Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H50 Motion

5 040 m, 48 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
10975Luismar de Avanço 08:35:17
10978Johan HjertströmFK Friskus-Varberg08:40:28
10989Bjorn NordvikKolbotn & Skimt OL08:44:10
11022Ante ErikssonVallentuna-Össeby OL08:56:39
10997Sven-Arne BengtssonOK Nackhe08:57:50
11002Kjell SvenssonOK Älme09:05:12
11005Göran RylanderSkåneslättens OL09:08:40
10981Mats KarlssonGOIF Tjalve09:31:05
10993Magnus FredrikssonNyköpings OK09:32:36
11006Roland NilssonSkåneslättens OL09:36:49
11015Arto AlnehällTäby OK09:57:25
11013Mats WallinTäby OK10:01:47
10995Esko LeinonenOK Kolmården10:12:52
10985Sören SvenssonIFK Brattfors10:21:14
11023Tony GullqvistVästvärmlands OK10:24:08
10979Göran JuhlinGagnefs OK10:27:42
11009Ansgar SimonssonSundbybergs IK10:29:24
10980Niclas RisbergGarphyttans IF10:31:15
10977Peter SvahnEksjö SOK10:34:35
10984Vesa VilppulaIFK Brattfors10:38:58
10987Leif MörkforsJärfälla OK10:40:16
10996Lars MandahlOK Linné10:44:37
11024Ove PetterssonÄlvdalens IF OK10:46:47
11007Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK10:48:31
11011Anders S NybergSäterbygdens OK10:55:05
10991Mikael BomanLustens OK10:56:03
11016Daniel LundströmUmedalens IF10:57:01
10976Micael ElmbladBredaryds SOK11:00:24
10983Peter SwalanderIF Hallby SOK11:03:21
11020Peter DombyOK Stigen11:04:32
11003Kaspar ZoellyOLG Stäfa11:11:17
11000Börje ÖbergOK Skogshjortarna11:14:32
7815Ingemar HedinEksjö SOK11:24:56
11004Markus LeimgruberOLK Fricktal11:30:43
10990Torbjørn BarikmoKongsberg OL11:38:18
10988Bjørn Sverre GulheimKolbotn & Skimt OL11:39:31
10986Are NjåsteinIL Tyrving11:43:48
11012Thomas HenryssonTibro OK11:46:17
10992Jan Petter OpedalMelhus IL11:51:32
11008Anders HanssonStorviks IF11:51:57
11025Erik PetersonÄlvdalens IF OK11:55:06
10999Dan JosefssonOK Roxen12:25:55
11014Bernt-Olof GustafssonTäby OK12:27:08
11001Johan RosénOK Södertörn12:27:55
10998Erik HanssonOK Roxen12:33:22
11010Bengt MellinSundbybergs IK13:01:54
10994Jörgen LarssonOK Dacke13:08:09
10982Arild KirkebøenHalden SK

Annonser