Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H35 Kort

6 390 m, 88 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5992Bernhard ProkopetzTirol08:57:01
6004Mathias SundbäckGöteborg-Majorna OK09:13:01
5960Ulf RudälvLångvikens OK09:14:01
5994Carles Salvador CostaUE Vic09:15:02
5975Daniel BoströmOK Tor09:19:02
5954Jonas KarlssonKovlands IF09:30:03
5956Vasyl BogdanovKSO Kompas09:32:03
5942Anders StåhlHjärnarps GH OL09:33:02
5937Magnus LindblomGustavsbergs OK09:37:01
5961Daniel GranlundLångvikens OK09:44:02
5995Xavier Roura GaroleraUE Vic09:45:02
6015Björn PerssonVäxjö OK09:46:03
5986Mindaugas SapalasSV IHW Alex 78 Berlin e.V.09:49:02
5996Johan PerssonUlricehamns OK09:50:01
5947Erik BlomströmIK Stern09:56:02
5934Mikael WidénFK Boken09:58:02
5991Jonas SvedbergTibro OK10:03:02
5941Fredrik StåhlHjärnarps GH OL10:06:02
5929Andreas BirathBoxholm-Mjölby OL10:07:01
6009Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK10:15:03
5980Johan FärmSidensjö IK10:18:02
6013Magnus JonssonVästvärmlands OK10:24:02
5963Linus MalmstenMalmö OK10:26:01
5985Kristian BirathSurahammars SOK10:28:03
5935Olof IngemarssonFK Vittus10:30:02
5950Anders PåhlmanIstrums SK10:31:02
5948Magnus WallinIK Trenne Ullared10:32:02
5967Niclas ArkåsenOK Kåre10:35:03
6011Dan ErikssonVästerbergslagens OL10:36:01
5922Jesper NilssonAndrarums IF10:37:02
5968Henrik BoströmOK Linné10:41:03
5931Remigio Rodriguez EnriqueCodan Extremadura10:43:02
6012Filip IvermarkVästerås SOK10:47:02
5928Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL10:48:02
5927Magnus MörtbergBodens BK10:52:02
5932Stanislav SkorbEkaterinburg10:53:02
5973Andréas ThernOK Skogshjortarna10:57:04
5966Tomas ÖbergOK Hällen10:58:02
5952Peter WaldenströmJönköpings OK10:59:02
6010Robert EnbomVänersborgs SK11:00:02
5939Sigleif SteinsvaagHaugesund IL Orientering11:08:03
5983Björn NorbergStora Tuna OK11:09:02
5926Joakim KjellbergBjörkfors GOIF11:10:03
5976Vesa IsoniemiOK Trian11:14:03
5965Robert TiensuuMatteus SI11:15:02
5921Robin KarlssonAlvesta SOK11:17:02
5982Johan SanderSkåneslättens OL11:18:02
5989Pär BergSvenljunga OK11:19:02
5988Niklas TryggSvenljunga OK11:25:03
5933Marcus ÅhlénFalkenbergs OK11:26:03
5938Erik KjellgrenHammarkinds OK11:27:03
5998Andreas LjungbergUmeå OK11:30:02
5987Martin TryggSvenljunga OK11:31:02
5945Reto ZauggIFK Ilfis OK11:33:02
5955Michael ForslundKristinehamns OK11:34:02
5997Patrik LjungbergUmeå OK11:35:02
5958Rasmus GrönlundLunds OK11:36:02
15093Tobias SchwartzBerliner TSC11:37:03
5953Arvid SundkvistKatrineholms OK11:44:03
5949Magnus DalenstamIstrums SK11:47:02
5925Ronny KrügerBerliner Turnerschaft11:48:02
5804Mattias SörensenOK Kontinent11:49:03
5984Daniel AlnebergSträngnäs-Malmby OL11:52:02
5981Fredrik SalomonssonSkåneslättens OL11:56:02
5946Michael SchildIFK Ilfis OK11:58:03
5936Erik BengtssonFK Åsen11:59:02
5974Martin RosénOK Stigen12:00:02
5993Per-Åke BastestadTolered-Utby Ol-klubb12:02:03
5979Jari SaarinenRastikarhut12:10:01
5970Jörgen IngvarssonOK Renen12:16:02
5924Andreas SlateffASVÖ Österrike12:21:01
5964Jörgen SigfridsMalungs OK Skogsmårdarna12:22:01
5923Fredrik NilssonAndrarums IF12:40:01
5971Fredrik EngströmOK Renen12:41:02
5951Mikael TrofastJönköpings OK12:43:03
5957Anders DalinLeksands OK12:45:01
5944Emil EdeboHärnösands OK12:55:03
5972Melker PetterssonOK Renen13:01:03
5990Johan KyhlbergTenhults SOK13:03:04
6014Olof NilssonVäxjö OK13:04:04
5962Jonas ErikssonLänna IF13:20:00
5959Anders LindgrenLånghundra IF13:21:02
5930Karl-Johan BernhardCentrum OK
5940Mathias PerssonHelsingborgs SOK
5978Domingo JimenezPorahinoné TIERRA TRAGAME
5999Janis BrokersUmeå OK
6002Kristoffer JacobsenÅstadkameratene IL
6008Roger Telle-HansenÅstadkameratene IL

Annonser