Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

Open 9

7 280 m, 152 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
25983Måns TistadIFK Lidingö SOK08:22:00
12426Peter ØstergaardSøllerød OK08:43:05
12407Kin Ip WongHKOC08:43:13
12424Morten NissenSøllerød OK08:46:29
22712Erika JanssonRasbo IK08:51:06
12402Philip HjellströmGränna-Bygdens OK09:09:54
22889Niklas KronkvistÖrkelljunga FK09:13:36
22940David RuedlingerLeksands OK09:14:49
15074Klas JohanssonOK Kolmården09:17:10
22922Magnus BergmanOK Kåre09:24:20
22898Dmitriy MihalkinSävedalens AIK09:26:04
22905Jimmy AnderssonOK Kullingshof09:27:16
22892Pontus KarlssonMarkbygdens OK09:27:56
22888Christer LindellLinköpings OK09:28:55
12391Daniel Sjöden 09:32:35
23038Martin HärbergJärla Orientering09:34:54
22749Tove LagerbergOK Södertörn09:38:57
12399Germund BrånsgårdFMTM09:39:01
22887Emma LindellLinköpings OK09:40:51
23075Andreas JohanssonHalden SK09:43:59
23034Gustav NystedtSundsvalls OK09:45:22
23036Olle WindeliusFrosta OK09:46:07
22909Kasper ValestrandVaregg Fleridrett09:47:11
23025Simon MånssonÖrkelljunga FK09:52:13
12400Jonas PålssonFMTM09:52:57
20149Erik EkvallTrollhättans SOK09:53:49
22567Mark Ubbinksävedalens aik09:57:12
23061Jan BergmanOK Kåre09:58:00
22757Niclas JonassonIFK Göteborg09:59:13
23051Christoffer OlssonUddevalla OK10:01:33
23105Andreas AxelssonLinköpings OK10:01:55
12417Mats BernerssonOK Enen10:02:44
22514Karin LindbergVandrarringen10:06:10
23108Fredrika VångellLinköpings OK10:06:38
12415Boo JonssonNybro OK10:08:58
12406Siu Chung ChanHKOC10:09:09
15072Ma WeiweiLearnjoy10:10:34
12401Patrik GrankvistFMTM10:13:00
20719Anders HellgrenFrölunda OL10:13:46
23118Emelie LarssonÄrla IF10:14:00
23084Emil BacklundGöteborg-Majorna OK10:14:22
23124Michael KarlssonOK Skogsvargarna10:20:11
23220Emil AndreassonOK Skogshjortarna10:20:58
12413Mikhail MartemyanovLytkarino10:23:21
23222Helena StrandOK Landehof10:23:33
23227Kristin AnderOK Landehof10:26:17
22750Freija HaasNybro OK10:27:52
12408Hing Shing ChuHKOC10:29:00
15073Nina Asheim BirkelandHalden SK10:31:54
23202Jan RydénSjövalla FK10:33:44
23167Peter JärkebornSkattkärrs SOK10:33:55
12393Helge TillingsøeCopenhagenO10:36:47
12404Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK10:36:49
23190Christin NBorgGöteborg-Majorna OK10:37:14
23379Fredrik RosenbergNTNUI10:38:03
23119Karl WalheimÄrla IF10:39:52
2535André BjärbyFrosta OK10:43:50
23299Henrik ErikssonCentrum OK10:44:18
15122Karl-Mikael SvenssonLidköpings VSK10:45:03
23291Henrik AdolfssonOK Bävern10:47:10
22301Stefan JohanssonKungälvs OK10:50:39
23400Staffan NethGöteborgs SK10:53:57
23370Håkan SchmidtTrollhättans SOK10:57:11
23330Joacim TingstorpHammarby IF OF10:59:00
23346Fredrik Berg DRT Kungsbacka11:00:42
23404Anders RylanderGöteborgs SK11:00:51
21811Johan SamuelssonIK Trenne Ullared11:02:14
12411Tomas VångellLinköpings OK11:02:45
23366Sofie IversenHemyng11:02:47
12412Pia VångellLinköpings OK11:03:07
12405Päivi MalmiHelsingin Suunnistajat11:05:22
20752Johan LingstenMölndal Outdoor IF11:05:56
22751Sonja HaasNybro OK11:06:20
23358Lukas BökmanRonneby OK11:06:33
23453Martin JosefssonOK Vivill11:09:31
23309Tobias HaagOK Gränsen11:12:27
23509Johan CarlsonIFK Hedemora OK11:12:43
23512Jenny SpångIFK Hedemora OK11:13:35
23446Erik ÅsbladOK Reftele11:14:27
22782Peter BergstrandMotala AIF OL11:15:47
23476David EngerbergVeritas Bil11:17:10
12394Torgeir E. AndersenEiker OL11:18:04
23525Lilian ForsgrenOK Tisaren11:19:17
23620Idunn AssevNorge11:22:45
12418Magnus WihlborgOK Gynge11:22:52
2196Samuel ÖrnMarkaryds FK11:23:00
22687Thomas KarlssonOK Landehof11:23:54
22002Martin EickhoffSävedalens AIK11:24:37
23046Mikael NyströmOK Ravinen11:25:51
21302Martin SchagerlindTrollhättans SOK11:26:05
23149Magnus ZetterlundGöteborg-Majorna OK11:30:03
12392Martin LindforsBjörkfors GOIF11:30:04
12395Johan BerglundEksjö SOK11:30:36
12409Wai Nang ChungHKOC11:31:16
23656Per HallendorffEksjö11:32:03
22747Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK11:32:35
20573Claes AnderssonFalkenbergs OK11:33:16
23464Sören SturessonLerums SOK11:34:24
21235Jimmy JohanssonFK Friskus-Varberg11:37:03
22748Øyvind EngerNTNUI11:41:25
23625Joakim JohanssonFK Friskus11:41:43
12428Jarkko HeikkinenVehkalahden Veikot11:42:00
23599Oskar BörjesonRyda SK11:42:20
23742Per ErikssonVästerbergslagens OL11:46:57
12410Roman ZhelezovKorshuniata11:54:15
23707Johan UnemanOK Alehof11:57:21
23677Stina GuståaLinköpings OK11:57:52
23624Kerstin NykvistJönköpings OK11:58:15
22726Ludwig JohanssonUlricehamn OK11:59:01
23689Carl NorinFrölunda OL12:03:03
22727Gustav JohanssonUlricehamn OK12:03:34
12347Joacim DahlbergFMTM12:04:39
25140Anna BrodinFalkenbergs OK12:04:41
12422Per WesterlundSkogsluffarnas OK12:05:49
15077Matilda AnderssonOK Kåre12:08:47
23777Frank BraatzTreptower SV Berlin12:08:58
23684Anders JägrydSkåneslättens OL12:19:01
12414Robert HellgrenNorbergs OK12:23:39
23814Marcus Karlsson SennevikIK Hakarpspojkarna12:26:35
23484Per KempeOK Denseln12:29:28
23497Jonas LindholmCentrum OK12:29:42
23805Martin HammarlundMotala AIF OL12:32:32
23948Joakim BerglundSävedalens AIK12:33:19
23956Richard SottFrölunda OL12:34:07
12425Anders JonssonSøllerød OK12:34:40
23273Anders FrelekFK Åsen12:39:21
23926Rebecka OlssonOK Linné12:41:06
23935Ulo ViruSK Aasa 512:41:39
23565Olai Stensland LillevoldFossum IF12:43:48
12427Michael LöhningUSV TU Dresden12:44:38
23580Tonje VassendPorsgrunn OL12:44:53
23575Mathias Stensland LillevoldNTNUI12:45:46
23927Pontus JohanssonOK Linné12:51:42
12398Mats GustafssonFMTM12:53:00
12416Sylvia LauOBAA12:54:51
23969Mika MäntyläRastikarhut12:55:18
20506Nicklas EnlundGamleby OK12:55:23
12397Maria JunkellFK Herkules12:57:51
23922Erik LönnfeldtFinland13:00:49
21152Andreas HöyeGöteborg-Majorna OK13:01:09
24009Michal BoranekUSK Praga13:19:20
24004Karolina BorankovaUSK Praga13:19:58
23739Daniel PerssonTorsås OK13:20:33
24017Gustav ErlandssonOK Vivill13:24:53
24018Magnus SjögrenOK Vivill13:24:54
24020Christian ArnessonUlricehamns OK13:25:05
24005Petr BoranekUSK Praga13:27:03
24006Jitka SvobdovaUSK Praga13:28:15
24025Torbjörn NorénOK Enen13:30:39
12419Erik LönnfeldtOK77
12420Bernhard VenhauerOLC Union VIKTRING
12421David SpetzSCANIA SÖDERTÄLJE

Annonser