Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H45 Motion

5 020 m, 64 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7026Mårten LampinenSelånger SOK08:33:29
10908Anders BryngelssonTullinge SK08:39:00
10920Jesper RundbäckVaggeryds SOK08:45:42
10900Magnus GranbergPiteå IF08:50:26
10891Patrik PogemaaOK Skogsstjärnan08:53:26
10870Torbjørn BogenIF Sturla09:02:52
10895Lars-Magnus BjörckOK Älme09:06:19
10904Niklas GelknerSkåneslättens OL09:10:24
10880Ove MöllerLinköpings OK09:18:27
7355Thomas DanielssonBromma-Vällingby SOK09:21:31
10883Dan LundstedtMullsjö SOK09:22:25
10886Carl BjörssonOK Kullingshof09:24:36
10885Anders WahlströmOK Djerf09:35:40
10899Remo SchönenbergerOLV Baselland09:38:34
10903Weine GustafssonSkillingaryds FK09:43:08
10922Lars HelmerssonVandrarringen09:43:15
10854Vegard KvisleAsker SK09:54:20
10873Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna09:54:25
10894Patric TolftebladhOK Älme09:55:58
10867Morgan BjelkHästveda OK09:57:25
10869Wåge ElmekeIF Hallby SOK10:00:23
10861Joakim SjöstrandFK Snapphanarna10:01:40
10888Mats KehlmeierOK Pan-Kristianstad10:05:25
10866Anders HarfotHorsens OK10:06:23
10897Björn FredmanOK Älvsjö-Örby10:08:40
10923Patrik ArvidssonVimmerby OK10:10:04
10902Lars LjungbergSjövalla FK10:15:18
10892Björn SandénOK Södertörn10:21:38
10898Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby10:27:42
10853Jan Hedström 10:27:47
10889Håkan JönssonOK Pan-Kristianstad10:29:13
10905Magnus JohanssonSäterbygdens OK10:35:31
10896John-Arne SandströmOK Älme10:51:39
10921Lars WestlinValbo AIF10:53:43
10893Mikael WardOK Vivill11:01:03
10890Jörgen HjortOK Roxen11:10:43
10860Adrian HardenFK Boken11:12:23
10924Lars WassénVänersborgs SK11:21:58
10857Lars HagelbergEksjö SOK11:23:12
10865Øyvind RanestadHamar OK11:33:48
10901Fredrik OskarssonRonneby OK11:36:05
10875Krister BerglundKarlsbyhedens IK11:36:27
10925Bernt ForsgrenVästerbergslagens OL11:38:47
10856Ted-Andre BernhardsenBul-Tromsø IL11:51:23
10877Pål Espen NordhaugKonnerud IL11:52:01
10863Bård MoumHalden SK11:55:14
10874Niklas BlixtJärbo OK11:56:30
7555Magnus BolanderSnättringe SK12:00:48
10879Janne SkarnerLeksands OK12:03:11
10872Lars-Gunnar BjörklundIFK Mora OK12:05:29
10878Peter EdmanKorsnäs IF OK12:06:15
10909Lars ArneborgUlricehamns OK12:28:05
10871Anders NorlinIFK Mora OK12:29:28
10882Örjan LarssonLunds OK12:30:33
10864Kjetil JacobsenHamar OK12:46:59
10881Kjell KarlssonLinköpings OK12:55:42
10906Staffan SvenssonTenhults SOK12:56:47
10859Magnus HagmanFjärås AIK13:01:20
10868Mats LindgrenIF Hallby SOK13:04:43
10876Jonas ÖrnKFUM Örebro OK13:11:10
10855Håkan AuseliusBredaryds SOK
10858Karl-Johan GunnarssonEmmaboda Verda OK
10862Henrik AuneHalden SK
10887Lars EdbergOK Nackhe

Annonser