Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H70

2 830 m, 126 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9830Hans CarlheimTurebergs IF08:30
9821Åke LewanderSkarpnäcks OL08:32
9824Kurt SandströmSkutskärs OK08:34
9834Göran LefflerLerums SOK08:36
9819Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK08:38
9841Göran SchylanderFrösö IF08:40
9831Sven ThelanderssonLunds OK08:44
9826Hans KleistOK Roxen08:46
9846Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben08:48
9845Christer LjungqvistLunds OK08:50
9828Lars TuvessonUlricehamns OK08:54
9832Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK08:56
9820Nobuyoshi KojimaWanderers08:58
9813Klas LangelsSkarpnäcks OL09:00
9816Ingar HåkonsenKongsberg OL09:02
9842Paul ZiermannHSV Pinkafeld09:04
9818Helmut ConradUSV TU Dresden09:06
9844Roland BomanUlricehamns OK09:08
9835Göran LillieströmSOK Aneby09:10
9822Benkt AnderssonLunds OK09:12
9829Kjell HolmströmBjörkfors GOIF09:14
9812Ole  SvendsenOK Roskilde09:16
9815Tom LindbergLunds OK09:18
9809Göran AlmgrenGamleby OK09:20
9839John ÖstlundSundbybergs IK09:22
9811Börje RåbergOK Tyr09:24
9825Ove JohanssonIK Örnen09:28
9810Alve VandinTumba-Mälarhöjden OK09:30
9833Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK09:32
9837Jan HanssonLunds OK09:34
9836Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK09:36
9817Roar ForbordMalvik IL09:38
9840Hans-Åke ChristianssonGamleby OK09:40
9814Sören AnderssonIK Dran09:44
9868Bengt AlkdalIF Marin Väst09:46
9880Knud Erik ThomsenSvendborg OK09:50
9857Hans LarsenFaaborg OK09:52
9865Kjell-Åke RyenKroppa IF09:54
9871Per IvermarkSäffle OK09:57
9875Kurt AnderssonEnebybergs IF09:59
9855Bert ThorssonRyda SK10:01
9864Bert LuvöFK Herkules10:03
9848Nils SjödinGOIF Tjalve10:05
9878Aksel SkovlystFaaborg OK10:08
9863Rudolf GundelSpiridon-Hochwald10:10
9853Per GranevikJönköpings OK10:16
9849Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK10:19
9869Lars FranssonBottnaryds IF10:21
9851Sven RuterOK Älme10:23
9850Per-Åke AnderssonIS Kullen10:25
9872Ingemar JohnssonOK Södertörn10:28
9876Gösta MalmerIF Marin Väst10:30
9873Jan Olov JonssonTierps SOK10:32
9854Staffan ElmhagenSöders-Tyresö10:34
9858Lars HenrikssonOK Älme10:36
9860Gunnar LöfkvistBjursås OK10:41
9877Markus HaslerOLG Säuliamt10:43
9870Nils KarlssonVäxjö AIS10:45
9859Anders SellgrenSigtuna OK10:47
9866Ove SplittorffSvendborg OK10:52
9861Sven Erik SjöholmMullsjö SOK10:54
9862Ingmar ErikssonFalkenbergs OK10:56
9879Gert LindeusAlmby IK10:58
9909Matti KattilakoskiKaustisen Pohjan-Veikot11:01
9914Håkan MossbergOK Järnbärarna11:03
9899Kalle JohanssonOK Skogshjortarna11:05
9905Svenerik JohanssonGarda OK11:07
9893Arne LarsenVästerviks OK11:09
9883Erling LauvrakIL Imås11:11
9895Kenneth IvehagFrämmestads IK11:13
9913Håkan RystedtStora Tuna OK11:15
9916Morgan LjungVaggeryds SOK11:17
9912Henrik HvoslefIK Stern11:19
9976Rich GaylordChicago Area Orienteering Club11:21
9890Lennart SvenssonRävetofta OK11:23
9891Åke BjörklundVästerviks OK11:26
9902Bo EklundVimmerby OK11:28
9896Mauno HanhelaHaukiputaan Heitto11:30
9903Owe EdströmKovlands IF11:32
9910W. George Klawun-KendraySachsen-Marathon e.V., Dresden11:34
9882Göran RundgrenLessebo OK11:36
9901Rune RådeströmSnättringe SK11:38
9906Stellan AhnströmForserums SOK11:40
9885Rune SandbergUddevalla OK11:42
9897Torbjörn TirénHellas Orientering11:44
9886Sverre P. PaulsenOK Skeidi11:46
9898Göran BengtssonTockarps IK11:48
9900Sture BjörkOK Kåre11:51
9888Alf OlssonForserums SOK11:53
9892Per FosserIndre Østfold OK11:55
9894Alf LindbergKöping-Kolsva OK11:57
9907Per-Olof FernbergIS Skanne11:59
9904Kennet LöfqvistVästerås SOK12:01
9881Kjell MörtbergBodens BK12:03
9887Jaromir PospisilSKP Zdar nad Sazavou12:07
9915Kurt FredrixonOK Skogshjortarna12:11
9908Stig LarssonRävetofta OK12:13
9784Bo JonssonBoliden SK12:16
9793Leif LindströmNybro OK12:18
9792Henrik BergmanOK Linné12:20
9791Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OF12:23
9798Steffen HäggströmIF Rigor12:25
9801Lars WahlströmIstrums SK12:27
9778Brian EllisGVOC12:30
9807Hans PerssonOK Älgen12:32
9781Göran SvenssonFK Finn12:34
9803Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF12:37
9783Per Frank HenriksenOK-Htf12:39
9797Stefan G LarssonOK Njudung12:41
9806Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK12:46
9808Lars FinbomOK Landehof12:48
9796Gösta LindqvistOK Löftan12:51
9805Lars-Erik LarssonOK Amne12:53
9787Frank MensinkMinor12:58
9790Ross BrighouseCounties Manukau13:00
9779Anders BuhréNybro OK13:03
9777Erling LarssonHässleholms OK13:05
9786Timo RapakkoSuomusjärven Sisu13:07
9780Inge PerssonFK Boken13:10
9795Arne GrøndahlSøllerød OK13:12
9785Gunnar VallinOK Landehof13:14
9788Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb13:17
9799Åke OlssonHässleholms OK13:19
9802Björn LinnersjöOK Orion13:21
9782Runo JohanssonKristinehamns OK13:24
9794Jan FogelbergVästvärmlands OK13:26

Annonser