Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

Open 8

4 410 m, 296 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
22820Gustav OhlinOK Tranan08:32:05
12390Linnéa Kvick 08:32:17
12356Fredrik PerssonHalmstad OK08:33:01
12359Espen MelheimIF Sturla08:40:08
22814Tuva Carlssonsävedalens aik08:52:45
22859Claudia RiederOL Biel Seeland08:57:57
22841Andres VeideVäsby OK08:58:37
22857Julian RiederOL Biel Seeland09:00:59
22854Lukas RiederOL Biel Seeland09:04:09
22862Maria BogrenIF Hagen09:06:49
22871Stefan NynäsOK Botnia09:08:00
22851Christoph BoldiniOL Biel Seeland09:08:01
22868Harri ViinamäkiIF Hagen09:08:47
12351Gustav HjellströmGränna-Bygdens OK09:11:00
22248Anton TikhomirovOMEGA RUS09:15:59
22828Leif PerssonOK Skogsstjärnan09:17:13
22918Henrik LidhageIK Ymer09:17:51
22927Christian OldgårdFK Vittus09:20:21
22896Björn NilssonOK Nackhe09:20:34
22897Marguerite NilssonOK Nackhe09:20:34
22870Mats ErikssonHagaby GOIF09:23:07
22954Sofia GrahnHestra IF09:24:18
22946Mio EndoJApan09:24:22
12374Thor KofodRønne IK Orientering09:24:27
22929Henrik VossBottnaryds IF09:25:28
20994Ulf JonssonLerums SOK09:27:51
22890Filip AnderssonMarkbygdens OK09:29:16
22997Alice AronengHestra IF09:30:49
22941Sören KarlssonMullsjö SOK09:32:17
22938Trond Einar PedersliOL Trollelg09:32:54
22931Sigrid BjørgenHamar OK09:32:57
15071Cristina MagnussonCentrum OK09:33:47
22610Per Einar PedersliOL Trollelg09:34:49
20939Jyri HuurreTurun Suunnistajat09:37:33
22975Andreas EnforsTockarps IK09:40:06
22932Egon GustavssonOK Bävern09:41:40
15068Daniel KempffHässleholms OK09:42:04
22935Ludwig GustavssonOK Bävern09:46:50
12350Erik KallinGarphyttans IF09:47:14
22945Kjell Olof Ingemar KarlssonSvenljunga OK09:47:22
23078Ingrid BronebakkHalden SK09:47:28
12358Robert BillingHultsfreds OK09:47:45
22959Karl SlättorpVäxjö OK09:51:21
20643Karl MikkelsenOL Tønsberg og Omegn09:52:53
12379Anna-Erika KorpiTurun Suunnistajat09:53:18
21317Sondre Ruud BråtenNydalens SK09:53:25
15080Arvo KivikasOK Ilves09:53:51
22765Stefan AnderssonIFK Mora OK09:54:14
12361Jonas HemlinIK Uven09:55:00
22910Oscar GustavssonOK Bävern09:55:30
15067Pierpaolo PiccinOrienteering Tarzo a.s.d.09:56:04
22971Emil AlexanderssonStora Tuna OK09:56:54
22972Filip EnforsTockarps IK09:57:08
23101Maria Gustafssonsävedalens aik09:57:13
12339Jennifer HuddBOK09:58:50
21188Håkan FlingmarkUddevalla OK10:00:41
22987Hanna IdefjärdJönköping10:01:37
22989Emil CarlssonJönköping10:01:40
20711Rikard BengtssonLivgardets IK10:03:19
23109Magnus BjärnlidIFK Lidingö SOK10:03:50
15061Lars KarlssonFMTM10:04:00
21329Tobias HolmqvistSjövalla FK10:04:47
23170David HallbergIK Ymer10:04:56
12349Per ÖstergrenFMTM10:05:00
22670Lars BjörkingOK Skogshjortarna10:05:36
12380Arnau Ormella ManchaUPC-O10:06:42
20692Lars HjelmLivgardets IK10:07:17
22999XUE jun zhaoZhong guan cun high school10:07:29
23087Helena KristianssonHässleholms OK10:07:58
23085Lina LindqvistFK Herkules10:08:23
23021Torbjörn LöfvingFalköpings AIK OK10:08:35
15062Michael PerssonIF Hagen10:09:36
23192EmELIE CedervärnUlricehamns OK10:09:42
12382Susanne LöhningUSV TU Dresden10:10:32
23180Lennart CedervärnUlricehamns OK10:11:10
24056Hanna SundströmVästerås SOK10:12:01
22669Andreas SundströmVästerås SOK10:12:04
12378Henrik MolsenSøllerød OK10:18:17
23189Jan MurenAsker SK10:19:51
12336Anders PayerlArboga OK10:22:08
12375Patrik WennbergSkellefteå OK10:22:23
12387Bent ChristiansenViking Orientering10:22:28
23155Lina MattssonOK Kåre10:22:53
21358Mia HillerhagIFK Lidingö SOK10:23:35
12381Jan MüllerUSV TU Dresden10:23:50
21475Toril B OlsenLillomarka OL10:25:10
20110Camilla VikingsenTIF Viking10:25:31
20720Erik PayerlIK Uven10:25:33
22813Lena CarlssonSävedalens AIK10:25:36
23260Alexandra VejedalIFK Lidingö SOK10:25:37
23295Magnus WåkeråsRydboholms SK10:25:43
12332Peichi Chuang 10:25:48
12386Gunnar PedersenViking Orientering10:26:30
23079Håkan SvenssonAlmby IK10:26:49
22856Oskar WallströmerGrythyttan10:26:55
23081Flavia SchneiterOLG Bern10:29:01
22176John JonssonLandehof OK10:31:01
12340Peter HuddBOK10:31:41
23216Ulrika SandebäckÅlems OK10:31:57
23214Torbjörn SandebäckÅlems OK10:31:59
23252Hanna WadstenOK Landehof10:34:22
23331Daniel GrahnKamrat och IF KIF10:34:57
23122Peter AnderssonOK Gynge10:35:02
20513Morgan OlssonAndrarums IF10:35:45
22699Petra OlejnikOK Skogsfalken10:36:23
20182Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK10:38:30
21767Lars ForsbergOK Ravinen10:38:39
22667Fredrik SöderbergTolered-Utby Ol-klubb10:39:11
23125Anneli WihlborgOK Gynge10:39:16
12342Liz BourneBullecourt Boulder Bounders Orienteering Club10:40:03
20551Marie StyrvoldNTNUI10:40:23
22798Filippa AnderssonLidköpings VSK10:40:39
23372Anna WesterlundKoovee10:41:32
23279Johanna HolménHalmstad OK10:41:45
23184Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisu10:42:44
15064Per-Ola OlssonAcademy 201510:43:56
12344Catarina BoströmEnebybergs IF10:44:34
15121Ingvild Maalen-JohansenNTNUI10:45:21
23284Josef HåkanssonOK Skärmen10:45:55
23177Helena HammarTidaholm SOK Sisu10:47:20
21165Håkan LarssonLjungskile FK10:50:11
15120Christine Turter SandvoldNTNUI10:50:27
22158Bengt HolménHylte OK10:51:17
23203Magnus OhlssonSjövalla FK10:51:50
21430Lars LundinÖrbyhus10:52:07
20272Kenneth NilssonYstads OK10:54:18
23254Maria JohanssonOK Skärmen10:54:57
21855Maria KleijnSödertälje Nykvarn 10:56:54
23393Kenth EdinBoxholm-Mjölby OL10:57:22
20118Ronny SchalinMalmö OK10:57:37
23363Niklas IsakssonFjärås AIK10:57:55
12371Lena RisbyOK Ravinen10:59:26
12369Robert LindOK Landehof10:59:37
23373Kaj HoofAlfta-Ösa OK10:59:42
12333Maria Iben Sell-PetersenAllerød OK11:00:38
22764Pia IversenIL Heming11:00:41
23238Matilda ThorssonTullinge SK11:01:51
23427Alexander WestbergOK Tranan11:02:23
23493Erika LindholmCentrum OK11:02:37
12388Rasmus WillénÖstersunds OK11:02:48
23392Caroline GreenOK Vivill11:02:58
15069Tzu chieh LinTaipei Orienteering Club11:04:28
23426Jordi FranzOLG Hondrich11:05:26
12343Marianne KirkegaardCopenhagenO11:05:54
24311Martin JohanssonOK Ravinen11:07:02
12377Päivi KarjalainenSuunta Jyväskylä11:07:10
23549Daniel GotthardtHSV Spittal11:07:11
23412Anders LarssonTolered-Utby Ol-klubb11:07:56
23388Linda WesterlundFrosta OK11:07:59
23447Jan SöderbergIFK Lidingö SOK11:08:03
2014Ida Mari Borge HoviKonnerud IL11:08:49
12385Anniina HeikkinenVehkalahden Veikot11:09:47
22760Pelle LandforsLustens OK11:10:24
12334Niklas EriksenAlmby IK11:11:12
23440Francois LeonardBAOC11:11:14
22275Christian GotthardtHSVSpittal11:11:16
23013Henrik KroksmyrVäxjö OK11:11:23
23459Jonathan WintherVästerbergslagens OL11:11:48
15063David SvensonSOK Viljan11:12:50
20454Helena SandbergIK Hakarpspojkarna11:15:15
12338Carl HolmgrenBergnäsets AIK11:16:02
12423Bengt SalomonssonSkåneslättens OL11:16:03
12403Ole Fredrik VangenHamar OK11:16:23
23359Mats AhnheimTibro OK11:16:44
12384Teith Kyrre DalsrudVang OL11:18:02
12383Øivind FrøislandVang OL11:19:30
23183Jorma NevalaFinland11:20:31
12348Torbjörn JonssonFMTM11:23:09
20082Martina BuckaBorås11:23:46
23144Åsa HåkanssonUddevalla OK11:25:48
314Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad11:26:53
22772Rico MûllerTu Dresden11:27:16
23583Lena BlomGöteborg majorna11:27:22
21483Johan TykessonRävetofta OK11:30:39
21296Fredrik ÖstbergStora Tuna OK11:30:43
25998David AlphonsoBorås11:30:43
23486Martin HallbergLidköpings VSK11:31:07
23582Renate Laugen Evensenflyfem kamp11:31:20
23341Tommy JohanssonStångenäs AIS11:31:50
22173Carl SvenssonFK Finn11:31:59
22756Peter NordgrenHestra IF11:32:31
21582Frank Sandbergflyfemkamp11:33:55
23650Martin SedströmKFUM Örebro OK11:34:19
21665David DjurbäckSävedalens AIK11:34:26
23594Steffen André Arntzenflyfem kamp11:35:10
23336Lars SandinUlricehamns OK11:35:27
12360Håkan DuhlboIFK Mora OK11:35:53
22268Linnea DagsbergOK Orion11:36:10
21380Thomas DagsbergOK Orion11:37:49
23385Linda JohanssonOK Löftan11:39:25
22423Lovisa TorstenssonEmmaboda Verda OK11:40:18
23746Marie Nordbye NybøKonnerud IL11:42:24
12331Maria Eklund 11:45:16
23408Jan ÖstmanSundsvall OK11:45:30
21413Fred Arne JacobsenBardu IL11:45:35
12355Jakob AldénGöteborgs SK11:47:42
12335Christian GlantzAndrarums IF11:48:33
23658Bo EdespongFK Friskus-Varberg11:49:07
23541Marita  FinderupGöteborg majorna11:49:20
23552Virpi PalmenEspoon Suunta11:50:29
21075Rasmus SvenssonVärend GN OL11:50:41
20301Jonas BrånaltFrölunda OL11:50:57
22790Conny BlixtFrosta OK11:51:02
22707Mario MächlerOLV Luzern11:51:29
22323David ShepherdWright11:51:41
22705Patrik MächlerOLV Luzern11:52:15
21676KUNDISCH SIEGLINDAUSVTU Dresden11:52:23
23649P-O IvarssonHaninge SOK11:53:03
12376Jií ŠtrbaSlovan Karlovy Vary11:54:00
23643Karin IvarssonHaninge SOK11:54:40
22538Tommy Jonssonsävedalens aik11:55:37
15060Toril Aasheim NymarkAskøy O-Lag11:57:59
23637Olof AnderssonIF Rigor11:58:17
20594Johanna GuståsLinköpings OK11:59:11
23755Fredrik PajalaOK Renen11:59:11
20389Stefan ErikssonOK Älgen12:00:00
23686Mathilda JägrydSkåneslättens OL12:02:19
12372Jens FrandsenOK Sorø12:02:45
12368Patrik SöderqvistOK Kåre12:03:11
12389Samuel AasaÖvertorneå IF12:04:15
22690Pia JohanssonOK Landehof12:05:51
23733Per SchölinSundbybergs IK12:05:56
20085Åsa NybergGöteborg-Majorna OK12:06:44
21154Jennie RunessonGöteborg-Majorna OK12:07:22
21384Ulf JogbrattOK Tranan12:09:57
23895Kim GeypenOK Skogshjortarna12:10:09
15070Jonathan SchurmannHylte OK12:10:49
12373Anne FrandsenOK Sorø12:11:40
20181Ina SkalbergBredaryds SOK12:11:46
23554Benny JohanssonOK Reftele12:11:56
20728Rikard HallgrenAktivitus Sports Club12:12:22
12365Jens WärnNAIS Orienteringsklubb12:12:33
20117Uwe DreselSC Klecken12:13:28
21402Stina StrömstedtKamrat och IF KIF12:14:46
23830Solrun GottebergMölndal Outdoor IF12:15:01
23494Jenny MorganssonÖxnevalla12:15:44
23688Lydia NorinFrölunda OL12:16:41
20286Håkon HeggedalNTNUI12:16:51
23474Malin NygrenFK Boken12:19:06
12370Anette ÖnerudOK Ravinen12:21:30
22512Johan NohaveOK Orion12:22:19
12353Robin PedersenGöteborg-Majorna OK12:23:44
21678Diethard KundischUSV TU Dresden12:26:35
12345Kenneth SvenssonFinspångs SOK12:30:13
23826Agnes ElfvingIFK Mora OK12:30:23
15150Johan SköldJärfälla OK12:30:29
23949Johan ForsstenKungälvs OK12:31:24
23804Johan KjellanderMotala AIF OL12:32:54
23420Roalh KlevelandKvillebyns SK12:33:30
23503Fredrik IngelssonRehns BK12:33:42
25314Ellinor JohanssonOK Alehof12:33:46
12362Yulia MartemyanovaLytkarino12:34:30
12341Mats JohanssonBredaryds SOK12:39:04
12352Daniel ForsbergGöteborg-Majorna OK12:39:48
23853Åsa OttossonMölndal Outdoor IF12:41:19
21948Per SvenningssonLunds OK12:43:34
23943Mats SjöbergHörby MCK12:43:57
12354Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK12:44:02
23941Kjell GreenHestra IF12:47:43
23930Pontus HalldinKFUM Örebro OK12:48:31
20303Jens PerssonRehns BK12:49:39
23915Juha PetterssonSurahammars SOK12:52:57
23945Maiki JäädmaaOK Vöru12:58:41
23918Julia LönnfeldtFinland13:00:50
23645Henrik PellméStenungsund13:03:11
21212Oskar BergHalmstad OK13:04:27
20846Petter ÖstmanGöteborg-Majorna OK13:06:23
23957Thomas LindschouwHerning O-Klub13:09:32
24015Martin JohnssonIFK Lidingö SOK13:13:26
21675Keith LarsonUSVTU Dresden13:13:42
21001Per GerdleHalmstad OK13:14:00
23963Søren Søgaard NielsenHerning O-Klub13:14:32
22817Ann-Sophie OhlinOK Tranan13:21:27
22773Tina RickmayerTu Dresden13:21:58
22774Tina RickmeyerTu Dresden13:21:58
23931Anders BergBorås13:22:50
24024Rickard NorlinKungälvs OK13:23:21
23978Tobias LidénMarkbygdens OK13:25:23
20354Simon LarssonSävedalens AIK13:25:53
23940Triina-Britt PredenSK Aasa 513:30:38
22630Silas ThomsenOK Pan Århus13:31:14
22626Oscar Holm NørgaardSilkeborg OK13:31:15
22617William HollowellOK Tyr13:31:49
12363Kristina LandgrenMalmö OK13:32:59
23831Anders LarssonVänersborgs SK13:33:27
12367Vivian ChungOBAA13:49:36
12337Gabriele Vialeasd Park World Tour Italia
12346Robin TonströmFMTM
12357Wing Man SoHong Kong Community of Education in Orienteering
12364Esko JunttilaMuuramen Rasti
12366Karen BlatchfordNewcastle Orienteering Club
12396Jan SamuelssonFalköpings AIK OK
15065Jonas EklundAcademy 2015
15066Lin Tzy-ChiehAcademy 2015
22755Susanne NordgrenHestra IF
23241Morten KristiansenIndre Østfold OK

Annonser