Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

Halden SK

59 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
23075Andreas JohanssonOpen 97 280 m09:43:59
23078Ingrid BronebakkOpen 84 410 m09:47:28
15073Nina Asheim BirkelandOpen 97 280 m10:31:54
11396Aksel Johan SandvikU22 720 m10:34:27
11706Sverre Karenus SandvikU22 720 m10:34:30
22796Jonas NordströmOpen 129 760 m10:41:08
8763Pål HellerudH55 Kort4 300 m10:45:04
2406Ane Sofie BjørgulD21 Kort4 750 m10:48:02
11707Minna WingstedtU22 720 m10:55:10
827Trygve Kristoffer LøvliH18 Elit7 380 m10:59
3345Alexander Skaug YtterbølH165 410 m11:01
10285Tor WøienH802 640 m11:08
4094Ole Øivind NorstedH143 830 m11:10
6912Claus NorstedH456 930 m11:12
7797Jim OlaussenH506 030 m11:12
4430Tore Herman KirkebøenH133 670 m11:14
815Håkon Raadal BjørloH18 Elit7 380 m11:15
4113Jonatan AuneH143 830 m11:15
816Håkon Østraat SævareidH18 Elit7 380 m11:19
5555Liam WingstedtH102 730 m11:20
8517Jan GranstedtH555 460 m11:20
11397Ville WingstedtInskolning1 600 m11:20:30
3176Nora TorgersenD164 510 m11:22
12693Martin Brække3-days Middle3 700 m11:22:08
12692Elisabeth Brække3-days Middle3 700 m11:22:41
3191Karoline AuneD164 510 m11:28
4830Sigurd Saxe SandvikH123 030 m11:29
605Gina GranstedtD18 Elit5 650 m11:31
3556Lisa JenssenD154 470 m11:33
3381August Asheim  BirkelandH165 410 m11:35
809Peter NordbrødenH18 Elit7 380 m11:37
6117Øyvind StoksethH407 250 m11:37
10551Lene SandvikD40 Motion6 000 m11:37:43
12660Synne Marie Jenssen3-days Easy3 040 m11:38:39
23618Vilde Hagen-TafjordU22 720 m11:39:00
7824Svend Arne YtterbølH506 030 m11:40
3568Hedda Raadal BjørloD154 470 m11:41
10422Sander Finsrud KirkebøenH21 Motion6 880 m11:49:56
6148Tore SandvikH407 250 m11:50
415Anders Felde OlaussenH20 Elit10 170 m11:54
10863Bård MoumH45 Motion5 020 m11:55:14
6716Hanne Lerche RaadalD454 440 m11:56
3177Idun Kristine Felde OlaussenD164 510 m12:01
7187Irene Felde OlaussenD45 Kort3 370 m12:01:01
2547Emil WingstedtH21 Kort7 280 m12:03:01
3697Niels Christian HellerudH155 240 m12:05
10937Monica NordbrødenD50 Motion3 580 m12:05:56
7391Gudmund JenssenH45 Kort4 770 m12:09:01
3353Erlend BrendstuenH165 410 m12:14
3537Hanna Lye MoumD154 470 m12:14
12787Magnus Nordbrøden3-days Difficult4 860 m12:14:02
6934Kjetil  BjørloH456 930 m12:16
8762Jørn NordbrødenH55 Kort4 300 m12:21:05
2407Malena Asheim BirkelandD21 Kort4 750 m12:30:00
5849Heidi StoksethD35 Kort4 330 m13:16:02
5850Anja WingstedtD35 Kort4 330 m
10552Randi Brevig AuneD40 Motion6 000 m
10862Henrik AuneH45 Motion5 020 m
10982Arild KirkebøenH50 Motion5 040 m

Annonser