Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H70

3 850 m, 126 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9864Bert LuvöFK Herkules08:31
9866Ove SplittorffSvendborg OK08:35
9854Staffan ElmhagenSöders-Tyresö08:37
9868Bengt AlkdalIF Marin Väst08:39
9855Bert ThorssonRyda SK08:42
9863Rudolf GundelSpiridon-Hochwald08:44
9853Per GranevikJönköpings OK08:46
9877Markus HaslerOLG Säuliamt08:48
9875Kurt AnderssonEnebybergs IF08:55
9849Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK08:57
9870Nils KarlssonVäxjö AIS08:59
9880Knud Erik ThomsenSvendborg OK09:01
9879Gert LindeusAlmby IK09:04
9848Nils SjödinGOIF Tjalve09:06
9857Hans LarsenFaaborg OK09:08
9850Per-Åke AnderssonIS Kullen09:10
9859Anders SellgrenSigtuna OK09:13
9851Sven RuterOK Älme09:15
9860Gunnar LöfkvistBjursås OK09:17
9862Ingmar ErikssonFalkenbergs OK09:21
9876Gösta MalmerIF Marin Väst09:24
9871Per IvermarkSäffle OK09:26
9873Jan Olov JonssonTierps SOK09:28
9869Lars FranssonBottnaryds IF09:30
9861Sven Erik SjöholmMullsjö SOK09:32
9872Ingemar JohnssonOK Södertörn09:35
9858Lars HenrikssonOK Älme09:37
9865Kjell-Åke RyenKroppa IF09:41
9878Aksel SkovlystFaaborg OK09:43
9891Åke BjörklundVästerviks OK09:46
9913Håkan RystedtStora Tuna OK09:48
9907Per-Olof FernbergIS Skanne09:50
9896Mauno HanhelaHaukiputaan Heitto09:52
9883Erling LauvrakIL Imås09:56
9900Sture BjörkOK Kåre09:58
9904Kennet LöfqvistVästerås SOK10:00
9894Alf LindbergKöping-Kolsva OK10:02
9897Torbjörn TirénHellas Orientering10:04
9888Alf OlssonForserums SOK10:06
9890Lennart SvenssonRävetofta OK10:08
9916Morgan LjungVaggeryds SOK10:11
9899Kalle JohanssonOK Skogshjortarna10:13
9912Henrik HvoslefIK Stern10:15
9910W. George Klawun-KendraySachsen-Marathon e.V., Dresden10:17
9895Kenneth IvehagFrämmestads IK10:19
9885Rune SandbergUddevalla OK10:21
9892Per FosserIndre Østfold OK10:23
9881Kjell MörtbergBodens BK10:25
9914Håkan MossbergOK Järnbärarna10:27
9906Stellan AhnströmForserums SOK10:31
9908Stig LarssonRävetofta OK10:33
9902Bo EklundVimmerby OK10:36
9887Jaromir PospisilSKP Zdar nad Sazavou10:38
9903Owe EdströmKovlands IF10:40
9898Göran BengtssonTockarps IK10:42
9909Matti KattilakoskiKaustisen Pohjan-Veikot10:44
9886Sverre P. PaulsenOK Skeidi10:46
9976Rich GaylordChicago Area Orienteering Club10:48
9882Göran RundgrenLessebo OK10:50
9893Arne LarsenVästerviks OK10:52
9915Kurt FredrixonOK Skogshjortarna10:54
9901Rune RådeströmSnättringe SK10:56
9905Svenerik JohanssonGarda OK10:58
9793Leif LindströmNybro OK11:01
9783Per Frank HenriksenOK-Htf11:05
9792Henrik BergmanOK Linné11:08
9788Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb11:10
9786Timo RapakkoSuomusjärven Sisu11:12
9791Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OF11:15
9806Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK11:17
9798Steffen HäggströmIF Rigor11:19
9785Gunnar VallinOK Landehof11:22
9780Inge PerssonFK Boken11:24
9803Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF11:26
9790Ross BrighouseCounties Manukau11:29
9781Göran SvenssonFK Finn11:31
9805Lars-Erik LarssonOK Amne11:33
9782Runo JohanssonKristinehamns OK11:38
9802Björn LinnersjöOK Orion11:41
9801Lars WahlströmIstrums SK11:45
9799Åke OlssonHässleholms OK11:48
9808Lars FinbomOK Landehof11:50
9795Arne GrøndahlSøllerød OK11:52
9794Jan FogelbergVästvärmlands OK11:55
9787Frank MensinkMinor11:57
9797Stefan G LarssonOK Njudung11:59
9807Hans PerssonOK Älgen12:02
9779Anders BuhréNybro OK12:04
9777Erling LarssonHässleholms OK12:06
9778Brian EllisGVOC12:09
9796Gösta LindqvistOK Löftan12:11
9784Bo JonssonBoliden SK12:13
9821Åke LewanderSkarpnäcks OL12:15
9814Sören AnderssonIK Dran12:17
9822Benkt AnderssonLunds OK12:19
9834Göran LefflerLerums SOK12:21
9824Kurt SandströmSkutskärs OK12:23
9844Roland BomanUlricehamns OK12:25
9826Hans KleistOK Roxen12:27
9829Kjell HolmströmBjörkfors GOIF12:29
9815Tom LindbergLunds OK12:33
9832Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK12:35
9839John ÖstlundSundbybergs IK12:37
9836Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK12:39
9835Göran LillieströmSOK Aneby12:41
9810Alve VandinTumba-Mälarhöjden OK12:43
9816Ingar HåkonsenKongsberg OL12:45
9817Roar ForbordMalvik IL12:47
9837Jan HanssonLunds OK12:49
9841Göran SchylanderFrösö IF12:51
9820Nobuyoshi KojimaWanderers12:55
9811Börje RåbergOK Tyr12:57
9813Klas LangelsSkarpnäcks OL12:59
9846Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben13:01
9809Göran AlmgrenGamleby OK13:03
9825Ove JohanssonIK Örnen13:05
9828Lars TuvessonUlricehamns OK13:07
9831Sven ThelanderssonLunds OK13:11
9833Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK13:13
9842Paul ZiermannHSV Pinkafeld13:15
9819Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK13:17
9818Helmut ConradUSV TU Dresden13:19
9830Hans CarlheimTurebergs IF13:21
9845Christer LjungqvistLunds OK13:23
9812Ole  SvendsenOK Roskilde13:25
9840Hans-Åke ChristianssonGamleby OK13:29

Annonser