Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

3-days Difficult

4 860 m, 97 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
12848Emil DahlströmFK Herkules08:51:39
12788Alf-Erik RagnarssonHjärnarps GH OL09:04:09
12776Ole Johnny PetersenEiker OL09:14:41
12837Oskar ForsbergTullinge SK09:17:01
12777Peter HanssonEmmaboda Verda OK09:19:02
12852Mikael BäsénIF Thor09:24:04
22343Björn HannrupIF Thor09:28:18
12766Gustaf GergeCentrum OK09:37:32
12827Anders FreiholtzSjövalla FK09:51:00
12847Lars StrömbergOK Skogshjortarna09:55:52
12828Sara TuomaalaSK Uusi09:57:45
12838Mari TuomaalaTuusulan Voima-Veikot10:02:38
12815Magnus PedersenOK Skogshjortarna10:09:16
12843Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna10:14:29
12792Lars HallabroHässleholms OK10:16:17
12814Eva PedersenOK Skogshjortarna10:19:48
12816Ulrika MöllerOK Skogsstjärnan10:22:30
12834Jonatan LarssonSävedalens AIK10:28:59
12759Jimmy Petersson 10:29:26
12786Vesa KuttiHagaby GOIF10:31:50
12767Antonio Jose Paula da SilvaCLUBE DE ORIENTAÇÃO DO ROCHA - COR-DF10:34:03
12782Hannes WegeliusHagaby GOIF10:34:56
12768Jadir Francisco PereiraCOC CLUBE DE ORIENTAÇÃO DE CURITIBA BRASIL10:39:02
12784Johannes ÄngHagaby GOIF10:39:16
12842Maja FalkUlricehamns OK10:39:21
12835Sebastian RunanderTrosabygdens OK10:40:09
12783Adam KuttiHagaby GOIF10:42:15
12840Lisa AnderssonUlricehamns OK10:43:51
12810Thomas PerssonOK Gränsen10:44:12
12844Jonas RinnbäckOK Ravinen10:45:02
12785Yngve WegeliusHagaby GOIF10:48:35
12764Marco Parejo PozoAlmadraba10:51:01
12839Hanna FalkUlricehamns OK10:52:35
12781Fredrik ForsmanFK Herkules10:52:38
12853Mats ThulinVästerås SOK10:57:46
12841Johan FalkUlricehamns OK10:59:37
12826Håkan NordahlSimrishamns OK10:59:47
12822Dmitri GolovanovRamblers11:03:13
12765Jonas HellströmAttunda OK11:08:42
12793Staffan BrobergIF Marin Väst11:09:56
12821Jouko PaasoPerämeren Rasti11:10:57
12763Johan Sandberg 11:14:47
12836Andreas HultqvistTullinge SK11:15:45
12795Jonas PlanckIK Gandvik11:16:57
12761Dennis Andersson 11:19:59
12808Rasmus ElmertoftNorbergs OK11:22:54
12790Claus Skovsø¸ PetersenHvalsø OK11:23:28
12789Cecilie Skovsø AndersenHvalsø OK11:26:04
12760Niclas Andersson 11:26:20
12851Hans VokseppOK Skogshjortarna11:29:21
12791Jonathan AndersenHvalsø OK11:31:08
12796Anders PlanckIK Gandvik11:31:45
12811Göran KarlssonOK Hällen11:33:29
12799Bo KarlssonKatrineholms OK11:34:06
12805Richard LundstedtMullsjö SOK11:35:00
12830Erik DyreliusSnättringe SK11:38:46
12953Martin FogelbergVästvärmlands OK11:43:26
12773Tim WebbDunedin Orienteering Club11:45:27
12779Ronnie AnderssonFalkenbergs OK11:48:18
12807Pål WinsentsMåren OK11:49:01
12778Johan EliassonFalkenbergs OK11:51:21
12794Petter SkantzeIFK Lidingö SOK11:51:49
12825Valerii VekovishchevRyazan_Vek11:55:00
12774Genevieve WebbDunedin Orienteering Club11:55:27
Andreas SamuelssonOK Reftele12:07:57
12809Joachim FriessnigOC Fürstenfeld12:09:04
12824Victor BarabashRyazan_Vek12:10:37
12798Stefan SundellJärla Orientering12:10:54
12804Albert JohanssonLunds OK12:11:14
12832Jonas LångStora Tuna OK12:12:55
12787Magnus NordbrødenHalden SK12:14:02
12803Anders JohanssonLunds OK12:15:01
12817Robert WieslanderOK Skärmen12:16:00
12772Gordon WilsonDFOK12:16:39
12770Valdir BabolinCOPA12:17:38
12771Jorge BarretoCOPA12:18:14
12802Pär MoqvistLerums SOK12:23:10
12758Refik Diri 12:24:14
12762Roberto da Silva Alves 12:25:49
12831Jan HultmanSol Tranås12:28:15
12812Robert KarlssonOK Hällen12:32:06
12800Jan GrycKOS Tesla Brno12:34:06
12823John LaukkaRastivarsat12:40:32
12813Johan BergmanOK Renen12:42:03
12819Stefan KobelOLG Bern12:43:23
12801Tomáš GrycKOS Tesla Brno12:45:01
12806Audun BjerknesMåren OK12:48:55
12820Sergey YutkinOMEGA MOSCOW12:52:35
12939Joakim SkantzeSundbybergs IK12:56:59
15160Conny EkstrandOK Älvsjö-Örby12:59:10
12829Anders HolmqvistSnättringe SK13:01:36
12797Sven NilssonIK Vista13:02:07
12780Anders  JönssonFinspångs SOK13:03:52
12849Erik MelénMotala AIF OL13:10:53
12818Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby13:11:02
12833Gunnar KvaalStorsteinnes i.l Orientering13:50:11
12769Euclides DeichmannCOCAMP

Annonser