Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H10

2 240 m, 186 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5637Carl ÖbergGamleby OK08:30
5653Joar BäckmanFrösö IF08:32
5647Tim LundbergOK Renen08:33
5604Måns BergqvistGarphyttans IF08:34
5629Jacob OlssonOckelbo OK08:36
5602Elias TellsénOK Roxen08:37
5619Noel Persson-FerreraSkarpnäcks OL08:38
5636Hampus KarlssonStorviks IF08:40
5625Isak BjörkOK Hammaren08:41
5652Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK08:44
5600Arvid JonforsenHallstahammars OK08:45
5639August GörasLeksands OK08:48
5642Olle HallnerOckelbo OK08:49
5646Melker SundOK Hammaren08:51
5609Johan AnderssonIK Gandvik08:52
5654Rasmus DoeringGarphyttans IF08:53
5614Albin KlaseniusKFUM Örebro OK08:55
5641Isak HolmgårdKils OK08:56
5605Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubb08:57
5633Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK08:59
5626Simon StridhSkogsluffarnas OK09:02
5624Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg09:03
5617August EkingeOK Motala09:04
5615Linus NilssonOK Österåker09:07
5601Gabriel ÖrtstamFellingsbro GOIF09:08
5644Mattias SamuelssonNAIS Orienteringsklubb09:10
5631Marcus LammFrölunda OL09:11
5628Axel NilssonGarphyttans IF09:12
5612Ilian VannierCSLG Melun09:14
5627Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK09:15
5621Paul SteinerOLG Rymenzburg09:17
5630Emil AnderssonLunds OK09:18
5606Arvid IngvarssonOK Renen09:19
5608Malte AlbinssonOK Österåker09:21
5623Olle MalmKFUM Örebro OK09:22
5650Malte SöderlundKarlsbyhedens IK09:23
5610Isac WadmanIFK Mora OK09:25
5611Felix JohanssonOK Alehof09:27
5618Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK09:29
5640Elouan ChevreuxGivry Sport Orientation09:30
5622Axel KyhlbergTenhults SOK09:32
5643Olle KullmanOK Alehof09:33
5620Viktor BerndtssonFrölunda OL09:34
5648Eirik WathneSandnes IL (Rogaland)09:36
5649Hugo BjörkhammerBjörkfors GOIF09:37
5603Theodor HolmströmSkogsluffarnas OK09:38
5635Viktor JonhedKFUM Örebro OK09:40
5645Ivan MartemyanovLytkarino09:41
5638Björn RönnestrandFrösö IF09:44
5685Anton JonssonOK Tyr09:46
11695Alf Petter LynumFreidig09:48
5687Niklas ErlandssonOK Södertörn09:50
5683Love BylundIF Thor09:52
5681Casper TuressonHärlövs IF09:54
5690Dennis BjurstedtSurahammars SOK09:56
5673Linus BååthSävedalens AIK09:58
5668Simon GrahnIK Uven10:00
5664Albin BoellIFK Göteborg10:02
5676Jens FochsenWaxholms OK10:04
5657Albin JemthIF Thor10:06
5671Christoffer Vang BobachAalborg OK10:08
5656Axel AnderssonOK Skogsstjärnan10:10
11555Emil LingJönköpings OK10:12
5669Elias LauriFK Herkules10:14
5678Niels DalgaardKolding OK10:16
5682Arvid ErikssonOK Tyr10:18
5686Hugo HedströmOK Bävern10:20
5680Axel VibergRyda SK10:22
5691Oscar KjellmanLinköpings OK10:24
5665Olof MusslinderNyköpings OK10:26
5677Jakob NordströmSigtuna OK10:30
5660Martin ErikssonAnnebergs GIF10:32
5663Edvin SanderSkåneslättens OL10:34
5667Jonathan Birk NielsenAalborg OK10:36
5679Erik NederheimHaninge SOK10:38
5655Timothy VlachSKOB Bruntal10:40
5674Marcus HällmanOK Tyr10:42
11714Elis HanssonIF Thor10:44
5658Oscar AnderssonOK Tyr10:46
5688Odin EkNyköpings OK10:50
5670Simon WesthMullsjö SOK10:52
5672Adam NeroNässjö OK10:56
5661Lukas ErdalenIFK Göteborg10:58
5704Arvid JohanssonOK Djerf11:00
5702Olle SandbergOK Älvsjö-Örby11:02
5695Elias LjungdellTäby OK11:04
5731Walter SöderqvistOK Kåre11:05
11747Casper GunnarssonOK Lindéna11:07
5722Robin AnderssonTrollhättans SOK11:08
5728Sebastian LindblomGustavsbergs OK11:10
5709Lukas HambäckLånghundra IF11:12
5725Wilhelm TengrothOK Måsen11:13
5719Lucas SöderbergGävle OK11:15
5732Jacob LiljeGävle OK11:18
5733Albin MöllerbergValbo AIF11:20
5730Daniel KraftAlmby IK11:22
5734Isak LemurellSjövalla FK11:23
5714Nils MelénTrollhättans SOK11:25
5703Tuukka TolkkinenSotkamon Jymy11:26
5737Svante SelinFK Göingarna11:28
5729Juho MalmiHelsingin Suunnistajat11:30
5697Aurel GloorOLG Pfaeffikon11:31
5720Simon MagnerfeltFalköpings AIK OK11:33
5698Hjalmar AxelssonFK Göingarna11:36
5726Hugo BergenfurIK Vikings OK11:38
5694Fabian AlinderSjövalla FK11:39
5700Edvard PelanderOK Djerf11:43
5710Olle DalinOK Kåre11:44
5705Julius WiklundFalköpings AIK OK11:46
5735Axel ErikssonStora Tuna OK11:48
5696Anton JohanssonSOK Aneby11:49
5724Erik PalmVästerås SOK11:52
5727Axel KylbornAlmby IK11:54
5713Wille SöderqvistOK Kåre11:56
5706Max ÖsterbergGustavsbergs OK11:57
5707Edvin OckbornTrollhättans SOK11:59
5708Marcus GrunderJärfälla OK12:01
5715Arvid SjödinGustavsbergs OK12:02
5712Jon WikströmHästveda OK12:04
5723Linus AlinderSjövalla FK12:07
5717Wilmer SelinFK Göingarna12:09
5701Erik EkbergTrollhättans SOK12:10
5693Olle RingiOK Kåre12:12
5692Aron BromanLänna IF12:14
5570Mattias KillmeyVittjärvs IK12:15
5597Nils JohanssonVästvärmlands OK12:17
5556Albin SvenssonFK Herkules12:18
5582Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL12:20
5569Ture LiljaRonneby OK12:21
5566Valter DrejmoOK Landehof12:22
5541Joel FinndahlIK Hakarpspojkarna12:23
5563oscar hallqvistVänersborgs SK12:24
5552Hugo ThoressonAndrarums IF12:25
5554Joel MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna12:26
5549Corsin MüllerOLG Galgenen12:27
5555Liam WingstedtHalden SK12:28
5598Albin TagessonFK Finn12:31
5544Axel BrattOK Orion12:32
5545Elias NyqvistOK Landehof12:33
5542Albin ÅslundOK Linné12:34
5596Olle WallmanVästerbergslagens OL12:35
5535Alfred SjödinOK Tisaren12:36
5584Emil RingRonneby OK12:37
5537David RothamelTolered-Utby Ol-klubb12:39
5594Adrian WidmarkUmeå OK12:40
5577Darío Díaz FernándezMalarruta12:41
5564Simon CorneliussonOK Löftan12:42
5573Liam HogedalVänersborgs SK12:43
5585Axel RystedtSödertälje-Nykvarn OF12:44
5561Rasmus HedarOK Tor12:45
5579Nils SwartzOK Orion12:46
5547Albin PaulssonOK Löftan12:49
5587Wille VernströmRonneby OK12:50
5536Emil SeldénIF Rigor12:51
5567Cazper NilssonAndrarums IF12:52
5590Hugo BergquistSödertälje-Nykvarn OF12:53
5588Wilhelm KarmetunOK Njudung12:54
5559Hugo EkströmOK Älgen12:55
5586Lavio MüllerOLG Galgenen12:56
5539Hugo MartinssonFK Finn12:58
5593Ivan MolchanovMoscow MSU12:59
5548Elias ThunbergOK Vivill13:00
5546Isak LarssonOK Tisaren13:01
5572Olle PetersénOK Njudung13:02
5580Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna13:03
5538Carl GlivesonRonneby OK13:04
5599Rasmus BerglundRingerike OL13:05
5589Filip HanssonOK Löftan13:07
5581Felix LindOK Älgen13:08
5534Elias NilssonAndrarums IF13:09
5560Melker WaldfeltFinspångs SOK13:10
5557Dupuy CélestinCorrèze CO13:11
5592Samuel RingströmOK Landehof13:12
5550Anton KarlssonFK Finn13:14
5575Viggo AhlmAndrarums IF13:16
5565Stefan ZoellyOLG Stäfa13:17
5578Hugo JaremalmVallentuna-Össeby OL13:18
5551Dante RangertKungälvs OK13:19
5553Wilmer RexSundsvalls OK13:20
5574Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK13:21
5571Albert BrohedeOK Älgen13:22
5533Vidar MoldinSödertälje-Nykvarn OF13:23
5576Sebastian GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna13:26
5568Oscar ÅslundOK Linné13:27
5558Karl ForsgrenVästerbergslagens OL13:28
5562Robin HelmerssonOK Tisaren13:29

Annonser