Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H21

4 640 m, 193 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2290Vit SuchomelO-mikron08:30
2251Sebastian PughEssex Stragglers OS08:31
2274Johann KervarecOL Biel Seeland08:33
2286Fredrik SvedhemUlricehamns OK08:34
2277Daniel ForsellMotala AIF OL08:35
2249Florian BochudCA Rosé08:36
2269Yuta TanikawaOLC Looper08:38
2261Michael AndersenOK Roskilde08:39
2231Love LindströmAttunda OK08:40
2270Albin ThunbergOK Alehof08:41
2275Erik LindgrenKFUM Örebro OK08:43
2232Michael KreibergOK Roskilde08:44
2241Christian ReneveyCA Rosé08:46
2240Charlie StoltRehns BK08:48
2242Niklas BarskÖvertorneå IF08:49
2272Oskar EklöfRehns BK08:50
2237Simen WästlundNotodden OL08:51
2271Markus LundholmOK Renen08:53
2265Oskar HöglundMotala AIF OL08:54
2276Oscar VagmanOK Klemmingen08:55
2238Per AspegrenOK Kontinent08:56
2263Robert LarssonGamleby OK08:58
2252Jiri ZelinkaO-mikron08:59
2253Aliaksei ShvantsBSU OK09:01
2281Florian ChatagnyCA Rosé09:03
2279David MellinSundbybergs IK09:04
1096Rickard IngessonLunds OK09:05
2239Mats  KarlströmFrösö IF09:06
2266Oskar LydingHylte OK09:08
2255Kristian Juda HusgardOK Roskilde09:09
2235Björn ArnessonUlricehamns OK09:10
2280Marcus HanssonSödertälje-Nykvarn OF09:11
2264Dmytro KosytsinSC Sirius09:13
2282Emil RankkaOK Roxen09:14
2287Erik JanssonKFUM Örebro OK09:15
2268Fredrik JohanssonBredaryds SOK09:16
2236Brechbuehl NicoOLG Stäfa09:18
2254Joar SvartholmBergnäsets AIK09:19
2247Sindre SandvenFossum IF09:20
2245Rasmus LüscherGöteborg-Majorna OK09:21
2278Stephane ReneveyCA Rosé09:23
2258Jan PavelkaO-mikron09:24
6165Fredrik SturessonOK Alehof09:25
2260Niklas ÖsterlundUlricehamns OK09:26
2267Patrik BrorssonFrösö IF09:28
2285Petter LindSkogsluffarnas OK09:29
2244Jesper NilssonUlricehamns OK09:30
2259Javier Ruiz de la Herrán PidalCOMA Club de Orientación de Málaga09:31
2262Mathias DrageKongsberg OL09:33
2284Gustav ÅhrénMotala AIF OL09:34
1077Andreas CallebergRehns BK09:35
2248Anders CarnlandFrösö IF09:36
2257Flavio PolteraQuack OK09:38
2243Torbjörn AlmegiusStenungsunds OK09:39
2289Johan AspegrenOK Kontinent09:40
2256Godefroy SchragoCA Rosé09:41
2288Kim Baunehøj PedersenOK Roskilde09:43
2283Rasmus SchurmannHylte OK09:44
2305Bruno GodefroyLinköpings OK09:45
2306Lukas OlssonVäsby OK09:46
2329Sondre KongsgårdNTNUI09:48
2303Fredrik NobornIFK Göteborg09:49
2304Robert PetterssonIF Thor09:50
2337Laurin ImholzOLV Luzern09:52
2313Jonatan AnderssonFalkenbergs OK09:53
2335Stefan WernigHSV Villach09:55
2318Daniel GustafssonFK Friskus-Varberg09:57
2331Matthias BrynerOLK Argus09:58
2333Oliver LienhardOLK Argus10:01
2302Vegard Blomseth JohnsenNTNUI10:02
2347Daniel HalvardssonNässjö OK10:05
2291Eskil SchøningOK Pan Århus10:06
2310Peter ErikssonLinköpings OK10:07
2321Roman RybachenkoNovosibirsk10:08
2298Johan PerssonHagaby GOIF10:10
2319Adrian OpheimNTNUI10:11
2312Lars Henrik Verde ThonIF Sturla10:12
2315Adam GeorgssonOK Nackhe10:14
2300Erik EdénWaxholms OK10:15
2324Simen Eid NielsenNTNUI10:16
2325Thomas PetterssonIF Thor10:17
2338Jesper NelsénFalkenbergs OK10:19
2320Dominik MoeschOLG Basel10:20
2527Kristoffer EdshageCentrum OK10:21
2213Gunnar FiskumNTNUI10:23
2308Ola JanssonRasbo IK10:24
2348Mattis HoltFreidig10:25
2301Fredrik SetterqvistOK Södertörn10:28
2296Gustav Henrik FiskumNTNUI10:29
2292Aleksey ArkhipovNovosibirsk10:33
2295Jerk RönnolsCentrum OK10:34
2344Harald KalagerNTNUI10:36
2336Otto LundmanOK Roslagen10:37
2345Nils TärkHalmstad OK10:38
2346Jonas PalmSävedalens AIK10:39
2299Daniel JohanssonFalkenbergs OK10:41
2294Jacob Berg LofthusNTNUI10:42
2342Jaakko LiukkalaHauhon Sisu10:43
2311Aleksei RoztoptannyiUfa-United10:45
2297Lars Berge OwrenFreidig10:46
2339Nils JanssonRasbo IK10:47
2327Markus JohanssonIFK Göteborg10:49
2316Einar HjortåsNTNUI10:50
2322Peter SundelinIF Femman10:51
2328Måns BrännebyOK Kolmården10:52
2332Aleksandr KuryshevUfa-United10:54
2314Ilya BeliankaSävedalens AIK10:55
2334Morten Severin SaueNTNUI10:56
2343Sondre Sande GullordNTNUI10:59
2380Magnus HalvorsenNTNUI11:01
2382Simon AnderssonForsa OK11:03
2379Gustav ErikssonStora Tuna OK11:05
2361Gustav LindeborgTäby OK11:07
2360Andreas KarlssonMariestads FK11:09
2376Victor FlingmarkOK Kåre11:11
2375Remo ThomaOLG Pfaeffikon11:15
2350Elias ÖgrenStora Tuna OK11:19
2349Andreas SchönningJärfälla OK11:21
2353Oscar TörnrothHjobygdens OK11:23
2356Joost TalloenOMEGA11:26
2373Vladimir PopovVladivostok11:28
2368Aleksandr ManoilovJärfälla OK11:30
2352Janne HeikkinenHelsingin Suunnistajat11:32
2351Fabian KleinOLG Pfaeffikon11:34
2367Arvid StrandbergSkogslöparna11:36
2381Anton OddmoOK Pan-Kristianstad11:38
2364Mattias MårtsStora Tuna OK11:40
2366Laurenz ElstnerOK Oachkatzlschwoaf11:42
2358Gustav HagströmFalköpings AIK OK11:44
2371Gian-Reto SchaadOLV Zug 201511:46
2359Marcus RamströmOK Kåre11:48
2378Martin Lövald HellbergTäby OK11:51
2355Tegaday Cordobes SuarezALCON11:55
2362Jonas LundgrenStora Tuna OK11:57
2383Christoffer SchönningJärfälla OK11:59
2369Lukas ScharnaglOK Oachkatzlschwoaf12:01
2377Anton SundgrenLånghundra IF12:03
2363Erin SchirmBay Area Orienteering Club12:05
2370Andreas MagnussonOK Måsen12:07
2372Mikael AnderssonStora Tuna OK12:09
2365Aron DavidssonUddevalla OK12:11
2179Jérôme FavreANCO-Neuchâtel12:15
2229Oscar GustafssonIdefjordens SK12:16
2184Carl-Johan HögbergOK Linné12:18
2323Niklas OlssonSkåneslättens OL12:19
2208Anton ThorstenssonIK Hakarpspojkarna12:20
2173Joel MöschOLG Suhr12:22
2205Christian KarldénKvillebyns SK12:23
2174Jonatan AronssonOK Tisaren12:24
2185Anders VedinSundsvalls OK12:25
2176Mattias NilssonVänersborgs SK12:27
2186Fredrik AnderssonIF Rigor12:28
2214Tobias EliassonSundsvalls OK12:29
2216Kaarel KureOK Kobras12:31
2221Martin StrömgrenOK Linné12:33
2190Jonas GustafssonAndrarums IF12:35
2222Måns FaxénVäxjö OK12:36
2177Jan ShanelK.O.B. Choce12:37
2224Emil KaleredOK Denseln12:38
2191Johan AntonssonOK Löftan12:40
2211Mattias AnderssonOK Tisaren12:42
2195Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF12:44
2175Simon BohmanRånäs OK12:45
2192Ondrej PesekK.O.B. Choce12:46
2202Martin SandOK Tisaren12:47
2220Sam ErikssonAndrarums IF12:49
2217Alexandre LebetANCO-Neuchâtel12:50
2223Emil NilssonUmeå OK12:51
2183Marcus SvenssonFK Boken12:53
2218Johnny HålsjöVänersborgs SK12:54
2219Wouter FoppenMinor12:55
2207Erik RåbergOK Landehof12:57
2225Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna12:58
2201Olle WinrothOK Löftan13:00
2188Niklas GustafssonOK Tisaren13:02
2204Anders FogelbergVästvärmlands OK13:04
2197Karsten BlumeBerliner TSC13:06
2193Peter KjellbergIstrums SK13:07
2206Hugo BabelANCO-Neuchâtel13:08
2212Victor AxbomOK Landehof13:09
2200Daniel ÖrnIK Hakarpspojkarna13:11
2199Adrian BergströmÄlvsby IF OK13:12
2189David RunemalmNybro OK13:13
15004Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF13:16
2198Niklas ThörnOK Vilse 8713:17
2210Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK13:19
2203Patrik JohanssonKexholms SK13:20
2180Joakim AntonssonOK Löftan13:21
2226Erik ToomingasSundsvalls OK13:22
2194Gabriel MöschOLG Suhr13:24
2230Johan AronssonOK Tisaren13:25
2227Michal PatekK.O.B. Choce13:28
2178Jesper JohanssonÄrla IF13:29

Annonser