Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H45 Motion

3 030 m, 64 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
10871Anders NorlinIFK Mora OK08:43:36
10890Jörgen HjortOK Roxen08:44:54
10906Staffan SvenssonTenhults SOK08:44:57
10874Niklas BlixtJärbo OK08:59:02
10909Lars ArneborgUlricehamns OK08:59:42
10876Jonas ÖrnKFUM Örebro OK09:00:59
10872Lars-Gunnar BjörklundIFK Mora OK09:12:12
10900Magnus GranbergPiteå IF09:18:32
10859Magnus HagmanFjärås AIK09:19:27
10920Jesper RundbäckVaggeryds SOK09:22:11
10882Örjan LarssonLunds OK09:30:00
10903Weine GustafssonSkillingaryds FK09:40:44
10895Lars-Magnus BjörckOK Älme09:44:24
10869Wåge ElmekeIF Hallby SOK09:47:45
10867Morgan BjelkHästveda OK09:50:14
10904Niklas GelknerSkåneslättens OL10:00:12
10899Remo SchönenbergerOLV Baselland10:03:39
10868Mats LindgrenIF Hallby SOK10:11:37
7026Mårten LampinenSelånger SOK10:12:47
10908Anders BryngelssonTullinge SK10:13:31
10878Peter EdmanKorsnäs IF OK10:16:27
10922Lars HelmerssonVandrarringen10:17:47
10880Ove MöllerLinköpings OK10:18:06
10902Lars LjungbergSjövalla FK10:22:59
10870Torbjørn BogenIF Sturla10:25:58
10896John-Arne SandströmOK Älme10:33:37
7355Thomas DanielssonBromma-Vällingby SOK10:34:43
10886Carl BjörssonOK Kullingshof10:36:57
10883Dan LundstedtMullsjö SOK10:40:38
10854Vegard KvisleAsker SK10:43:43
10853Jan Hedström 10:50:56
10891Patrik PogemaaOK Skogsstjärnan10:51:47
10875Krister BerglundKarlsbyhedens IK10:55:18
10892Björn SandénOK Södertörn10:59:02
10861Joakim SjöstrandFK Snapphanarna11:00:00
10923Patrik ArvidssonVimmerby OK11:01:11
10866Anders HarfotHorsens OK11:04:07
7555Magnus BolanderSnättringe SK11:07:38
10873Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna11:22:29
10901Fredrik OskarssonRonneby OK11:26:48
10888Mats KehlmeierOK Pan-Kristianstad11:31:31
10885Anders WahlströmOK Djerf11:33:12
10897Björn FredmanOK Älvsjö-Örby11:34:34
10905Magnus JohanssonSäterbygdens OK11:37:31
10889Håkan JönssonOK Pan-Kristianstad11:38:28
10921Lars WestlinValbo AIF11:39:58
10898Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby11:53:35
10857Lars HagelbergEksjö SOK11:55:05
10879Janne SkarnerLeksands OK11:58:07
10894Patric TolftebladhOK Älme11:58:58
10863Bård MoumHalden SK12:13:44
10865Øyvind RanestadHamar OK12:31:29
10860Adrian HardenFK Boken12:38:13
10924Lars WassénVänersborgs SK12:40:00
10893Mikael WardOK Vivill12:57:40
10856Ted-Andre BernhardsenBul-Tromsø IL13:05:38
10877Pål Espen NordhaugKonnerud IL13:06:59
10881Kjell KarlssonLinköpings OK13:07:39
10925Bernt ForsgrenVästerbergslagens OL13:10:30
10864Kjetil JacobsenHamar OK13:22:27
10855Håkan AuseliusBredaryds SOK
10858Karl-Johan GunnarssonEmmaboda Verda OK
10862Henrik AuneHalden SK
10887Lars EdbergOK Nackhe

Annonser