Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H21 Elit

5 650 m, 80 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Anton ÖstlinMalungs OK Skogsmårdarna10:00
2Anton TynongÄrla IF10:02
3Jesper LysellRehns BK10:04
4Ross MorrisonRajamäen Rykmentti10:06
5Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF10:08
6Oskar SjöbergOK Linné10:10
7Samuel KellerNyköpings OK10:12
8Oskar AndrénOK Tisaren10:14
9Jacob LindstamOK Ravinen10:16
10Oscar VångellÄrla IF10:18
11Oskar DanielsAttunda OK10:20
12Joakim KarlssonIK Hakarpspojkarna10:22
13Xander BergerOK Pan-Kristianstad10:24
14Anders HedbergGöteborg-Majorna OK10:26
15Henrik JonssonOK Rodhen10:28
16Simen AamodtNTNUI10:30
17Johan TörnrothHjobygdens OK10:32
18Rasmus Rørholt TheisenNTNUI10:34
19Santeri SainioKangasala SK10:36
20Fredrik MattssonOK Kåre10:38
21Fredrik IngelssonRehns BK10:40
22Erik BomanGävle OK10:42
23Jakob AnderssonOK Linné10:44
24Ueli WerrenOLG Bern10:46
25Assar HellströmOK Ravinen10:48
26Christoph MeierJärla Orientering10:50
27Shestakov PavelKoovee10:52
28Fredrik EdénIFK Göteborg10:54
29Erik ÖhlundGöteborg-Majorna OK10:56
30Robbin KantarpÄrla IF10:58
31Simon SmedbergIFK Göteborg11:00
32Jonas EggerIK Hakarpspojkarna11:02
33Pontus PeterssonOK Orion11:04
34Love SintringHagaby GOIF11:06
35Gene BeveridgeNorth West Orienteering Club11:08
36Erik MartinssonLinköpings OK11:10
37Andreas RüedlingerLeksands OK11:12
38Loic CapbernOK Hällen11:14
39Nils SpetzUlricehamns OK11:16
40Morten Jarvis WestergårdJärla Orientering11:18
41Hans Petter MathisenNTNUI11:20
42Andreas JohanssonGöteborg-Majorna OK11:22
43Alain DenzlerJärla Orientering11:24
44Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna11:26
45Christian TingströmGöteborg-Majorna OK11:28
46Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna11:30
47Erik PetterssonOK Denseln11:32
48Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF11:34
49Jon Aukrust OsmoenNTNUI11:36
50Erik Nilsson SimkovicsUlricehamns OK11:38
51Jens WängdahlNyköpings OK11:40
52Dmitrii PoliakovRehns BK11:42
53Davis DislersIK Hakarpspojkarna11:44
54Olli OjanahoOunasvaaran Hiihtoseura11:46
55Daniel AttåsOK Tisaren11:48
56Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna11:50
57Niklas AldénOK Linné11:52
58Rudolfs ZernisÄrla IF11:54
59Kaspar HäglerJärla Orientering11:56
60Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna11:58
61Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF12:00
62Johan RunessonGöteborg-Majorna OK12:02
63Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF12:04
64Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OF12:06
65David AnderssonMalungs OK Skogsmårdarna12:08
66Anton SjökvistStora Tuna OK12:10
67Denys ShcherbakovOK Pan-Kristianstad12:12
68Peter ÖbergOK Hällen12:14
69Raffael HuberGöteborg-Majorna OK12:16
70Anders TiltnesIL Tyrving12:18
71Rassmus AnderssonOK Linné12:20
72Baptiste RollierKristiansand OK12:22
73Florian HowaldTampereen Pyrintö12:24
74Marcus MillegårdHalden SK12:26
75Emil SvenskStora Tuna OK12:28
76Eskil KinnebergIFK Göteborg12:30
77Filip DahlgrenIFK Lidingö SOK12:32
78Albin RidefeltOK Linné12:34
79Olle BoströmJärla Orientering12:36
80William LindMalungs OK Skogsmårdarna12:38

Annonser