Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H18

5 790 m, 112 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3039Preben AntonsenByåsen IL08:31
3058August BengtssonOK Nackhe08:34
3056Anders Lunding HenriksenSvendborg OK08:41
3049Quim LlobetClub Orientació Catalunya08:44
3048Euan TebbuttTwycross OC08:47
3051Arnau Requena FernandezClub Orientació Catalunya08:51
3060Loann PeureyCOL Etrechy08:54
3059Jan Erik NaessDontGetLost Adventure Running08:57
3044Bjørnar LøvliAsker SK09:00
3052Emil JohanssonOK Bävern09:04
3053Are MårdalenFreidig09:10
3057Enric Prats BacarditClub Orientació Catalunya09:14
3045Thibault ErblandCOL Etrechy09:17
3041Oliver MalmkvistJönköpings OK09:20
3055Albin LagerNässjö OK09:23
3047Per KarlssonOK Tylöskog09:27
3061Sebastian RüeggOLG St.Gallen/Appenzell09:30
3042Martin SkyggessonOK Nackhe09:33
3050Jesper LindströmIF Hagen09:40
3040Dídac San José RomeuClub Orientació Catalunya09:43
3063Lars WidmerOLG Pfaeffikon09:46
3075Johan EdenhamnLänna IF09:48
3076Emanuel NäslundSkogslöparna09:50
3067Tobias von KronhelmOK Måsen09:53
1424Erik BerglundOK Kåre09:54
3077Robin SvennbergDegerfors OK09:55
3084Jarle LysnesHedrum OL09:57
3085Dan ÖsterlundVästerås SOK10:00
3078Mikkel EbbensgaardCopenhagenO10:02
3068Niklas BrantnerOK Oachkatzlschwoaf10:04
3082Seth WimanTäby OK10:07
3091Braun EmanuelOK Oachkatzlschwoaf10:09
3066Adam JohanssonTrollhättans SOK10:11
3073Håkon BlågestadIndre Østfold OK10:14
3092Sune ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK10:16
3065Simon ÖsterlundVästerås SOK10:18
3080Linus HämmerliOL Regio Wil10:21
3086Simon GodefroyOPA Montigny10:23
3088Andreas Duc JørgensenCopenhagenO10:28
3070Erik ÖsterbergSkogslöparna10:30
3064Ludwig BergfalkJärfälla OK10:33
3071Peter HansenCopenhagenO10:35
3081Oscar LangVästerviks OK10:37
3062Michael ImhofOL Regio Wil10:42
3087Erik SvenssonOK Klyftamo10:44
3069Wout KeuppensOMEGA10:47
3083Rasmus RasmussenOK Snab10:51
3079Florian KurzOK Oachkatzlschwoaf10:54
3089Anton StrandbergSkogslöparna10:56
3072Michael BättigOLG Wislig10:58
2974Carl BörnstedtTolered-Utby Ol-klubb11:01
2972Guillaume WyrschANCO-Neuchâtel11:04
2988Håvard BakkeRingerike OL11:06
2970Vegard Vaeng BernhardsenBul-Tromsø IL11:09
2984Vilmos WeilerBudapest11:12
2976Olof LundgrenUmeå OK11:14
2980Axel RydgårdEksjö SOK11:20
2992Noa PruthIK Hakarpspojkarna11:22
2990Mario SommerOLG Cordoba11:28
2986Joakim HandinOK Löftan11:30
2971Sander ArnevikRingerike OL11:33
2996Vojta BartosSK Praga11:36
2997Arvid JernstigVänersborgs SK11:38
2994Rikard KammerudRingerike OL11:41
2991Alexander GraadRonneby OK11:44
2977Julius KindlundhFK Finn11:46
2983Petter MarkhusVerdal OK11:49
2981Paul ScholtzBerliner TSC11:52
2989Dominik JandlNaturfreunde Wien11:57
2975Håvard Landro SvingheimKonnerud IL12:02
2993Erik LiljebjörnNybro OK12:05
2987Markus PetterssonVänersborgs SK12:08
2979Simon ErikssonUmeå OK12:10
2978David GunnarssonIK Hakarpspojkarna12:13
3031Hugo ThunbergOK Alehof12:15
3009Simon BernerssonOK Enen12:17
3022Alexander GarinSträngnäs-Malmby OL12:19
3012Paavo SimolaLounais-Hämeen Rasti12:21
3034Joar LönngrenBoxholm-Mjölby OL12:23
3093Nicklas DeWittLänna IF12:24
3027Linus OlssonOK Gipen12:26
3021Antun TisljarOK Orion, Zagreb12:28
3007William EkbergKongsberg OL12:30
3029Florian WalthertOLG Thun12:32
3036Fredrik NorlinIFK Mora OK12:34
3004Jonas DreselSC Klecken12:36
3016Sigurd Bonden KjørsvikKongsberg OL12:37
2998Tommi KukkulaRastikarhut12:39
3011Vitaliy FedorovNord West12:43
3035Lukas BernatikSokol Frydek-Mistek12:45
3000Filip HahneInsjöns IF OK12:47
3015Christoph WeberOLG Hondrich12:48
3002Jonas BrütschOLG Schaffhausen12:50
3025Philippe GrossmannOLG Thun12:52
3014Martin KrennASVÖ Österrike12:54
3026Jonas IversenOdense OK12:56
3013Jonathan BjörkLeksands OK12:57
3024Sindre WoldSundbybergs IK12:59
3019Martin RafflerTirol13:01
3006Oscar MolinBoxholm-Mjölby OL13:03
3008Viktor IvarssonOK Hammaren13:05
2999Anton BernevingOK Gipen13:07
3032Martin LundStenungsunds OK13:10
3005Andreas ZechnerASVÖ Österrike13:14
3037Immanuel StensötaFrölunda OL13:16
3001Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg13:18
3023Jakob BremerBoxholm-Mjölby OL13:19
3028Dmitry RudenkoNord West13:21
3033Filip BrunanderAttunda OK13:23
3017Rasmus MöllerArboga OK13:25
3018Jørgen Teigen SøgårdKongsberg OL13:27
3038James CrosbyAuckland OC13:29

Annonser