Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

3-days Middle

3 890 m, 105 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
12694Masayuki TashiroHokoOnchi08:31:27
12741Ann-Chatrin HolmbergUlricehamns OK08:39:35
12689Sondre SkytterenGrue IL08:40:04
12738Jens WestlundTorsås OK08:50:27
12746Trond FurubergGrue IL08:53:04
12716Per JunforsOK Skogshjortarna09:04:09
12752Anna BäckstädeVisborgs OK09:05:14
12690Martin SkytterenGrue IL09:10:01
12740Lauri TuomaalaTuusulan Voima-Veikot09:20:07
12735Jesper BySäffle OK09:27:30
12695Mia HallabroHässleholms OK09:29:15
20001Johan SparrevikLerums SOK09:33:17
12666Maria Brandt 09:34:14
12675Monika ZychCentrum OK09:35:08
12702Thomas NilssonKungälvs OK09:37:06
12708Malin KarlssonMalmö OK09:38:57
12744Linn SanderGöteborg-Majorna OK09:43:11
12697Meja EneljungIFK Göteborg09:44:54
12672Emanuel UrdalBoxholm-Mjölby OL09:51:55
12737Anders LarssonSävedalens AIK09:54:39
12736Sara LarssonSävedalens AIK09:58:08
12703Toshitsugu HirashimaKyoto OLC10:00:01
12676Rosa Maria SaunittiCOC CLUBE DE ORIENTAÇÃO DE CURITIBA BRASIL10:07:42
12742Olav EkrheimVaregg Fleridrett10:11:16
12688Gunn Kari HygenFreidig10:12:02
12684Murilo CabralCOSELE - Clube de Orientação Serra do Lenheiro10:12:16
12685Antonio DmeterkoCOTI - Clube de Orientação Tiradentes - DF10:15:06
12755Peter   CarlmanVästvärmlands OK10:23:07
12681José HennigCOPA10:23:18
12680Roberto Dias TorresCOPA10:24:26
12682José PetroceliCOPA10:24:28
12711Rojne PetterssonNyköpings OK10:24:34
12667Inge Alfredsen 10:26:23
12730Filip NordahlSimrishamns OK10:26:42
12726Toshio OnoyeOLP Hyogo10:29:17
12715Håkan JunforsOK Skogshjortarna10:29:34
12734Jens RathmannSV Schmalkalden 0410:32:24
12733Constanze RathmannSV Schmalkalden 0410:32:26
12748Kjerstin MarkstedtOK Södertörn10:33:10
12706Hampus AnderssonLidköpings VSK10:33:44
12687Ola FranssonEmmaboda Verda OK10:33:49
12724Jessica RöösOK Älvsjö-Örby10:34:21
12745Niklas PalmgrenOK Njudung10:37:50
12722Anna Karin ÅbergOK Älvsjö-Örby10:39:41
22303Emma MiléusLinköpings OK10:42:21
12678Cristine AntunesCOFORT10:42:24
12683Jocilene RubensCOQUEIRO10:42:32
12679Valentim AntunesCOFORT10:42:35
12905Luiz Vitorino da Cruz 10:42:44
12743Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK10:45:01
12677Euclides DeichmannCOCAMP10:46:26
12719AnnaLena SvärdOK Tylöskog10:47:38
12751Jan PerssonYstads OK10:48:00
12732Peter SundSundbybergs IK10:50:34
12691Marit ÄngHagaby GOIF10:52:03
12713Mårten NilssonOK Bävern10:52:50
12707Kai JunforsLjusdals OK10:53:37
12671Alma HellströmAttunda OK10:53:48
12696Karin HannrupIF Thor10:54:23
12710Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK10:57:09
12750Ulrika WilhelmsonSälens IF10:57:13
12749Margareta AnderssonSälens IF10:57:14
12641Joel FlakbergIFK Göteborg10:57:27
15105Gustav MerlanderTolered-Utby Ol-klubb11:02:36
12709Berit EklöfMatteus SI11:03:43
12725Fabio HedigerOLC Omström-Sense11:04:45
12673Susanne DebourgBredaryds SOK11:05:33
12731Karin FlordalSnättringe SK11:08:18
15106Helene Wengholt JohnssonOK Skogshjortarna11:12:57
12717Pelle OlofssonOK Skogshjortarna11:15:51
12720Oskar ErikssonOK Älgen11:19:38
12704Henrik SvenssonLessebo OK11:24:12
12714Annette OlofssonOK Skogshjortarna11:24:18
12686Katharine WebbDunedin Orienteering Club11:26:47
12721Anna ErikssonOK Älgen11:27:05
12728Jean-Francois GagneRamblers11:27:47
12665Eva-Maria Sandin 11:32:33
12663Johan Larsson 11:32:34
12729Irina FeddersRyazan_Vek11:33:07
12705Alma EvertssonLessebo OK11:35:36
12739Gitte KristianssonTrollhättans SOK11:42:17
12712Olle ArmanNyköpings OK11:44:19
8454Helen SkoogKils OK11:49:48
12692Elisabeth BrækkeHalden SK11:59:19
12753Gunnar SjökvistVärend GN OL11:59:28
12723Jesper LarssonOK Älvsjö-Örby12:04:11
15159Rolf AnderssonVästvärmlands OK12:05:09
12693Martin BrækkeHalden SK12:05:36
12674Inna LevkovychBSV Halle-Ammendorf12:07:31
12698Jana GrycováKOS Tesla Brno12:15:03
12701Anders KallinKungsgårdens SK12:15:14
12699Vojtech GrycKOS Tesla Brno12:18:02
12700Kateřina GrycováKOS Tesla Brno12:23:52
12670Åsa WestströmAlvesta SOK12:25:38
12669Anders WestströmAlvesta SOK12:34:25
15097Kristina LarssonHJS-Vansbro OK12:42:21
Niclas LarssonHJS-Vansbro OK13:00:42
12747Ove LernåKalmar OK13:10:52
12664Cecilia Andersson
12668Anna-Lena FranssonAlstermo IF
12718Ants TammOK TON
12727Leena PaasoPerämeren Rasti
12754Lukas SjökvistVärend GN OL
12756Louise RegnellVäxjö OK
12757Eva KilanderÖstersunds OK

Annonser