Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

D20 Elit

6 960 m, 102 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
260 Evine Westli Andersen Løten o-lag 09:00
271 Frida Sæther Freidig 09:04
248 Natsuki Yamagishi NTA O tour 09:06
277 Niina Hulkkonen SK Uusi 09:08
264 Amanda Johansson OK Dacke 09:10
267 Pia Blake Yukon OA 09:12
249 Aleksandra Hornik OK Kolmården 09:14
259 Magdalena Vande Voorde Tullinge SK 09:16
252 Filippa Johansson Jönköpings OK 09:18
263 Paula Gross Helsingin Suunnistajat 09:20
261 Ingrid Gulbrandsen Asker SK 09:22
247 Hanna Müller Leksands OK 09:24
274 Klara Pålsson Sävedalens AIK 09:26
269 Lisa Malmström GOIF Tjalve 09:30
254 Maria Dragowska OK!Sport 09:32
272 Märta Berggren OK Kolmården 09:34
279 Johanna Öberg Ryda SK 09:36
265 Jessica Nilsson OK Tyr 09:38
245 Caroline Gjøtterup OK Pan Århus 09:40
256 Sophie Nilsson Hjärnarps GH OL 09:42
268 Jutta Jussila Tampereen Pyrintö 09:44
258 Caroline Lindelöw Härlövs IF 09:46
276 Silje Arntzen Asker SK 09:48
257 Karen Oline Kolstad Freidig 09:50
273 Johanna Viilo Tampereen Pyrintö 09:52
255 Hanna Gustavsson OK Tyr 09:54
278 Sara Tynong Tullinge SK 09:56
251 Kaja Bråten Løvald Asker SK 09:58
280 Miri Thrane Ødum OK Pan Århus 10:00
275 Matilda Martinsson Falkenbergs OK 10:02
250 Marte Hoff Hagen Byåsen IL 10:04
270 Erica Pettersson IFK Göteborg 10:06
244 Eirin Svanøe-Hafstad Frol IL 10:08
253 Rebecka Hylander Nyköpings OK 10:12
281 Moa Pettersson OK Dacke 10:14
282 Louise Lundgren Växjö OK 10:16
308 Andrine Benjaminsen Lillomarka OL 10:20
311 Ellen Forsgren Forsa OK 10:22
290 Pim Hedberg OK Skogsfalken 10:26
319 Maja L. Brinch CopenhagenO 10:28
312 Hanna Korhonen OK Ravinen 10:30
315 Martina Walch OK Oachkatzlschwoaf 10:32
316 Pihla Otsamo Helsingin Suunnistajat 10:36
284 Elin Lindberg OK Djerf 10:38
320 Ingvild Wang Lillomarka OL 10:40
310 Sara Hagström Falköpings AIK OK 10:42
288 Moa Gustafsson Uddevalla OK 10:44
305 Aina Edgren Trollhättans SOK 10:50
296 Amanda Blennow Falköpings AIK OK 10:56
286 Sandrine Müller Lillomarka OL 11:00
302 Emma Bjessmo IFK Lidingö SOK 11:02
262 Josefine Höög Hagaby GOIF 11:04
300 Mathilda Karlsson OK Rodhen 11:06
293 Carina Polzer OK Oachkatzlschwoaf 11:10
306 Vanessa Fricker Stora Tuna OK 11:12
299 Josefine Kristiansson Trollhättans SOK 11:16
307 Anika Gassner OK Oachkatzlschwoaf 11:18
298 Lucille Girard COTS 11:20
283 Amalie Tripax CopenhagenO 11:22
317 Amelie Ekström OK Kåre 11:24
309 Nelly Carlsson OK Pan-Kristianstad 11:26
301 Helloworld Helloworld sunny 11:28
294 Malin Widén Uddevalla OK 11:30
313 Linnea Malmberg Stora Tuna OK 11:32
205 Emma Sundvall Järla Orientering 11:34
202 Jeanette Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 11:38
217 Hanna Östenberg Eksjö SOK 11:40
214 Tilda Johansson OK Orion 11:42
211 Andrea Svensson OK Tisaren 11:46
204 Hedwig Haas Sundsvalls OK 11:48
208 Sigrid Alexandersen Fossum IF 11:50
207 Anna Kindlundh Södertälje-Nykvarn OF 11:52
210 Ingeborg Ellegaard Melby Nydalens SK 11:54
216 Synnøve Bråten Vegårshei IL 11:56
206 Amanda Falck Weber Eksjö SOK 11:58
213 Sanna Skoog Södertälje-Nykvarn OF 12:02
209 Johanna Sjölund Sundsvalls OK 12:04
203 Moa Svensson IK Hakarpspojkarna 12:06
220 Ellen Sarenmark Leksands OK 12:08
226 Kristin Olovsson Rehns BK 12:10
239 Nicola Blatchford Australia 12:12
219 Ladina Rutz OLG Stäfa 12:14
242 Linnéa Hahne Insjöns IF OK 12:16
228 Fanny Asketun OK Roxen 12:18
224 Hanna Eriksson IFK Mora OK 12:22
231 Clara Mannfolk Ulricehamns OK 12:24
236 Barbara Köhle OLG Stäfa 12:28
240 Bethany Hanson Hertfordshire Orienteering Club HH 12:30
221 Karoline Sønsterudbråten Raumar Orientering 12:32
218 Sigrid Holmgren OK Renen 12:34
243 Lisa Elmblad Bredaryds SOK 12:36
223 Anna Dowling Wellington Ranges 12:38
229 Ida Sundström OK Renen 12:40
241 Isabel Salén IFK Mora OK 12:42
222 Linnéa Andersson Bredaryds SOK 12:44
227 Brechbuehl Andrea OLG Stäfa 12:46
225 Stina Nilsson Umeå OK 12:48
235 Ellinor Eriksson KFUM Örebro OK 12:50
230 Lilja Österman Turun Suunnistajat 12:52
238 Maja Enges Leksands OK 12:54
234 Kerstin Ullmann OL Biel Seeland 12:56
232 Sara Wadman IFK Mora OK 12:58

H20 Elit

10 170 m, 119 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
452 Timon Schweizer OLV Baselland 09:00
467 Trevor Bray Yukon OA 09:02
1180 Fredrik Levin Svaide Roma SOK 09:04
454 Oskar Leinonen OK Kolmården 09:06
476 Sebastian Baumann OLC Kapreolo 09:08
480 Niklas Sundqvist Tullinge SK 09:10
461 Andreas Sølberg IFK Göteborg 09:12
483 Vegard Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 09:14
462 Jesper Alfredsson OK Tyr 09:16
478 Nils Gumaelius Waxholms OK 09:18
479 Topi Raitanen Helsingin Suunnistajat 09:20
457 Oskar Lindqvist Sävedalens AIK 09:22
1200 Simon Martelius Attunda OK 09:24
477 Quentin Rauturier OK Hällen 09:26
1217 Jooseppi Kalliokoski Ikaalisten Nouseva-Voima 09:28
453 Aleksi Niemi Tampereen Pyrintö 09:30
455 Rein Mårdalen Freidig 09:32
470 RIO Nicolas OrientExpress 42 09:34
469 Magne Jutulstad NTNUI 09:36
458 Øyvind Wiggen Byåsen IL 09:38
465 Heino Ollin Sävedalens AIK 09:40
1218 Erland Kvisle Asker SK 09:42
463 Gabriel Mathys OLG Bern 09:44
456 Thomas Knudsen OK Pan Århus 09:46
472 Arvid Våg IFK Göteborg 09:48
475 Noah Zbinden OLV Baselland 09:50
468 Henrik Eklund Växjö OK 09:52
1220 William Nilsson OK Södertörn 09:54
473 Martin Sklenar SKOB Bruntal 09:56
482 Thomas Curiger OLC Kapreolo 09:58
459 Jonas Madslien Bakken NTNUI 10:00
474 Emil Åberg Korsnäs IF OK 10:02
1224 August Mikaelsson Västerås SOK 10:04
509 Henrik Håkansson OK Kolmården 10:06
503 Felix Hartlieb Leibnitzer AC 10:08
506 Bertram Kopp Stannum CopenhagenO 10:10
498 Samuel Hedlund Långhundra IF 10:12
513 Carl Näslund Västerås SOK 10:14
1226 Martin Herbert Täby OK 10:16
488 Sixten Walheim OK Rodhen 10:18
497 Aske Jepsen CopenhagenO 10:20
1204 Alexander Bergstrom Ottawa OC 10:22
490 Jens Rönnols Täby OK 10:24
492 Fredrik Wigertz Långhundra IF 10:26
499 Matthias Groell OK Hammaren 10:28
518 Emil Øbro OK Orion 10:30
501 Emil Granqvist OK Ravinen 10:32
512 Apostol Atanasov Stora Tuna OK 10:34
507 Arttu Syrjäläinen Helsingin Suunnistajat 10:36
500 Henrik Eijsink Ås-NMBU Orientering 10:38
504 Remo Ruch OK Kåre 10:40
496 Riccardo Rancan OLG Pfaeffikon 10:42
502 Isak Langerak Järfälla OK 10:44
510 Mathias Peter OK Hammaren 10:46
491 Malthe Gaarsdal CopenhagenO 10:48
1183 Arvid Henriksson Järla Orientering 10:50
508 Magnus Maag CopenhagenO 10:52
486 William Pommer Stora Tuna OK 10:54
1230 Niklas Metzger OLK Fricktal 10:56
489 Martin Hunhammar OK Ravinen 10:58
1202 Martin Norrbom Sala OK 11:00
484 David Hector Snättringe SK 11:02
514 Oskar Sandberg Säterbygdens OK 11:04
494 Björn Cederberg OK Pan-Kristianstad 11:06
1192 Daniel Duhlbo IFK Mora OK 11:08
517 Patrick Zbinden Leksands OK 11:10
487 Mikkel Kaae-Nielsen CopenhagenO 11:12
416 Sven Hellmüller Fossum IF 11:14
419 Filip Wadsten OK Landehof 11:16
422 Henry McNulty OK Linné 11:18
1213 Lukas Meier OLC Kapreolo 11:20
414 Albin Axelsson IK Hakarpspojkarna 11:22
418 Arnaud Perrin OK Denseln 11:24
423 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 11:26
409 Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF 11:28
1194 Johannes Eklöf IF Hallby SOK 11:30
1201 Johan Böni Göteborg-Majorna OK 11:32
404 Per Lindman Finspångs SOK 11:34
402 Valentin Koziavin NiNo- Oteam 11:36
424 Archibald Soguel ANCO-Neuchâtel 11:38
426 Algirdas Bartkevicius OK Denseln 11:40
401 Mark Otto Berliner TSC 11:42
1182 Are Smeland Nygårdseter Vegårshei IL 11:44
425 Elias Gemperli Thurgorienta 11:46
428 Philip Persson OK Orion 11:48
1215 Emil Andersson Tullinge SK 11:50
1193 Vetle Christiansen Raumar Orientering 11:52
415 Anders Felde Olaussen Halden SK 11:54
417 Sebastian Fleiss Berliner TSC 11:56
420 Anton Hansson IK Hakarpspojkarna 11:58
407 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 12:00
410 Martin Djerf IK Hakarpspojkarna 12:02
411 Erik Berzell Järla Orientering 12:04
466 Anton Gumaelius Waxholms OK 12:06
403 Gustav Hindér OK Tisaren 12:08
406 Erik Andersson OK Orion 12:10
1191 Jan Brunner Södertälje-Nykvarn OF 12:12
1225 Erik Hållström Gävle OK 12:14
429 Dag Blandkjenn Kristiansand OK 12:16
449 Kevin Ståhl OK Hammaren 12:18
433 Quentin Mertenat CA Rosé 12:20
432 Patrick Krähenbühl OLV Langenthal 12:22
435 Ashley Nankervis Australia 12:24
441 Aidan Dawson Australia 12:26
431 Konstantin Serebryanitskii Rehns BK 12:28
446 Sigur Heggedal Kongsberg OL 12:30
440 Johannes Kuhlin Göteborg-Majorna OK 12:32
445 Johan Söderlund Leksands OK 12:34
430 Aaro Ruohola MS Parma 12:36
438 Gaute Friestad Kristiansand OK 12:38
442 Karl Enges Attunda OK 12:42
1197 Filip Ivarsson OK Hammaren 12:44
443 Morten Jørgensen Kristiansand OK 12:46
437 Shamus Morrison Wellington OC 12:48
434 Daniel Roos Attunda OK 12:50
448 Emil Tellsén OK Roxen 12:52
447 Matt Doyle Australia 12:54
439 Matt Goodall North West Orienteering Club 12:56
1181 Philipp Khlebnikov ANCO-Neuchâtel 12:58

D18 Elit

5 650 m, 119 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
696 Margrethe Wisløff Asker SK 09:01
1261 Maria Eriksson Eds SK 09:03
679 Marcia Mürner OLG St.Gallen/Appenzell 09:05
693 Ingrid Løvås Varegg Fleridrett 09:07
685 Isabel Bryant Cambridge Sports Union 09:09
684 Line Sølberg OL Trollelg 09:11
692 Ronja Björklund Bjursås OK 09:13
665 Märta Skog Tullinge SK 09:14
675 Alexandra Enlund IF Femman 09:15
698 Line Laurantsen Varegg Fleridrett 09:17
673 Ida-Marie Cederberg Pargas IF 09:19
690 Amanda Berggren Tullinge SK 09:21
678 Elin Ransjö Zander OK Tyr 09:23
1284 Julia Eriksson OK Kolmården 09:25
680 Jonna Jungåker Korsnäs IF OK 09:27
674 Nora Synnøve Woxholth Asker SK 09:29
697 Frida Junegard Tullinge SK 09:31
682 Sara Niva Laitasaaren Veto 09:33
672 Märta Ransjö Zander OK Tyr 09:35
694 Elin Pettersson IFK Göteborg 09:37
691 Lovisa Martinsson OK Tyr 09:39
677 Emma Arnesen Byåsen IL 09:41
1295 Agnes Lundqvist Järfälla OK 09:43
676 Malin Sandstad Freidig 09:45
689 Fanni Jauhojärvi Markussen Asker SK 09:47
700 Kajsa Johansson Jönköpings OK 09:49
683 Tilla Farnes Hennum Asker SK 09:51
699 Romina Schweizer OLV Baselland 09:53
2921 Jonna Halonen Fjärås AIK 09:55
687 Fanny Güdel coolfr 09:57
686 Ingeborg Eide Byåsen IL 09:59
703 Astrid Maag CopenhagenO 10:01
704 Emma Helmersson Västerås SOK 10:03
1300 Saga Sander OK Milan 10:05
721 Tone Albrektsson OK Ravinen 10:07
716 Agnes Jonsson CopenhagenO 10:09
711 Hanna Hänström Täby OK 10:11
717 Emma Bengtsson Årsunda IF 10:13
1251 Moa Kuhlin Göteborg-Majorna OK 10:15
706 Annina Rancan OLG Pfaeffikon 10:17
718 Johanna Hagström Falköpings AIK OK 10:19
714 Elvira Björklund Trollhättans SOK 10:23
705 Rebecca Waldenfjord Järfälla OK 10:25
712 Vilma Blennow Falköpings AIK OK 10:27
719 Emma Hagrot Täby OK 10:29
715 Cecilie Andersen BOK 10:31
709 Sandra Näslund Västerås SOK 10:33
15088 Ingrid Lundanes Emblem IL 10:35
707 Agnes Westerberg Trollhättans SOK 10:37
713 Kajsa Mattsson OK Kåre 10:39
1239 Alice Axelsson IK Hakarpspojkarna 10:41
607 Astrid Fiskum IL Tyrving 10:43
602 Marie Olaussen Fredrikstad SK 10:45
633 Emma Sherwood FWOC 10:47
627 Line Cederberg Vänersborgs SK 10:49
621 Klara Yngvesson Umeå OK 10:51
613 Tanja Häfeli OLG Huttwil 10:53
601 Amanda Rangert IK Hakarpspojkarna 10:55
1253 Astrid Simonsson Sundbybergs IK 10:57
622 Elin Granstedt IK Hakarpspojkarna 10:59
620 Gabriella S Bergander Eksjö SOK 11:01
612 Valérie Aebischer OLC Omström-Sense 11:03
629 Andrea Schuler OLG Goldau 11:05
625 Stina Nordin Sundsvalls OK 11:07
603 Elin Johansson Finspångs SOK 11:09
1245 Johanna Henriksson Ärla IF 11:11
608 Tova Olsson IK Hakarpspojkarna 11:13
611 Sarah Persson OK Denseln 11:15
614 Linnéa Golsäter Eksjö SOK 11:17
618 Sonia Flückiger OLG Huttwil 11:19
604 Matilda Eriksson Västerbergslagens OL 11:21
619 Deborah Stadler OLG Galgenen 11:23
610 Hanna Åberg OK Landehof 11:25
635 Carolina Olsson Älvdalens IF OK 11:27
630 Annie Önsten IK Hakarpspojkarna 11:29
605 Gina Granstedt Halden SK 11:31
631 Sanna Fast Eksjö SOK 11:33
616 Maëlle Beauvir Club Rennais de Course dorientation 11:35
624 Oda Sikkeland IL Tyrving 11:37
606 Simone Fankhauser OLG Goldau 11:39
636 Anniken Helland-Hansen IL Tyrving 11:41
1262 Agnes Spånér Göteborg-Majorna OK 11:43
628 Anna Dahlgren-Rosén Järla Orientering 11:45
632 Hanna Hugosson Sundsvalls OK 11:47
626 Anna Karlström OK Linné 11:49
617 Gabriella Gustafsson IK Hakarpspojkarna 11:51
657 Anni Valtonen MS Parma 11:53
668 Zlata Malysheva Nord West 11:55
658 Elvira Sellgren Göteborg-Majorna OK 11:57
647 Emma Djerf Lerums SOK 11:59
669 Noora Koskinen Hiisirasti 12:01
640 Emilia Ståhlberg Espoon Suunta 12:03
1287 Moa Hedegård OK Kolmården 12:05
648 Amelia Skalberg Bredaryds SOK 12:07
666 Inna Antikainen MS Parma 12:09
661 Tonje Aasheim Nymark Askøy O-Lag 12:11
664 Klara Djerf Lerums SOK 12:13
646 Mirjam Dalén Sala OK 12:15
1238 Elin Lundqvist Nybro OK 12:17
655 Emma Pettersson OK Roxen 12:19
1290 Ellen Broman OK Roslagen 12:21
637 Erica Edman Leksands OK 12:23
667 Siri Moholth Kongsberg OL 12:25
639 Ella Wallinder Göteborg-Majorna OK 12:27
653 Jennie Börjesson Eriksson Storviks IF 12:29
638 Silja Braendle OLG Stäfa 12:31
654 Heidi Plit Espoon Suunta 12:33
645 Johanna Börjesson Eriksson Storviks IF 12:35
663 Lova Eveborn OK Roxen 12:37
659 Vilma Annala Kangasala SK 12:39
662 Alice Rigby Cleveland Orienteering Klub 12:41
642 Elsa Andersson Bredaryds SOK 12:43
1279 Caroline Løchting Thunberg OK Roslagen 12:45
670 Moa Hansson Bredaryds SOK 12:47
656 Erika Duhlbo IFK Mora OK 12:49
644 Sophia Björnlinger IK Hakarpspojkarna 12:51
650 Tove Rönnbäck Visborgs OK 12:53
641 Ksenia Penzina Nord West 12:55
652 Kajsa Jungbjer Göteborg-Majorna OK 12:59

H18 Elit

7 380 m, 120 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1306 Simon Schuster Vallentuna-Össeby OL 09:01
885 Victor Imark Tullinge SK 09:03
866 Vegard Gulbrandsen Asker SK 09:05
890 Johan Olson IK Uven 09:07
873 Håvard Eidsmo Freidig 09:09
870 Emil Ljungemyr OK Kolmården 09:11
874 Gustaf Sundbüe OK Hällen 09:13
877 Olle Andersson Tullinge SK 09:15
894 Kjetil Mølnvik Freidig 09:17
882 Ollipekka Heikkilä Lynx 09:19
868 Eric Rosjö Jönköpings OK 09:21
1393 Hugo Dahlberg Haninge SOK 09:23
872 Ville Johansson OK Kolmården 09:25
871 Laurits Bidstrup Møller OK Pan Århus 09:27
1397 Olav Remmen OL Trollelg 09:29
876 Manuel Walss OLV Luzern 09:31
891 Simon Imark Tullinge SK 09:33
893 Oliwer Lundberg OK Bävern 09:35
892 Benjamin Walti OLK Argus 09:37
887 Christian Møller Aalborg OK 09:39
888 Petter Vangen Lunåsmo Tynset IF 09:41
1378 Rasmus Lundberg OK Bävern 09:43
883 Mattis Hallberg IK Uven 09:45
881 Noel Boos OLV Luzern 09:47
880 Erik Nielsen Orienteering Tarzo a.s.d. 09:49
867 Tim Franssen OLV Luzern 09:51
878 Simon Larsson OK Hällen 09:53
1404 Sturla Frydenlund IF Sturla 09:55
869 Erlend Kvittum Nytrøen Tynset IF 09:57
884 Lukas Deininger IFK Mora OK 09:59
911 Henning Sjökvist Stora Tuna OK 10:01
899 Anton Forsberg Långhundra IF 10:03
906 Johan Lindbjerg Skovbæk CopenhagenO 10:05
915 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 10:07
902 Jonas Gustafsson OK Kåre 10:09
904 Herman Ryen Martinsen Fredrikstad SK 10:11
905 Andrin Bieri OLG Pfaeffikon 10:13
895 Julius Molsen CopenhagenO 10:15
1391 Olle Josarp FK Friskus-Varberg 10:17
910 Elias Ekvall Trollhättans SOK 10:19
1411 Jakob Fransson OK Milan 10:21
919 Albin Andersson OK Ravinen 10:23
916 Rune Østergaard CopenhagenO 10:25
896 Mathieu Perrin Nature Orientation Saint Etienne 10:27
901 Rasmus Damgaard Nielsen CopenhagenO 10:29
898 Florian Attinger OK Ravinen 10:31
1433 Kristian Nilsen Sandnes Emblem IL 10:33
913 Carl Emil Schøier Kovsted CopenhagenO 10:35
918 Knut Aasheim Oppsal Orientering 10:37
1346 Fabian Steen OK Enen 10:39
897 Isac von Krusenstierna OK Kåre 10:41
909 Simon Hector Snättringe SK 10:43
903 Noah Howlett LOC 10:45
920 Asger Skytte Kirkegaard CopenhagenO 10:47
914 Jesper Svensk Stora Tuna OK 10:49
921 Filip Jacobsson Degerfors OK 10:51
826 Audun Heimdal Konnerud IL 10:53
802 Johannes Ridefelt OK Linné 10:55
814 Gjermund Tørnqvist Halden Nydalens SK 10:57
827 Trygve Kristoffer Løvli Halden SK 10:59
810 Jesper Sjöblom Södertälje-Nykvarn OF 11:01
1336 Mathias Gløersen OL Tønsberg og Omegn 11:03
813 Henrik Johannesson Ronneby OK 11:05
1303 Johan Wehlin Skogspojkarnas OK 11:07
805 Rafael Dobnik Eksjö SOK 11:09
812 Paul Flückiger ANCO-Neuchâtel 11:11
804 Timo Suter Eksjö SOK 11:13
815 Håkon Raadal Bjørlo Halden SK 11:15
811 Alex Carcas Interlopers 11:17
816 Håkon Østraat Sævareid Halden SK 11:19
806 Erlend Nilsen Sandnes Emblem IL 11:21
825 Rickard Djerf Tibro OK 11:23
1369 Anders Haflan OL Tønsberg og Omegn 11:25
819 Oskar Lind Eksjö SOK 11:27
832 Otto Stuhlhofer OK Landehof 11:29
830 Valtteri Heikkinen Vehkalahden Veikot 11:31
820 Olle Nilsson OK Linné 11:33
807 Ivar Jevne Arnesen Hamar OK 11:35
809 Peter Nordbrøden Halden SK 11:37
1333 Tom Campbell Lustens OK 11:39
821 Filip Karlsson IF Hagen 11:41
829 Sverre Bang Støeng Hamar OK 11:43
822 Lucas Sundblad Eksjö SOK 11:45
803 Arvid Nord IK Hakarpspojkarna 11:47
1313 Alexander Wiklund Finspångs SOK 11:49
823 André Andersson Västerbergslagens OL 11:51
818 Nick Gebert OLK Wiggertal 11:53
831 Pascal Buchs ANCO-Neuchâtel 11:55
862 Eero Heinonen MS Parma 11:57
1374 Isak Prellner Skåneslättens OL 11:59
855 Nicolas Müller OLG Thun 12:01
854 Tommy Hayes Auckland OC 12:03
845 Silvan Ullmann OL Biel Seeland 12:05
858 Hallvard Arntzen Foss Sandefjord OK 12:07
839 Alvar Palmen Espoon Suunta 12:09
835 Torkel Reinhartsen Kristiansand OK 12:11
849 Andrin Gründler Vaajakosken Terä 12:13
834 Robin Salén Bergnäsets AIK 12:15
840 Aaro Julkunen MS Parma 12:17
846 Devon Beckman Hawkes Bay Orienteering Club 12:19
1405 Fredrik Johansson OK Nackhe 12:21
864 Aleksi Sorsa Espoon Suunta 12:23
1400 Erik Zeilon Skåneslättens OL 12:25
838 Eevert Toivonen Kangasala SK 12:27
863 Sergey Krasilnikov Nord West 12:29
860 Csaba Gerber Bussola OK 12:31
856 Ole Kostøl Kristiansand OK 12:33
536 Trygve Heggedal Kongsberg OL 12:35
841 Teemu Eerola Tampereen Pyrintö 12:37
1324 Daniel Carlson Bjernald OK Linné 12:39
861 Albin Lillieström OK Roxen 12:41
851 Lari Pernu Espoon Suunta 12:43
842 Cyril Bucher OLV Hindelbank 12:45
847 Andreas Uller Kils OK 12:47
852 Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering 12:49
853 Juha Rauhala Espoon Suunta 12:51
850 Akseli Ruohola MS Parma 12:53
844 Veit Slodowski USV Jena 12:55
1380 Eivind Øfsthus Gravir Asker SK 12:57
833 Aidan Rigby Cleveland Orienteering Klub 12:59

D21 Elit 2

8 340 m, 10 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1021 Frida Gustafsson IFK Göteborg 08:33
1024 Anna Gustafsson IFK Göteborg 09:18
1020 Marte Fallbakken Berge NTNUI 09:41
1029 Emilia Hyvärinen Lahden Suunnistajat-37 10:01
1028 Nicoline Friberg Klysner CopenhagenO 10:33
1032 Maria Nordström Gävle OK 10:43
1030 Elina Lammi Helsingin Suunnistajat 10:54
1008 Tori Owen FWOC 11:20
15090 Anja Arbter Eksjö SOK 11:29
1003 Sirkku Minkkinen Rajamäen Rykmentti 11:37

H21 Elit 2

12 050 m, 104 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1127 Halvor Eid Nielsen NTNUI 08:30
1136 Tobias Svarer OK Esbjerg 08:34
1103 Alan Cherry Varegg Fleridrett 08:38
1117 Lauri Nenonen Kalevan Rasti 08:42
1130 Daniel Nilsson Nyköpings OK 08:44
1140 Joel Nilsson IFK Göteborg 08:46
1110 Henrik Rindom OK Pan Århus 08:48
1121 Fabian Wennerberg Varegg Fleridrett 08:50
1132 John Persson IFK Göteborg 08:54
1105 Mattias Karlsson Växjö OK 08:58
1137 Simon Wenger OLG Bern 09:00
1135 Petter Marki Erichsen Varegg Fleridrett 09:02
1138 Rico Hübscher OLK Argus 09:04
1125 Jostein Kvakland Varegg Fleridrett 09:06
1113 Sam Choi Lam HKOXCC 09:08
1141 Maxime Rauturier OK Hällen 09:10
1142 Robert Johansson Täby OK 09:12
15089 Martin Hammarberg Malungs OK Skogsmårdarna 09:15
1119 Johan Wikström OK Tyr 09:18
1118 Daniel Netz IFK Göteborg 09:20
1139 Niklaus Rey Nyköpings OK 09:26
1114 Øyvind Macody Lund Varegg Fleridrett 09:28
1120 Rikard Pentonen IFK Göteborg 09:30
1123 Marcus Berggren Nyköpings OK 09:34
1126 Lars Jakobsson Centrum OK 09:36
1131 Siu Tung Hui HKOXCC 09:38
1128 Jesper Sjögren OK Kullingshof 09:40
1133 Mikael Andersson Linköpings OK 09:42
1107 Carl Eilert Macody Lund Varegg Fleridrett 09:44
1115 Tomas Holmberg OK Södertörn 09:48
1122 Gerald Yip HKOXCC 09:50
1154 Håkan Pettersson OK Djerf 09:54
1146 Yaşar İsmet Demiröz NEO DSK 09:56
1157 Per Eklöf OK Milan 09:58
1155 Magnus Björk OK Rodhen 10:00
1145 Clement Demeuse Academy 2015 10:02
1149 Hans Persson Gävle OK 10:04
1167 Dieter Wolf ULUS REISEWELT 10:06
15092 Niklas Olofsson OK Pan-Kristianstad 10:08
1164 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 10:10
1166 Simon Rüegg OLG St.Gallen/Appenzell 10:12
1165 Anders Österlund Västerås SOK 10:14
1159 Jakob Pauser OK Hammaren 10:18
1161 Baptiste Girard OK Ravinen 10:21
1169 Gustav Nordström Gävle OK 10:23
1170 Yves Aschwanden Stora Tuna OK 10:26
1148 Toby Scott OLV Steinberg 10:29
1151 Luca Zingg OL Amriswil 10:31
1163 Kristian Kannus Kangasala SK 10:34
1160 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 10:42
1152 Joakim Axelsson Trollhättans SOK 10:45
1168 Martin Jansson OK Rodhen 10:47
1156 Karl-Johan Westberg IFK Mora OK 10:53
1153 Sven Klein OLG Pfaeffikon 10:55
1147 Daniel Henggeler Björnbär OK 10:58
1059 Damian Konotopetz FWOC 11:03
1037 Mikael Pihel OK Tisaren 11:05
1058 Rasmus Skovhede Hviid Søllerød OK 11:09
1035 Francois Joly OK Linné 11:12
2215 Marvin Goericke Berliner TSC 11:13
1048 Andreas Nilsson Markaryds FK 11:14
1041 Josep Morla C.d.p.o 11:18
1038 Jim Øystein Nybråten IL Tyrving 11:20
1057 Markus Hederskog IK Hakarpspojkarna 11:25
1062 Simon Eklöv OK Linné 11:27
1052 Jonas Falck Weber Eksjö SOK 11:29
1054 Joël Borner OK Ravinen 11:31
1049 TingWei Ke Taiwan Junior Orienteering Club 11:36
1043 Ludvig Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 11:38
1046 Tristan Bloemen CO Liège 11:43
1063 Simon Lundin Finspångs SOK 11:49
1055 Kristian Vad Horsens OK 11:51
1036 Alexander Schwab OL Regio Olten 11:54
15087 Olle Kalered OK Denseln 11:56
1066 Björn Hellrup Helsingborgs SOK 12:00
1067 Raúl Ferra KFUM Örebro OK 12:02
1042 Andreas Bergander Eksjö SOK 12:05
1061 Ismael Röthlisberger OLG Suhr 12:07
1050 Mattias Eriksson OK Denseln 12:09
1056 Yen Lung Chen Taiwan Junior Orienteering Club 12:11
1074 Lars Bukkehave OK Sorø 12:16
1073 Matthias Reiner OK Hammaren 12:18
1087 Linus Rapp IFK Mora OK 12:22
1071 Will Critchley Vaajakosken Terä 12:27
1081 Fabian Ringli OLG Schaffhausen 12:29
1069 Térence Risse Nydalens SK 12:32
1088 Henrik Sulz ASVÖ Österrike 12:34
1075 Dominik Haas OLG Schaffhausen 12:36
1097 Magnus Johansson Kristiansand OK 12:38
1086 Anders Johansson Rehns BK 12:43
1089 Robbie Anderson Orienteering Canada 12:45
1064 Michael Siemmeister Eksjö SOK 12:47
1099 Jonas Gründler Vaajakosken Terä 12:50
1079 Duncan Morrison Hawkes Bay Orienteering Club 12:52
15085 Mikael Eliasson Göteborg-Majorna OK 12:54
1084 Teemu Karjalainen Vaajakosken Terä 13:03
1082 Johannes Zechner ASVÖ Österrike 13:06
1092 Matthias Poell ASVÖ Österrike 13:10
1090 Gunnar Holmgren Bergnäsets AIK 13:12
1098 Pascal Haas OLG Schaffhausen 13:17
1095 Jeff Teutsch Orienteering Canada 13:19
1078 Yannis Güdel CA Rosé 13:22
1068 Joakim Eliasson Göteborg-Majorna OK 13:26
1072 Andrey Lamov IFK Mora OK 13:28

D20 Elit 2

5 870 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1175 Miti LE CAm Club Rennais de Course dorientation 11:37

H20 Elit 2

8 620 m, 20 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1208 Johan Ivarsson OK Kullingshof 08:32
1214 Andreas Zeijlon OK Hällen 08:45
1212 Markus Nordmark Nässjö OK 08:49
1211 Anton Blomdahl Tullinge SK 09:03
1222 Johan Eklund Växjö OK 09:11
1221 Oscar Renberg Sävedalens AIK 09:16
1210 David Svensson Skåneslättens OL 09:20
1207 Måns Hellgren OK Södertörn 09:33
1231 Albin Bergkvist OK Kåre 09:49
1229 Tom Drygalski Academy 2015 09:53
515 Brage Hellen TIF Viking 09:57
1228 Viktor Gammeljord OK Snab 10:22
1185 Ola Keiserås IL Leik 11:09
1187 Anton Nilsson Umeå OK 11:34
1184 Einar Lofthus Hamar OK 11:46
1190 Lars Beglinger OLG Murten 12:05
1196 Sarawut Atsattru CA Rosé 12:17
1198 Carl Rämmal Lunds OK 12:28
1195 Jonas Carlsson Sundbybergs IK 12:55
1205 Florian Pasda USV Jena 13:21

D18 Elit 2

5 350 m, 41 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1282 Alice Frost OK Roslagen 08:31
1283 Emma Bergman OK Tyr 08:35
1278 Hanna Tynong Tullinge SK 08:38
1271 Erica Eriksson Hjärnarps GH OL 08:42
1274 Elin Posch Jönköpings OK 08:46
1275 Frida Krohn Östersunds OK 08:49
1277 Matilda Arborelius Hjärnarps GH OL 08:53
1276 Emma Kindbom IF Hagen 08:56
1286 Madelene Axelsson Härlövs IF 09:00
1273 Emilia Östlund OK Kolmården 09:03
1288 Malin Nyman OK Tyr 09:11
1281 Ebba Leickt Tullinge SK 09:28
1289 Stina Eriksson Jönköpings OK 09:36
1270 Fanny Andersson Göteborg-Majorna OK 09:43
1292 Ebba Jansson Söders-Tyresö 09:55
1291 Linnea Gustafsson OK Gynge 10:15
1296 Mathilda Högberg Söders-Tyresö 10:22
1236 Klara Mandahl OK Linné 10:42
1298 Hanna Röstin Söders-Tyresö 10:56
1244 Wilma Jansson Vänersborgs SK 11:02
1237 Ebba Envall IK Hakarpspojkarna 11:19
1235 Olivia Nyman Vänersborgs SK 11:24
1248 Ellen Myrskog IK Kronan 11:37
1247 Julia Frejd OK Ravinen 11:41
1240 Kristin Helland-Hansen IL Tyrving 11:46
1242 Ida Torbiörnsson Järla Orientering 11:50
1232 Marit Melby Jacobsen Lardal OL 12:03
1266 Anniina Aaltonen MS Parma 12:16
1268 Agnes Berglund Ulricehamns OK 12:20
1269 Klara Elmblad Bredaryds SOK 12:23
1267 Josefine Andersson OK Renen 12:27
1265 Cecilia Rämmal Lunds OK 12:41
1249 Lina Pålsson Kungälvs OK 12:45
1260 Hanne-Line Ekström MS Parma 12:48
1256 Mimmi Dahlberg Bredaryds SOK 12:56
1250 Freja Vredin IFK Umeå 12:59
1258 Anna Korgavina Nord West 13:03
1263 Csenge Gerber Bussola OK 13:10
1259 Signe Rosendahl OK Renen 13:13
1254 Karin Hagwall Lunds OK 13:17
40012 Zoe Dowling Wellington Ranges 13:28

H18 Elit 2

6 770 m, 101 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1385 Arvid Claesson Jönköpings OK 08:31
1383 Marcus Beckius OK Tyr 08:35
1394 Simon Runefors Växjö OK 08:39
1392 Albin Claesson Sävedalens AIK 08:44
1396 Adam Segerslätt Skåneslättens OL 08:46
1386 Lukas Lundgren Växjö OK 08:48
1376 Viktor Janrik Bromma-Vällingby SOK 08:57
1389 Olle Skog Tullinge SK 08:59
1390 Egil Morast Haninge SOK 09:04
1398 John Gunnarsson Surahammars SOK 09:08
1406 Johan Gustafsson OK Tyr 09:10
1379 Pierre Martinez OK Södertörn 09:13
1403 Jakob Höst Hjärnarps GH OL 09:15
1377 Joakim Skärlén Haninge SOK 09:19
1399 Tobia Berger OLV Baselland 09:24
1407 Linus Backlund OK Södertörn 09:28
1381 Gustav Ögren Korsnäs IF OK 09:30
1402 Brage Jørum Byåsen IL 09:32
1382 Waldemar Andersson OK Roslagen 09:35
1387 Arvid Linder OK Hällen 09:37
1384 Hallvard Seim Grøvlen OL Trollelg 09:43
1430 Bobby Brahm Långhundra IF 09:46
1426 Åsmund Aamodt Resell Nydalens SK 09:51
1421 Fritjof Axelsson FK Göingarna 09:53
1416 Erik Olsson Gävle OK 09:56
1417 Sondre Damm TIF Viking 09:58
1410 Jonas Eriksson Stora Tuna OK 10:01
1425 Sixten Hillerhag IFK Lidingö SOK 10:03
1418 Viktor Wohlgemuth OK Ravinen 10:06
1432 Jesper Vikman OK Nolaskogsarna 10:08
1422 Nils Alexandersson Stora Tuna OK 10:11
1429 Erik Nallgård Västerås SOK 10:13
1428 Jonas Hammarskiöld OK Skogsfalken 10:16
1434 Jens Christian Gammeljord OK Snab 10:18
1431 Are Wigaard Oppsal Orientering 10:21
1420 Jørgen Vister Indre Østfold OK 10:23
1409 Martin Persson Årsunda IF 10:26
1414 Martin Mörsell OK Kåre 10:28
1427 Mårten Olsson Gävle OK 10:33
1413 Ludvig Andreas Rødnes Oppsal Orientering 10:38
1408 Henrik Hamrefors Västerås SOK 10:43
1435 Nils Grip Kalmar OK 10:46
1436 Mattias Perneby IFK Lidingö SOK 10:51
1437 Eric Danielsson OK Kåre 10:58
1325 David Levin Svaide Roma SOK 11:01
1310 Alexander Hörnquist Örnsköldsviks OK 11:03
1321 Pontus Erlandsson SOK Viljan 11:05
1322 Even Lindstad Børresen Hamar OK 11:07
1304 Dusan Slama ATU Kosice 11:10
1332 Isac Johansson Sol Tranås 11:12
1327 Martin Särnbrink OK Tisaren 11:14
1305 Tuve Möller OK Linné 11:17
1319 Oscar Sundlöf Sundsvalls OK 11:21
1331 Oscar Wiberg Järla Orientering 11:26
1334 Robin Beglinger OLG Murten 11:28
1320 Jonas Unsgård IL Leik 11:30
1309 Jonas Toftered IF Rigor 11:32
1317 Daniel Andersson OK Löftan 11:35
1329 Stéphane Wathelet CO Liège 11:39
1330 Rasmus Wickbom Vittjärvs IK 11:44
1318 Nils Wärnsberg Eksjö SOK 11:46
1328 Edvin Andersson OK Norrvirdarna 11:53
1323 Viktor Wassén Vänersborgs SK 11:55
1312 Eric Löfqvist OK Njudung 11:57
1314 Ludvig Sandahl Järla Orientering 12:06
1316 Ola Andersson Stigmännen Karlshamns OK 12:08
1307 Philip Edvardsson Eksjö SOK 12:10
1343 Pontus Lindblom OK Roxen 12:14
1368 Joakim Ståhl Järbo OK 12:16
1335 Ole Wanvik Haugen Stjørdals-Blink Orientering 12:18
1337 Lars Olovsson Rehns BK 12:20
1370 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 12:24
1372 Erik Hansson Härnösands OK 12:26
1345 Christopher Wilestedt Attunda OK 12:28
1351 Nils Henriksson Bergnäsets AIK 12:30
1371 Olle Hansson OK Roxen 12:34
1362 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 12:36
1367 Daniil Kashin Nord West 12:38
1338 Martin Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 12:40
1373 Axel Jutterström IFK Mora OK 12:42
1366 Paul Pasda USV Jena 12:44
1349 David Risberg Kils OK 12:46
1342 Eero Jalli MS Parma 12:48
1308 Erik Tuuri Bergnäsets AIK 12:50
1363 Joona Parjanen MS Parma 12:54
1315 Johan Ryding Södertälje-Nykvarn OF 12:56
1353 Tim Olsson Brattås CK 12:58
1361 Adam Lilja OK Enen 13:00
1359 Adam Tellsén OK Roxen 13:02
1360 Joris Hochstetter USV Jena 13:04
1352 Jesper Lindahl OK Trian 13:06
1344 Fredrik Moe Sandefjord OK 13:08
1355 Johan Lamm Frölunda OL 13:10
1356 Albin Larsson Katrineholms OK 13:12
1350 Andreas Persson OK Hammaren 13:14
1358 Christian Redtzer Attunda OK 13:16
1347 Lukas Eveborn OK Roxen 13:18
1341 Viktor Skoog Kils OK 13:20
1348 Johan Persson OK Österåker 13:24
1339 Oskar Öqvist Bergnäsets AIK 13:26
1364 Elmeri Toivanen Kouvolan Suunnistajat 13:28

D21

6 640 m, 157 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
2116 Sofia Lönnkvist Tullinge SK 08:30
2102 Anna Håkansson Linköpings OK 08:32
2095 Moa Kjellstrand Centrum OK 08:33
2137 Lisa Palm Sävedalens AIK 08:34
2111 Sonja Mueller OLG Basel 08:36
15001 Pernilla Olsson Skåneslättens OL 08:37
2140 Ronja Arvidsson Skåneslättens OL 08:38
2103 Emma Lundman OK Roslagen 08:40
2097 Elin Hamrefors Sävedalens AIK 08:41
1019 Kajsa Hammarström Linköpings OK 08:42
2133 Lucie Komarkova Hjärnarps GH OL 08:44
2120 Albina Patrakova Novosibirsk 08:45
2123 Live Bredholt Jørgensen NTNUI 08:46
2122 Sofie Gustavsson OK Tyr 08:48
2142 Linnéa Johnsson OK Nackhe 08:49
2091 Iris Lui HKOXCC 08:50
2143 Amanda Claesson Sävedalens AIK 08:52
2107 Sara Ivarsson OK Kullingshof 08:56
2127 Gry Granstedt NTNUI 08:57
2099 Nicole Hitz OLK Argus 09:01
2098 Karin Fägerlind Centrum OK 09:02
2113 Angelica Engström Skåneslättens OL 09:04
2093 Madeleine Attfors Sävedalens AIK 09:05
2114 Cristina Hedlund Vandrarringen 09:06
2121 Ellen Larsson IF Hagen 09:08
2092 Eva Gustafsson Hagaby GOIF 09:10
2108 Therese Larsson OK Kroppefjäll 09:12
2105 Solveig Løken NTNUI 09:13
2034 Siri Jeppsson Södertälje-Nykvarn OF 09:14
2131 Jenny Eriksson OK Kåre 09:16
2130 Samantha Saeger OK Linné 09:17
2129 Kristin Källströmer Nyköpings OK 09:20
2139 Malin Leandersson OK Tyr 09:21
2125 Sara Bengtsson Sävedalens AIK 09:22
2136 Kira Arkhipova Novosibirsk 09:24
2135 Elina Johnsson Centrum OK 09:25
2134 Lisa Samor Tjällmo-Godegårds OK 09:26
2128 Linnea Börjars Centrum OK 09:28
2094 Lydia Martinsson OK Tyr 09:29
2089 Jaana Pulkkinen Ylistaron Kilpa-Veljet 09:30
2126 Lisa Pettersson OK Dacke 09:32
1022 Kristin Skaar Ryda SK 09:33
2096 Jenny Lönnkvist Tullinge SK 09:34
2115 Filippa Spånér Sävedalens AIK 09:35
2144 Dorthe Kühl Petersen OK SYD 09:36
2141 Vivian Lee HKOXCC 09:37
2112 Britt Ingunn Nydal NTNUI 09:38
2104 Karin E Gustafsson Hagaby GOIF 09:40
2119 Erika Lindqvist Sävedalens AIK 09:41
2110 My Westlund OK Tyr 09:42
2118 Amanda Martinsson Falkenbergs OK 09:44
15002 Julia Olsson Uddevalla OK 09:46
2169 Linn Bylars Forsa OK 09:48
2173 Therese Persson Snättringe SK 09:51
2168 Frida Strömgård Uddevalla OK 09:53
2172 Johanna Larsson Köping-Kolsva OK 09:56
2174 Anicó Kulow Berliner Turnerschaft 09:58
15003 Lina Lång Stora Tuna OK 10:01
2146 Lisa Gabrielsson Falköpings AIK OK 10:03
2165 Emma Bromark Långhundra IF 10:06
2154 Nina Jeanette Tollehaug Eiker OL 10:08
2160 Malin Welén Köping-Kolsva OK 10:11
2170 Maria Schmiterlöw Hjobygdens OK 10:13
2157 Maren Herrgesell OK Oachkatzlschwoaf 10:16
2166 Frida Danielsson Västerås SOK 10:18
2155 Viktoria Helmersson OK Ravinen 10:21
15079 Johanna Erlandsson Stora Tuna OK 10:23
2164 Anna Birkestål Köping-Kolsva OK 10:28
2162 Elin Törnroth Hjobygdens OK 10:31
2156 Bjørg Granly NTNUI 10:33
2149 Sofie Landqvist Köping-Kolsva OK 10:36
2145 Barbara Schönenberger OL Regio Wil 10:41
2158 Fontaine Hélise Tous Azimuts Douai 10:43
2159 Livia Schifferle Björnbär OK 10:46
2151 Karin Valdemarsson Köping-Kolsva OK 10:48
2150 Lisa Westerberg OK Milan 10:51
2148 Frida Forsberg OK Ravinen 10:53
2417 Johanna Sanderi IFK Lidingö SOK 10:56
2167 Minna Saarinen Koovee 10:58
2036 Ida Willén Östersunds OK 11:00
2022 Elin Svensson IK Hakarpspojkarna 11:02
2029 Karolina Nygren Skogspojkarnas OK 11:04
2017 Kate Morrison OK Linné 11:06
2002 Hanna Eriksson OK Denseln 11:08
2032 Anna Nystedt Sundsvalls OK 11:09
2026 Marielle Nilsson Andrarums IF 11:13
2023 Sara Jonsson OK Orion 11:15
2027 Lisa Kalered OK Denseln 11:16
2019 Maria Brodin Fossum IF 11:18
2039 Sofia Gumaelius Tibro OK 11:22
2005 Andrea Wickbom Vittjärvs IK 11:24
2042 Jenny Gullqvist Västvärmlands OK 11:25
2041 Sara Lundsten Sundsvalls OK 11:27
2010 Dora Szerencsi Järla Orientering 11:29
2025 Jenny Björk OK Denseln 11:33
2009 Anna Olsson Tibro OK 11:34
2021 Agnes Adolfsson Eksjö SOK 11:36
2018 Alexandra Khlebnikova ANCO-Neuchâtel 11:38
15081 Sofia Salomonsson Linköpings OK 11:43
2024 Emilia Henrysson Tibro OK 11:45
2033 Linn Axelsson Ärla IF 11:50
2007 Maria Eriksson Västvärmlands OK 11:52
2028 Malin Jacobson OK Tor 11:54
144 Heike Torggler Sportclub Meran 11:56
2016 Kerria Challandes ANCO-Neuchâtel 11:58
2004 Julia Lundquist Nybro OK 11:59
2037 Katja Lüscher OL Regio Olten 12:01
1002 Anaïs Cattin ANCO-Neuchâtel 12:02
2013 Elin Eriksson Västvärmlands OK 12:03
2011 Sandra Karlsson Bierfeldt Ärla IF 12:05
2006 Frida Andersson OK Orion 12:06
2038 Lovisa Onsbring Gustafson Ärla IF 12:08
2015 Anna Wehlin Skogspojkarnas OK 12:10
2003 Malin Andrén Tibro OK 12:12
2020 Hannah Culberg US Orienteering 12:14
2077 Renee Beveridge North West Orienteering Club 12:15
2064 Lotta Falk Göteborg-Majorna OK 12:17
2044 Ylva Sunesson OK Alehof 12:19
2076 Hanna Baushevich BSU OK 12:20
2078 Eva Öhlund Ulricehamns OK 12:22
2074 Ida Dalhammer OK Roxen 12:23
2043 Rachel Collins DFOK 12:27
2072 Susanna Forsell Motala AIF OL 12:28
2066 Evelina Christoffersson OK Renen 12:30
2063 Marie Rönnestrand Frösö IF 12:32
2055 Josefine Söderlund Leksands OK 12:35
15091 Amanda Hansson Bredaryds SOK 12:37
2071 Elin Blick OK Alehof 12:40
2085 Maria Johansson Torsås OK 12:41
2060 Sofie Pettersson Ulricehamns OK 12:43
2052 Natalia Pereverzina Hertfordshire Orienteering Club HH 12:45
2050 Sofie Svensson Björkfors GOIF 12:46
2084 Marion Risse CA Rosé 12:48
2045 Mary Fleming Australia 12:50
2088 Lovisa Mannfolk Ulricehamns OK 12:53
2058 Lone Malmgren Gjø-Vard OL 12:54
2049 Marthe Gløersen OL Tønsberg og Omegn 12:56
2086 Eliana Köpfli IFK Ilfis OK 12:58
2082 Yuqing Zheng OAC 12:59
2046 Bodil Halvarsson Göteborg-Majorna OK 13:01
2070 Viviane Mumprecht IFK Ilfis OK 13:03
2053 Olga Baranova DVOA 13:04
2083 Maria Bois Leksands OK 13:06
2056 Leena Kuusipohja Kristiansand OK 13:09
2068 Tatyana Bevza Nord West 13:11
2047 Hanna Modin Lunds OK 13:12
2079 Sofia Hägglund OK Hammaren 13:14
Linda Lindkvist Leksands OK 13:15
2081 Sara Schmidt Trollhättans SOK 13:16
2061 Lovisa Falk Hagaby GOIF 13:17
2080 Frida Volden Kongsberg OL 13:19
2067 Carolin Svensson Haninge SOK 13:21
2031 Linnea Nord OK Klemmingen 13:22
2057 Elin Dölerud Göteborg-Majorna OK 13:24
2062 Lina Samor Lerums SOK 13:25
2075 Anna Gierlach WOLF Haltern 13:27
2048 Madeleine Dahlin Kovlands IF 13:29

H21

9 120 m, 193 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
2299 Daniel Johansson Falkenbergs OK 08:30
2332 Aleksandr Kuryshev Ufa-United 08:31
2296 Gustav Henrik Fiskum NTNUI 08:33
2320 Dominik Moesch OLG Basel 08:34
2339 Nils Jansson Rasbo IK 08:35
2336 Otto Lundman OK Roslagen 08:37
2292 Aleksey Arkhipov Novosibirsk 08:38
2213 Gunnar Fiskum NTNUI 08:39
2324 Simen Eid Nielsen NTNUI 08:40
2342 Jaakko Liukkala Hauhon Sisu 08:42
2318 Daniel Gustafsson FK Friskus-Varberg 08:43
2327 Markus Johansson IFK Göteborg 08:44
2333 Oliver Lienhard OLK Argus 08:46
2295 Jerk Rönnols Centrum OK 08:48
2319 Adrian Opheim NTNUI 08:50
2308 Ola Jansson Rasbo IK 08:51
2315 Adam Georgsson OK Nackhe 08:52
2337 Laurin Imholz OLV Luzern 08:55
2345 Nils Tärk Halmstad OK 08:56
2314 Ilya Belianka Sävedalens AIK 08:59
2322 Peter Sundelin IF Femman 09:00
2344 Harald Kalager NTNUI 09:02
2527 Kristoffer Edshage Centrum OK 09:04
2321 Roman Rybachenko Novosibirsk 09:05
2343 Sondre Sande Gullord NTNUI 09:06
2300 Erik Edén Waxholms OK 09:08
2348 Mattis Holt Freidig 09:10
2331 Matthias Bryner OLK Argus 09:12
2316 Einar Hjortås NTNUI 09:13
2328 Måns Bränneby OK Kolmården 09:14
2310 Peter Eriksson Linköpings OK 09:15
2291 Eskil Schøning OK Pan Århus 09:17
2329 Sondre Kongsgård NTNUI 09:19
2325 Thomas Pettersson IF Thor 09:21
2347 Daniel Halvardsson Nässjö OK 09:22
2338 Jesper Nelsén Falkenbergs OK 09:23
2346 Jonas Palm Sävedalens AIK 09:24
2306 Lukas Olsson Väsby OK 09:27
2334 Morten Severin Saue NTNUI 09:28
2335 Stefan Wernig HSV Villach 09:30
2302 Vegard Blomseth Johnsen NTNUI 09:31
2311 Aleksei Roztoptannyi Ufa-United 09:32
2304 Robert Pettersson IF Thor 09:34
2305 Bruno Godefroy Linköpings OK 09:35
2303 Fredrik Noborn IFK Göteborg 09:36
2312 Lars Henrik Verde Thon IF Sturla 09:37
2301 Fredrik Setterqvist OK Södertörn 09:39
2294 Jacob Berg Lofthus NTNUI 09:40
2297 Lars Berge Owren Freidig 09:41
2313 Jonatan Andersson Falkenbergs OK 09:43
2298 Johan Persson Hagaby GOIF 09:44
2364 Mattias Mårts Stora Tuna OK 09:46
2369 Lukas Scharnagl OK Oachkatzlschwoaf 09:48
2366 Laurenz Elstner OK Oachkatzlschwoaf 09:50
2358 Gustav Hagström Falköpings AIK OK 09:52
2349 Andreas Schönning Järfälla OK 09:54
2382 Simon Andersson Forsa OK 09:56
2378 Martin Lövald Hellberg Täby OK 09:58
2375 Remo Thoma OLG Pfaeffikon 10:02
2373 Vladimir Popov Vladivostok 10:04
2381 Anton Oddmo OK Pan-Kristianstad 10:06
2356 Joost Talloen OMEGA 10:08
2359 Marcus Ramström OK Kåre 10:11
2372 Mikael Andersson Stora Tuna OK 10:13
2370 Andreas Magnusson OK Måsen 10:17
2363 Erin Schirm Bay Area Orienteering Club 10:19
2371 Gian-Reto Schaad OLV Zug 2015 10:21
2365 Aron Davidsson Uddevalla OK 10:23
2350 Elias Ögren Stora Tuna OK 10:25
2376 Victor Flingmark OK Kåre 10:27
2352 Janne Heikkinen Helsingin Suunnistajat 10:29
2379 Gustav Eriksson Stora Tuna OK 10:33
2367 Arvid Strandberg Skogslöparna 10:36
2383 Christoffer Schönning Järfälla OK 10:38
2353 Oscar Törnroth Hjobygdens OK 10:40
2377 Anton Sundgren Långhundra IF 10:42
2361 Gustav Lindeborg Täby OK 10:44
2351 Fabian Klein OLG Pfaeffikon 10:48
2355 Tegaday Cordobes Suarez ALCON 10:50
2368 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 10:52
2380 Magnus Halvorsen NTNUI 10:54
2360 Andreas Karlsson Mariestads FK 10:56
2362 Jonas Lundgren Stora Tuna OK 10:58
2222 Måns Faxén Växjö OK 11:00
2180 Joakim Antonsson OK Löftan 11:01
2175 Simon Bohman Rånäs OK 11:03
2173 Joel Mösch OLG Suhr 11:04
2199 Adrian Bergström Älvsby IF OK 11:05
2204 Anders Fogelberg Västvärmlands OK 11:07
2227 Michal Patek K.O.B. Choce 11:08
2230 Johan Aronsson OK Tisaren 11:10
2200 Daniel Örn IK Hakarpspojkarna 11:12
2205 Christian Karldén Kvillebyns SK 11:14
2229 Oscar Gustafsson Idefjordens SK 11:16
2208 Anton Thorstensson IK Hakarpspojkarna 11:17
2179 Jérôme Favre ANCO-Neuchâtel 11:18
2184 Carl-Johan Högberg OK Linné 11:20
2192 Ondrej Pesek K.O.B. Choce 11:21
2219 Wouter Foppen Minor 11:23
2223 Emil Nilsson Umeå OK 11:25
2212 Victor Axbom OK Landehof 11:26
2174 Jonatan Aronsson OK Tisaren 11:29
2207 Erik Råberg OK Landehof 11:30
2218 Johnny Hålsjö Vänersborgs SK 11:31
2188 Niklas Gustafsson OK Tisaren 11:32
2201 Olle Winroth OK Löftan 11:34
2206 Hugo Babel ANCO-Neuchâtel 11:35
2216 Kaarel Kure OK Kobras 11:36
2198 Niklas Thörn OK Vilse 87 11:38
2178 Jesper Johansson Ärla IF 11:40
2214 Tobias Eliasson Sundsvalls OK 11:42
2183 Marcus Svensson FK Boken 11:43
2220 Sam Eriksson Andrarums IF 11:44
2197 Karsten Blume Berliner TSC 11:45
2191 Johan Antonsson OK Löftan 11:47
2211 Mattias Andersson OK Tisaren 11:48
2189 David Runemalm Nybro OK 11:49
2210 Gabriel Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 11:51
2190 Jonas Gustafsson Andrarums IF 11:52
2226 Erik Toomingas Sundsvalls OK 11:53
15004 Erik Liljequist Södertälje-Nykvarn OF 11:54
2217 Alexandre Lebet ANCO-Neuchâtel 11:56
2186 Fredrik Andersson IF Rigor 11:57
2203 Patrik Johansson Kexholms SK 11:58
2195 Sven-Anders Melin Södertälje-Nykvarn OF 12:00
2177 Jan Shanel K.O.B. Choce 12:01
2323 Niklas Olsson Skåneslättens OL 12:02
2225 Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna 12:04
2176 Mattias Nilsson Vänersborgs SK 12:06
2185 Anders Vedin Sundsvalls OK 12:07
2221 Martin Strömgren OK Linné 12:09
2193 Peter Kjellberg Istrums SK 12:10
2194 Gabriel Mösch OLG Suhr 12:11
2202 Martin Sand OK Tisaren 12:13
2224 Emil Kalered OK Denseln 12:14
2263 Robert Larsson Gamleby OK 12:15
2256 Godefroy Schrago CA Rosé 12:16
2264 Dmytro Kosytsin SC Sirius 12:18
2251 Sebastian Pugh Essex Stragglers OS 12:19
2252 Jiri Zelinka O-mikron 12:20
2280 Marcus Hansson Södertälje-Nykvarn OF 12:21
1096 Rickard Ingesson Lunds OK 12:23
2242 Niklas Barsk Övertorneå IF 12:24
6165 Fredrik Sturesson OK Alehof 12:25
2286 Fredrik Svedhem Ulricehamns OK 12:26
2265 Oskar Höglund Motala AIF OL 12:29
2247 Sindre Sandven Fossum IF 12:30
2248 Anders Carnland Frösö IF 12:31
2245 Rasmus Lüscher Göteborg-Majorna OK 12:33
2261 Michael Andersen OK Roskilde 12:34
2235 Björn Arnesson Ulricehamns OK 12:35
2257 Flavio Poltera Quack OK 12:36
2240 Charlie Stolt Rehns BK 12:38
2249 Florian Bochud CA Rosé 12:39
2284 Gustav Åhrén Motala AIF OL 12:40
2236 Brechbuehl Nico OLG Stäfa 12:41
2276 Oscar Vagman OK Klemmingen 12:43
2271 Markus Lundholm OK Renen 12:44
2243 Torbjörn Almegius Stenungsunds OK 12:45
2289 Johan Aspegren OK Kontinent 12:46
2244 Jesper Nilsson Ulricehamns OK 12:48
2258 Jan Pavelka O-mikron 12:49
2262 Mathias Drage Kongsberg OL 12:50
2232 Michael Kreiberg OK Roskilde 12:51
2281 Florian Chatagny CA Rosé 12:53
2287 Erik Jansson KFUM Örebro OK 12:54
2275 Erik Lindgren KFUM Örebro OK 12:55
2239 Mats  Karlström Frösö IF 12:56
2283 Rasmus Schurmann Hylte OK 12:58
2274 Johann Kervarec OL Biel Seeland 12:59
2254 Joar Svartholm Bergnäsets AIK 13:00
2277 Daniel Forsell Motala AIF OL 13:01
2279 David Mellin Sundbybergs IK 13:03
2285 Petter Lind Skogsluffarnas OK 13:04
2290 Vit Suchomel O-mikron 13:05
2278 Stephane Renevey CA Rosé 13:06
2282 Emil Rankka OK Roxen 13:08
2288 Kim Baunehøj Pedersen OK Roskilde 13:09
2260 Niklas Österlund Ulricehamns OK 13:10
1077 Andreas Calleberg Rehns BK 13:11
2259 Javier Ruiz de la Herrán Pidal COMA Club de Orientación de Málaga 13:13
2266 Oskar Lyding Hylte OK 13:14
2237 Simen Wästlund Notodden OL 13:15
2231 Love Lindström Attunda OK 13:16
2267 Patrik Brorsson Frösö IF 13:18
2238 Per Aspegren OK Kontinent 13:19
2255 Kristian Juda Husgard OK Roskilde 13:20
2270 Albin Thunberg OK Alehof 13:21
2272 Oskar Eklöf Rehns BK 13:23
2268 Fredrik Johansson Bredaryds SOK 13:24
2253 Aliaksei Shvants BSU OK 13:25
2269 Yuta Tanikawa OLC Looper 13:28
2241 Christian Renevey CA Rosé 13:29

D21 Kort

4 750 m, 134 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
2401 Malin Fallgren Gudhems IF 08:38:05
2405 Jenny Vinblad Hagaby GOIF 08:39:03
2389 Malin Persson Bottnaryds IF 08:42:02
15005 Elsa Vilhelmsson Falköpings AIK OK 08:52:01
2508 Agathe Torz Valmo 08:57:02
2501 Astrid Ank Jørgensen Horsens OK 08:58:01
2427 Nataliia Kuriatnyk KSO Kompas 09:01:02
2511 Stina Anderjon Växjö OK 09:07:02
2487 Erika Berggren Tullinge SK 09:11:02
2409 Anu Pietilänaho Hiidenkiertäjät 09:12:01
2393 Henny Samuelsson Centrum OK 09:17:02
2496 Caroline Lövhammer IFK Göteborg 09:18:02
2132 Josephine Regnell Växjö OK 09:26:01
2446 Carolina Råberg OK Landehof 09:27:02
2435 Wiviann Ottosson Malmö OK 09:34:02
2426 Viktoriia Bogdanova KSO Kompas 09:35:03
2434 Lisa Mood Länna IF 09:38:02
2445 Emilie Larsson OK Kroppefjäll 09:39:02
2398 Susanne Johansson FK Vittus 09:41:02
2412 Katharina Novak HSV Grossmittel 09:42:02
2471 Annie Lennartsson Skåneslättens OL 09:53:01
2438 Anna-Karin Nilsson Malungs OK Skogsmårdarna 10:01:01
2429 Karin Öhman Linköpings OK 10:02:02
2410 Marie Jinnemo Hjärnarps GH OL 10:03:02
2450 Beatrice Huhta OK Måsen 10:04:02
2439 Saana Taimisto MS Parma 10:07:02
2413 Sofia Killander Hästveda OK 10:08:02
2504 Malin Sundqvist Tullinge SK 10:09:01
2481 Camilla Engstrand Sävedalens AIK 10:10:01
2437 Hanna Kryh Malmö OK 10:11:02
2411 Linda Jinnemo Hjärnarps GH OL 10:13:02
2489 Linnea Larsson Uddevalla OK 10:14:02
2468 Ulrika Aspnäs Sidensjö IK 10:18:07
2394 Inger Anita Tollehaug Eiker OL 10:19:01
2388 Anna Wallerman IFK Göteborg 10:21:01
2404 Sara Holmdell Göteborg-Majorna OK 10:22:01
2418 Susan Bøbel IL Imås 10:23:02
304 Margit Sandem Fjellengen Indre Østfold OK 10:24:02
2428 Marie Spångmyr Leksands OK 10:25:02
2436 Evelina Ekelund Malmö OK 10:26:02
2101 Johanna Ivares OK Södertörn 10:28:02
2153 Tonje Hermansen Indre Østfold OK 10:30:01
2430 Anna Sjöström Lunds OK 10:31:02
2512 Analyn Baumann Y2Y 10:32:02
2516 Stina Brantheim Östersunds OK 10:33:05
2515 Sara Brantheim Östersunds OK 10:34:01
2485 Malin Dahlström Tullinge SK 10:35:02
2506 Ana Marusceac Academy 2015 10:36:02
2456 Hanna Andrén OK Tisaren 10:37:01
2472 Emma Brenander SOK Viljan 10:38:02
2452 Annie Forsberg OK Ravinen 10:39:02
2442 Hanna Adolfsson OK Bävern 10:40:02
2008 Matilda Jonsson Linköpings OK 10:44:02
2488 Channa Lönne Tullinge SK 10:45:01
2499 Solveig Blandkjenn NTNUI 10:46:01
2419 Elisabet Halvarsson KFUM Örebro OK 10:47:02
2406 Ane Sofie Bjørgul Halden SK 10:48:02
2431 Frida Eriksson Lustens OK 10:49:02
2451 Camilla Louise Bevensee OK Pan Århus 10:50:01
2507 Josefin Hanning OK Löftan 10:51:01
2491 Anna Rubbó Umedalens IF 10:54:02
2510 Camilla Matanovic Västerviks OK 10:55:02
2475 Diana Liskany STE Hungary 10:56:01
2483 Annika Neuwirth Tirol 10:57:03
2460 Nathalie Jung OL Amriswil 10:58:02
2455 Linda Eriksson OK Skärmen 10:59:02
2403 Stina Andreasson Gustavsbergs OK 11:00:02
2425 Marie Tjärnberg Kovlands IF 11:01:02
2392 Nina Nembrini C.O. Aget Lugano 11:01:14
2402 Elin Leijgård Gudhems IF 11:02:01
2465 Stine Austad Raumar Orientering 11:04:02
2474 Krisztina Liskany STE Hungary 11:05:02
2458 Agnes Nylin OK Tisaren 11:06:02
2447 Sara Johansson OK Linné 11:07:02
2467 Lisa Andersson Ryda SK 11:08:02
2433 Kristina Karlsson Långhundra IF 11:13:01
2416 Viktoria Olsson IF Hansa-Hoburg 11:14:02
2464 Nicole Häfliger OLG Suhr 11:16:01
2397 Åsa Järvholm FK Vittus 11:18:02
2391 Johanna Willstrand Burseryds IF 11:23:02
2480 Christina Alneberg Strängnäs-Malmby OL 11:24:02
2090 Helle Bobach Aalborg OK 11:25:01
2106 Charlotte Gustafsson Sävedalens AIK 11:26:01
2390 Jennie Johansson Bredaryds SOK 11:27:01
2479 Nathalie Andersson Strängnäs-Malmby OL 11:28:01
2459 Anna Runesson OK Vivill 11:29:02
2441 Karin Kaill OK Alferna 11:30:03
2387 Barbara Hauser ASVÖ Österrike 11:31:02
2385 Elin Woxlin Alfta-Ösa OK 11:32:01
2399 Louise Johansson FK Vittus 11:33:01
2457 Josefin Aronsson OK Tisaren 11:34:01
2514 Tove Fransson Ärla IF 11:37:02
2424 Guro Elisabeth Kolstad Konnerud IL 11:38:01
40059 Mai Watson NTNUI 11:40:02
2444 Tove Paavo OK Klemmingen 11:41:02
2490 Monica Olsson Uddevalla OK 11:42:02
2395 Cecilia Bergander Eksjö SOK 11:43:03
2502 Marie Arnesson Galler OK Löftan 11:44:02
2423 Synne Baklid Konnerud IL 11:45:00
2432 Elin Karlsson Lycksele IF 11:50:02
2476 Jenny Ekström Stenungsunds OK 11:53:02
2482 Isabel Hechl Tirol 11:54:02
2462 Jacqueline Curiger OLC Kapreolo 11:55:01
2415 Christine Rolander IF Hallby SOK 11:57:03
2493 Sara Helander Domnarvets GOIF 12:04:01
2059 Fabienne Haas OLG Schaffhausen 12:09:02
2030 Maja Andersson OK Orion 12:10:01
2486 Karin Lundberg Tullinge SK 12:12:03
2463 Corina Ringli OLG Schaffhausen 12:13:02
2492 Sofia Nilsson Umeå OK 12:14:04
12160 Silvia Casanova OLG Regensburg 12:15:03
2396 Cecilia Widén FK Boken 12:16:02
2448 Marie Ohlin OK Linné 12:17:03
10403 Frida Andersson Ulricehamns OK 12:18:01
10402 Erika Andersson Ulricehamns OK 12:19:01
2421 Anna Lundkvist Kils OK 12:20:02
2400 Stina Backlund Gudhems IF 12:23:01
2414 Monica Casalini Idrott Klubb Prato 12:24:02
2407 Malena Asheim Birkeland Halden SK 12:30:00
2422 Christine J.  Helgerud Kongsberg OL 12:32:06
2069 Ingvild Bonden Kjørsvik Kongsberg OL 12:33:02
2466 Kristin Vollen Sataøen Rond OL 12:34:02
2454 Sara Rensgard OK Renen 12:37:03
2477 Hanna Karlsson Stenungsunds OK 12:40:02
2440 Fredrikke Nohr Moth NTNUI 12:48:01
2453 Sarah-Jane Barrable OK Ravinen 13:31:35
2386 Ariane Wilhem ANCO-Neuchâtel
2408 Embla Morast Haninge SOK
2449 Susanne Eriksson OK Milan
2469 Fanny Deckner Skarpnäcks OL
2470 Linda Nilsson Skåneslättens OL
2473 Sofia Brenander SOK Viljan
2484 Elena Dokhturova Tomsk
2509 My Ottosson Västerbergslagens OL

H21 Kort

7 280 m, 227 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
2695 Marcus Kempe Sävedalens AIK 08:30:01
2706 Asgeir Riseth Tullinge SK 08:34:01
2677 Johan Tallhage Skarpnäcks OL 08:36:59
2729 Henrik Brus Sävedalens AIK 08:38:01
2563 Cristian Wester IF Hagen 08:41:03
2554 Wei Yeung Sunny Tam HKOXCC 08:46:02
2712 Ingemar Åkerman Tullinge SK 08:47:00
2662 Maurizio Mel Orienteering Tarzo a.s.d. 08:48:01
2612 Brynjar Larssen Bakken NTNUI 08:51:00
2636 Mattias Johansson OK Pan-Kristianstad 08:54:02
2526 Martin Karlsson Centrum OK 08:55:01
2679 Claes Lundström Skellefteå OK 08:59:01
2517 Andreas Popp Aalborg OK 09:01:01
2746 Joakim Olsson Väsby OK 09:07:01
2539 Andreas Leijgård Gudhems IF 09:08:02
2647 Emil Wikström OK Tyr 09:09:01
2555 Yeung Chi Lee HKOXCC 09:10:02
2622 Emil Folino OK Denseln 09:11:01
2550 Juho Pietilänaho Hiidenkiertäjät 09:12:01
2620 Robin Örn OK Bävern 09:24:02
2601 Tobias Beckius Linköpings OK 09:25:01
2549 Stian Lysnes Hedrum OL 09:26:01
2557 Anton Persson Hässleholms OK 09:28:02
2661 Edoardo Tona Orienteering Tarzo a.s.d. 09:29:02
2556 Erik Nordqvist Hässleholms OK 09:30:02
2608 Karl Utterback Malmö OK 09:31:01
2735 Fredrik Wessmark OK Flundrehof 09:32:01
2621 Mikael Hall OK Bävern 09:33:00
2660 Loris DErrico Orienteering Tarzo a.s.d. 09:37:00
2606 Martin Lönn Länna IF 09:38:01
2665 Kristian Svensson Rävetofta OK 09:40:01
2534 Mattias Wester FK Vittus 09:41:01
2638 Erik Karlsson OK Ravinen 09:44:00
2680 Marcus Granlund Skellefteå OK 09:46:01
2596 Jonas Vikström Köping-Kolsva OK 09:48:01
2684 Daniel Nilsson Skåneslättens OL 09:49:01
2542 Jonas Ekström Göteborg-Majorna OK 09:50:00
2520 Anders Hansen-Haug Askersunds OK 09:51:01
2605 Joakim Wigertz Långhundra IF 09:52:02
2565 Anders Jonsson IF Marin Väst 09:53:01
2577 Anton Hemlin IK Uven 09:54:01
2748 Jaakko Istolahti Ylistaron Kilpa-Veljet 09:55:05
2747 Robin Erneby Västerås SOK 09:56:03
2585 Tuomo Istolahti Kangasala SK 09:57:02
2593 Johan Celander Köping-Kolsva OK 09:58:00
2667 Peter Nilsson Simlångsdalens IF 09:59:00
2671 Robert Irestig Skarpnäcks OL 10:00:03
2632 Pontus Johansson OK Kullingshof 10:01:01
2730 Elias Haglund OK Djerf 10:02:01
2600 Mattias Jonsson Linköpings OK 10:04:00
2559 Mattias Killander Hästveda OK 10:05:01
2611 Henrik Hellgren Norbergs OK 10:06:01
2532 Adam Fredén Falköpings AIK OK 10:08:02
2519 Vili Valjakka Anttolan Urheilijat 10:09:01
2558 Simon Engel Hässleholms OK 10:10:01
2533 Markus Svensson Filipstads OK 10:11:01
2560 Daniel Nilsson Hästveda OK 10:12:02
2689 Andreas Nordfors Stora Tuna OK 10:13:01
2566 Klas Petersson IF Marin Väst 10:14:01
2524 Fredrik Eriksson Bredaryds SOK 10:15:01
2609 Jesse Ihalainen Navi 10:15:59
2607 Fredrik Öberg Malmö OK 10:17:01
2599 Rudi Olsen Lillomarka OL 10:18:01
2656 Simon Isler OL Amriswil 10:19:01
2594 Cristian Larsson Köping-Kolsva OK 10:20:00
2569 Anders Henriksson IFK Mora OK 10:21:00
2625 Ola Willstrand OK Gisle 10:22:01
2597 Thomas Ek Köping-Kolsva OK 10:23:00
2709 Joakim Lönnkvist Tullinge SK 10:24:01
2668 Gunnar Johansson Skarpnäcks OL 10:25:01
15082 Johan Lindberg IFK Mora OK 10:26:00
2561 Isak Forsberg Högåkers OK 10:27:00
2634 Filip Söderlund OK Milan 10:28:01
2715 Anders Olsson Uddevalla OK 10:29:00
2610 Anton Sihvonen Navi 10:30:01
2652 Henrik Almkvist OK Älvsjö-Örby 10:31:01
2641 Emil Jansson OK Rodhen 10:32:01
2639 Olle Forsberg OK Ravinen 10:33:00
2725 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 10:34:00
2674 Bengt Langels Skarpnäcks OL 10:35:01
2326 Hugo Mattsson Skåneslättens OL 10:36:00
2688 Ales Kotatko Sokol Frydek-Mistek 10:37:01
2640 Lars Hansson OK Rodhen 10:38:01
2710 Johan Kärrström Tullinge SK 10:39:00
2749 Jonathan Rosendahl Ärla IF 10:40:01
2739 Suleyman Aliyev Academy 2015 10:41:02
2687 Martin Satanek Sokol Frydek-Mistek 10:42:01
2603 Stefan Nilsson Lunds OK 10:43:01
2711 Magnus Glännefors Tullinge SK 10:44:00
2721 Per Hult Bredaryds SOK 10:45:01
2562 Jan Forsberg Högåkers OK 10:46:01
2663 Taneli Pantsar Pellon Ponsi 10:47:01
2702 Väinö Lintula Tampereen Pyrintö 10:48:01
2591 Henri Annila Koovee 10:49:01
2666 Johan GF Davidsson Simlångsdalens IF 10:50:02
2728 Jeppe Ruud OK Pan Århus 10:51:00
2686 Vaclav Sebera Sokol Frydek-Mistek 10:52:01
2669 Joel Ahlquist Skarpnäcks OL 10:53:01
2731 Jesper Lund Tullinge SK 10:54:01
2678 Erik Berglund Skarpnäcks OL 10:55:01
2537 Per Sandahl Gamleby OK 10:56:01
2630 Tarmo Haidak OK Kobras 10:57:02
2658 Sigurd Ravnan OL Toten-Troll 10:58:01
2708 Christoffer Eskilsson Tullinge SK 10:59:01
2650 Lars-Ola Bligård OK Vilse 87 11:00:01
2590 Marcus Andersson KFUM Örebro OK 11:01:00
2586 Mikko Hölli Kangasala SK 11:02:00
2330 Henrik Laas IFK Göteborg 11:03:01
2673 Göran Eklund Skarpnäcks OL 11:04:02
2682 Jan Stridh Skogsluffarnas OK 11:05:01
2592 Juho Westerlund Koovee 11:06:01
2595 Niclas Larsson Köping-Kolsva OK 11:07:01
2624 Ola Johansson OK Gisle 11:08:01
2582 Santtu Sainio Kangasala SK 11:09:01
2635 Niklas Hjort Ingwersen OK Pan Århus 11:10:01
2598 Jörn Sundby Larvik OK 11:10:31
2584 Rasmus Alen Kangasala SK 11:11:01
2693 Tomas Johnsson Sundsvalls OK 11:11:31
2718 Karl Bengtsson Umeå OK 11:12:00
2570 Johan Gunnars IFK Mora OK 11:12:30
2723 Anders Konring Olesen FIF Hillerød 11:13:01
2604 Jonas Enarsson Lunds OK 11:13:30
2551 Kalle Liukkonen Hiidenkiertäjät 11:14:01
2644 Per Röst OK Storsjön 11:14:31
2575 Joel Andersson IK Gandvik 11:15:01
2307 Simon Börjeson Ryda SK 11:15:34
2643 David Fors OK Skogsstjärnan 11:16:01
2683 Magnus Falkenström Skogsluffarnas OK 11:16:32
2548 Sverre Berg Lutnæs Hamar OK 11:17:01
2576 Johan Höök IK Jarl Rättvik 11:17:30
2567 Stefan Roos IFK Göteborg 11:18:00
2583 Samu Lehtola Kangasala SK 11:18:31
2694 Claes Davidsson Svenljunga OK 11:19:01
2538 Niklas Fallgren Gudhems IF 11:19:31
2589 Raphaël Stefanini Kemiön Kiilat 11:20:00
2637 Robert von Frenckell OK Raseborg 11:20:31
2645 Martin Svärd OK Tylöskog 11:21:01
2685 Martin Lindström SOK Viljan 11:21:31
2698 Jonas Fagerholm Söderhamns OK 11:22:01
2528 Yi Sun china deer orienteering club 11:22:37
2588 Ville Glad Kemiön Kiilat 11:23:01
2649 Anton Udd OK Tyr 11:24:01
2648 Jens Öström OK Tyr 11:25:01
2703 Anton Pettersson Tibro OK 11:26:00
2745 Johan Salomonsson Vänersborgs SK 11:27:01
2713 Esa Viitanen Turun Suunnistajat 11:28:01
2578 Rasmus Mattsson IK Uven 11:29:02
2579 Axel Mattsson Järla Orientering 11:30:00
2543 Ola Martner Göteborg-Majorna OK 11:31:00
2341 Robert Sandberg OK Roslagen 11:32:00
2717 Christian Erickson Ulricehamns OK 11:33:01
2696 Patrik Nordgren Sävedalens AIK 11:34:00
2672 Markus Berglund Skarpnäcks OL 11:35:01
2521 Jakob Redtzer Attunda OK 11:36:00
1124 David Sundström Söderhamns OK 11:37:01
1129 Erik Engstrand IFK Göteborg 11:38:01
15086 Emil Andersson Ärla IF 11:39:01
2529 Benjamin Eriksson Dalsjöfors GoIF 11:40:01
2704 Bernhard Kogler Tirol 11:41:00
2629 David Jonsson OK Klyftamo 11:42:01
2657 Nicolas Langenegger OL Biel Seeland 11:43:01
2705 Patrik Brorsson Tockarps IK 11:44:01
2714 Daniel Olsson Uddevalla OK 11:45:01
2530 Johan Lövgren Degerfors OK 11:46:01
2531 Simon Nilsson Eksjö SOK 11:47:01
2250 Håkan Palm OK Klemmingen 11:48:00
2544 Simon Sanderi Hagaby GOIF 11:49:00
2580 Peder Kock Järla Orientering 11:50:02
2659 Johannes Iten OLC Winterthur 11:51:03
2602 Jens Uddén Ljungskile FK 11:52:01
2653 Tobias Andersson OK Österåker 11:53:01
2623 Mattias Olofsson OK Enen 11:54:01
2654 William Erlandsson OK Österåker 11:55:01
2628 Anders Granberg OK Klemmingen 11:56:01
2631 Samuel Yngve OK Kontinent 11:57:01
2716 Mattias Prick Uddevalla OK 11:58:00
2655 Mårten Holmström OK Österåker 11:59:00
2574 Mattias Andersson IK Gandvik 12:00:01
2564 Simon Rolander IF Hallby SOK 12:01:01
2690 Pär Engstrand Stora Tuna OK 12:02:01
2547 Emil Wingstedt Halden SK 12:03:01
2633 Isak Eklöv OK Linné 12:04:00
15006 Måns Sandgren OK Orion 12:05:01
2614 Anders Nordberg Nydalens SK 12:06:00
2546 Samuel Andersson Hagaby GOIF 12:07:01
1034 Mats Nordbrøden Järla Orientering 12:08:01
2525 Henrik Andersson Bredaryds SOK 12:09:01
2523 Henric Johnsson Bredaryds SOK 12:10:00
2581 Oscar Björck Järla Orientering 12:11:01
2699 Mikael Wilhelmsson Söders-Tyresö 12:12:01
2719 Ethan Childs USA Orienteering 12:13:01
2642 Christian Løchting Thunberg OK Roslagen 12:14:01
2522 Emil Bruhn Boxholm-Mjölby OL 12:15:02
2568 Joel Sanderi IFK Lidingö SOK 12:16:01
2518 Jonas Søby Pedersen Aarhus 1900 orientering 12:17:00
2681 Tobias Rydlinge Skellefteå OK 12:18:02
2573 Mikael Andersson IK Gandvik 12:20:01
1108 Bradley Lund TuksOrienteering 12:27:01
2536 Niklas Helmertz Frölunda OL 12:28:01
2587 Klas Bringert Katrineholms OK 12:31:01
2692 Simon Mellin Sundbybergs IK 12:34:01
2701 Jonas Borg Södertälje-Nykvarn OF 12:39:01
2675 Jörgen Stegard Skarpnäcks OL 12:41:01
1106 Kalle Bergman OK Ravinen 12:59:01
2571 Niklas Olsson IFK Mora OK 13:01:01
2691 Oscar Andersson OK Tisaren 13:05:01
2724 Ola Brönnheden Nyköpings OK 13:06:01
2616 Tomas Reibring Nyköpings OK 13:11:00
2617 Didrik Hall Nyköpings OK 13:16:00
2618 Henning Hall Nyköpings OK 13:18:00
2627 Fredrik Karlsson OK Hällen 13:23:00
15007 Thor Nørskov IFK Göteborg 13:24:01
2553 OnLap Chan HKOC 13:25:03
2552 Forty-thousand Cheung HKOC 13:36:03
2540 Simon Sjöhed Gävle OK
2541 Per-Åke Bligård Göteborg-Majorna OK
2545 Jonathan Andersson Hagaby GOIF
2572 Daniel Andersson IK Gandvik
2613 Sindre Engzelius Gylver NTNUI
2615 Daniel Wejås Nyköpings OK
2626 Fredrik Ahnlén OK Hammaren
2646 Christian Hedqwist OK Tyr
2651 Leo Karlsson Forsberg OK Vilse 87
2664 Rasmus Rostö Rånäs OK
2697 Svante Persson Söderhamns OK
2700 Oliver Petersen Söders-Tyresö
2707 Markus Fredlund Tullinge SK

D20

5 450 m, 88 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
2795 Ellen Johnsson OK Nackhe 08:31
2799 Julie Roulleaux COL Etrechy 08:34
2794 Alice Törnlund OK Södertörn 08:36
2805 Ragnhild Løvli Asker SK 08:39
2813 Anna Matyba OK!Sport 08:42
2786 Maria Kontoniemi Tampereen Pyrintö 08:44
2792 Stina Nero Mullsjö SOK 08:47
2793 Mirabella Tolonen Rajamäen Rykmentti 08:50
2807 Gina Mølnvik Freidig 08:52
2806 Linn Eriksson Ryda SK 08:55
2804 Boel Sundberg OK Södertörn 08:58
2791 Sandra Bestel COL Etrechy 09:00
2802 Tanja Moser Tampereen Pyrintö 09:03
2808 Lina Fredriksson Korsnäs IF OK 09:06
2810 Stina Larsson IF Hagen 09:08
2797 Selma Øfsthus Gravir Asker SK 09:11
2800 Laura Bøgh Faaborg OK 09:14
2801 Sara Josarp FK Friskus-Varberg 09:16
2787 Ebba Westerberg OK Kolmården 09:19
2790 Sofia Sjögren OK Kullingshof 09:22
2796 Kajsa Stina Sandstad Frol IL 09:24
318 Patricia Edgarsson OK Skogsfalken 09:27
2809 Claudia Rooman Trol Belgium 09:30
2789 Linnea Wejås Nyköpings OK 09:32
2811 Kristiane Ottesen Varegg Fleridrett 09:35
2803 Sigrid Merete Moen Pedersli OL Trollelg 09:38
2812 Tiina Anttila Suomusjärven Sisu 09:40
2798 Martina Sallstedt OK Södertörn 09:43
2831 Sara Hamrefors Västerås SOK 09:46
2821 Anne Edsen Aarhus 1900 orientering 09:50
2826 Hanna Gustafsson OK Kåre 09:54
295 Hanna Berglund OK Kåre 09:58
2824 Jenny Edgren Trollhättans SOK 10:01
2830 Lovisa Johansson Västerviks OK 10:05
Nadja Rutz OLG Pfaeffikon 10:08
2822 Isabel Schaffer OK Oachkatzlschwoaf 10:09
2816 Oda Frøshaug Indre Østfold OK 10:13
2815 Sara Magnusson OK Måsen 10:16
2788 Judith Pirklbauer Naturfreunde Linz 10:24
2817 Sonja Palm HJS-Vansbro OK 10:28
2832 Sofie Banke Svendborg OK 10:31
2819 Carolina Larsson Åmåls OK 10:35
2820 Teresa Stafström Västerås SOK 10:39
2818 Marine Bonora ALCO St Priest 10:43
2829 Lena Stromberger OK Oachkatzlschwoaf 10:46
15152 Julia Adolfsson OK Kåre 10:48
2833 Fredrika von Essen OK Linné 10:50
297 Hanna Barkegren Stora Tuna OK 10:52
2828 Siri Dobler OLG Pfaeffikon 10:54
2825 Evalin Brautigam Western Connecticut OC 10:58
2752 Stina Widmark OK Storsjön 11:02
2827 Niamh Corbett CorkO 11:07
1172 Lisa Wassén Vänersborgs SK 11:09
2757 Melanie Sergiev GMOC, Vermont 11:11
2756 Beata Larsson Rånäs OK 11:16
2753 Nina Hallor OK Tisaren 11:21
2760 Cecilia Boman Lustens OK 11:25
2761 Virág Weiler Budapest 11:30
2750 Kathrine Amby OK Pan Århus 11:35
2762 Ulrika Toftered IF Rigor 11:39
2763 Malin Reichenberg Idefjordens SK 11:44
2758 Yu Xiaofan Learnjoy 11:49
2765 Karen Bjergaard Nydalens SK 11:53
289 Melina Toven Stora Tuna OK 11:58
2755 Ebba Andrén Tibro OK 12:03
1174 Emelie Andersson Vänersborgs SK 12:07
2754 Fanny Rostö Rånäs OK 12:09
12496 Elin Peterson Älvdalens IF OK 12:12
2778 Elena Gurskaia Nord West 12:16
2759 Clíona McCullough Dublin University Orienteers 12:20
2773 Roisin Long AJAX 12:24
2775 Sophie Miocevich Cleveland Orienteering Klub 12:28
2782 Minda Langmoen Kungälvs OK 12:31
2770 Sofia Helmertz Frölunda OL 12:35
2781 Ylva Paavo OK Klemmingen 12:39
2814 Aoife McCavana GEN 12:43
2774 Maria Lund Stenungsunds OK 12:46
2785 Cherie Sjöblom Frölunda OL 12:50
2784 Åsa Ramberg Hallstahammars OK 12:54
2768 Klara Holmgård Kils OK 12:58
2783 Nora Ramstein Australia 13:01
2766 Johanna Palm Nilsson Rehns BK 13:05
2767 Felicia Spångberg Lunds OK 13:09
2771 Johanna Lindgren IF Hallby SOK 13:13
2772 Rosie Dalheim Australia 13:16
2776 Miranda Leaf DFOK 13:20
2769 Irina Stroganova Nord West 13:24
2779 Julia Gierlach WOLF Haltern 13:28

H20

6 720 m, 59 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
2880 John Gabrielsson Sävedalens AIK 08:31:00
2869 Joel Pettersson Tullinge SK 08:35:00
2884 Michael Rooman Trol Belgium 08:39:00
2871 Oscar Sturk Waxholms OK 08:43:00
2872 Alessandro De Noni Orienteering Tarzo a.s.d. 08:46:00
2866 Gard-Martin Udnesseter Johnson NTNUI 08:50:00
2875 Fredrik Regborn Hagaby GOIF 08:58:00
2882 Jakob Junkers IF Marin Väst 09:01:00
2881 Lasse-Pekka Lahti Kangasala SK 09:05:00
2868 Oskar Eklund Målilla OK 09:09:00
2879 Daniel Bengtsson Tullinge SK 09:13:00
2877 Simon Thrane Hansen OK Pan Århus 09:20:00
2867 Johan Nilsson Hultsfreds OK 09:24:00
2870 Oskar Vigren Sävedalens AIK 09:28:00
2878 Holger Petersen OK Gorm 09:31:00
2874 Kalle Karlsson GOIF Tjalve 09:39:00
2885 Arvid Hammar FK Herkules 09:43:00
2897 Martin Nilsson Snättringe SK 09:47:00
2894 Coni Meili OLG Chur 09:53:00
2889 Robin Larsson FK Göingarna 09:59:00
2891 Elia Brühwiler OL Regio Wil 10:05:00
2892 Bonnet Vincent Guyancourt Orientation 78 10:10:00
2888 Emil Sjöö Västerviks OK 10:16:00
2898 Johan Larsson OK Skogshjortarna 10:22:00
2887 Demian Gander OLG Pfaeffikon 10:28:00
2890 Jan Schliebener OLV Uslar 10:34:00
2896 Michael Adams West Yorkshire Orienteers 10:39:00
15008 Jefta Langerak Järfälla OK 10:45:00
2895 Christoffer Johansson Trollhättans SOK 10:51:00
2893 Iurii Malyshev RUS-Veteran 10:57:00
2836 Gottfrid Arksand Vallentuna-Össeby OL 11:02:00
2839 Viktor Djerf Västerbergslagens OL 11:08:00
2837 William Hultqvist Vallentuna-Össeby OL 11:14:00
2843 Mathias Myrefelt Norlinger Järla Orientering 11:20:00
2844 Aksel Madslien Nydalens SK 11:23:53
2845 Erik Erlandsson OK Vivill 11:31:00
2846 Oskar Johansson Västvärmlands OK 11:37:00
2838 Álvaro Prieto del Campo Malarruta 11:43:00
2834 Luca Nembrini C.O. Aget Lugano 11:49:00
2835 Christian Bagger Hagner Silkeborg OK 11:54:00
1219 Asker Öhlenschläger CopenhagenO 12:00:00
2841 Johan Liljebjörn Nybro OK 12:06:00
2840 Lino Wilhelm OL Regio Olten 12:12:00
2858 Rasmus Steen OK Enen 12:16:00
2856 David Grossmann OLG Thun 12:24:00
2859 Ilya Kudryavcev Nord West 12:28:00
2855 Aron Laurell Håkansson Kungälvs OK 12:32:00
2854 Robert Graham Ottawa OC 12:36:00
2853 Lukas Hofer OLG Thun 12:40:00
2851 Kalle Johansson OK Hammaren 12:44:00
2860 Henrik Upsal Kristiansand OK 12:48:00
2865 Tobias Bladh Lunds OK 12:52:00
2862 Andreas Mayer ASVÖ Österrike 12:56:00
2850 Anton Daniels Attunda OK 13:08:00
2847 Lars Treekrem Heming Orientering 13:12:00
2857 Håvard Myhre Kongsberg OL 13:16:00
2849 Valentin Levesy Orientalp 13:20:00
2864 Jakob Lilja OK Enen 13:24:00
2863 Samuel Johansson OK Hammaren 13:28:00

D18

4 960 m, 61 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
2942 Chantelle Hesselberg OK Hällen 08:31
2938 Erika Ahlqvist OK Tyr 08:35
2945 Emilie Liabakk Eriksen Byåsen IL 08:39
2952 Emma Waddington DontGetLost Adventure Running 08:47
2946 Mara Brügger OLG St.Gallen/Appenzell 08:55
2948 Tora Westerberg OK Kolmården 08:59
2939 Linnea Borg Linköpings OK 09:03
2936 Elin Karlsson GOIF Tjalve 09:07
2951 Fride Sørensen IF Sturla 09:11
2934 Malin Fritzell Mullsjö SOK 09:15
2950 Benedetta Vanzella Orienteering Tarzo a.s.d. 09:23
2940 Maria Gustafsson Hagaby GOIF 09:31
2943 Ingvild Ytterhus Utengen Byåsen IL 09:35
2949 Sarah Kathrine Nissen Pedersen Faaborg OK 09:39
2941 Alva Rasmussen Nyköpings OK 09:43
2958 Annalena Schmid OLG Wislig 09:47
2955 Evelina Peterson Falköpings AIK OK 09:51
2962 Sigrid Marie Ståhl Vik Fredrikstad SK 09:56
2954 Hanna E. Andersen Eiker OL 10:00
2968 Malin Jansson Hjobygdens OK 10:09
2960 Julia Hed OK Skogsfalken 10:13
2959 Olivia Nilsson OK Pan-Kristianstad 10:22
2957 Maren Roll Paulsen Fredrikstad SK 10:26
2953 Marlene Berger OK Oachkatzlschwoaf 10:31
2961 Josefin Erlandsson OK Milan 10:35
2969 Hanna Torjusen Fredrikstad SK 10:40
2965 Louise Adams West Yorkshire Orienteers 10:44
2967 Mathilda Linde IF Åland 10:48
2963 Johanna Trummer OK Oachkatzlschwoaf 10:53
2956 Matilda Forsberg OK Ravinen 10:57
2906 María Prieto del Campo Malarruta 11:02
2914 Marie Herrnhold Berliner TSC 11:07
2913 Arianna Arpagaus C.O. Aget Lugano 11:11
2909 Cecilia Djerf Västerbergslagens OL 11:21
2911 Moa Granstedt IK Hakarpspojkarna 11:25
2904 Florence Buchs ANCO-Neuchâtel 11:30
2908 Stine Njåstein IL Tyrving 11:35
2910 Malin Thorneman Helsingborgs SOK 11:39
2899 Lisa Johansson OK Tisaren 11:49
2907 Rebecka Salenbäck Kristinehamns OK 11:53
2902 Sophie Wälti ANCO-Neuchâtel 11:58
12587 Frida Peterson Älvdalens IF OK 12:03
2901 Ingvild Kongslien Skogspojkarnas OK 12:12
2919 Beatrice Law HKOC 12:16
2926 Josefin Karlsson Attunda OK 12:20
2927 Jenny Bredfelt Lunds OK 12:24
2933 Julia Blom Frölunda OL 12:28
2903 Maiken Sandberg Nydalens SK 12:32
2928 Elsi Pöllänen Espoon Suunta 12:36
2922 Ella Mahlamäki Espoon Suunta 12:40
2964 Johanna Lundkvist OK Vargen 12:44
2930 Martine Topstad OL Tønsberg og Omegn 12:48
2932 Signe Steindahl Stenungsunds OK 12:52
2918 Linnea Larsson Ulricehamns OK 12:56
2929 Camilla Fingerroos Paimion Rasti 13:00
2917 Cecilia Spångberg Lunds OK 13:04
2920 Clara Cox Lerums SOK 13:08
2925 Law Hoi Yi HKOC 13:12
2924 Klara Wassenius Uddevalla OK 13:20
2931 Amanda Halvarsson Leksands OK 13:24
2916 Sara Almehed Frölunda OL 13:28

H18

5 790 m, 112 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
3039 Preben Antonsen Byåsen IL 08:31
3058 August Bengtsson OK Nackhe 08:34
3056 Anders Lunding Henriksen Svendborg OK 08:41
3049 Quim Llobet Club Orientació Catalunya 08:44
3048 Euan Tebbutt Twycross OC 08:47
3051 Arnau Requena Fernandez Club Orientació Catalunya 08:51
3060 Loann Peurey COL Etrechy 08:54
3059 Jan Erik Naess DontGetLost Adventure Running 08:57
3044 Bjørnar Løvli Asker SK 09:00
3052 Emil Johansson OK Bävern 09:04
3053 Are Mårdalen Freidig 09:10
3057 Enric Prats Bacardit Club Orientació Catalunya 09:14
3045 Thibault Erbland COL Etrechy 09:17
3041 Oliver Malmkvist Jönköpings OK 09:20
3055 Albin Lager Nässjö OK 09:23
3047 Per Karlsson OK Tylöskog 09:27
3061 Sebastian Rüegg OLG St.Gallen/Appenzell 09:30
3042 Martin Skyggesson OK Nackhe 09:33
3050 Jesper Lindström IF Hagen 09:40
3040 Dídac San José Romeu Club Orientació Catalunya 09:43
3063 Lars Widmer OLG Pfaeffikon 09:46
3075 Johan Edenhamn Länna IF 09:48
3076 Emanuel Näslund Skogslöparna 09:50
3067 Tobias von Kronhelm OK Måsen 09:53
1424 Erik Berglund OK Kåre 09:54
3077 Robin Svennberg Degerfors OK 09:55
3084 Jarle Lysnes Hedrum OL 09:57
3085 Dan Österlund Västerås SOK 10:00
3078 Mikkel Ebbensgaard CopenhagenO 10:02
3068 Niklas Brantner OK Oachkatzlschwoaf 10:04
3082 Seth Wiman Täby OK 10:07
3091 Braun Emanuel OK Oachkatzlschwoaf 10:09
3066 Adam Johansson Trollhättans SOK 10:11
3073 Håkon Blågestad Indre Østfold OK 10:14
3092 Sune Öhlenschläger Örkelljunga FK 10:16
3065 Simon Österlund Västerås SOK 10:18
3080 Linus Hämmerli OL Regio Wil 10:21
3086 Simon Godefroy OPA Montigny 10:23
3088 Andreas Duc Jørgensen CopenhagenO 10:28
3070 Erik Österberg Skogslöparna 10:30
3064 Ludwig Bergfalk Järfälla OK 10:33
3071 Peter Hansen CopenhagenO 10:35
3081 Oscar Lang Västerviks OK 10:37
3062 Michael Imhof OL Regio Wil 10:42
3087 Erik Svensson OK Klyftamo 10:44
3069 Wout Keuppens OMEGA 10:47
3083 Rasmus Rasmussen OK Snab 10:51
3079 Florian Kurz OK Oachkatzlschwoaf 10:54
3089 Anton Strandberg Skogslöparna 10:56
3072 Michael Bättig OLG Wislig 10:58
2974 Carl Börnstedt Tolered-Utby Ol-klubb 11:01
2972 Guillaume Wyrsch ANCO-Neuchâtel 11:04
2988 Håvard Bakke Ringerike OL 11:06
2970 Vegard Vaeng Bernhardsen Bul-Tromsø IL 11:09
2984 Vilmos Weiler Budapest 11:12
2976 Olof Lundgren Umeå OK 11:14
2980 Axel Rydgård Eksjö SOK 11:20
2992 Noa Pruth IK Hakarpspojkarna 11:22
2990 Mario Sommer OLG Cordoba 11:28
2986 Joakim Handin OK Löftan 11:30
2971 Sander Arnevik Ringerike OL 11:33
2996 Vojta Bartos SK Praga 11:36
2997 Arvid Jernstig Vänersborgs SK 11:38
2994 Rikard Kammerud Ringerike OL 11:41
2991 Alexander Graad Ronneby OK 11:44
2977 Julius Kindlundh FK Finn 11:46
2983 Petter Markhus Verdal OK 11:49
2981 Paul Scholtz Berliner TSC 11:52
2989 Dominik Jandl Naturfreunde Wien 11:57
2975 Håvard Landro Svingheim Konnerud IL 12:02
2993 Erik Liljebjörn Nybro OK 12:05
2987 Markus Pettersson Vänersborgs SK 12:08
2979 Simon Eriksson Umeå OK 12:10
2978 David Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 12:13
3031 Hugo Thunberg OK Alehof 12:15
3009 Simon Bernersson OK Enen 12:17
3022 Alexander Garin Strängnäs-Malmby OL 12:19
3012 Paavo Simola Lounais-Hämeen Rasti 12:21
3034 Joar Lönngren Boxholm-Mjölby OL 12:23
3093 Nicklas DeWitt Länna IF 12:24
3027 Linus Olsson OK Gipen 12:26
3021 Antun Tisljar OK Orion, Zagreb 12:28
3007 William Ekberg Kongsberg OL 12:30
3029 Florian Walthert OLG Thun 12:32
3036 Fredrik Norlin IFK Mora OK 12:34
3004 Jonas Dresel SC Klecken 12:36
3016 Sigurd Bonden Kjørsvik Kongsberg OL 12:37
2998 Tommi Kukkula Rastikarhut 12:39
3011 Vitaliy Fedorov Nord West 12:43
3035 Lukas Bernatik Sokol Frydek-Mistek 12:45
3000 Filip Hahne Insjöns IF OK 12:47
3015 Christoph Weber OLG Hondrich 12:48
3002 Jonas Brütsch OLG Schaffhausen 12:50
3025 Philippe Grossmann OLG Thun 12:52
3014 Martin Krenn ASVÖ Österrike 12:54
3026 Jonas Iversen Odense OK 12:56
3013 Jonathan Björk Leksands OK 12:57
3024 Sindre Wold Sundbybergs IK 12:59
3019 Martin Raffler Tirol 13:01
3006 Oscar Molin Boxholm-Mjölby OL 13:03
3008 Viktor Ivarsson OK Hammaren 13:05
2999 Anton Berneving OK Gipen 13:07
3032 Martin Lund Stenungsunds OK 13:10
3005 Andreas Zechner ASVÖ Österrike 13:14
3037 Immanuel Stensöta Frölunda OL 13:16
3001 Vidar Funkquist IF Hansa-Hoburg 13:18
3023 Jakob Bremer Boxholm-Mjölby OL 13:19
3028 Dmitry Rudenko Nord West 13:21
3033 Filip Brunander Attunda OK 13:23
3017 Rasmus Möller Arboga OK 13:25
3018 Jørgen Teigen Søgård Kongsberg OL 13:27
3038 James Crosby Auckland OC 13:29

D17-20 Kort

4 350 m, 44 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
3122 Ella Johansson IF Hagen 08:33
3115 Alina Sprenger SV IHW Alex 78 Berlin e.V. 08:48
3118 Ellen Persson Söderhamns OK 08:56
3119 Elvira Olsson OK Kroppefjäll 09:03
3114 Emma Renberg Sävedalens AIK 09:11
3117 Matilda Renlund OK Södertörn 09:26
3120 Anna Lampinen Selånger SOK 09:33
3121 Cecilie Udholm Aalborg OK 09:41
3142 Ronja Bergman Snättringe SK 09:46
3143 Emilia Danielsson Köping-Kolsva OK 09:50
285 Hanna Sahlin OK Kåre 09:53
3129 Joelle Girardin OLV Zug 2015 09:57
3126 Clara Henningsson IK Trenne Ullared 10:01
3124 Magdalena Hedberg Söders-Tyresö 10:04
3141 Ebba Bengtsson OK Lindéna 10:08
3138 Linnea Hedin Söders-Tyresö 10:11
3134 Elin Johansson Forsa OK 10:15
3136 Kajsa Eriksson Bodafors OK 10:18
3135 Moa Henningsson IK Trenne Ullared 10:22
3139 Johanna Cavallin Valbo AIF 10:26
3140 Florence Girardin OLV Zug 2015 10:29
3125 Kristina Præstgaard Mariager Fjord OK 10:33
3137 Felicia Karlsson IK Trenne Ullared 10:36
3123 Jennie Rosén Hästveda OK 10:40
3133 Filippa Grelz Söders-Tyresö 10:43
3131 Linnea Nyberg Säterbygdens OK 10:47
3128 Marie Lind Främmestads IK 10:51
3130 Linnéa Granlund Täby OK 10:54
3097 Nelly Lidman Tibro OK 11:04
3096 Hilma Markinhuhta Göteborgs SK 11:12
3102 Linnea Petrisi Västerbergslagens OL 11:29
3099 Alva Bergquist Södertälje-Nykvarn OF 11:37
1293 Tilda Andersson OK Ravinen 11:45
3094 Isis Jernstig Vänersborgs SK 11:54
3095 Siri Grandal IL Tyrving 12:02
3100 Amalie Fjæastad Amundsen Konnerud IL 12:10
3103 Emma Johansson OK Hammaren 12:18
3109 Ida Svenningsson Lunds OK 12:33
3104 Anna Leitner Tirol 12:41
3110 Magdalena Engl ASVÖ Österrike 12:48
3112 Regula Keller Tirol 12:56
3107 Christina Broinger ASVÖ Österrike 13:11
3105 Idun Bækken Os IL orientering 13:18
3108 Emma Auselius Bredaryds SOK 13:26

H17-20 Kort

5 210 m, 31 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
3169 Andreas Näslund OK Roslagen 08:39
3170 Markus Hellgren OK Södertörn 08:58
3167 Carl Agrell Sävedalens AIK 09:16
3168 Alexander Nilsson OK Södertörn 09:35
3173 Felipe Siqueira Pereira COGA - Clube de Orientação Gralha Azul 09:54
3172 Hjalmar Ljungberg Sjövalla FK 10:13
3171 Jesper Haglund OK Djerf 10:31
3174 Jonatan Riberth IK Trenne Ullared 10:50
3152 Jonathan Ahlsén Södertälje-Nykvarn OF 11:02
3154 Johan Winther Västerbergslagens OL 11:08
3147 Chen Jianhao Honkong 11:13
3146 Romain Wälti ANCO-Neuchâtel 11:18
3145 Douglas Brennan OLG Murten 11:29
3149 Hjalmar Eldh Lidköpings VSK 11:34
3153 Antonin Stampbach ANCO-Neuchâtel 11:40
3148 Oskar Andersson OK Linné 11:45
3155 Zhang Yu Honkong 11:50
3144 Anton Boberg IF Rigor 11:56
1189 Johan Nordin Sundsvalls OK 12:01
3151 Marcus Selin Örnsköldsviks OK 12:06
3157 Jesper Hedar OK Tor 12:12
2848 Jesper Melin Garphyttans IF 12:15
3162 Erik Blick OK Alehof 12:19
3161 Erland Simonsson Sundbybergs IK 12:27
3166 Vetle Andre Reinhartsen Kristiansand OK 12:35
3164 Philip Molin Boxholm-Mjölby OL 12:44
3158 Leevi Halén Espoon Suunta 12:52
413 Michael Laraia US Orienteering 13:07
3163 Erik Widmark IF Hagen 13:09
3165 Jakob Mellin Sundbybergs IK 13:17
3160 Marius Myhre Sælevik Haugesund IL Orientering 13:25

D16

4 510 m, 145 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
3268 Linnea Nilsson Nyköpings OK 08:31
3258 Nora Stålberg OK Hällen 08:33
3265 Sofia Borg Linköpings OK 08:35
3270 Anna Nordholm Sävedalens AIK 08:38
3272 Ragnhild Eide Byåsen IL 08:40
3260 Jael Wälti OL Biel Seeland 08:42
3267 Vera Melkild Freidig 08:45
3259 Jenny Perers Korsnäs IF OK 08:49
3275 Sofia Dahl Härlövs IF 08:52
3288 Hanna Mårtensson OK Skogsstjärnan 08:54
3283 Tine Dalgaard Kolding OK 08:59
3277 Ellen Frost OK Roslagen 09:01
3278 Hannele Möller Linköpings OK 09:03
3263 Synne Strand Asker SK 09:06
3284 Lisa Berggren OK Kolmården 09:08
3271 Linnéa Carlsson OK Hällen 09:11
3269 Maja Wallenius OK Skogsstjärnan 09:13
3285 Loviisa Kalliokoski Perhon Kiri 09:15
3287 Lova Klasér Korsnäs IF OK 09:18
3274 Trine Eg Staugaard Kolding OK 09:25
3264 Johanna Rundqvist OK Nackhe 09:27
3262 Natalie Larsson Ryda SK 09:29
3286 Sarah Magnusson Linköpings OK 09:32
3276 Siri Nyfeler OLG Thun 09:34
3281 Lisa Jonsson-Nordin Skåneslättens OL 09:36
3273 Tuuli Heikkilä Lynx 09:39
3280 Ronja Jungåker Korsnäs IF OK 09:41
3261 Linda Gustafsson OK Tyr 09:43
3309 Agnes Kracht CopenhagenO 09:45
3302 Thea P Dyrkorn Eiker OL 09:47
3333 Kaisa Rooba Rakvere OK 09:49
3326 Amanda Carlsson IK Trenne Ullared 09:50
3319 Amanda Backlund Trollhättans SOK 09:52
3294 Elinor Delin OK Pan-Kristianstad 09:54
3328 Amanda Karlsson OK Ravinen 09:55
3289 Sofia Eriksson Stora Tuna OK 09:57
3293 Katherine Petersen Bay Area Orienteering Club 09:59
3310 Kristina Tedhamre Snättringe SK 10:00
3311 Moa Westblad OK Ravinen 10:02
3306 Victoria Eriksson OK Nolaskogsarna 10:04
3314 Hanna Kjellin Forsa OK 10:05
3313 Klara Andersson OK Pan-Kristianstad 10:07
3292 Sofie Andersen BOK 10:09
3290 Amalie Severinsen CopenhagenO 10:10
3321 Emma Hållström Gävle OK 10:14
3297 Karolina Bjärnlid IFK Lidingö SOK 10:15
3298 Astrid Kirkegaard CopenhagenO 10:17
3327 Ane P Dyrkorn Eiker OL 10:19
3301 Emma Stenbacka Vaasan Suunnistajat ry 10:20
3331 Moa Erlandsson Vimmerby OK 10:22
3312 Sarah Petersen Bay Area Orienteering Club 10:24
3295 Elin Wihlborg OK Gynge 10:25
3315 Emma Viberg Skogslöparna 10:27
3291 Emelie Jonasson Forsa OK 10:29
3299 Tereza Miklusova TJ Rapid Bratislava 10:30
3317 Klara Ingelström OK Gynge 10:32
3296 Mia Bekhus Fredrikstad SK 10:34
3304 Julia Doubson Bay Area Orienteering Club 10:37
3332 Elin Jarlemark IFK Lidingö SOK 10:39
3316 Elvira Danielsson Köping-Kolsva OK 10:40
3303 Alva Limbäck Västerås SOK 10:42
3325 Ida Øbro CopenhagenO 10:44
3308 Anna Herbert Täby OK 10:45
3318 Marie Erskov Krogh CopenhagenO 10:47
3324 Vilma Karlsson Snättringe SK 10:50
3300 Lise Bonora ALCO St Priest 10:52
3307 Vilma Von Krusenstierna OK Kåre 10:54
3323 Elin Nallgård Västerås SOK 10:55
3320 Johanne Bratland Tjernshaugen OK Moss 10:57
3330 Ida Kristiansson Trollhättans SOK 10:59
3195 Carolina Jonsell Vallentuna-Össeby OL 11:00
3212 Solveig Hernandez Vråle Konnerud IL 11:02
3207 Ellen Andersson Stigmännen Karlshamns OK 11:04
3206 Riina Jordi OLG Hondrich 11:06
3197 Fanny Sundblad Eksjö SOK 11:08
3187 Alice Finndahl IK Hakarpspojkarna 11:10
3184 Sina Wilhelm OL Regio Olten 11:11
3188 Emelie Karlsson OK Landehof 11:13
3183 Anine Lome Hamar OK 11:15
3179 Hanna E Tuoremaa Vittjärvs IK 11:17
3186 Sofia Österman Vänersborgs SK 11:19
3205 Rikke Blakkestad Ingesen Sarpsborg OL 11:21
3176 Nora Torgersen Halden SK 11:22
3196 Emma Karlsson OK Landehof 11:24
3178 Olivia Lönkvist OK Vivill 11:26
3191 Karoline Aune Halden SK 11:28
3213 Sofia Westin Vittjärvs IK 11:30
3204 Dominika Kalenska ATU Kosice 11:32
3180 Jenny Wegebro Umeå OK 11:33
3210 Evelina Eriksson IK Hakarpspojkarna 11:35
3214 Frida Andersson Tolered-Utby Ol-klubb 11:37
3209 Lea Stäuble OLG Galgenen 11:39
3190 Rachel May Sage Orienteering and Rogaining Club 11:41
3189 Maria Vasilenok Orion 11:44
3203 Thea Sildnes Baklid Konnerud IL 11:46
3181 Maria Jansson OK Linné 11:48
3199 Felizia Zienkiewicz IF Rigor 11:50
3208 Julianne Barben ANCO-Neuchâtel 11:52
3200 Rebecca Fahlgren Vittjärvs IK 11:53
3194 Alice Hultin OK Löftan 11:55
3215 Emelie Lorén OK Landehof 11:57
3177 Idun Kristine Felde Olaussen Halden SK 12:01
3182 Emelie Svensson IF Rigor 12:03
3211 Michelle Flückiger OLG Huttwil 12:04
3201 Hanna Johansson Södertälje-Nykvarn OF 12:06
3202 Hanna Leppävuori Kuopion Suunnistajat 12:08
3175 Anna Hallmén OK Tisaren 12:10
3198 Ellen Rosenkvist Helsingborgs SOK 12:12
3193 Sandra Boström OK Linné 12:14
3253 Isabella Lago Göteborg-Majorna OK 12:15
3219 Victoria Asketun OK Roxen 12:17
3236 Tove Flodman OK Hammaren 12:19
3255 Josefin Bovellan NAIS Orienteringsklubb 12:21
3254 Ellinor Östervall Tumba-Mälarhöjden OK 12:23
3235 Daria Panchenko Nord West 12:25
3216 Anna Simola Lounais-Hämeen Rasti 12:28
3239 Agnes Scheikl ASVÖ Österrike 12:30
3256 Ylva Tidevall Skogsluffarnas OK 12:32
3217 Emelie Feurstein Tormestorps IF 12:36
3252 Elin Hermansson Kungälvs OK 12:37
3230 Anna Crosby Auckland OC 12:39
3222 Elise Josefsson Anderstorps OK 12:41
3247 Emma Blixt OK Hammaren 12:43
3246 Eliska Sieglova SK Praga 12:45
3225 Olga Ludanova Nord West 12:47
3248 Ella Arentz Hagen Sandefjord OK 12:48
3243 Julia Knutsson Boxholm-Mjölby OL 12:50
3223 Ellen Skoog OK Hammaren 12:52
3249 Tova Hermodsson Lunds OK 12:57
3224 Ella Kaukonen Espoon Suunta 12:59
3244 Ane Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering 13:01
3231 Alice Södervall IK Gandvik 13:03
3234 Signe Bredholt Jørgensen Sandefjord OK 13:05
3232 Sara Eriksson IFK Mora OK 13:07
3238 Sofie Josefsson Anderstorps OK 13:08
3240 Olga Vasilyeva Nord West 13:10
3228 Maja Gunnarsson Lerums SOK 13:14
3251 Elsa Holmgård Kils OK 13:16
3229 Emma Persson Tumba-Mälarhöjden OK 13:18
3218 Maria Prestbøen Sandefjord OK 13:19
3233 Ida Palmberg OK Hammaren 13:21
3226 Danielle Goodall North West Orienteering Club 13:23
3242 Emilia Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 13:25
3221 Moa Kjellberg Björkfors GOIF 13:27
3245 Jenny Jakobsson Gamleby OK 13:29

H16

5 410 m, 179 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
3452 Oscar Johansson OK Dacke 08:30
3473 Jonas Lauri FK Herkules 08:32
3474 Sjur Kvisle Asker SK 08:33
3480 Hans Pedersen OK Gorm 08:35
3453 Ole Jørgen Bogen Arenth IF Sturla 08:36
3455 Lukas Arkäng Tullinge SK 08:37
3478 Axel Kudinoff OK Södertörn 08:39
3448 Gustaf Hedegård OK Kolmården 08:42
3469 Yves Bucher OLV Luzern 08:43
3467 Thomas Erbland COL Etrechy 08:45
3466 Carl Carlsson Nyköpings OK 08:46
3488 Axel Kullberg Linköpings OK 08:48
3490 Hampus Nyström IF Hagen 08:49
3465 Johan Westly Asker SK 08:50
3471 Oskar Hübsch OK 64 Torpa 08:53
3446 Axel Forsman FK Herkules 08:55
3444 Georg Eklöw OK Södertörn 08:56
3451 Martin Granberg Piteå IF 08:58
3440 Leif Blake Yukon OA 08:59
3447 Pierre Erbland COL Etrechy 09:01
3456 Jesper Karlsson GOIF Tjalve 09:02
3485 Ville Grahn IK Uven 09:03
3460 Adam Hedberg OK Södertörn 09:05
3445 Ludvig Ek Nyköpings OK 09:06
3459 Oscar Lyngen Frol IL 09:11
3441 Chamuel Zbinden OLV Baselland 09:12
3449 Carl Holmberg IF Hagen 09:13
3484 Axel Hoveid Asker SK 09:15
3464 Andreas Karlsson Piteå IF 09:16
3489 Oscar Prytz GOIF Tjalve 09:18
3477 Oscar Stomberg IF Hagen 09:19
3483 Andreas Magnvall OK Södertörn 09:21
3463 Sixten Elehed Linköpings OK 09:22
3487 Andreas Mikkelsen Faaborg OK 09:25
3472 Tino Polsini OLV Baselland 09:28
3461 Jakob Näslund OK Roslagen 09:29
3818 Dorian Tosch TUS Lübbecke 09:30
3486 Isak Källsmyr OK Kullingshof 09:31
3458 Arnault Bestel COL Etrechy 09:32
3482 Joel Sjödin OK Kolmården 09:34
3468 Albin Andersson Tullinge SK 09:35
3470 Daniel Mathias Nissen Pedersen Faaborg OK 09:37
3442 Olle Hedman IF Hagen 09:38
3450 Mathias Vindal Freidig 09:41
3454 Hugo Lindbärg OK Södertörn 09:42
3439 Emil Pettersson OK Dacke 09:44
3526 Johan Herbert Täby OK 09:45
3519 Anton Olivestam Vimmerby OK 09:47
3507 Eskil Tryggö Trollhättans SOK 09:49
3528 Hannes Svahn OK Ravinen 09:51
3521 Alasdair Pedley West Yorkshire Orienteers 09:53
3513 Tom Lines Scottish Junior Squad 09:55
3494 Anders Huus Pedersen CopenhagenO 09:57
3525 Sindre Holt Hedrum OL 10:00
3517 Edvin Nordström Täby OK 10:02
3527 Haakon Johannesen Indre Østfold OK 10:04
3511 Hugo Thorell OK Ravinen 10:06
3508 Knut Kyrkjebø TIF Viking 10:08
3506 Simon Dahlberg OK Nolaskogsarna 10:10
3493 Viktor Barkegren Stora Tuna OK 10:12
3504 Florian Wepfer OLG Pfaeffikon 10:14
3505 Felix Lindell Öhman OK Måsen 10:15
3515 Casper Thygesen OK Snab 10:17
3523 Albin Alsiö Falköpings AIK OK 10:19
3529 Gustav Lidmar Snättringe SK 10:21
3510 Kasper Fosser Heming Orientering 10:23
3512 Axel Lindeberg Västerviks OK 10:25
3520 Simon Törnqvist OK Ravinen 10:27
3492 Yuri Dobler OLG Pfaeffikon 10:29
3518 Benjamin Langerak Järfälla OK 10:32
3530 Tobias Karlsson Snättringe SK 10:34
3491 Oskar Persson Årsunda IF 10:36
3514 Hannes Bergenfur IK Vikings OK 10:38
3524 Callum Hunter Scottish Junior Squad 10:40
3503 Emil Olander Lorenz CopenhagenO 10:42
3496 Axel Granqvist OK Ravinen 10:44
3499 Isak Hertin Västerviks OK 10:45
3509 Edvin Ljungberg Sjövalla FK 10:47
3500 Vidar Persson Täby OK 10:49
3502 Petter Boding IFK Lidingö SOK 10:51
3495 Oskar Edvardsson Järfälla OK 10:53
3497 Emil Alpberg Almby IK 10:55
3516 Emil Arvidsson Säterbygdens OK 10:57
3387 Gustav Frænell Sundsvalls OK 11:00
3345 Alexander Skaug Ytterbøl Halden SK 11:01
3351 Freddie Carcas Interlopers 11:03
3369 Viktor Ossiansson IK Hakarpspojkarna 11:04
3337 Elias Andersson OK Norrvirdarna 11:05
3357 August Mollén OK Denseln 11:06
3356 Hans Kristian Stubban Hygen Østmarka OK 11:08
3366 William Ernlund OK Linné 11:10
3374 Jonatan Österblad FK Boken 11:11
3347 Valère de Tribolet ANCO-Neuchâtel 11:13
3386 Øyvind Hjermstad Fossum IF 11:14
3352 Lukas Liland Nydalens SK 11:15
3358 Einar Melsom Fossum IF 11:16
3390 Andreas Jonsson OK Dacke 11:18
3350 Håkon Grande Verdal OK 11:19
3382 Nicola Müller OLG Galgenen 11:20
3371 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 11:21
3341 Olle Grywenz OK Linné 11:23
3355 Truls Lindholm Sundsvalls OK 11:25
3336 Nils Eyer UBOL 11:26
3359 Filip Svensson OK Löftan 11:28
3361 Benjamin Sturek SOK Viljan 11:29
3376 Gustav Jonsson OK Tor 11:30
3365 Marco Birrer OLG Galgenen 11:33
3378 Yan Wai Cheung Scout Orienteering Club 11:34
3381 August Asheim  Birkeland Halden SK 11:35
3388 Jørgen Wulfsberg Nydalens SK 11:36
3360 Pierre Bena ANCO-Neuchâtel 11:38
3385 Gustav Nyman Vänersborgs SK 11:39
3343 Mathias Blomster Ronneby OK 11:40
3389 Villu Serv OK Kobras 11:41
3338 Michael Svoboda FWOC 11:43
3375 Carl Ekbring Kexholms SK 11:44
3346 Vince Weiler Budapest 11:45
3384 Maxime Wyrsch ANCO-Neuchâtel 11:46
3391 Jørgen Baklid Konnerud IL 11:48
3380 Sandro Schmid OLG Galgenen 11:49
3364 Isaac Sherwood FWOC 11:51
3379 Magnus Johansson OK Löftan 11:53
3370 Sander Tomson OK Kobras 11:54
3372 Elias Jonsson Nydalens SK 11:55
3367 Jan Erne OLG Cordoba 11:56
3373 Jannis Bonek OK Linné 11:58
3392 Magnus Ericson Järla Orientering 11:59
3349 Kristo Sirk OK Kobras 12:00
3348 Daniel Rönnqvist OK Linné 12:01
3339 Erling Hjermstad Fossum IF 12:03
3393 John Larsson Rånäs OK 12:04
3334 Grégoire Bena ANCO-Neuchâtel 12:05
3368 Morten Knudsen OK Melfar 12:08
3340 Hampus Lindman IK Hakarpspojkarna 12:09
3363 Hendrik Dörsing OL Amriswil 12:10
3335 Linus Jonasson Vänersborgs SK 12:11
3342 Johan Lindman Finspångs SOK 12:13
3353 Erlend Brendstuen Halden SK 12:14
3430 Raphael Stadlober ASVÖ Österrike 12:15
3426 Linus Classon NAIS Orienteringsklubb 12:17
3427 Oskar Enges Attunda OK 12:20
3433 Denis Lebedev Nord West 12:22
3411 Max Böni Göteborg-Majorna OK 12:24
3419 Anton Håkansson Lunds OK 12:25
3405 Joel Karnehed OK Roxen 12:27
3423 Andrin Wey OLG Zürich 12:29
3431 Jason Bransome OK Ravinen 12:30
3438 Erik Vinblad Lunds OK 12:32
3425 Filip Örn KFUM Örebro OK 12:34
3424 Olof Skoglund Kils OK 12:35
3402 Benjamin Gabrielsson Kungälvs OK 12:37
3403 Brechbuehl Gian OLG Stäfa 12:39
3428 Rasmus Ekström MS Parma 12:40
3476 Juha Lilja Tampereen Pyrintö 12:41
3415 Jonas Andersson OK Roxen 12:42
3432 Niklas Carlsson Sundbybergs IK 12:44
3412 Wilmer Brodén Leksands OK 12:45
3407 Johan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 12:47
3413 Timo Wettstein OL Zimmerberg 12:49
3410 Emil Björnlinger IK Hakarpspojkarna 12:50
3435 Axel Strid KFUM Örebro OK 12:52
3399 Hugo Dalhammer OK Roxen 12:54
3409 Vyacheslav Martinovsky Nord West 12:55
3397 John Norrbom Sala OK 12:59
3408 Otso Westerlund Koovee 13:00
3400 Toussaint Tom CSLG Melun 13:02
3421 David Johansson Bredaryds SOK 13:04
3429 Pavel Yufanov-Mishin Nord West 13:05
3395 Konsta Piironen MS Parma 13:07
3396 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 13:09
3394 Walter Lagerhäll Rehns BK 13:12
3417 Aleksander Skoglund Molde og omegn IF 13:14
3406 Filip Trofast Bredaryds SOK 13:17
3420 Kirill Gurlev Nord West 13:19
3436 Bjørn Anders Flågen Heming Orientering 13:20
3414 Håkan Ramberg Hallstahammars OK 13:22
3418 Axel Halvarsson OK Kroppefjäll 13:24
3434 Hugo Lillieström OK Roxen 13:25
3398 Hugo Ekinge OK Motala 13:27

D15

4 470 m, 142 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
3620 Sofia Zilling OK Södertörn 08:32
3650 Linnéa Gustafsson OK Hällen 08:34
3642 Paulina Jägstedt Halmstad OK 08:38
3616 Elin Svensson OK Älme 08:40
3643 Ella Sjöberg Tullinge SK 08:42
3638 Ebba Jensen Skåneslättens OL 08:44
3635 Johanna Wilhelmsson OK Dacke 08:46
3627 Selma Gumaelius Waxholms OK 08:48
3641 Lina Svärd IF Thor 08:50
3639 Frida Zeijlon OK Hällen 08:52
3649 Irmalinn Nilsson Härlövs IF 08:54
3624 Wilma Markholm Skåneslättens OL 08:56
3646 Sofia Damne Bromma-Vällingby SOK 09:00
3628 Ellen Kallerbäck Emmaboda Verda OK 09:02
3625 Lovisa Längheim Tullinge SK 09:04
3615 Anna Andersson Piteå IF 09:06
3618 Tilda Gunnarsson Emmaboda Verda OK 09:08
3619 Chiara Polsini OLV Baselland 09:10
3633 Trine Karlberg Tullinge SK 09:12
3651 Emma Eriksson OK Kolmården 09:14
3629 Malin Adolfsson OK Södertörn 09:18
3630 Stina Johansson OK Bävern 09:20
3626 Tove Ekström Linköpings OK 09:22
3621 Eliane Deininger OLG St.Gallen/Appenzell 09:24
3647 Hannah Wirz OLV Baselland 09:28
3632 Lene Berg Hanssen Byåsen IL 09:30
3648 Lotte Jauhojärvi Markussen Asker SK 09:32
3645 Lovisa Ring Halmstad OK 09:34
3623 Alva Lindell IF Thor 09:36
3617