Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H60 Kort

3 990 m, 99 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9423Bo W LarssonVäxjö OK08:31:05
9269Didier TorzValmo08:57:02
9180Björn OhlssonFinspångs SOK09:03:03
9182Christer NilssonFK Vittus09:18:02
9179Mats HastadFellingsbro GOIF09:22:01
9233Anders SundbergSelånger SOK09:23:03
9216Sune ÅkessonOckelbo OK09:24:03
9218Stefan AdolfssonOK Bävern09:28:01
9273Stefan NilssonYstads OK09:36:03
9170Nils-Olof BodinAlmby IK09:38:01
9207Anders HolmbergLindebygdens OK09:39:02
9255Claes-Göran PerssonUlricehamns OK09:46:01
9200Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK09:52:02
9210Claes HammarlingLänna IF09:58:01
9226Torgny OttossonOK Torfinn10:00:30
9194Lars Göran KillanderHästveda OK10:01:03
9224Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad10:04:02
9035Björn ErikssonOK Roslagen10:07:05
9186Lennart VamlingFrölunda OL10:10:03
9205Leif VadmanKöping-Kolsva OK10:12:02
9237Ingemar JohanssonSK Örnen10:16:12
9246Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF10:18:02
9229Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK10:21:02
9192Reijo KorhonenHaninge SOK10:25:02
9188Göran NordströmGävle OK10:28:07
9178Pertti SimolaEspoon Suunta10:29:02
9271Conny SahlinVänersborgs SK10:30:02
9197Tor-Olof BlomsterIF Åland10:31:02
9221Sture JohanssonOK Kullingshof10:33:02
9228Felix EngelerOL Amriswil10:35:03
9235Per-Olof NannessonSimlångsdalens IF10:36:08
9239Bo DavidssonSolna OK10:41:05
9225Dan WidercrantzOK Skärmen10:42:03
9171Åke KarlssonAlvesta SOK10:44:01
9206Björn PalmLessebo OK10:45:10
8935Benny HoffmanGudhems IF10:46:02
9202Ulf PetterssonKungälvs OK10:47:02
9220Knut Åke HallebroOK Klemmingen10:48:01
9203Mats LandquistKöping-Kolsva OK10:49:01
9256Håkan ErikssonUmeå OK10:50:02
9223Ingmar AnderssonOK Nolaskogsarna10:51:02
9196Lars JanlövIF Åland10:52:01
8930Jan-Åke EmilssonGudhems IF10:53:02
9191Erik GrøndalenHamar OK10:54:01
9211Ingemar KyhlbergMalungs OK Skogsmårdarna10:57:01
9193Alf LarssonHJS-Vansbro OK10:58:01
9254Arne AlfredssonUddevalla OK10:59:03
9189Anders EkGävle OK11:02:03
9231Aleksei KrylovRUS-Veteran11:04:05
9258Wolf-Gerold JuckelandtUSV TU Dresden11:05:02
9238Leif StrandbergSkogslöparna11:06:02
9177Rolf LundeEiker OL11:08:02
9215Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK11:10:02
9247Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OF11:16:02
9187Seth PerssonFältjägarnas IF11:17:02
9252Bror WidénUddevalla OK11:19:01
9204Ola LindholmKöping-Kolsva OK11:20:02
9248Hans TrofastTenhults SOK11:21:01
9212Peter OrrNewcastle Orienteering Club11:22:02
9242Per NilssonStigmännen Karlshamns OK11:23:03
9172Stefan ArbinAnnebergs GIF11:24:03
9217Ingvar AnderssonOK Amne11:25:02
9270Urban EngströmVittjärvs IK11:31:02
9232Mats AnderssonSelånger SOK11:32:01
9181Thomas AlmqvistFK Vittus11:34:02
9209Clyde PerssonLjungskile FK11:35:02
9199Leif JohanssonKexholms SK11:36:01
9253Odd OlssonUddevalla OK11:38:01
9249Lennart JakobssonTibro OK11:46:03
9250Robert MayrhoferTirol11:48:02
9272Rolf ErikssonVästvärmlands OK11:49:04
9227Arne BogrenOK Vivill11:52:07
9176Arvid GalborgenEds SK11:53:01
9184Robert JessenFrämmestads IK11:56:03
9230Stanislav LesnikovRUS-Veteran12:03:03
9264Hans EkbergTrollhättans SOK12:04:02
9244Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL12:05:03
9240Martyn RoomeSouth Ribble OC12:07:02
9251Hans GottfridssonTorsås OK12:09:02
9198Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK12:10:03
9208Christer JohanssonLinköpings OK12:11:02
9183Börje SvenssonForsand IL12:15:03
9245Ove JanssonSundsvalls OK12:18:03
9234Lars-Peter JohnssonSelånger SOK12:24:03
9175Arne AnderssonBredaryds SOK12:25:02
9213Nick CollinsNorth West Orienteering Club12:26:03
9173Peder WickströmArboga OK12:29:03
9195Geir Holm GundersenIF Sturla12:31:03
9241Robert SprySouthern Highlands Occasional Orienteers12:33:04
9219Mats LiljaOK Enen12:40:03
9243Kenneth OlssonStora Tuna OK12:44:03
9257Ron PallasUringa Orienteers13:05:05
9236Hemmo AhokoivuSK Pohjantähti13:10:02
9174Hans Andersson StrinningAttunda OK
9185Bengt AnderssonFrämmestads IK
9190Stefan BlomgrenHagaby GOIF
9201Johan JungellKorsnäs IF OK
9214Peter WestmanNyköpings OK
9222Per Erik FogelOK Kåre

Annonser

Mila