Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H70 Kort

2 490 m, 114 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9991Bengt FahlinIBM-Klubben08:41:06
9849Thord RådbergOK Roslagen08:51:05
10011Roland LundqvistLångvikens OK08:59:04
10010Leif PerssonLjusdals OK09:07:05
10039Tomas MöllerOK Södertörn09:21:04
10016Lennart KorénOK Branten09:23:04
9973Lennart PetterssonBjörkfors GOIF09:31:05
10063Stig ThorssonSödertälje-Nykvarn OF09:41:05
9999Jan-Erik WibergJärla Orientering09:43:07
9995Gert JohanssonIK Gandvik09:45:05
10043Ferdinand SchanzOLC Kapreolo09:46:07
10021Leif ThorssonOK Grip09:47:05
10047Lars-Erik KarlssonRasbo IK09:48:07
10061Leif CliffordsonSävedalens AIK09:49:06
9978Kent EkdahlEmmaboda Verda OK09:50:10
10028Kjell LindauOK Kompassen09:52:06
10027Allan HammarOK Kompassen09:54:07
10009Rolf HelmerssonLindebygdens OK09:55:06
10062Stig GustavssonSödertälje IF09:57:07
10013Takashi TeraoNTA O tour09:59:05
9986Albert GlechnerHSV Pinkafeld10:09:05
10022Christer HoltOK Hierne10:10:08
9975Tage SandbergBromma-Vällingby SOK10:11:06
10001Stig VahlbergKristinehamns OK10:12:06
10052Sören JohanssonSK Örnen10:13:05
9990Uno KarlssonHäverödals SK10:14:07
9988Roland ErikssonHästveda OK10:15:05
10065Erich FaulhammerTirol10:19:05
9997Bengt-Rune WallströmIK Uven10:20:05
9982Göran JanssonGränna-Bygdens OK10:21:05
10066Leif SamorTjällmo-Godegårds OK10:22:06
10054Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK10:23:05
10068Rainer MüllerUSV TU Dresden10:24:06
10051Claes GreenSjövalla FK10:28:11
9993PER-OLAV FÄNGMARKIFK Umeå10:29:19
9998Sören AnderssonJärbo OK10:30:08
10070Reidar AndersenBodø & Omegn IF Orientering10:31:05
10067Hardy PaulssonUmeå OK10:32:05
11317Bo LindkvistKöping-Kolsva OK10:35:07
10042Erling SamuelssonOK Vilse 8710:36:07
10057Ove JohanssonSträngnäs-Malmby OL10:37:07
9989Mats RosénHästveda OK10:39:09
10005Sven-Olof AspLeksands OK10:40:06
10087Arne KarlssonVärend GN OL10:41:05
10020Nils-Erik GunnarssonOK Gipen10:42:07
10046Magne KlovningPorsgrunn OL10:43:05
10056Hans GruddStora Tuna OK10:45:05
10025Per-Olof JohanssonOK Klyftamo10:46:03
9847Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL10:47:05
10053Olle ÖbergSkogsluffarnas OK10:49:07
10026Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo10:51:07
10023Peteris NovikovsOK Kpa10:54:06
10040Sven-Erik SjöbergOK Tor10:55:08
9884Hans SahlbergLånghundra IF10:59:07
10007Folke RingbergLessebo OK11:00:06
9972Boris TarasovAzimut, SPB11:01:09
9992Roland BernhardssonIFK Stockaryd11:04:06
10058Oskar JohanssonStångenäs AIS11:05:05
9987Aarno HovikorpiHämeenlinnan Suunnistajat11:06:06
10044Ingvar BengtssonOskarströms OK11:07:06
9977Sven-Erik WidinDomnarvets GOIF11:08:08
9967Bertil OlofssonAndrarums IF11:09:05
9965Kenneth ArvidssonAlvesta SOK11:10:05
10002Roland ForsblomKungsgårdens SK11:14:06
9974Bengt KleistBoxholm-Mjölby OL11:15:09
10008Gerth SällströmLessebo OK11:17:08
10030Bengt HanssonOK Löftan11:18:07
10084Stig OvelandValbo AIF11:19:07
10034Anders SternöOK Roxen11:21:08
10064Åke HöglundTimrå SOK11:22:05
10059Gunnar BengtssonSundsvalls OK11:24:06
10055Jan BojlingSolna OK11:25:05
10015Palle Møller NielsenOdense OK11:26:05
10050Vilis DubrovskisSeniors11:27:05
10018Mats VogelOK Djerf11:28:08
9971Per JakobssonArboga OK11:29:06
10031Ingemar AnderssonOK Orion11:30:05
10014Rune GunnarssonNässjö OK11:31:06
9970Per-Ivar MöllbergArboga OK11:32:05
10037Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna11:33:04
10000Jørn ThomsenKolding OK11:34:07
9969Roland SandahlAnnebergs GIF11:35:05
10033Gunnar CarlsonOK Roxen11:36:05
10085Göran NilssonValbo AIF11:37:06
10006Göran KarlssonLessebo OK11:38:08
9968Åke BorgerAnkarsrums OK11:40:06
10049Boris AnderssonRånäs OK11:41:06
9979Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK11:43:08
9984Stig LarssonHagaby GOIF11:46:05
10048Ilkka VuorinenRastiPiikkiö11:47:06
9980Jan-Gunnar SwärdForsa OK11:48:09
10060Jan LarssonSävedalens AIK11:49:06
10003Nils BoremyrKvarnsvedens GOIF OK11:50:10
10004Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK11:51:05
10032Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad11:53:05
10038Ronny AnderssonOK Skogshjortarna11:55:08
10086Bror PalgrimVänersborgs SK11:56:03
9994Regor NiklassonIK Albion11:57:05
10041Stig IsraelssonOK Tylöskog11:59:07
10045Bengt GardOskarströms OK12:00:05
10029Tord HalvarsonOK Kåre12:05:06
10089Jan HellstrandÅmåls OK12:08:05
10035Lennart BerggrenOK Silvanus12:18:06
9996Lennart GustavssonIK Uven12:29:05
10036Sven JonassonOK Skogsfalken12:52:05
10012Jan-Ulf KarlssonMålilla OK13:18:07
9966Bengt NilssonAlvesta SOK
9981Lars ÖhmanFredrikshofs IF Skid & OK
9983Håkan ForsgrenGävle OK
9985Gunnar BrystHjobygdens OK
10017Bo-Gunnar OlssonOK Dacke
10019Lars Ivar BergmanOK Fjällstigen
10024Bertil GranbergOK Klemmingen
10088Nobuchika ImaiWanderers

Annonser