Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H40

4 070 m, 135 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
6172Tan XiaopingLearnjoy08:30
6157José Manuel Martinez RuizADOL (Asociación Deportiva de Orientación Lince)08:31
6187Micael StammOK Klemmingen08:33
6186Erik AderstedtKungälvs OK08:37
6180Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK08:39
6184Jaromir SimsaVSSK MFF Praha (MFP)08:41
6179Ulrik KarlssonMotala AIF OL08:46
6155Jean-Marc Delaumeavon ok08:48
6163Per HolmbergUlricehamns OK08:52
6168Július PorubskýSK Triturus Nitra08:54
6164Claes TuressonOK Renen08:56
6183Emmanuel ChevreuxGivry Sport Orientation08:58
6177Martin ÖhmanGjø-Vard OL09:01
6166Arne Kjell VikhagenGöteborg-Majorna OK09:03
6171Jerker DrottenmyrVisborgs OK09:05
6158Roman SieglVSSK MFF Praha (MFP)09:07
6182Per PalmqvistOK Kontinent09:09
6170Alf inge LindtnerHaugesund IL Orientering09:11
6188Anders LövgärdOK Alehof09:13
6176Henrik PerssonSundbybergs IK09:16
6156Stefan TräffNAIS Orienteringsklubb09:18
6160Jonas UllerKils OK09:20
6178Massimo BianchiIdrott Klubb Prato09:22
6181Nikolay SytovMosmeridian09:26
6154Øyvind LienGjø-Vard OL09:28
6169Mattias GunnarssonBredaryds SOK09:33
6175Thomas JohanssonOK Renen09:35
6167Kasper LevringOK Sorø09:37
6161Thomas FrostAlta OL09:39
6173Andrey ShvedovOrienta SKI-O09:41
6174Niklas SamuelssonNAIS Orienteringsklubb09:43
6202Ossi PorriEspoon Akilles09:46
6192Sverker LenasCentrum OK09:48
6214Szabolcs TornaiTabani Spartacus 09:50
6190Olle MalmringFreidig09:52
6194Bo Birk NielsenAalborg OK09:55
6196Ørjan RavndalÅlgård OK09:57
6208Andreas BlomgrenOK Hierne09:59
6197James MelanderTjällmo-Godegårds OK10:02
6207Peter WestlundJönköpings OK10:04
6204Thierry BestelCOL Etrechy10:06
6203Christian MohnOLC Kapreolo10:08
6191Bjarthe WesterheimStord IL10:11
6213Martin SigrandOK Södertörn10:13
6210Anders DalgaardKolding OK10:15
6219Fredrik EkenborgNyköpings OK10:17
6195Ola SkeppSävedalens AIK10:22
6200Torbjörn ErikssonIFK Brattfors10:24
6193Brent LangbakkYukon OA10:27
6198Erik LauriFK Herkules10:31
6199Roger EbertOLV Landshut10:33
6212Kenneth WesterheimStord IL10:36
6209Pål KittilsenFreidig10:38
6221Timo HeikkiläKeravan Urheilijat10:42
6206Jani LeppäniemiVetelin Urheilijat10:45
6220Mattias JägstedtHalmstad OK10:47
6217Daniel AxelssonMålilla OK10:49
6215Martin WidmarkOK Skogsvargarna10:52
6201Henrik AnängenNyköpings OK10:54
6205Jose Mauricio LopesCOMIB10:56
6218Nicklas KallerbäckEmmaboda Verda OK10:58
6225Gilson SchropferCOGA - Clube de Orientação Gralha Azul11:01
6227Patrik IngelströmOK Gynge11:04
6222Patrik ServinLånghundra IF11:09
6238Preben BrinchCopenhagenO11:12
6244Nils EdvardssonJärfälla OK11:14
6243Henning Bratland CarlsenOK Moss11:17
6246Anders BestermanIK Trenne Ullared11:20
6226Jonas EklundOK Rodhen11:22
6245Staffan ErikssonStora Tuna OK11:25
6228Marian MiklusTJ Rapid Bratislava11:28
6234Jonas TornehedVästerås SOK11:30
6240Henrik PetterssonGustavsbergs OK11:33
6249Jan KølbækAarhus 1900 orientering11:36
6232Antoine JollyGuyancourt Orientation 7811:38
6242Jesper David JensenCopenhagenO11:41
6241Scott BaileyBOK11:44
6230Mattias KarlssonIK Trenne Ullared11:46
6223Andreas KrafftLänna IF11:52
6237Vegar KristiansenOK Moss11:54
6248Kent LindbladKalmar OK12:00
6235Christoph MeierOLG Pfaeffikon12:02
6233Urban AndréHammarby IF OF12:05
6229Thomas LieFredrikstad SK12:08
6231Patrik FriskGustavsbergs OK12:10
6236Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK12:13
6113Anders RyvalliusIK Hakarpspojkarna12:15
6111Tommy AnderssonVänersborgs SK12:18
6148Tore SandvikHalden SK12:21
6149Brian MaySage Orienteering and Rogaining Club12:22
6102Simone GrassiSportclub Meran12:24
6126Daniel BrohedeOK Älgen12:25
6108Dan HörnellOK Linné12:27
6138Dupuy FrancisCorrèze CO12:28
6110Matthias NiggliOK Tisaren12:29
6123Xavier Amaya GarcíaMalarruta12:31
6114Hans Olav HygenØstmarka OK12:32
6140Lars ÅkermanMalungs OK Skogsmårdarna12:34
6112Ola HäggströmAndrarums IF12:35
6124Stefan BirrerOLG Galgenen12:36
6118Tommy JohanssonVästvärmlands OK12:39
6121Andreas LundholmUmeå OK12:41
6127Hector Lorenzo YustosImperdible12:42
6130Joakim KarmetunOK Njudung12:44
6150Andrei ZolotykhSaint-Petersburg12:45
6122Urban SärnbrinkOK Tisaren12:46
6146Nicolaj NielsenHorsens OK12:48
6135Marc EyerUBOL12:49
6139Andreas NikolaussonVisborgs OK12:51
6143Atakilte BeyeneNässjö OK12:52
6117Øyvind StoksethHalden SK12:53
6152Thomas RexSundsvalls OK12:55
6142Patrik SjökvistOK Orion12:56
6151Magnus PerssonOK Tisaren12:58
6141Jaani LantelaVehkalahden Veikot12:59
6128Zoltan Szlavik drSTE Hungary13:00
6131Miguel Ángel Durán GarcíaMalarruta13:02
6103Anders EdvardssonEksjö SOK13:03
6129Joao Pedro ValenteImperdible13:06
6109Lars BerglundRingerike OL13:08
6116Andrew Barker-PilsworthRAFO13:09
6119Kristian AlgersSkogspojkarnas OK13:10
6107Robert ErberOrienteering Klosterneuburg13:12
6136Markus OlinIK Hakarpspojkarna13:13
6104Ramón García-Catalán SimónImperdible13:15
6105Per ThunbergOK Vivill13:16
6133Heide PerssonAndrarums IF13:17
6101Håkan PalmFK Boken13:19
6115Lars HenrikssonSundsvalls OK13:20
6147Knut Jostein SaetnanFossum IF13:22
6120Patrik LundqvistNybro OK13:23
6137Daniel BerggrenÖstersunds OK13:25
15009Zhao DongLearnjoy13:26
6153Daniel OlssonDalsjöfors GoIF13:27
6134Daniel JudOL Amriswil13:29

Annonser