Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

3-days Men

3 700 m, 61 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15136Jean-Paul BailleulBROS08:31:03
12941Vitaliy GichkoSävedalens AIK08:42:52
12917Lars BernIK Stern08:58:56
12910Holger KohrCentrum OK09:33:37
12954Blair TrewinYarra Valley OC09:47:02
15135Johan MarkstedtOK Södertörn09:55:33
12938Eero TuomaalaSK Uusi09:59:27
12940Henrik HallinSurahammars SOK10:02:42
12944Björn KristianssonTrollhättans SOK10:21:06
12946Anders KallingsVisborgs OK10:26:26
12923Jonas SellingLänna IF10:27:54
12925Jonas Klausen EspedalNTNUI10:39:02
15158Henrik TostebergLinköpings OK10:43:29
12921Jan-Otto AnderssonLidköpings VSK10:43:42
15134Jesper HåkanssonFK Göingarna10:45:20
12913Jonas BengtssonFK Göingarna10:46:14
15140Jakob SegerslättSkåneslättens OL10:49:40
15132Jan NäslundOK Nolaskogsarna10:50:39
12945Tintin KarlbergTullinge SK10:52:29
12936Reima PiispanenSaloisten Reipas10:54:04
12920Per FredbergKristinehamns OK10:58:10
12924Lars DanielsonMatteus SI10:58:25
12904Troels Lykkegaard 10:58:40
12926Marcus AnderssonOK Nolaskogsarna10:59:59
12931Anton ÖsterbladOK Skogsfalken11:06:53
12912Gregory Éamon AhlswedeEscondite Nature Sport- Madrid11:08:00
12942Claus Kaae-NielsenSøllerød OK11:08:59
12918Mats JohanssonIstrums SK11:09:36
12929Klas LarssonOK Milan11:11:49
12934Thomas FaselOLC Omström-Sense11:14:58
12775Andreas IvanssonVaggeryds SOK11:16:04
12916Satoshi OzawaHokoOnchi11:17:07
10428Olle PenttinenIFK Hedemora OK11:18:04
12933Albin PetterssonOK Tisaren11:25:14
8968Robert DredgeWalton Chasers11:28:13
12922Jens LindquistLånghundra IF11:30:39
15137Jakob IvarssonHaninge SOK11:30:51
12932Johan OlofssonOK Skogshjortarna11:32:46
12935Thor MellaOppsal Orientering11:41:46
12906Patrik LarssonAndrarums IF11:44:18
12908Juraj HammerATU Kosice11:46:56
12915Patrik FondinHerrljunga SK Skid o OL11:49:16
12914Kalle JohanssonHalmstad OK11:54:44
12919Håkon Jarvis WestergårdJärla Orientering12:02:17
12927Oscar ArmanNyköpings OK12:11:10
12950Harald HenrikssonJärla Orientering12:12:54
12943Vidar AlbinssonTormestorps IF12:14:58
12903Ludvig ÅhlundOK Nolaskogsarna12:16:30
12911David DorlingDFOK12:16:43
12948Martin GelinderAttunda OK12:18:59
12947Mikael PerssonFK Göingarna12:29:16
12949Martin Dahlgren-RosénJärla Orientering12:33:04
12909Brodie NankervisAustralia12:36:35
12937Henrik EssungerSjövalla FK12:49:02
12928Andreas CarlssonOK Kolmården12:51:33
15133Albert MollénSävedalens AIK13:04:49
12907Lyatoshinkiy PavelASVÖ Österrike13:22:26
15094Tobias LindellVänersborgs SK13:26:53
12930Øyvind LøkenOK Moss
12951David DahlVisborgs OK
15138Oskar StørmerFossum IF

Annonser