Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H21 Elit 2

5 000 m, 104 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1069Térence RisseNydalens SK08:33
1075Dominik HaasOLG Schaffhausen08:35
1074Lars BukkehaveOK Sorø08:37
1087Linus RappIFK Mora OK08:42
1071Will CritchleyVaajakosken Terä08:44
1097Magnus JohanssonKristiansand OK08:47
1084Teemu KarjalainenVaajakosken Terä08:49
1073Matthias ReinerOK Hammaren08:53
1081Fabian RingliOLG Schaffhausen08:56
1082Johannes ZechnerASVÖ Österrike09:00
1078Yannis GüdelCA Rosé09:02
1089Robbie AndersonOrienteering Canada09:05
1064Michael SiemmeisterEksjö SOK09:09
1095Jeff TeutschOrienteering Canada09:12
1099Jonas GründlerVaajakosken Terä09:14
1088Henrik SulzASVÖ Österrike09:16
1090Gunnar HolmgrenBergnäsets AIK09:18
15085Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK09:21
1072Andrey LamovIFK Mora OK09:25
1092Matthias PoellASVÖ Österrike09:27
1098Pascal HaasOLG Schaffhausen09:30
15089Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna09:33
1086Anders JohanssonRehns BK09:37
1068Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK09:41
1079Duncan MorrisonHawkes Bay Orienteering Club09:43
1113Sam Choi LamHKOXCC09:45
1119Johan WikströmOK Tyr09:47
1103Alan CherryVaregg Fleridrett09:49
1130Daniel NilssonNyköpings OK09:51
1138Rico HübscherOLK Argus09:53
1123Marcus BerggrenNyköpings OK09:57
1122Gerald YipHKOXCC10:03
1105Mattias KarlssonVäxjö OK10:05
1135Petter Marki ErichsenVaregg Fleridrett10:07
1120Rikard PentonenIFK Göteborg10:09
1107Carl Eilert Macody LundVaregg Fleridrett10:11
1141Maxime RauturierOK Hällen10:13
1131Siu Tung HuiHKOXCC10:17
1121Fabian WennerbergVaregg Fleridrett10:25
1136Tobias SvarerOK Esbjerg10:27
1137Simon WengerOLG Bern10:31
1110Henrik RindomOK Pan Århus10:33
1133Mikael AnderssonLinköpings OK10:35
1118Daniel NetzIFK Göteborg10:39
1114Øyvind Macody LundVaregg Fleridrett10:41
1132John PerssonIFK Göteborg10:45
1115Tomas HolmbergOK Södertörn10:47
1126Lars JakobssonCentrum OK10:51
1139Niklaus ReyNyköpings OK10:53
1117Lauri NenonenKalevan Rasti10:57
1140Joel NilssonIFK Göteborg10:59
1127Halvor Eid NielsenNTNUI11:01
1142Robert JohanssonTäby OK11:03
1125Jostein KvaklandVaregg Fleridrett11:05
1128Jesper SjögrenOK Kullingshof11:07
1151Luca ZinggOL Amriswil11:09
1147Daniel HenggelerBjörnbär OK11:11
1164Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK11:13
1159Jakob PauserOK Hammaren11:15
1163Kristian KannusKangasala SK11:17
1157Per EklöfOK Milan11:19
1149Hans PerssonGävle OK11:21
1170Yves AschwandenStora Tuna OK11:25
1153Sven KleinOLG Pfaeffikon11:27
1169Gustav NordströmGävle OK11:31
1148Toby ScottOLV Steinberg11:33
1168Martin JanssonOK Rodhen11:36
1152Joakim AxelssonTrollhättans SOK11:44
15092Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad11:46
1165Anders ÖsterlundVästerås SOK11:49
1145Clement DemeuseAcademy 201511:52
1166Simon RüeggOLG St.Gallen/Appenzell11:54
1154Håkan PetterssonOK Djerf11:57
1167Dieter WolfULUS REISEWELT12:00
1160Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby12:02
1156Karl-Johan WestbergIFK Mora OK12:05
1155Magnus BjörkOK Rodhen12:08
1161Baptiste GirardOK Ravinen12:10
1146Yaşar İsmet DemirözNEO DSK12:13
1055Kristian VadHorsens OK12:18
1038Jim Øystein NybråtenIL Tyrving12:22
1067Raúl FerraKFUM Örebro OK12:27
1046Tristan BloemenCO Liège12:31
1054Joël BornerOK Ravinen12:33
1035Francois JolyOK Linné12:35
1049TingWei KeTaiwan Junior Orienteering Club12:38
1066Björn HellrupHelsingborgs SOK12:40
1059Damian KonotopetzFWOC12:42
1063Simon LundinFinspångs SOK12:44
15087Olle KaleredOK Denseln12:46
1042Andreas BerganderEksjö SOK12:49
1058Rasmus Skovhede HviidSøllerød OK12:51
1037Mikael PihelOK Tisaren12:55
1050Mattias ErikssonOK Denseln12:58
1048Andreas NilssonMarkaryds FK13:00
1052Jonas Falck WeberEksjö SOK13:02
1036Alexander SchwabOL Regio Olten13:06
1041Josep MorlaC.d.p.o13:11
1043Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF13:15
1061Ismael RöthlisbergerOLG Suhr13:17
1057Markus HederskogIK Hakarpspojkarna13:20
1062Simon EklövOK Linné13:22
1056Yen Lung ChenTaiwan Junior Orienteering Club13:24
2215Marvin GoerickeBerliner TSC13:26

Annonser