Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H60 Kort

3 110 m, 99 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9269Didier TorzValmo08:54:04
9258Wolf-Gerold JuckelandtUSV TU Dresden09:03:03
9251Hans GottfridssonTorsås OK09:04:03
9244Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL09:20:03
9257Ron PallasUringa Orienteers09:28:05
9216Sune ÅkessonOckelbo OK09:29:05
9273Stefan NilssonYstads OK09:34:04
9219Mats LiljaOK Enen09:36:04
9235Per-Olof NannessonSimlångsdalens IF09:47:04
9035Björn ErikssonOK Roslagen09:48:05
9255Claes-Göran PerssonUlricehamns OK09:49:03
9180Björn OhlssonFinspångs SOK09:52:04
9224Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad09:53:03
9182Christer NilssonFK Vittus09:54:04
9247Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OF09:55:04
9207Anders HolmbergLindebygdens OK09:57:04
9186Lennart VamlingFrölunda OL10:01:04
9233Anders SundbergSelånger SOK10:02:05
9237Ingemar JohanssonSK Örnen10:09:17
9220Knut Åke HallebroOK Klemmingen10:11:03
9218Stefan AdolfssonOK Bävern10:13:03
9194Lars Göran KillanderHästveda OK10:14:04
9221Sture JohanssonOK Kullingshof10:16:05
9177Rolf LundeEiker OL10:20:03
9271Conny SahlinVänersborgs SK10:25:04
9228Felix EngelerOL Amriswil10:27:06
9183Börje SvenssonForsand IL10:32:03
9229Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK10:33:04
9191Erik GrøndalenHamar OK10:34:03
9217Ingvar AnderssonOK Amne10:38:03
9256Håkan ErikssonUmeå OK10:39:06
9178Pertti SimolaEspoon Suunta10:42:03
9239Bo DavidssonSolna OK10:48:08
9250Robert MayrhoferTirol10:50:03
9188Göran NordströmGävle OK10:54:05
9170Nils-Olof BodinAlmby IK10:55:03
9203Mats LandquistKöping-Kolsva OK10:56:04
9212Peter OrrNewcastle Orienteering Club10:57:04
9211Ingemar KyhlbergMalungs OK Skogsmårdarna10:58:01
9196Lars JanlövIF Åland11:00:03
9205Leif VadmanKöping-Kolsva OK11:01:03
9193Alf LarssonHJS-Vansbro OK11:02:04
9175Arne AnderssonBredaryds SOK11:03:04
9200Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK11:05:03
9215Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK11:07:04
9172Stefan ArbinAnnebergs GIF11:08:06
9201Johan JungellKorsnäs IF OK11:12:07
9192Reijo KorhonenHaninge SOK11:16:04
9179Mats HastadFellingsbro GOIF11:17:03
9223Ingmar AnderssonOK Nolaskogsarna11:18:03
9189Anders EkGävle OK11:19:06
9171Åke KarlssonAlvesta SOK11:20:04
9213Nick CollinsNorth West Orienteering Club11:21:05
9202Ulf PetterssonKungälvs OK11:22:03
9187Seth PerssonFältjägarnas IF11:23:04
9245Ove JanssonSundsvalls OK11:24:04
9246Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF11:28:04
9231Aleksei KrylovRUS-Veteran11:29:04
9248Hans TrofastTenhults SOK11:30:04
9225Dan WidercrantzOK Skärmen11:31:04
9264Hans EkbergTrollhättans SOK11:34:04
9181Thomas AlmqvistFK Vittus11:36:04
9252Bror WidénUddevalla OK11:37:03
9197Tor-Olof BlomsterIF Åland11:38:03
9199Leif JohanssonKexholms SK11:41:07
9184Robert JessenFrämmestads IK11:42:04
9190Stefan BlomgrenHagaby GOIF11:43:04
9204Ola LindholmKöping-Kolsva OK11:44:04
9230Stanislav LesnikovRUS-Veteran11:47:04
9209Clyde PerssonLjungskile FK11:48:04
9227Arne BogrenOK Vivill11:50:13
9195Geir Holm GundersenIF Sturla11:52:04
9232Mats AnderssonSelånger SOK11:54:03
9254Arne AlfredssonUddevalla OK11:55:06
9234Lars-Peter JohnssonSelånger SOK11:58:04
9198Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK12:00:06
9270Urban EngströmVittjärvs IK12:04:04
9238Leif StrandbergSkogslöparna12:06:04
9206Björn PalmLessebo OK12:08:09
9208Christer JohanssonLinköpings OK12:09:04
9241Robert SprySouthern Highlands Occasional Orienteers12:13:06
9253Odd OlssonUddevalla OK12:18:03
9272Rolf ErikssonVästvärmlands OK12:21:05
9176Arvid GalborgenEds SK12:22:06
9240Martyn RoomeSouth Ribble OC12:23:05
9249Lennart JakobssonTibro OK12:25:05
8930Jan-Åke EmilssonGudhems IF12:26:08
9226Torgny OttossonOK Torfinn12:27:04
8935Benny HoffmanGudhems IF12:31:04
9242Per NilssonStigmännen Karlshamns OK12:32:04
9243Kenneth OlssonStora Tuna OK12:33:04
9173Peder WickströmArboga OK12:34:05
9423Bo W LarssonVäxjö OK12:57:06
9236Hemmo AhokoivuSK Pohjantähti13:36:04
9174Hans Andersson StrinningAttunda OK
9185Bengt AnderssonFrämmestads IK
9210Claes HammarlingLänna IF
9214Peter WestmanNyköpings OK
9222Per Erik FogelOK Kåre

Annonser