Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

3-days Middle

3 700 m, 105 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
12694Masayuki TashiroHokoOnchi08:31:01
12711Rojne PetterssonNyköpings OK08:53:59
12672Emanuel UrdalBoxholm-Mjölby OL09:06:00
12719AnnaLena SvärdOK Tylöskog09:23:00
12710Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK09:29:15
12664Cecilia Andersson 09:30:49
12696Karin HannrupIF Thor09:34:01
12675Monika ZychCentrum OK09:40:14
12740Lauri TuomaalaTuusulan Voima-Veikot09:43:04
12731Karin FlordalSnättringe SK09:44:00
12641Joel FlakbergIFK Göteborg09:48:07
12716Per JunforsOK Skogshjortarna09:52:07
12687Ola FranssonEmmaboda Verda OK09:52:51
12905Luiz Vitorino da Cruz 09:54:01
12748Kjerstin MarkstedtOK Södertörn09:57:08
12677Euclides DeichmannCOCAMP09:57:15
12707Kai JunforsLjusdals OK09:58:53
12743Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK10:01:00
12674Inna LevkovychBSV Halle-Ammendorf10:15:13
12697Meja EneljungIFK Göteborg10:15:46
12695Mia HallabroHässleholms OK10:16:08
12715Håkan JunforsOK Skogshjortarna10:23:07
12755Peter   CarlmanVästvärmlands OK10:25:18
12739Gitte KristianssonTrollhättans SOK10:25:33
12737Anders LarssonSävedalens AIK10:29:02
12708Malin KarlssonMalmö OK10:31:12
12736Sara LarssonSävedalens AIK10:31:16
22303Emma MiléusLinköpings OK10:35:06
12735Jesper BySäffle OK10:38:40
12706Hampus AnderssonLidköpings VSK10:43:00
12684Murilo CabralCOSELE - Clube de Orientação Serra do Lenheiro10:44:34
12691Marit ÄngHagaby GOIF10:46:39
12701Anders KallinKungsgårdens SK10:48:00
12749Margareta AnderssonSälens IF10:48:52
12750Ulrika WilhelmsonSälens IF10:48:54
12704Henrik SvenssonLessebo OK10:52:14
12705Alma EvertssonLessebo OK10:52:31
15106Helene Wengholt JohnssonOK Skogshjortarna10:53:58
12730Filip NordahlSimrishamns OK10:56:48
12667Inge Alfredsen 10:58:39
12709Berit EklöfMatteus SI10:59:20
12733Constanze RathmannSV Schmalkalden 0411:01:29
12734Jens RathmannSV Schmalkalden 0411:01:32
12685Antonio DmeterkoCOTI - Clube de Orientação Tiradentes - DF11:02:25
12676Rosa Maria SaunittiCOC CLUBE DE ORIENTAÇÃO DE CURITIBA BRASIL11:02:28
12723Jesper LarssonOK Älvsjö-Örby11:04:54
15097Kristina LarssonHJS-Vansbro OK11:06:01
12671Alma HellströmAttunda OK11:08:02
12725Fabio HedigerOLC Omström-Sense11:13:59
Niclas LarssonHJS-Vansbro OK11:17:14
12693Martin BrækkeHalden SK11:22:08
12692Elisabeth BrækkeHalden SK11:22:41
12724Jessica RöösOK Älvsjö-Örby11:30:18
12728Jean-Francois GagneRamblers11:34:26
12673Susanne DebourgBredaryds SOK11:39:05
12678Cristine AntunesCOFORT11:39:19
12679Valentim AntunesCOFORT11:40:03
12683Jocilene RubensCOQUEIRO11:40:39
12717Pelle OlofssonOK Skogshjortarna11:40:54
12742Olav EkrheimVaregg Fleridrett11:41:29
12732Peter SundSundbybergs IK11:41:39
12689Sondre SkytterenGrue IL11:42:07
12703Toshitsugu HirashimaKyoto OLC11:43:21
12690Martin SkytterenGrue IL11:45:24
12686Katharine WebbDunedin Orienteering Club11:45:34
15159Rolf AnderssonVästvärmlands OK11:47:57
12720Oskar ErikssonOK Älgen11:48:35
12721Anna ErikssonOK Älgen11:53:02
12729Irina FeddersRyazan_Vek11:53:44
12741Ann-Chatrin HolmbergUlricehamns OK11:53:57
12714Annette OlofssonOK Skogshjortarna11:56:05
12738Jens WestlundTorsås OK11:57:09
12726Toshio OnoyeOLP Hyogo12:10:00
15105Gustav MerlanderTolered-Utby Ol-klubb12:10:59
12712Olle ArmanNyköpings OK12:11:35
8454Helen SkoogKils OK12:13:01
12752Anna BäckstädeVisborgs OK12:15:36
12753Gunnar SjökvistVärend GN OL12:22:20
12746Trond FurubergGrue IL12:24:03
12751Jan PerssonYstads OK12:24:32
12681José HennigCOPA12:26:03
12680Roberto Dias TorresCOPA12:30:04
12682José PetroceliCOPA12:30:05
12745Niklas PalmgrenOK Njudung12:31:46
12699Vojtech GrycKOS Tesla Brno12:34:00
20001Johan SparrevikLerums SOK12:35:00
12700Kateřina GrycováKOS Tesla Brno12:42:00
12698Jana GrycováKOS Tesla Brno12:45:09
12722Anna Karin ÅbergOK Älvsjö-Örby12:46:11
12713Mårten NilssonOK Bävern12:47:46
12747Ove LernåKalmar OK13:07:53
12744Linn SanderGöteborg-Majorna OK13:11:05
12670Åsa WestströmAlvesta SOK13:11:44
12666Maria Brandt 13:14:19
12669Anders WestströmAlvesta SOK13:15:10
12663Johan Larsson 13:16:55
12665Eva-Maria Sandin 13:16:58
12688Gunn Kari HygenFreidig13:29:26
12702Thomas NilssonKungälvs OK13:33:07
12668Anna-Lena FranssonAlstermo IF
12718Ants TammOK TON
12727Leena PaasoPerämeren Rasti
12754Lukas SjökvistVärend GN OL
12756Louise RegnellVäxjö OK
12757Eva KilanderÖstersunds OK

Annonser