Dmitrii Poliakov Rehns BK 17:51
53 Erik Nilsson Simkovics Ulricehamns OK 17:52
54 Olli Ojanaho Ounasvaaran Hiihtoseura 17:53
55 Jakob Lööf Malungs OK Skogsmårdarna 17:54
56 Daniel Attås OK Tisaren 17:55
57 Niklas Aldén OK Linné 17:56
58 Kaspar Hägler Järla Orientering 17:57
59 Rudolfs Zernis Ärla IF 17:58
60 Joakim Hederskog IK Hakarpspojkarna 17:59
61 Jakob Enmark Södertälje-Nykvarn OF 18:00
62 Johan Runesson Göteborg-Majorna OK 18:01
63 David Andersson Malungs OK Skogsmårdarna 18:02
64 Anton Sjökvist Stora Tuna OK 18:03
65 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 18:04
66 Ivar Lundanes Södertälje-Nykvarn OF 18:05
67 Denys Shcherbakov OK Pan-Kristianstad 18:06
68 Peter Öberg OK Hällen 18:07
69 Raffael Huber Göteborg-Majorna OK 18:08
70 Rassmus Andersson OK Linné 18:09
71 Anders Tiltnes IL Tyrving 18:10
72 Baptiste Rollier Kristiansand OK 18:11
73 Florian Howald Tampereen Pyrintö 18:12
74 Emil Svensk Stora Tuna OK 18:13
75 Marcus Millegård Halden SK 18:14
76 Eskil Kinneberg IFK Göteborg 18:15
77 Filip Dahlgren IFK Lidingö SOK 18:16
78 Albin Ridefelt OK Linné 18:17
79 Olle Boström Järla Orientering 18:18
80 William Lind Malungs OK Skogsmårdarna 18:19

MTB-O D21

15 380 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
18001 Ingrid Stengård IF Sibbo-Vargarna 08:01
18002 Katrin Nilsson Lunds OK 08:04
18003 Cecilia Thomasson Fältjägarnas IF 08:07
18004 Karin Almgren Söders-Tyresö 08:10
18007 Annika Wigren Lunds OK 08:19
18008 Frida Andersson Falkenbergs OK 08:22
18009 rachel Furman Illinois River Valley Orienteering Club 08:25
18010 Sara Prince Mölndal Outdoor IF 08:28
18012 Lina Nilsson Ulricehamns OK 08:34
18013 Malin Pilvinge OK Kolmården 08:37
18043 Heidi Mårtensson Modum O-lag 08:40
18015 Katarina Hammas Väsby OK 08:43

MTB-O H21

19 200 m, 27 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
18016 Torbjörn Jansson Garphyttans IF 08:00
18017 David Eberlén OK Skogshjortarna 08:03
18018 Bernhard MTB Kogler Tirol 08:06
18019 Martin Bergström Kvarnsvedens GOIF OK 08:09
18020 Gustav Ringström Håby IF 08:12
18021 Magnus Blåudd OK Rodhen 08:15
18022 Marcus Jansson Garphyttans IF 08:18
18023 Marcus Hylén OK Kåre 08:21
18024 Per Vestling OK Kåre 08:24
18025 Johan Lövgren Degerfors OK 08:27
18026 Daniel Olsson Uddevalla OK 08:30
18027 Andreas Bergmann Allerød OK 08:33
18028 Aaron Prince Mölndal Outdoor IF 08:36
18029 Markus Almgren OK Dacke 08:39
24741 Tobias Karlsson Hagaby GOIF 08:42
18031 Marcus Wadell Ulricehamns OK 08:45
18032 Sebastian Svärd Haninge SOK 08:48
18033 Rasmus Folino Nielsen FIF Hillerød 08:51
18034 Thomas Jansson Garphyttans IF 08:54
18035 Ola Jäderberg Leksands OK 08:57
18036 Fredrik Salomonsson Skåneslättens OL 09:00
Albin Sigby IK Vista 09:03
18038 Johan MacLassen OK Pan Århus 09:06
18039 Johan Svärd Lunds OK 09:09
18040 Fredrik Johansson IFK Lidingö SOK 09:12
18041 Henrik Hammas Väsby OK 09:15
18319 Daniel Forsström Köping-Kolsva OK 09:18

MTB-O D20

11 720 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
18042 Kajsa Engström OK Kåre 08:01
18044 Jennifer Andersson Haninge SOK 08:07
18046 Erica Olsson OK Djerf 08:13
18049 Kristin Höög OK Kullingshof 08:22
18050 Elvira Larsson Ryda SK 08:25

MTB-O H20

16 850 m, 16 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
18051 Filip Bergström Kvarnsvedens GOIF OK 08:00
18052 Pontus Alfredsson OK Tyr 08:03
18053 Jesper Lindahl OK Trian 08:06
18054 Elias Mølnvik Fossum IF 08:09
18366 Martin Bergman OK Kåre 08:12
18062 Noak Sanderberg Finspångs SOK 08:16
18057 Fredrik Norlin IFK Mora OK 08:18
18058 Bjørnar Kvåle Hadeland OL 08:21
18060 Nicklas DeWitt Länna IF 08:27
18061 Hampus Larsson FK Göingarna 08:30
18063 Simon Kappel Haninge SOK 08:36
18064 Leonid Tcvetkov NiNo- Oteam 08:39
18065 Richard Lundstedt Mullsjö SOK 08:42
18066 Felix Björkblom Söders-Tyresö 08:45
18067 Douglas Fransson Lee OK Alehof 08:48
18068 Christoffer Gjtterup Frederiksen Faaborg OK 08:51

MTB-O D16

9 520 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
18071 Elin Håll HJS-Vansbro OK 08:31
18074 Adelina Funke Leksands OK 08:40

MTB-O H16

12 630 m, 7 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
18077 Emil Andersson Haninge SOK 08:26
18079 Juha Lilja Tampereen Pyrintö 08:32
18407 Carl Hoof Alfta-Ösa OK 08:38
18082 Axel Eriksson Kvarnsvedens GOIF OK 08:41
18083 Love Rasmussen Nyköpings OK 08:44
18084 Rasmus Nordgren OK Kåre 08:47
18085 Rikard Bergström Kvarnsvedens GOIF OK 08:50

MTB-O D14

6 790 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
18088 Ebba Eriksson Kvarnsvedens GOIF OK 09:01
18090 Alma Kappel Visborgs OK 09:07

MTB-O H14

9 050 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
18094 Samuel Stålnäbb Kvarnsvedens GOIF OK 08:59
18096 Linus Albinsson Järfälla OK 09:05
18098 Tor Rönnestrand Frösö IF 09:11
18100 Filip Brodén Leksands OK 09:17
18102 Joel Ernstsson Finspångs SOK 09:23
18104 Emil Byberg Kvarnsvedens GOIF OK 09:29

MTB-O H12

5 890 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
18106 Emil Granath IF Hallby SOK 09:34
18108 Anton Sjödin Gustavsbergs OK 09:40
18111 Hugo Jansson Eksjö SOK 09:49
18045 Yaroslav Shvedov Orienta SKI-O 09:52

MTB-O D40

14 020 m, 13 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
18005 Karolina Wildheim Mölndal Outdoor IF 08:01
18114 Annika Olsson OK Djerf 08:04
18115 Ulrika Nolåkers Kvarnsvedens GOIF OK 08:07
18116 Helena Svensson FK Herkules 08:10
18117 Jessica Andersson Vänersborgs SK 08:13
18118 Suzy Larsson OK Skogshjortarna 08:16
18120 Marquita Gelderman North West Orienteering Club 08:22
18121 Sussie Björklund Kvarnsvedens GOIF OK 08:25
18122 Meieli Sieber OLG Wislig 08:28
18123 Annika Björkroth Stockholm Multisport Klubb 08:31
18124 Helene Ripa Haninge SOK 08:34
18125 Cecilia Lingerud OK Skogsfalken 08:37
18126 Johanna Almlund Haninge SOK 08:40

MTB-O H40

16 190 m, 42 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
18128 Andreas Mathisen Västerås SOK 08:02
18129 Johan Granath IF Hallby SOK 08:05
18130 Patric De Boussard IFK Enskede 08:08
18131 Mats Sjödin Gustavsbergs OK 08:11
18132 Torbjörn Lindgren NAIS Orienteringsklubb 08:14
18133 Andreas Berggren Växjö AIS 08:17
18134 Thomas Andersson Västerås SOK 08:20
18135 Klas Åström Mölndal Outdoor IF 08:23
18136 Max Lindfors OK Trian 08:26
18318 Ola Eriksson Kvarnsvedens GOIF OK 08:32
18139 Peter Löfqvist SOK Aneby 08:35
18140 Jan-Ove Viking Andrarums IF 08:38
18141 Joakim Sorinder OK Skogsfalken 08:41
18142 Niklas Olsson Fagersta OK 08:44
18143 Thomas Bråhn IK Hakarpspojkarna 08:47
18144 Stefan Johansson OK Kåre 08:50
18145 Benny Wiklund Finspångs SOK 08:53
18146 Tony Larsson OK Skogsfalken 08:56
18147 Øystein Wiggen Byåsen IL 08:59
18148 Fredrik Liljenvall Tolered-Utby Ol-klubb 09:02
18149 Martin Claesson OK Landehof 09:05
18150 Jonny Engel OK Ravinen 09:08
18359 Nils Gustavsson Lidköpings VSK 09:11
18152 Nils Pistora Lunds OK 09:14
18153 Peter Bergström Kvarnsvedens GOIF OK 09:17
18154 Asbjørn Kvåle Hadeland OL 09:20
18155 Peter Carlberg Kils OK 09:23
18156 Martin Wildheim Mölndal Outdoor IF 09:26
18157 Matthias Kalle Dalheimer IK Vikings OK 09:29
18158 Anders Norlin IFK Mora OK 09:32
18159 Ronnie Pettersson Haninge SOK 09:35
18160 Peter Andersson Söders-Tyresö 09:38
18161 Jens Andersson OK Roslagen 09:41
18163 Erik Ernstsson Finspångs SOK 09:47
18164 Henrik Johansson IK Stern 09:50
18165 Mattias Lindahl Sundsvalls OK 09:53
18167 Peter Olsson OK Djerf 09:59
18168 Vesa Forsblom Rajamäen Rykmentti 10:02
18169 Andreas Nilsson OK Pan-Kristianstad 10:05
18170 Björn Rexfelt Falkenbergs OK 10:08
18171 Joachim Lindqvist Tolered-Utby Ol-klubb 10:11
18172 Anders Knutsson Linköpings OK 10:14

MTB-O D50

11 730 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
18173 Maria Emanuelsson Domnarvets GOIF 08:56
18175 Tove Andersen OK Øst Birkerød 09:02
18177 Anki Bergman OK Kåre 09:08
18178 Katarina Westin-Karlsson Bredaryds SOK 09:11
18179 Hanne Kvåle Hadeland OL 09:14
18180 Lea Pirttilä Ounasvaaran Hiihtoseura 09:17
18182 Margareta Meiton IFK Lidingö SOK 09:23
18184 Carina Hammarstrand FK Snapphanarna 09:29
18185 Eva Jonsson Finspångs SOK 09:32
18076 Lisbeth Celander Kristinehamns OK 09:35
18187 Annika Engström OK Kåre 09:38

MTB-O H50

16 110 m, 48 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
18188 Manfred Olejnik SOK Viljan 08:00
18189 Kjell Emanuelsson Domnarvets GOIF 08:03
18190 Jan Kogner HJS-Vansbro OK 08:06
18191 Peter Hedberg Lunds OK 08:09
18192 Troels Bent Hansen Allerød OK 08:12
18193 Stefan Hammar FK Herkules 08:15
18427 Per Gustavsson Göteborg-Majorna OK 08:18
18195 Mats Tibell Långhundra IF 08:21
18073 Håkan Svensson IK Vista 08:24
18197 Stefan Kollberg Eksjö SOK 08:27
18198 P-A Klingström Mälarö SOK 08:30
18072 Håkan Lång Länna IF 08:33
18200 Gunnar Nilsson Finspångs SOK 08:36
18201 Anders Stjerndahl IFK Lidingö SOK 08:39
18202 Åke Kappel Visborgs OK 08:42
18070 Thomas Niklasson OK Skogsvargarna 08:45
18204 Koji Chino Wanderers 08:48
18205 Benneth Sundqvist Köping-Kolsva OK 08:51
18206 Thomas Petersson NAIS Orienteringsklubb 08:54
18207 Göran Andersson Järla Orientering 08:57
18208 Peo Östblom Gävle OK 09:00
18209 Jan-Olof Svensson Halmstad OK 09:03
18210 Kjell Fransson OK Alehof 09:06
18211 Mats Herbert Täby OK 09:09
18212 Per Leidevall Domnarvets GOIF 09:12
18213 Torbjörn Håll HJS-Vansbro OK 09:15
18214 Kjell Einarsson OK Skogshjortarna 09:18
18215 Göran Persson Värend GN OL 09:21
18216 Kenneth Svensson Finspångs SOK 09:24
18217 Lennart Wahlgren Rehns BK 09:27
18218 Ernst Aberger FK Snapphanarna 09:30
18219 Eero Niemi Skogslöparna 09:33
18220 Mikael Gustafsson IK Vista 09:36
18221 Stefan Killberg Kvarnsvedens GOIF OK 09:39
18222 Torbjörn Salomonson Vänersborgs SK 09:42
18223 Anders Sundell Stockholm Multisport Klubb 09:45
Claes-Håkan Mört Leksands OK 09:48
18225 Leif Celander Kristinehamns OK 09:51
18226 Ulf Eriksson Stora Tuna OK 09:54
18227 Piero Sannicolo Täby OK 09:57
18228 Mats Heldt Södertälje-Nykvarn OF 10:00
18229 Willi Waibl Tirol 10:03
18230 Peter Jäderfeldt OK Klemmingen 10:06
18231 Frank Steiner Järfälla OK 10:09
18232 Lars-Olof Lundquist Nybro OK 10:12
18233 Karl Schneider Mölndal Outdoor IF 10:15
18234 Joseph Brautigam Western Connecticut OC 10:18
18235 Håkan Träff NAIS Orienteringsklubb 10:21

MTB-O D60

8 350 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
18237 Birgit Hausner OK SG 08:05
18239 Annelise MacLassen Rold Skov OK 08:11
18240 Anna-Karin Argus-Johansson Sol Tranås 08:14
18242 Ing-Marie Andrén Kvarnsvedens GOIF OK 08:20
18244 Kathy Liley Yarra Valley OC 08:26

MTB-O H60

12 090 m, 29 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
18246 Lars-Åke Sjökvist Värend GN OL 08:43
18247 Theodor Meier OLG Stäfa 08:46
18248 Nick Collins North West Orienteering Club 08:49
18249 Göran Svensson Skillingaryds FK 08:52
18250 Ulf Kjellin OK Hedströmmen 08:55
18251 Lars Sahlberg Leksands OK 08:58
Per Nord Jönköpings OK 09:04
18254 Karl-Olof Borg Ockelbo OK 09:07
18255 Esbjörn Andrén Kvarnsvedens GOIF OK 09:10
18367 Gunnar Munktelius Surahammars SOK 09:13
18257 Göran Larsson Vänersborgs SK 09:16
18258 Claes-Göran Lundberg Ulricehamns OK 09:19
18259 Göran Karlsson OK Grip 09:22
18260 Bjarne Paulsrud Bækkelagets SK 09:25
18261 Sonny Myrefelt Kalmar OK 09:28
18262 Per Wiman Täby OK 09:31
18263 Lars-Gunnar Andén Södertälje-Nykvarn OF 09:34
18264 Håkan Lindberg Väsby OK 09:37
18368 Johan Karlsson Trollhättans SOK 09:43
18267 Bo Johansson OK Stigen 09:46
18269 Christian Strandgaard Allerød OK 09:52
18270 Leif Ahlstrand IF Hallby SOK 09:55
18271 Åke Eriksson OK Grip 09:58
18272 Jes Steen OK Øst Birkerød 10:01
18273 Anders Runander Trosabygdens OK 10:04
18274 Rob Garden North West Orienteering Club 10:07
18276 Lars Pontén IF Thor 10:13
18355 Harald Männel OL-Team Wehrsdorf 10:16
18278 Bernt Eriksson Spårvägens OK 10:19

MTB-O Open kort

6 670 m, 34 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
18396 Martina Lindberg IK Ymer 22:47:50
18406 Henry Svens Västerbergslagens OL 22:52:26
18387 Ronny Andersson OK Skogshjortarna 22:52:38
18369 Jannica Lindahl OK Trian 22:52:56
18395 Olle Elfström OK Orinto 22:56:38
18431 Viktor Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 22:57:09
18381 Elisabeth Bengtsson Tullinge SK 22:57:40
18557 Ingrid Lidman Tibro OK 23:03:35
18413 Gustav Lidman Tibro OK 23:04:08
18410 Edvin Henrysson Tibro OK 23:05:13
18419 Maria Lund Stenungsunds OK 23:06:59
18281 Per-Erik Rönnestrand Frösö IF 23:08:41
18433 Joe Hudd BOK 23:09:02
18279 Pernille Liisberg Ej klubbansluten 23:14:10
18429 Karin Johansson Lidköpings VSK 23:16:01
18437 Anna Kårén Sundsvall 23:18:12
18283 Andreas Grybäck Söderhamns OK 23:19:10
18362 Paulina Moberg Hälsingborg 23:19:58
18439 Johan Sköld Järfälla OK 23:20:27
18354 Torben Gustavsson SOK Träff 23:20:37
18438 Anders Petersson OK Njudung 23:21:08
18479 Frida Feil Skellefteå OK 23:21:32
18422 Gustav Träff NAIS Orienteringsklubb 23:23:13
18451 Sofia Wigle Södertälje-Nykvarn OF 23:28:19
18398 Amelie Josefsson Skogslöparna 23:32:29
18450 Niklas Gelkner Skåneslättens OL 23:35:27
18449 Theo Gelkner Skåneslättens OL 23:35:37
18284 Albin Appelgren Trollhättans SOK 23:35:50
18285 Cenny Appelgren Trollhättans SOK 23:35:57
18358 Ann-Axi Öman OK Dacke 00:00:29
18440 Johan Jensen Skåneslättens OL 00:08:16
18442 Kerstin Jensen Skåneslättens OL 00:08:20
18432 Adam Conway Guildford Orienteers 00:28:42
18282 Erik Jonsson Långhundra IF

MTB-O Open medel

9 520 m, 65 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
18127 Anne-Maj Blomster OK Trian 08:43:00
18391 Christer Nässlin Jönköpings OK 10:36:41
18293 Louise Granath IF Hallby SOK 10:42:31
18302 Jonathan Westlund Torsås OK 10:45:30
18385 Henrik Olsson Mölndal Outdoor IF 10:50:14
18386 Gillis Olsson Klubblös 10:50:24
18371 Erica Håll HJS-Vansbro OK 10:51:32
18390 Ingemar Gunnarsson Lerums SOK 10:53:58
18389 Evert Bregell Lerums SOK 10:54:03
18372 Erik Lundkvist HJS-Vansbro OK 10:56:17
18380 Håkan Jönsson OK Pan Kristianstad 10:56:31
18375 Anders Pettersson Västerviks OK 10:58:36
18376 Peter Larsson OK Skogshjortarna 10:58:41
18290 Mona Bergqvist Garphyttans IF 10:58:58
18434 Magnus Björk OK Rodhen 10:59:43
18532 Torgny Jeppsson Katrineholms OK 11:00:00
18407 David Shearer Västerbergslagens OL 11:00:10
18286 Bart Broex ARGUS 11:00:23
18298 Martin Wigren Lunds OK 11:02:21
18166 Per Åkesson Växjö AIS 11:02:45
18291 Elisa-Mackenzie Dahlen Hadeland OL 11:03:19
18394 Gustav Perman OK Tyr 11:04:23
18392 Ola Perman Kils OK 11:04:30
18393 Lova Perman Kils OK 11:04:35
18289 Johan Andersson Främmestads IK 11:04:47
18287 Niclas Axelsson CKX 11:07:26
18420 Robert Fors Kubblös 11:07:32
18294 Sandra Walther Klubblös 11:08:16
18408 Linnea Östergren Växjö OK 11:08:22
22661 Erik Lindqvist Göteborg 11:10:36
18383 Bengt Stenerhag Västerbergslagens OL 11:10:59
18363 Torulf Bäckman Frösö IF 11:11:54
18412 Ellen Henrysson Tibro OK 11:13:06
18352 Christel Nilsson Haninge SOK 11:14:16
18421 Therese Axenborg Mölndal Outdoor IF 11:14:54
18300 Ola Kårén Sundsvalls OK 11:18:32
18292 Michaela Dekker Halmstad OK 11:18:59
18357 Bo Karlsson Trollhättans SOK 11:20:54
18426 Hugo Håkansson IK Ymer 11:21:28
18416 Daniel Tjernberg Södertälje-Nykvarn OF 11:22:01
18401 Marit Wenseth Kure BÖ Olag 11:22:52
18382 Sillvo Vassalli ASCO Lugano 11:23:38
18299 Louise Winqvist OK Djerf 11:23:47
18400 Martin Hoset NTNUI 11:24:39
18397 Per-Johan Josefsson Skogslöparna 11:32:37
22697 Markus Lund IK Vista 11:33:19
18350 Mikael Guttke Nyköpings OK 11:35:22
18447 Marie Andersson Jönköpings OK 11:37:43
18297 Janne Skarner Leksands OK 11:38:03
18280 Svante Eldholm Ej klubbansluten 11:46:31
18411 Hans Kööhler Trollhättans SOK 11:47:33
18454 Jan Hansson OK Djerf 11:48:50
18448 Erik Lundin IK Omega 12:03:19
18446 Tim Konradsson IK Omega 12:03:21
18455 Samuel Östling Alvesta SOK 12:03:54
18453 Sarah-Jane Barrable OK Ravinen 12:27:47
18465 Bertil Tallkvist Skene 21:41:02
18553 Stefan Magnusson Bredareds IF 22:34:14
18520 Martin Rosén OK Stigen 22:50:00
18541 Pi Persson OK Orion 23:03:28
18499 Ida Petersson IK Hakarpspojkarna 23:10:18
18288 Anna Bjärby Frosta OK
18295 Anders Stålnäbb Kvarnsvedens GOIF OK
18296 Håkan Byberg Kvarnsvedens GOIF OK
18301 Björn Bältsjö Sävedalens AIK

MTB-O Open lång

15 380 m, 33 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
18388 Ulf Johansson OK Gisle 10:48:37
18374 Erik Johansson OK Kullingshof 10:51:22
18403 Jörgen Spetz Ulricehamn 10:54:57
18304 David Källströmer Nyköpings OK 10:55:19
18364 Lars Björking OK Skogshjortarna 10:57:17
18379 John E Eriksson Växjö OK 11:01:51
18378 Håkan Östergren Växjö OK 11:03:10
18404 Magnus K-O Johansson Linköpings OK 11:03:55
18370 Richard Karlsson Ryda SK 11:05:01
18430 Henry Larsson Bredareds IF 11:08:36
18409 Lucas Wendel Lunds OK 11:09:07
18405 Karl-Erik Assarsson Rydboholms SK 11:09:31
18425 Daniel Olsson Dalsjfors GoIF 11:15:18
18436 Magnus Aasa OK Kullingshof 11:15:46
18444 Stefan Johansson Frölunda OL 11:25:05
18445 Stefan Mårtensson Frölunda OL 11:25:55
18443 Joakim Karlsson Mariestads FK 11:38:42
18399 Anders Heyden Lunds OK 11:42:51
18306 Håkan Flingmark Uddevalla OK 11:43:35
18441 Arne Nilsson Nyköpings OK 11:45:03
18360 David Nolåkers Kvarnsvedens GOIF OK 11:49:09
18452 Nick Barrable OK Ravinen 12:04:36
18542 Jonas Mellby Klubblös 23:06:48
18489 Henrik Ottosson OK Skogsfalken 23:08:56
18534 Åsa Ottosson Mölndal Outdoor IF 23:14:47
18508 Jonas Olausson Sävedalens AIK 23:15:31
18510 Patrik Hakers Sävedalens AIK 23:15:37
18502 Håkan Johansson Mariestads FK 23:22:09
18522 Mats Sjöberg Hörby MCK 23:36:46
18303 Joel Andersson IK Gandvik
18305 Leif Salin OK Tyr
18356 Martin Weimarck OK Landehof
22780 Maria Bergstrand Motala AIF OL

MTB-O H70

8 570 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
18308 Bengt Andersson Söders-Tyresö 08:04
18309 Hans Kruskopf Korsnäs IF OK 08:07
18311 Ronny Hedlund OK Södertörn 08:13
18313 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 08:19
18314 Jan Hausner OK SG 08:22
18316 Nils-Birger Johansson Sol Tranås 08:28

Annonser