Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H35

7 430 m, 57 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5820Fredrik WallinCentrum OK08:32
5813Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK08:37
5810Sturla StokkelandÅlgård OK08:41
5808Jörgen OhlinTullinge SK08:46
5814Øyvind SteinbekkenOdal OL08:51
5811Jesper LagerbergOK Södertörn08:55
5812Erik RåbergOK Tyr09:00
5806Henrik SjögrenHaninge SOK09:05
5821Vyacheslav MukhidinovVaregg Fleridrett09:09
5815Niclas SjögrenHaninge SOK09:14
5818Sigurd R. OftedalÅlgård OK09:19
5819Jimmy HäggFK Friskus-Varberg09:23
5807Henrik HellborgCentrum OK09:33
5816Chris ScottLagan Valley Orienteers09:37
5809Claus BobachAalborg OK09:42
5827Allan Reiche AndersenOK Vendelboerne09:47
5832Dmitry KorobovFoton-Moscow09:52
5835Simon HodelOL Norska09:57
5822Glauco RibasCOMIPA10:02
5825Max KarleOK Skogshjortarna10:07
5830Hugo FlordalSnättringe SK10:12
5826Martin BuschOK Snab10:17
5829Hans RullgårdSolna OK10:27
5824Silvio VassalliASCO Lugano10:32
5833Francois CalandotOrientation Caennaise10:37
5828Henrik SahlströmFrämmestads IK10:42
5831Martin IvarssonOK Skogshjortarna10:47
5977Sigve VågsnesOppsal Orientering10:52
5834Rikard ClaessonStora Tuna OK10:57
5781Paulius MarkovasOK Perkunas11:02
5778Jon EngkvistRonneby OK11:08
5785Carsten RipkeLBV Phönix Lübeck11:13
5776Scott FredricksonIllinois River Valley Orienteering Club11:18
5784Lasse JanssonEksjö SOK11:29
5783Thomas MüllerOL Amriswil11:40
5773Tobias SchwartzBerliner TSC11:45
5779Geoff EllisRAFO11:50
5782Jonas FogelbergVästvärmlands OK11:56
5775Sven GranforsOK Landehof12:01
5777Patrik CorneliussonOK Löftan12:12
5787Anders CarlheimAttunda OK12:16
5792Petter ValleriusGamleby OK12:20
5796Oskar AxelssonKFUM Örebro OK12:24
5794Marcus KvarndalUlricehamns OK12:32
5802Fredrik JohnssonKFUM Örebro OK12:36
5817Leszek Herman-IżyckiTeam 2Pi12:40
5805Martin EkströmOK Gläntan12:44
5800Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK12:48
5791Lars JonhedKFUM Örebro OK12:56
5797Simon RouseDandenong Ranges Orienteering Club13:00
5795Henrik JohanssonSvenljunga OK13:04
2234Mattias KarlssonOK Alehof13:08
5793Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK13:12
5788Wieland KaergerOK Leipzig13:16
5790Fredrik NormanLeksands OK13:20
5803Björn CarlheimAttunda OK13:24
5798Erik HarlénKFUM Örebro OK13:28

Annonser