Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H45

3 970 m, 230 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
6978Erik HelanderOK Roxen08:30
7005Magnus TrofastBredaryds SOK08:32
6997Johan EngesLeksands OK08:33
6994Fredrik HugossonLunds OK08:35
7017Tero JulkunenLounais-Hämeen Rasti08:38
6992Herkko PlitEspoon Suunta08:40
6998Tore NymarkAskøy O-Lag08:41
6985Toussaint StephaneCSLG Melun08:43
7002Vadim MasalkovDVOA08:44
7010Svante BerglundUlricehamns OK08:47
6993Patrik RönnbäckVisborgs OK08:49
7021Jakob HaugenStjørdals-Blink Orientering08:51
7008Per Erik LarsenSandefjord OK08:52
6995Mats AnderssonOK Renen08:54
6983Kristian Kærsgaard HansenOK Sorø08:55
7000Anders LillieströmOK Roxen08:57
6987Anders FlågenHeming Orientering08:58
6981Thomas SteindahlStenungsunds OK09:00
7012Risto RuoholaMS Parma09:02
6988Johan PetterssonOK Motala09:06
7030Øystein WiggenByåsen IL09:07
7001Anders ArfwedsonFrölunda OL09:08
7019Kimiya OchiaiOLC Looper09:09
6991Jörgen LarssonUlricehamns OK09:11
7004Gianluca CarboneA.S.D. Amatori Orienteering Genova09:12
7003Kai SolumRond OL09:16
7014Jari LaitamäkiHiidenkiertäjät09:19
7007Steiner MartinOLG Rymenzburg09:20
7009Anders EkingeOK Motala09:22
6976Fabian LjungqvistLunds OK09:27
7013Bartlomiej KrasuskiTeam36009:28
6984Rolf BrühwilerOLG Thun09:30
6999Jonas PerssonTorsås OK09:33
7018Samuel NyfelerOLG Thun09:34
6975Jan OlmKils OK09:36
6980Patrik FalkGöteborg-Majorna OK09:37
6979Thomas FreiOLG Zürich09:39
7015Patrik SteenOK Enen09:41
7011Göran JonssonSundbybergs IK09:42
7063Isaac WongHKAYP09:45
7083Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK09:47
7085Harald StorrønningByåsen IL09:49
7060Roland StrandFK Åsen09:50
7079Gjermund GravirAsker SK09:51
7081Kari JussilaTampereen Pyrintö09:52
7066Mikael WesterbergOK Kolmården09:53
7036Eugenii KorshunovKorshuniata09:54
7084Magnus AlbinssonOK Tyr09:55
7051Johan IvarssonFreidig09:59
7045Olof BarrSkåneslättens OL10:00
7055Rudy RoomanTrol Belgium10:01
7086Patrik RosénVäxjö OK10:02
7067Bjørn-Willy ArntzenAsker SK10:04
7077Matz AnderssonLesjöfors SK10:05
7072Magnus TenghagenHärlövs IF10:06
7061Attilio AmatoA.S.D. Unione Lombarda10:07
7033Tomas JonssonVandrarringen10:08
7071Mats HedmanIF Hagen10:09
7046Tommy JauhojärviAsker SK10:10
7073Franz GuselHSV Villach10:12
7042Anders KindbomIF Hagen10:13
7037Urban BillingHultsfreds OK10:14
7034Erik BerggrenTullinge SK10:15
7027Klas GrönkvistJönköpings OK10:16
7064Jonas HöstHjärnarps GH OL10:19
7029Tomas EidsmoFreidig10:20
7074Magnus SahlmanLinköpings OK10:21
7028Hans JonssonVäsby OK10:22
7024Peter LundOK Kolmården10:23
7044Josef SklenarSKOB Bruntal10:24
7023Jan GrahnIK Uven10:27
7070Keisuke TamakiOsakaOLC10:28
7049Olle SjöforsOK Älme10:29
7087Jon VindalWing OK10:30
7048Magnus LindmarkIFK Kiruna10:31
7054Henric BrohedeOK Tyr10:32
7043Tommy LindbergOK Roslagen10:35
7047Pål MagnussonUddevalla IS10:36
7053Rune SørensenIF Sturla10:37
7058Sverre WisløffAsker SK10:38
7025Stefano GallettiA.S.D. Unione Lombarda10:39
7080Erik ÅbergKorsnäs IF OK10:40
7068Henrik LjungemyrOK Kolmården10:42
7038Filip SjöforsOK Älme10:44
7075Per EkNyköpings OK10:45
7056Otto Richard EideByåsen IL10:46
7065Johan SundinWaxholms OK10:47
7069Lars SjöbergTullinge SK10:49
7039Bjørn MartiniAsker SK10:50
7059Niklas NilssonHärlövs IF10:51
7031Thomas JosarpFK Friskus-Varberg10:52
7052Mats KarlssonIF Hagen10:54
7062Ademir Júlio de BastosCOC CLUBE DE ORIENTAÇÃO DE CURITIBA BRASIL10:55
7035Pelle ForsbergIFK Enskede10:57
7041Mikael ÖhgrenSävedalens AIK10:58
7040Bjørnar LynumFreidig10:59
6960Ulf JanssonOK Triangeln11:00
7151Jens KovstedCopenhagenO11:01
7122Alistair Cory-WrightPeninsula And Plains Orienteers11:02
7145Per JanssonOK Djerf11:03
7115Ingemar MagnussonOK Måsen11:04
7092Patrik OttossonGävle OK11:05
7138Joan Borràs RipollèsMontsant11:06
7091Ulf IsakssonHässleby SOK11:07
7110Anders ÄlvegranVästerås SOK11:08
7150Henrik PetterssonFalköpings AIK OK11:09
7132Johan AlfredssonStora Tuna OK11:10
7108Jonas NiklassonFalköpings AIK OK11:11
7098Markus BieriOLG Pfaeffikon11:12
7141Tobias Den BraverOK Gränsen11:13
7142Per DambergIFK Lidingö SOK11:14
7129Frank DabelsteinAarhus 1900 orientering11:15
7143Per CarlssonStora Tuna OK11:16
7121Thomas von KronhelmOK Måsen11:18
7109Ingemar K. AnderssonÅmåls OK11:19
7100Henning MartinsenFredrikstad SK11:20
7140Bjart Are HellenTIF Viking11:21
7118Mikael LundborgHjobygdens OK11:22
7126Mats LundbäckJärfälla OK11:23
7123Håkan AxelssonFK Göingarna11:24
7128Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad11:25
7147Erich DoblerOLG Pfaeffikon11:26
7111Magnus NiklassonFalköpings AIK OK11:27
7127Torgeir SnilsbergOK Moss11:28
7116Nick HowlettLOC11:29
7095Jonathan NealisLänna IF11:30
7117Sigmund VisterIndre Østfold OK11:31
7112Andy ThorpeEPOC11:33
7137Johan LundbergArvidsjaurs OK11:34
7089Flemming JørgensenOK Snab11:35
7097Kent BörjessonOK Måsen11:36
7139Christoph FreiOLG Dachsen11:37
7148Christoph AeschlimannOL Norska11:38
7125Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby11:40
7153Andreas GrunderJärfälla OK11:41
7134Stefan BergOK Ravinen11:43
7104Mikael GustafssonOK Gynge11:44
7096Peter LandénGustavsbergs OK11:45
7107Johan SöderstenJärfälla OK11:46
7101Igor VashchenkoVladivostok11:47
7144Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby11:48
7105Jean-Marie FauquantGuyancourt Orientation 7811:49
7135Per ErlandssonVimmerby OK11:50
7088Stefan PeterssonKalmar OK11:52
7099Neil ConwayWest Yorkshire Orienteers11:54
7106Kjetil DammTIF Viking11:55
7152Gunnar HedinSöders-Tyresö11:56
7094Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK11:57
7114Magnus LarssonFK Göingarna11:58
7120Stefan LemurellSjövalla FK12:00
7093Nicklas BergströmTäby OK12:01
7124Eric PerrinNature Orientation Saint Etienne12:02
7119Robert HjelmVimmerby OK12:03
7131Anders L OlssonGävle OK12:04
7136Ola BovalliusJärfälla OK12:05
6909Håkan OlofssonÄrla IF12:06
6890Mats EkmanVallentuna-Össeby OL12:07
6911Anders PeterssonOK Njudung12:08
6965Andreas RangertIK Hakarpspojkarna12:09
6920Hans JohanssonSundsvalls OK12:10
6946Lars NordgrenEksjö SOK12:11
6919Gjermund UrsetBul-Tromsø IL12:12
6897Olle LindmanFinspångs SOK12:13
6922Magnus LarsenFK Boken12:15
6949Luc BéguinANCO-Neuchâtel12:17
6933Jonas HultinOK Löftan12:18
6895Rob HartOK Linné12:19
6916Anton TcvetkovNiNo- Oteam12:20
6967Børge HarveyBul-Tromsø IL12:21
6923Johan WänströmFinspångs SOK12:22
6955Matti EnvallIK Hakarpspojkarna12:23
6917Tomas HallménOK Tisaren12:24
6966Maarten BaakmanARGUS12:25
6943Wolfgang Marcher-TassinOL Amriswil12:26
6925Thomas HøjsgaardDomnarvets GOIF12:27
6930Raphael LE CAmClub Rennais de Course dorientation12:28
6971Henrik BerlinOK Orion12:29
6914Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna12:30
6896Kim SchmidtHerning O-Klub12:31
6900Ramunas CasasOK Perkunas12:32
6945Johan HofstedtVallentuna-Össeby OL12:34
6924Magnus JohanssonOK Löftan12:35
6952Thomas JohannessonRonneby OK12:36
6903Magnus ForsbergOK Norrvirdarna12:37
6963Yannick BeauvirClub Rennais de Course dorientation12:38
6929Thomas LjungqvistTibro OK12:39
6958Ivar MølnvikFossum IF12:40
6907Christer ArksandVallentuna-Össeby OL12:41
6935Håkan StoltSundsvalls OK12:42
6902Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna12:43
6906Janingvar JohanssonLidköpings VSK12:44
6962Johan BökmanHelsingborgs SOK12:45
6974Lukas ErneOLG Cordoba12:46
6944Carsten ThyssenHorsens OK12:47
6964Moritz EtterASD Agorosso S. Alessandro12:48
6908Ludek BartosMLOK Marianske lazne12:49
6968Christoph StäubleOLG Galgenen12:50
6947Fredrik EngmanOK Denseln12:51
6970Dennis TollOK Njudung12:52
6953Anders BoströmOK Linné12:53
6926Göran NordSol Tranås12:54
6950Niklas BrattOK Orion12:55
6961Thord SalenbäckKristinehamns OK12:57
6954Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna12:58
6948Olov VikströmSundsvalls OK12:59
6941Thomas SommerOLG Cordoba13:00
6973Christian StamerPreetzer TSV13:01
6957Darius PeciuraOK Perkunas13:02
6931Kristian PalmIK Hakarpspojkarna13:03
6956Kang Kai CheungScout Orienteering Club13:06
6898Lars-Inge ArnevikRingerike OL13:07
6899Stefan JonssonDomnarvets GOIF13:08
6892Thomas PerssonOK Denseln13:09
6912Claus NorstedHalden SK13:10
6972Svante JonsellVallentuna-Össeby OL13:11
6910Reto MüllerOLG Galgenen13:14
6921Anders WadstenOK Landehof13:15
6901Henrik SvenssonOK Löftan13:16
6918Nik SuterOLG Cordoba13:17
6936Ulf LiljebjörnNybro OK13:18
6891Andre NedoborovskyBSV Halle-Ammendorf13:19
6939Manfred DörsingOL Amriswil13:20
6938Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna13:21
6894Timo KarppinenSK Pohjantähti13:22
6934Kjetil  BjørloHalden SK13:23
6913Håkon BørliFossum IF13:24
6905Marcello BaroniASD Agorosso S. Alessandro13:26
6937Martin BobergIF Rigor13:27
6932Valentas TotorisOK Perkunas13:28
6927Lars OlssonVäsby OK13:29

Annonser