Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H21 Motion

6 880 m, 48 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
10414Erik Van Der MeidenBottnaryds IF08:47:33
10448Tommy StenkvistRyda SK09:09:40
10437Olof OhlssonLunds OK09:19:16
10449Andreas BranellRyda SK09:21:09
10441Tomas GunnarssonOK Nackhe09:25:35
10450Christofher RamströmSträngnäs-Malmby OL09:32:49
10434Andreas MidestadLinköpings OK10:06:13
10435Staffan FredlundLunds OK10:19:01
10411Ola Westerdahl 10:25:21
10421Jon JonssonGöteborgs SK10:40:59
10430Tore SandemIndre Østfold OK10:48:14
10455Frans ErikssonUmedalens IF10:54:20
10440Daniel LexénOK Landehof11:02:00
10436Niklas KarklinsLunds OK11:08:38
10419Niklas HedlundGagnefs OK11:09:22
10444Erik BjörkOK Tisaren11:11:55
10415Per DahlbäckBrattås CK11:11:56
10458Gustav AnderssonStora Tuna OK11:13:27
10461Hans MandahlÖstra Almby FK11:15:30
10451Kristian S. FørdeSveio OL11:19:57
10460Severin MoserOLG Welsikon11:22:13
10426Andreas EhnIF Thor11:22:41
10453Joakim GustafssonTibro OK11:23:01
10443Robin ErikssonOK Roslagen11:27:33
10423Jesper ThuressonHalmstad Garnisons IF11:33:09
10452Roelof BevortTibro OK11:34:56
10446Tom EvansRAFO11:35:20
10413Lukas LarssonArboga OK11:37:16
10432Per-Arne MartinsenIndre Østfold OK11:42:49
10447Scott StannettRAFO11:45:01
10457Eivind OpedalMelhus IL11:47:43
10456Marko Torkkeli 11:48:58
10431Sindre ValsgårdIndre Østfold OK11:49:13
10422Sander Finsrud KirkebøenHalden SK11:49:56
10427Robert LarssonIF Thor11:51:07
10417Tord E. AndersenEiker OL11:56:06
10442Johan StridkvistOK Roslagen11:58:44
10429Johan VillénIFK Mora OK12:15:51
10439Jonas RoslundLunds OK12:24:59
10418Fredrik MartinssonFrösö IF12:25:25
10416Gustav SamuelssonBrattås CK12:34:32
10454Sebastian MannfolkUlricehamns OK12:49:07
10445Lukas RosénOK Vivill12:58:44
10425Lars DahlströmHJS-Vansbro OK13:06:38
10420Per GenvadGöteborg-Majorna OK13:13:27
10433Erik UnaasIndre Østfold OK13:19:30
10412Black Jack
10424Martin FalkebyHalmstad Garnisons IF

Annonser