Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H45

6 930 m, 231 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7063Isaac WongHKAYP08:30
7042Anders KindbomIF Hagen08:31
7044Josef SklenarSKOB Bruntal08:32
7049Olle SjöforsOK Älme08:34
7051Johan IvarssonFreidig08:35
7043Tommy LindbergOK Roslagen08:36
7081Kari JussilaTampereen Pyrintö08:37
7025Stefano GallettiA.S.D. Unione Lombarda08:38
7065Johan SundinWaxholms OK08:39
7086Patrik RosénVäxjö OK08:40
7058Sverre WisløffAsker SK08:42
7085Harald StorrønningByåsen IL08:43
7029Tomas EidsmoFreidig08:44
7036Eugenii KorshunovKorshuniata08:45
7079Gjermund GravirAsker SK08:46
7075Per EkNyköpings OK08:47
7045Olof BarrSkåneslättens OL08:50
7070Keisuke TamakiOsakaOLC08:51
7059Niklas NilssonHärlövs IF08:52
7077Matz AnderssonLesjöfors SK08:53
7069Lars SjöbergTullinge SK08:54
7068Henrik LjungemyrOK Kolmården08:55
7023Jan GrahnIK Uven08:58
7055Rudy RoomanTrol Belgium08:59
7056Otto Richard EideByåsen IL09:00
7054Henric BrohedeOK Tyr09:01
7040Bjørnar LynumFreidig09:02
7027Klas GrönkvistJönköpings OK09:04
7083Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK09:05
7074Magnus SahlmanLinköpings OK09:07
7033Tomas JonssonVandrarringen09:09
7035Pelle ForsbergIFK Enskede09:10
7039Bjørn MartiniAsker SK09:13
7072Magnus TenghagenHärlövs IF09:14
7084Magnus AlbinssonOK Tyr09:15
7062Ademir Júlio de BastosCOC CLUBE DE ORIENTAÇÃO DE CURITIBA BRASIL09:16
7087Jon VindalWing OK09:17
7052Mats KarlssonIF Hagen09:19
7060Roland StrandFK Åsen09:20
7028Hans JonssonVäsby OK09:21
7031Thomas JosarpFK Friskus-Varberg09:22
7034Erik BerggrenTullinge SK09:24
7073Franz GuselHSV Villach09:25
7047Pål MagnussonUddevalla IS09:27
7080Erik ÅbergKorsnäs IF OK09:28
7066Mikael WesterbergOK Kolmården09:29
7067Bjørn-Willy ArntzenAsker SK09:30
7071Mats HedmanIF Hagen09:31
7061Attilio AmatoA.S.D. Unione Lombarda09:34
7041Mikael ÖhgrenSävedalens AIK09:35
7048Magnus LindmarkIFK Kiruna09:36
7064Jonas HöstHjärnarps GH OL09:37
7024Peter LundOK Kolmården09:38
7053Rune SørensenIF Sturla09:40
7046Tommy JauhojärviAsker SK09:42
7038Filip SjöforsOK Älme09:43
7037Urban BillingHultsfreds OK09:44
7148Christoph AeschlimannOL Norska09:45
7131Anders L OlssonGävle OK09:47
7128Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad09:48
7151Jens KovstedCopenhagenO09:50
7108Jonas NiklassonFalköpings AIK OK09:51
7101Igor VashchenkoVladivostok09:52
7153Andreas GrunderJärfälla OK09:53
7088Stefan PeterssonKalmar OK09:55
7119Robert HjelmVimmerby OK09:56
7120Stefan LemurellSjövalla FK09:58
7129Frank DabelsteinAarhus 1900 orientering09:59
7140Bjart Are HellenTIF Viking10:00
7097Kent BörjessonOK Måsen10:01
7137Johan LundbergArvidsjaurs OK10:02
7104Mikael GustafssonOK Gynge10:03
7099Neil ConwayWest Yorkshire Orienteers10:06
7135Per ErlandssonVimmerby OK10:07
7123Håkan AxelssonFK Göingarna10:08
7089Flemming JørgensenOK Snab10:09
7106Kjetil DammTIF Viking10:10
7094Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK10:11
7152Gunnar HedinSöders-Tyresö10:12
7150Henrik PetterssonFalköpings AIK OK10:13
7114Magnus LarssonFK Göingarna10:15
7117Sigmund VisterIndre Østfold OK10:16
7095Jonathan NealisLänna IF10:17
7093Nicklas BergströmTäby OK10:18
7136Ola BovalliusJärfälla OK10:19
7127Torgeir SnilsbergOK Moss10:20
7121Thomas von KronhelmOK Måsen10:23
7144Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby10:24
7132Johan AlfredssonStora Tuna OK10:25
7096Peter LandénGustavsbergs OK10:26
7118Mikael LundborgHjobygdens OK10:27
7142Per DambergIFK Lidingö SOK10:29
7111Magnus NiklassonFalköpings AIK OK10:32
7145Per JanssonOK Djerf10:33
7134Stefan BergOK Ravinen10:34
7139Christoph FreiOLG Dachsen10:35
7147Erich DoblerOLG Pfaeffikon10:36
7124Eric PerrinNature Orientation Saint Etienne10:38
7126Mats LundbäckJärfälla OK10:40
7122Alistair Cory-WrightPeninsula And Plains Orienteers10:41
7091Ulf IsakssonHässleby SOK10:42
7110Anders ÄlvegranVästerås SOK10:43
7143Per CarlssonStora Tuna OK10:44
7116Nick HowlettLOC10:45
7125Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby10:46
7105Jean-Marie FauquantGuyancourt Orientation 7810:48
6960Ulf JanssonOK Triangeln10:49
7112Andy ThorpeEPOC10:50
7092Patrik OttossonGävle OK10:51
7107Johan SöderstenJärfälla OK10:52
7138Joan Borràs RipollèsMontsant10:53
7098Markus BieriOLG Pfaeffikon10:54
7141Tobias Den BraverOK Gränsen10:56
7115Ingemar MagnussonOK Måsen10:57
7109Ingemar K. AnderssonÅmåls OK10:58
7100Henning MartinsenFredrikstad SK10:59
6908Ludek BartosMLOK Marianske lazne11:00
6950Niklas BrattOK Orion11:01
6933Jonas HultinOK Löftan11:02
6946Lars NordgrenEksjö SOK11:03
6891Andre NedoborovskyBSV Halle-Ammendorf11:04
6938Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna11:06
6943Wolfgang Marcher-TassinOL Amriswil11:07
6967Børge HarveyBul-Tromsø IL11:08
6941Thomas SommerOLG Cordoba11:09
6930Raphael LE CAmClub Rennais de Course dorientation11:10
6953Anders BoströmOK Linné11:11
6912Claus NorstedHalden SK11:12
6948Olov VikströmSundsvalls OK11:14
6961Thord SalenbäckKristinehamns OK11:15
6937Martin BobergIF Rigor11:16
6901Henrik SvenssonOK Löftan11:17
6925Thomas HøjsgaardDomnarvets GOIF11:18
6902Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna11:19
6963Yannick BeauvirClub Rennais de Course dorientation11:20
6966Maarten BaakmanARGUS11:22
6947Fredrik EngmanOK Denseln11:23
6958Ivar MølnvikFossum IF11:24
6965Andreas RangertIK Hakarpspojkarna11:25
6971Henrik BerlinOK Orion11:26
6968Christoph StäubleOLG Galgenen11:27
6929Thomas LjungqvistTibro OK11:28
6890Mats EkmanVallentuna-Össeby OL11:29
6935Håkan StoltSundsvalls OK11:30
6917Tomas HallménOK Tisaren11:31
6907Christer ArksandVallentuna-Össeby OL11:32
6910Reto MüllerOLG Galgenen11:33
6923Johan WänströmFinspångs SOK11:34
6955Matti EnvallIK Hakarpspojkarna11:35
6939Manfred DörsingOL Amriswil11:36
6922Magnus LarsenFK Boken11:37
6936Ulf LiljebjörnNybro OK11:38
6932Valentas TotorisOK Perkunas11:39
6892Thomas PerssonOK Denseln11:41
6931Kristian PalmIK Hakarpspojkarna11:42
6894Timo KarppinenSK Pohjantähti11:43
6927Lars OlssonVäsby OK11:44
6949Luc BéguinANCO-Neuchâtel11:45
6919Gjermund UrsetBul-Tromsø IL11:46
6906Janingvar JohanssonLidköpings VSK11:48
6899Stefan JonssonDomnarvets GOIF11:49
6920Hans JohanssonSundsvalls OK11:50
6944Carsten ThyssenHorsens OK11:51
6962Johan BökmanHelsingborgs SOK11:52
6956Kang Kai CheungScout Orienteering Club11:53
6970Dennis TollOK Njudung11:54
6916Anton TcvetkovNiNo- Oteam11:55
6909Håkan OlofssonÄrla IF11:57
6900Ramunas CasasOK Perkunas11:58
6964Moritz EtterASD Agorosso S. Alessandro12:00
6954Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna12:01
6945Johan HofstedtVallentuna-Össeby OL12:02
6974Lukas ErneOLG Cordoba12:03
6952Thomas JohannessonRonneby OK12:04
6903Magnus ForsbergOK Norrvirdarna12:05
6898Lars-Inge ArnevikRingerike OL12:06
6921Anders WadstenOK Landehof12:07
6972Svante JonsellVallentuna-Össeby OL12:08
6924Magnus JohanssonOK Löftan12:09
6957Darius PeciuraOK Perkunas12:10
6897Olle LindmanFinspångs SOK12:11
6913Håkon BørliFossum IF12:13
6918Nik SuterOLG Cordoba12:14
6914Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna12:15
6934Kjetil  BjørloHalden SK12:16
6926Göran NordSol Tranås12:18
6896Kim SchmidtHerning O-Klub12:19
6905Marcello BaroniASD Agorosso S. Alessandro12:20
6911Anders PeterssonOK Njudung12:22
6973Christian StamerPreetzer TSV12:23
6895Rob HartOK Linné12:24
6997Johan EngesLeksands OK12:25
6980Patrik FalkGöteborg-Majorna OK12:26
7000Anders LillieströmOK Roxen12:27
7015Patrik SteenOK Enen12:28
7003Kai SolumRond OL12:30
7007Steiner MartinOLG Rymenzburg12:31
7004Gianluca CarboneA.S.D. Amatori Orienteering Genova12:32
6987Anders FlågenHeming Orientering12:33
7014Jari LaitamäkiHiidenkiertäjät12:34
7021Jakob HaugenStjørdals-Blink Orientering12:35
6985Toussaint StephaneCSLG Melun12:36
6978Erik HelanderOK Roxen12:37
6992Herkko PlitEspoon Suunta12:38
7005Magnus TrofastBredaryds SOK12:40
6994Fredrik HugossonLunds OK12:42
7030Øystein WiggenByåsen IL12:44
7013Bartlomiej KrasuskiTeam36012:45
6991Jörgen LarssonUlricehamns OK12:47
6993Patrik RönnbäckVisborgs OK12:48
7012Risto RuoholaMS Parma12:50
7017Tero JulkunenLounais-Hämeen Rasti12:51
6984Rolf BrühwilerOLG Thun12:53
7019Kimiya OchiaiOLC Looper12:54
6995Mats AnderssonOK Renen12:57
7002Vadim MasalkovDVOA12:59
6998Tore NymarkAskøy O-Lag13:02
7001Anders ArfwedsonFrölunda OL13:07
6981Thomas SteindahlStenungsunds OK13:08
7010Svante BerglundUlricehamns OK13:10
7011Göran JonssonSundbybergs IK13:12
6976Fabian LjungqvistLunds OK13:13
6975Jan OlmKils OK13:15
6988Johan PetterssonOK Motala13:16
7018Samuel NyfelerOLG Thun13:19
6999Jonas PerssonTorsås OK13:21
7009Anders EkingeOK Motala13:22
7008Per Erik LarsenSandefjord OK13:24
6983Kristian Kærsgaard HansenOK Sorø13:26
6979Thomas FreiOLG Zürich13:27
7020Jørgen NilsenSandnes IL (Rogaland)

Annonser