Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H50 Motion

2 980 m, 48 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
11010Bengt MellinSundbybergs IK08:54:44
10998Erik HanssonOK Roxen09:00:19
10990Torbjørn BarikmoKongsberg OL09:08:21
10979Göran JuhlinGagnefs OK09:29:08
10975Luismar de Avanço 09:31:36
11005Göran RylanderSkåneslättens OL09:32:55
10981Mats KarlssonGOIF Tjalve09:46:06
10999Dan JosefssonOK Roxen10:02:09
10978Johan HjertströmFK Friskus-Varberg10:02:27
10987Leif MörkforsJärfälla OK10:05:03
10997Sven-Arne BengtssonOK Nackhe10:06:31
11002Kjell SvenssonOK Älme10:07:59
10995Esko LeinonenOK Kolmården10:11:30
10985Sören SvenssonIFK Brattfors10:12:06
11016Daniel LundströmUmedalens IF10:14:43
11007Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK10:17:47
10980Niclas RisbergGarphyttans IF10:22:39
11006Roland NilssonSkåneslättens OL10:23:09
10984Vesa VilppulaIFK Brattfors10:25:48
11012Thomas HenryssonTibro OK10:26:38
10993Magnus FredrikssonNyköpings OK10:27:16
11020Peter DombyOK Stigen10:38:02
10996Lars MandahlOK Linné10:44:59
10989Bjorn NordvikKolbotn & Skimt OL10:46:17
11000Börje ÖbergOK Skogshjortarna10:48:26
10976Micael ElmbladBredaryds SOK10:54:42
11023Tony GullqvistVästvärmlands OK11:02:44
10994Jörgen LarssonOK Dacke11:02:52
11025Erik PetersonÄlvdalens IF OK11:09:22
11013Mats WallinTäby OK11:10:06
11015Arto AlnehällTäby OK11:11:42
11014Bernt-Olof GustafssonTäby OK11:21:22
11008Anders HanssonStorviks IF11:21:50
11004Markus LeimgruberOLK Fricktal11:22:11
11024Ove PetterssonÄlvdalens IF OK11:23:15
10988Bjørn Sverre GulheimKolbotn & Skimt OL11:24:36
11022Ante ErikssonVallentuna-Össeby OL11:29:39
10992Jan Petter OpedalMelhus IL11:53:58
11001Johan RosénOK Södertörn11:57:11
11011Anders S NybergSäterbygdens OK12:04:48
10991Mikael BomanLustens OK12:07:58
10977Peter SvahnEksjö SOK12:15:33
10983Peter SwalanderIF Hallby SOK12:20:19
10986Are NjåsteinIL Tyrving12:31:02
11003Kaspar ZoellyOLG Stäfa12:42:16
7815Ingemar HedinEksjö SOK12:45:00
11009Ansgar SimonssonSundbybergs IK12:55:14
10982Arild KirkebøenHalden SK

Annonser